صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط etemad نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز که راهنمایی می کنی
    3 تا سوال
    1) تترا جنرال تونیک رنگ آب رو سبز می کنه یا اینکه من خریدم مشکل داره
    2) اون حالت نخ ها که دور قسمتی از روده که زده بیرون پیچیده چی هست
    3) امکان سیفون 100% برام وجود نداره 80% کفایت می کنه ؟
    جنرال تونیک آب رو کمی سبز میکنه و طبیعیست
    اگر خیلی وقته که روده ماهی بیرون زده ، ممکنه بافت رودش آسیب دیده باشه . اگر آسیب دیده باشه دیگه تقریبا میشه گفت امیدی به ماهی شما نیست . این بیماری فقط در روز های ابتدایی قابل درمانه . اون حالت پنبه ای شکل هم میتونه نشانه ای از آسیب جدی ، مردن بخشی از بافت روده ، عفونت های قارچی و باکتریایی و ... باشه که تشیخیصش فقط کار دامپزشک و بعد از نمونه برداریست . اگر قوانین نحوه گزارش بیماری ها رو بخونید و مثل اون عمل کنید خیلی از مشکلاتتون سریع تر حل میشه . اولین قانونش هم گذاشتن عکس ماهی بیمار هست . وقتی عکسی از ماهی نذاشتید مسلما مجبورید دفعات بیشتری سوال کنید و نتیجه هم مسلما مثل زمانی که عکس میزارید نخواهد بود

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12669
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    جنرال تونیک آب رو کمی سبز میکنه و طبیعیست
    اگر خیلی وقته که روده ماهی بیرون زده ، ممکنه بافت رودش آسیب دیده باشه . اگر آسیب دیده باشه دیگه تقریبا میشه گفت امیدی به ماهی شما نیست . این بیماری فقط در روز های ابتدایی قابل درمانه . اون حالت پنبه ای شکل هم میتونه نشانه ای از آسیب جدی ، مردن بخشی از بافت روده ، عفونت های قارچی و باکتریایی و ... باشه که تشیخیصش فقط کار دامپزشک و بعد از نمونه برداریست . اگر قوانین نحوه گزارش بیماری ها رو بخونید و مثل اون عمل کنید خیلی از مشکلاتتون سریع تر حل میشه . اولین قانونش هم گذاشتن عکس ماهی بیمار هست . وقتی عکسی از ماهی نذاشتید مسلما مجبورید دفعات بیشتری سوال کنید و نتیجه هم مسلما مثل زمانی که عکس میزارید نخواهد بود

موفق باشید
    سلام
    بازم شرمنده که قوانین رو رعایت نکردم
    الان 5 روز هست که با روش شما دارم درمان می کنم اما نتیجه نگرفتم و بهتر نشده
    قبلش هم به گفته دوستم که آکواریم فروشی داره فقط 4 تا قرص مترونیدازول ریختم تو آب و چون تاکید کرده بود که دیگه هیچ کاری نکن من کاری نکردم
    الان حدود 10 روزه غذا ندادم به هش دیگه اگه از بیرون زدن روده نمیره از گرسنگی می میره
    غذای مایع وجود نداره که تو آب بریزم ؟؟
    اگه راهی برای تغذیه بی خطر هست لطفا بگین
    دوره رودش یه چیزایی مثل نخ هست که به رودش فشار می یاره
    یه جا خوندم که اگه درمان با مترونیدازول جواب نداد "قوی ترین احتمال وجود کرم های روده ای از نوع تریماتود و سستود است."
    و برای درمان قرص پرازیکوانتل را معرفی کرده
    شاید بگین این ماهی دیگه درمان نمی شه من خودم هم امید چندانی ندارم اما باید تمام تلاش خودم رو بکنم, خواهش می کنم شما هم کمک کنین

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط etemad نمایش پست ها
    سلام
    بازم شرمنده که قوانین رو رعایت نکردم
    الان 5 روز هست که با روش شما دارم درمان می کنم اما نتیجه نگرفتم و بهتر نشده
    قبلش هم به گفته دوستم که آکواریم فروشی داره فقط 4 تا قرص مترونیدازول ریختم تو آب و چون تاکید کرده بود که دیگه هیچ کاری نکن من کاری نکردم
    الان حدود 10 روزه غذا ندادم به هش دیگه اگه از بیرون زدن روده نمیره از گرسنگی می میره
    غذای مایع وجود نداره که تو آب بریزم ؟؟
    اگه راهی برای تغذیه بی خطر هست لطفا بگین
    دوره رودش یه چیزایی مثل نخ هست که به رودش فشار می یاره
    یه جا خوندم که اگه درمان با مترونیدازول جواب نداد "قوی ترین احتمال وجود کرم های روده ای از نوع تریماتود و سستود است."
    و برای درمان قرص پرازیکوانتل را معرفی کرده
    شاید بگین این ماهی دیگه درمان نمی شه من خودم هم امید چندانی ندارم اما باید تمام تلاش خودم رو بکنم, خواهش می کنم شما هم کمک کنین

با توجه به عکس فکر نکنم بشه کاریش کرد

اصلا پیش میاددر لحظاتی روده بره داخل و مثلا ۲-۳ ساعت ظاهر ماهی سالم باشه؟

به هر حال این خیلی دیر شده و به احتمال ۹۰٪ میمیره ماهی . روده فلاور وقتی تازه بیرون میزنه صورتی پر رنگه...این بافتش ظاهرا آسیب جدی دیده و داره به سفیدی میزنه....

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12669
    نه تو نمی ره
    خوب نمی شه که دست رو دست بزارم تا بمیره
    می دونی شاید این فلاور قشنگی نباشه و ارزش هزینه کردن نداشته باشه، اما 2 سال تو خونه ماست دیگه عضو خانواده شده همه ناراحتن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12669
    ماهی و من هنوز داریم با بیماری مبارزه می کنیم
    هنوز دور رودش حالت نخ (طناب) هست که به رودش پیچیده البته خیلی هاش جدا و کنده شده
    درمان با پرازیکوانتل رو هم شروع کردم (قرص پرازیکوانتل هیچ جا نداشت از 13 آبان گرفتم
    گاهی رودش صورتی می شه و گاهی هم بعضی جا ها قرمز انگار از داخل خونریزی داده
    امشب حدود نصفه رودش رفت تو
    امیدوارم فردا صبح که پا می شم بیرون نیومده باشه
    الان فقط خیلی ضعیف شده و رنگ پریدس، کاش راهی برای غذا دادن بدون خطر و تقویتش وجود داشت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه/ماهی/همستر/گربه
    شماره عضویت
    15444
    اقا ماهیت چی شد ما نگرانیم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خر
    شماره عضویت
    15518
    سلام به همهي دوستان من چند تا سوال داشتم اولين سوالم اينه من يك فلاور دارم 8 ماهشه و14سانته خيلي هم وحشيه من خودم به شخصه ميترسم دستمو ببرم تواب خلاصه وحشيه حالا خواستم جفت بزنم ديروز تو يك مغازه اكواريوم فروشي يك فلاور بي كيفيت ديدم ببه اسم ماده يعني فروشنده ميگفت ماده ست خلاصه گرفتمش اوردم خونه شك داشتم به ماده بودنش يا نر بودنش خلاصه قاطي كردم …
    بعدش شيشه انداختم فلاور وحشيم كه نره يك طرف اوني كه خريدم به اسم ماده يك طرف بعد اولش كه ديدم فلاور نرم خيلي قاطي كرد تا نيم ساعت اول خيلي اعصباني و ميخواست از شيشه عبور كنه و ماهي جديد رو بزنه تا 2 ساعت بعد من داشتم به ماده يا نر بودنش فكر ميكردم كه ديدم فلاور نرم اروم شد وعلاقه اي توي چشماي فلاورم ديدم نميدونم چي شد شيشه رو برداشتم فلاور نرم نه حمله كرد نه زدش فقط ميپلكيد دور ماهي جديده كه خريدم و ماهي جديده اصلا يا ميترسيد يا محل نميداد نميد بعدش دوباره ترسيدم اعصباني شه دوباره شيشه اندتم نميدونم م واسم سوال شده نميدونم اين خصوصياتش نره يا مادست
    سوال شده ايا ممكنه نر به نر علاقه نشون بده يا ممكنه ماده باشه حالا شما چي ميگيد مادست يا نره الانم نه اينكه نرم اعصباني نباشه اما ديگه يه كاري كه بلده شش هاي خود را به طرف ماهي جديده كه به اسم ماده خريدم باز ميكنه اما اون يكي محل نميده حالا از اخلاق ميشه فهميد نره يا

مادست لطفا كمك فراوان كنيد خيلي كمك لازمم
    ايا تشخيص از مقعد ماهي كه uوvدرستهhttp://*******.ir/upload/user/filebox/1402811409621.jpg
    http://*******.ir/upload/user/filebox/1402811409621.jpg

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط تترا لوهان نمایش پست ها
    سلام به همهي دوستان من چند تا سوال داشتم اولين سوالم اينه من يك فلاور دارم 8 ماهشه و14سانته خيلي هم وحشيه من خودم به شخصه ميترسم دستمو ببرم تواب خلاصه وحشيه حالا خواستم جفت بزنم ديروز تو يك مغازه اكواريوم فروشي يك فلاور بي كيفيت ديدم ببه اسم ماده يعني فروشنده ميگفت ماده ست خلاصه گرفتمش اوردم خونه شك داشتم به ماده بودنش يا نر بودنش خلاصه قاطي كردم …
    بعدش شيشه انداختم فلاور وحشيم كه نره يك طرف اوني كه خريدم به اسم ماده يك طرف بعد اولش كه ديدم فلاور نرم خيلي قاطي كرد تا نيم ساعت اول خيلي اعصباني و ميخواست از شيشه عبور كنه و ماهي جديد رو بزنه تا 2 ساعت بعد من داشتم به ماده يا نر بودنش فكر ميكردم كه ديدم فلاور نرم اروم شد وعلاقه اي توي چشماي فلاورم ديدم نميدونم چي شد شيشه رو برداشتم فلاور نرم نه حمله كرد نه زدش فقط ميپلكيد دور ماهي جديده كه خريدم و ماهي جديده اصلا يا ميترسيد يا محل نميداد نميد بعدش دوباره ترسيدم اعصباني شه دوباره شيشه اندتم نميدونم م واسم سوال شده نميدونم اين خصوصياتش نره يا مادست
    سوال شده ايا ممكنه نر به نر علاقه نشون بده يا ممكنه ماده باشه حالا شما چي ميگيد مادست يا نره الانم نه اينكه نرم اعصباني نباشه اما ديگه يه كاري كه بلده شش هاي خود را به طرف ماهي جديده كه به اسم ماده خريدم باز ميكنه اما اون يكي محل نميده حالا از اخلاق ميشه فهميد نره يا

مادست لطفا كمك فراوان كنيد خيلي كمك لازمم
    ايا تشخيص از مقعد ماهي كه uوvدرستهhttp://*******.ir/upload/user/filebox/1402811409621.jpg
    http://*******.ir/upload/user/filebox/1402811409621.jpg
    سلام
    عکسها که باز نمیشن
    شما علاقه رو توی چشم ماهی دیدی؟ ماهی با چشمش که فکر نمیکنه دوست عزیز شما بدونی به چی فکر میکنه
    همون روز اول هم نباید بندازیشون پیش هم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)