نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ...
    شماره عضویت
    9615

47 بزرگترین پرورش دهنده کاکتوس بریتانیا

با وجود هوای گرم و بحران کم آبی که منجر به تصویب قوانین منع آبیاری برای گیاهان باغ ها و گلخانه های معمولی شده است، بزرگترین پرورش دهنده کاکتوس بریتانیا همچنان درآمد بالایی از فروش گیاهان خود دارد.

لیندا گودی 60 ساله که با همکاری همسرش برایان، گلخانه کاکتوس خود را اداره می کند، می گوید: “مردم به خرید این گیاهان خانگی و گلخانه ای روی آورده اند تا با وجود بحران کم آبی، راحت تر بتوانند از گیاهان زنده باغچه و گلخانه خود محافظت کنند. همچنین به خاطر افزایش محبوبیت این گونه از گل ها در حال حاضر شاهد افزایش رشد فروشمان هستیم.

وی گفت: گیاهان معمولی تحمل گرما را ندارند و محیط گلخانه و کم آبی آنها را خشک می کند.
    بیش از 800 گونه گیاه خاردار در زمینی به مساحت 22000 فوت مربع موجود است. این گلخانه در نزدیکی لینکلن شایر واقع شده است. هر اینچ از فضای کف آن از گل پوشیده شده است و بیش از چند صد آویز از جنس میله های فلزی هم از سقف آن آویزان است.

ارزش هر کدام از گیاهان بالغ این گلخانه بین 3 الی 200 پوند می باشد.
    برایان که تمام گونه های کاکتوس خود را از بذر آنها تکثیر کرده است، می گوید: “فکر می کنم حدود 100000 گیاه در این گلخانه موجود است. تقریبا 3 سال طول می کشد تا بذر کاکتوس به یک گیاهی بالغ و آماده برای فروش تبدیل شود. برخی از گیاهان بزرگسال این گلخانه که در حال حاضر آماده فروش هستند، 18 سال سن دارند.

“من هنوز اولین کاکتوسم را دارم. یک Ferocactus با نام “Fred” . من 50 سال است که این گل را دارم؛ درست از زمانی که یک پسربچه بودم. من آنرا با دیگر کاکتوس هایم که مربوط به نمایشگاه هستند، نگهداری می کنم و از آن برای تکثیر و ساخت گونه های جدید پیوندی یا ترکیبی استفاده می کنم.

من و لیندا گیاهان خود را در نمایشگاه های بزرگ گل و گیاه که هر ساله در سراسر جهان برگزار می گردد، در معرض دید عموم قرار می دهیم و در طول این سال ها مدال های طلای زیادی در این نمایشگاه ها برنده شدیم، از جمله 19 مدال طلا از نمایشگاه گل و گیاه چلسی.

وی می گوید: کاکتوس ها عمدتا اهل مناطق گرمسیری هستند و تمام گیاهانی که ما در این گلخانه داریم، در زیر شیشه رشد کرده اند، بنابراین توصیه ما این است که آنها را در خارج از چنین محیطی نگهداری نکنید. با این وجود اگر شما در منطقه گرمسیر زندگی می کنید، تا حدودی می توانید آنها را به شرایط آب و هوایی سخت تر عادت دهید، اما مراقب باشید آنها از شرایط سختی چون یخ زدگی در امان بمانند.

خشکسالی … برای برخی پرورش دهندگان بزرگ کاکتوس نیز چندان خوشایند نیست.
    در حال حاضر، بیش از 35 میلیون انسان در منطقه خشک و کم آبی که بخش هایی از انگلستان را در خود فرا گرفته است، زندگی می کنند. در جنوب غرب و نواحی مرکزی نیز 17 کشور دیگر رسماً بعنوان مناطقی که امروزه با بحران کم آبی روبرو هستند، شناسایی شده اند؛ وسیع ترین منطقه ای که از سال 1976 با بحران کم آبی مواجه است.

اگرچه در حال حاضر، هنوز قانون منع آبیاری برای 20 میلیون نفر اجباری نیست، اما طرح های احتمالی برای حفظ محیط زیست در نظر گفته و در دست اقدام است.

آژانس حفاظت از محیط زیست اعلام کرد این خشکسالی به احتمال زیاد تا کریسمس بطول می انجامد. مقامات مسئول ابراز نگرانی کرده اند امسال با سومین زمستان خشک روبرو هستیم که برای اولین بار طی 36 سال گذشته به نقطه اوج ممنوعیت مصرف آب در کسب و کار و یا حتی محدودیت بیشتر مصرف آب خانگی خواهیم رسید.

بیش از 2000 گونه کاکتوس با اشکال و فرم های مختلف وجود دارد.
    هنگامی که کاکتوس ها به مرحله گل دهی می رسند، هر سال با فراهم آوردن شرایط ایده آل و صحیح نگهداری گل می دهند. بسیاری از کاکتوس ها در سن 2 الی 3 سالگی شروع به گل دهی می کنند.

کاکتوس کاکتی یا کاکنوس گوشتی مکان آفتابی را دوست دارند، برای مثال جلوی پنجره یا یک گلخانه یا گرم خانه، که در این شرایط کاکتوس ها از رطوبت و سرما زدگی حفظ می شوند.

یکی از خصوصیات حیرت انگیز کاکتی و کاکتوس گوشتی این است که آنها نیاز چندانی به آبیاری ندارند، اما با وجود آنکه نسبت به خیلی از گیاهان در برابر کم آبی مقاومند از حدود ماه مارس تا سپتامبر نیاز به آب دهی دارند. این گونه ها در طول فصل زمستان نیازی به آبیاری نخواهند داشت. بیشتر گونه ها در طول هفته نیاز به یکبار آبیاری سیر دارند، اما اجازه ندهید به قدری در آب بمانند که ریشه های آن ها فاسد شود یا بگندد.
    کاکتی ها مخازن واقعی آب هستند؛ مایع درونی آنها خالص و زلال و شفاف نیست و یک مایع غلیظ چسبناک است ولی با این حال کاملا قابل شرب است و جان خیلی ها را در صحرا و بیابان نجات داده است.
    طول عمر یک گیاه کاکتوس می تواند از 25 تا 300 سال متغیر باشد. پاچیسریوس پرینگلی بلندترین گیاه کاکتوس با ارتفاعی حدود 20 متر و بلوسفلدیا لیلیپوتانا کوتاهترین آنها با ارتفاعی چند سانتی متری است. شکل برخی کاکتوس ها کاملا گرد است و شبیه بشکه به نظر می رسند؛ برخی دیگر صاف و مسطح یا بیضی شکل و برخی شبیه به لاله گوش انسان هستند.

منبع : دیلی میل
    ویرایش توسط بابک آژیده : 23rd March 2014 در ساعت 06:09 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)