صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687

8 آموزش کاشت آناناس

سلام به همه دوستان عزیزم.آموزش کاشت آناناس را برای شما آماده کردم.
    طبق عکسهای زیر شما اول باید یک آناناس رسیده پیدا کنید که قسمت برگهای رویی آن موجود باشد.سپس با دست قسمت برگی آن را بچرخانید و از میوه جدا کنید.بعد با چاقو برگهای زیرین را جدا کنید تا کمی ساقه پدیدار شود.سپس طبق تصویر داخل یک لیوان آب یا یک ظرف آب بگذارید تا ریشه بزنه.بعدش به داخل گلدان خاک انتقال بدهید.
    گلدان خاک حاوی پیت ماس،پرلیت و خاک برگ باشد.همچنین در کف گلدان و دور از ریشه مقداری کود گرانوله کامل 12+12+12 هم میتوانید اضافه کنید.

ویرایش توسط AquaTech : 27th June 2014 در ساعت 01:41 PM

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687

پرورش کاهو در منزل به روش هیدروپونیک

سلام به همه دوستان عزیز.این هم تصاویری از پرورش کاهو در منزل به روش هیدروپونیک رافت(قایق شناور) طراحی و اجرا کردم.یک آکواریوم قدیمی داشتم که میخواستم بندازم دور.گفتم بیام و ازش استفاده دیگه کنم.اطرافشو کامل با فوم چسباندم و داخلش تقریبا به مقدار 30 یا 40 لیتر محلول غذایی درست کردم.بعد یک تکه فوم پلی استایرن اندازه داخل برش دادم و داخل فوم گلدان ها را قرار دادم.باید محل گلدانها علامتگذاری بشه و بعد سوراخ بشه تا گلدان ها درون آن جای بگیرند.
    از سوسک گیر ورودی چاه و گلدان کوچک کاکتوسی بجای گلدان هیدروپونیک استفاده کردم.میدونید که گلدان مخصوص تو کشور ما نیست و من دست ساز ساختم که خیلی ارزانه.از لیوان یکبارمصرف هم میتونید استفاده کنید.داخل گلدانها با پرلیت پر شده است.پرلیت قابلیت جذب و انتقال آب را دارد.بذرهای کاهو را روی پرلیت ها بگذارید.بزودی سبز خواهند شد.خیلی ساده تر بخوام بگم مثل این هست که روی آب آکواریوم همینکار رو انجام بدید.
    الان میبینید که کاهو های من سبز شده و کمی رشد کردند.یک.پیاز هم گذاشتم که رشد کرده.خیلی ساده است و خوب کار میکنه.براحتی کسی علاقه داشته باشه میتونه سبزی مورد نیاز خانواده رو تامین کنه.موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیزم.آموزش کاشت آناناس را برای شما آماده کردم.
    طبق عکسهای زیر شما اول باید یک آناناس رسیده پیدا کنید که قسمت برگهای رویی آن موجود باشد.سپس با دست قسمت برگی آن را بچرخانید و از میوه جدا کنید.بعد با چاقو برگهای زیرین را جدا کنید تا کمی ساقه پدیدار شود.سپس طبق تصویر داخل یک لیوان آب یا یک ظرف آب بگذارید تا ریشه بزنه.بعدش به داخل گلدان خاک انتقال بدهید.
    گلدان خاک حاوی پیت ماس،پرلیت و خاک برگ باشد.همچنین در کف گلدان و دور از ریشه مقداری کود گرانوله کامل 12+12+12 هم میتوانید اضافه کنید.

خیلی ممنون.
    خیلی خیلی جالب بود.
    آیا آناناس تو این شرایط میوه هم میدهد؟؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    خیلی ممنون.
    خیلی خیلی جالب بود.
    آیا آناناس تو این شرایط میوه هم میدهد؟؟
    ممنون
    سلام.خواهش میکنم.بله البته دقیقا یک آناناس دیگه تشکیل میشه که باز اونو جدا کنید و دوباره بکارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    سلام.خواهش میکنم.بله البته دقیقا یک آناناس دیگه تشکیل میشه که باز اونو جدا کنید و دوباره بکارید
    سلام، بفرماييد لطفا اگر ميوه داد ، بته قبل خشك ميشه و بايد بوته جديد إيجاد بشه؟ چه مدت طول ميكشه تا ميوه بده؟؟؟
    سپاس

ارسال با موبايل

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش و مرغ عشق
    شماره عضویت
    24497
    ممنونم دوستان عزیزم.بله کار بسیار جالب و مفیدیه.من هم دارم گسترش میدم کار رو و میخوام با گلخانه ها و گلفروشی ها کار کنم و آویزهای خوب بسازم.مراحل کار طبق دستورات پست اول هستش.فقط تهیه خاک بسیار سخت و ترکیب لایه بندی مهمه.تقریبا باید بگم هیچ خاکی داخلش وجود نداره و تماما کودبرگ و کمپوست و کود و چندتا چیز دیگست.خیلی سبک و قابلیت جابجایی راحت داره.طوری کوددهی شده که به اندازه 2 سال مواد مغذی داره.متاسفانه مراحل ساخت کار خودمو ندارم.چون همیشه دستام خاکیه و دور برم اونقدر خاک و کود ریخته که نمیشه دست به دوربین زد.
    سلام خسته نباشین...ما یه حیاط خلوت داریم ک یه باغچه دو در دو توش داریم...اول خاکش ب نظرمون خیلی کود داشت چون هر چی میکاشتیم زود از بین میرفت .خاکش رو عوض کردیم و خاک کشاورزی اوردیم ریختیم...ازون ب بعد هر چی میکاریم یعنی از اول هم همینطور بود..سرعت رشدش خیلی کمه ..یعنی ریحون ک کاشتم یک ماه طول کشید اما ب دو برگ مونده بود..فلف هم کاشتیم همینطور بود...روی حیاط خلوتمون با شیشه پوشیده است اما گرما داره و نور تا شب دازه ..الان نمیدونم مشکل چیه....اگه میشه راهنماییم کنید چون خیلی دوست دارم توش چیزی بکارم ِِکلا ب گیاه علاقه دارم مهصوصا گورجه و اینطور چیزا....ممنون میشم راهنمایی کنید....

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط عشق حیوون نمایش پست ها
    سلام خسته نباشین...ما یه حیاط خلوت داریم ک یه باغچه دو در دو توش داریم...اول خاکش ب نظرمون خیلی کود داشت چون هر چی میکاشتیم زود از بین میرفت .خاکش رو عوض کردیم و خاک کشاورزی اوردیم ریختیم...ازون ب بعد هر چی میکاریم یعنی از اول هم همینطور بود..سرعت رشدش خیلی کمه ..یعنی ریحون ک کاشتم یک ماه طول کشید اما ب دو برگ مونده بود..فلف هم کاشتیم همینطور بود...روی حیاط خلوتمون با شیشه پوشیده است اما گرما داره و نور تا شب دازه ..الان نمیدونم مشکل چیه....اگه میشه راهنماییم کنید چون خیلی دوست دارم توش چیزی بکارم ِِکلا ب گیاه علاقه دارم مهصوصا گورجه و اینطور چیزا....ممنون میشم راهنمایی کنید....
    سلام

به پارسی پت خوش آمدید، اول بفرمایید از چه ترکیبی و چه خاکی و چه کودی استفاده میکنید. مثلا انواع خاک وجود داره که میتونن اورگانیک یا سینتتیک (شیمیایی) باشن. میتونن بر پایه کمپوست، پیت ماس، پرلایت، کود حیوانی، و خیلی چیزای دیگه باشه که هر کدوم شرایط خودشو داره. کود مایع و ... که بر پایه NPK مغمولا اندازی گیری میشه هم هست که من کلا نمیدونم شما کدام یک از این روش ها رو انتخاب کردید.

عکسی از گیاهی که میگید بد رشد میکنه یا کند رشد میکنه یا هر مشکل دیگری داره بزارید. عکسی هم از محلی که توش گلدان یا گیاه رو نگهداری میکنید زمانی که نور حد اکثر هست بزارید. دما و رطوبت محل رو هم اعلام نکردید.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش و مرغ عشق
    شماره عضویت
    24497
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

به پارسی پت خوش آمدید، اول بفرمایید از چه ترکیبی و چه خاکی و چه کودی استفاده میکنید. مثلا انواع خاک وجود داره که میتونن اورگانیک یا سینتتیک (شیمیایی) باشن. میتونن بر پایه کمپوست، پیت ماس، پرلایت، کود حیوانی، و خیلی چیزای دیگه باشه که هر کدوم شرایط خودشو داره. کود مایع و ... که بر پایه NPK مغمولا اندازی گیری میشه هم هست که من کلا نمیدونم شما کدام یک از این روش ها رو انتخاب کردید.

عکسی از گیاهی که میگید بد رشد میکنه یا کند رشد میکنه یا هر مشکل دیگری داره بزارید. عکسی هم از محلی که توش گلدان یا گیاه رو نگهداری میکنید زمانی که نور حد اکثر هست بزارید. دما و رطوبت محل رو هم اعلام نکردید.

موفق باشید
    سلام خیلی ممنون.....راستش گیاهاشو کندیم و خاکشو عوض کردیم..راستش نزدیک خونمون یه زمین کشاورزی بود ازونجا خاک اوردن دیگه نمیدونم چی قاطیشه...و اینکه گیاهارو کندیم و دوباره هنوز نکاشتیم چیزی...چون قبلا مثل ریحان کاشته بودم و رشد کرده بودو ازش استفاده کرده بودیم ایندفعه ک کاشتم رشدش خیلی کند بود از خاک بیرون میشد اما ازون ب بعد خیلی کند رشد میکرد..دماش بستگی ب دمای هوا داره اما چون افتاب مستقیم نیست توش ب شدت گرمای بیرون هیچ وقت نمیشه نه به سرما و نه ب گرما...و نورش خیلی خوبه فقط فرقش با بیرون همون شیشه هست تقریبا کل حیاط خلوت با شیشه پوشیده هست ک روی باغچه هست..چون نمیدونم چجوری عکس بفرستم گفتم توضیح بدم....

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)