صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 40
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آبزیان ،پرندگان زینتی و سگ
    شماره عضویت
    14475

راهنمایی در زمینه خرید سگ

سلام خدمت دوستان محترم
    من قصد خرید سگ دارم .سگی ک تقریبا همیشه همراهم باشه. حیاط تقریبا 60متری خونمون داره.و حداقل دما در شهری ک زندگی میکنم 15- و حداکثر تقریبا 45 درجه سانتی گراد.
    ممنون میشم دوستانی ک با تجربه هستند منو راهنمایی کنند. ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14475
    آقا متین ببخشید شرمنده دوست عزیز.موبایلم مشکل داره اینترنتش.نمیتونم پیام خصوصی ها رو باز کنم و پیام خصوصی بدم .چون صفحه ها باید باز بشن.من اینجا اسم همه سگ هایی ک دوست دارم رو مینویسم مسلما خیلی هاشون نمیشه نگهداری کرد با شرایطی ک دارم.بعدش اون چند تایی ک میشه نگهدارم رو با راهنمایی شما دوست خوبم و بقیه دوستان یکی از توشون انتخاب میکنم.ممنوناگه از سگ های آپارتمانی بگیرم میتونم توی راهرو زیر راه پله نگهداری کنم. ک اینا مد نظرم هست:تریر .لهاسا آپسو . مالتیز . پاپیلیون. شیتزو.اشپیتز کوچیکسگ هایی ک در حیاط جایی براشون در نظر دارم اینا هستن ک نمیدونم کدوم بهترین گزینه :بولداگ.پاگ.بول ماستیف . باکسر. ژرمن . هاسکی. اشپیتز بزرگ . دابرمن. رتوایلر.دالمیشنبین همه اینا یکیشون ک بهترین باشه و با شرایط من سازگار باشه رو میخوام انتخاب کنم. اگه از سگهای کاری بشه بهتر است

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر لشکری نمایش پست ها
    آقا متین ببخشید شرمنده دوست عزیز.موبایلم مشکل داره اینترنتش.نمیتونم پیام خصوصی ها رو باز کنم و پیام خصوصی بدم .چون صفحه ها باید باز بشن.من اینجا اسم همه سگ هایی ک دوست دارم رو مینویسم مسلما خیلی هاشون نمیشه نگهداری کرد با شرایطی ک دارم.بعدش اون چند تایی ک میشه نگهدارم رو با راهنمایی شما دوست خوبم و بقیه دوستان یکی از توشون انتخاب میکنم.ممنوناگه از سگ های آپارتمانی بگیرم میتونم توی راهرو زیر راه پله نگهداری کنم. ک اینا مد نظرم هست:تریر .لهاسا آپسو . مالتیز . پاپیلیون. شیتزو.اشپیتز کوچیکسگ هایی ک در حیاط جایی براشون در نظر دارم اینا هستن ک نمیدونم کدوم بهترین گزینه :بولداگ.پاگ.بول ماستیف . باکسر. ژرمن . هاسکی. اشپیتز بزرگ . دابرمن. رتوایلر.دالمیشنبین همه اینا یکیشون ک بهترین باشه و با شرایط من سازگار باشه رو میخوام انتخاب کنم. اگه از سگهای کاری بشه بهتر است
    سلام
    شما اول از همه باید بودجتون رو می گفتید.خیلی از سگ هایی که نام بردید سگای گرونین و یه تعدادی هم تقریبا وجود نداره تو ایران و برای خرید به راحتی پیدا نمیشه
    اول از همه پاگ و هاسکی رو حذف کنید هاسکی یه سگ قطبیه!چطور می خواید تو هوای گرم تو حیاط نگش دارید؟اگه تو خونه زیر کولر باشه بله میشه نگهش داشت.پاگ هم حساسه هم از نظر روحی هم بدنی و نمی تونه تو حیاط بمونه
    راجب بولداگ هم شما نگفتید چه بولداگی؟بولداگ ها خانواده بزرگی رو شامل میشن
    اینجا باید یه نکته رو بگم.باکسر ها و بولداگ ها و کلا سگ هایی که پوزه کوتاهی دارن تهویه هوای ضعیفی دارن در نتیجه کنترل دماشون ضعیفه.راحت گرمازده میشن یا سرما میخورن.باکسر سگ خوبیه به شرطی که محیط زندگیش یه محیط خنک باشه که اذیت نشه
    اگه منظورت انگلیش یا فرنچ بولداگ بوده باید بگم اون ها هم مثلاگ مناسب شما نیستن.اما امریکن بولداگ گزینه مناسبیه به شرطی که به اندازه کافی براش محیط بازی و تخلیه انرژی فراهم کنید
    بول ماستیف به شخصه تو ایران ندیدم و اگرهم باشه تعداد محدودیه که وارد شدن و برای فروش موجود نیست مگه اینکه سفارش بدید براتون وارد کنن که طبیعتا هزینه گزافی داره
    ژرمن سگ خوبیه.اگه موکوتاه بگیرید که چه بهتر
    دابرمن هم مناسبه و همچنین روتوایلر اما خودتون می دونید سگای بزرگ جثه این.از پس تغذیه و تربیت نگهداریشون بر میاید؟فضای زیادی هم می خوان یا حداقل پیاده روی روزانه
    لهاسا آپسو و مالتیز و پاپیلون و شیتزو هم سگای اپارتمانین.مراقبت و رسیدگی خاص میخوان.بین سگای کوچیک بهترین گزینه اشپیتز و تریر هست که سگای مقاوم ترین.خصوصا تریر ها
    دالمیشن سگ خوبیه اما بیش از حد بازیگوشه همونطور هم که می دونید سگ شکاریه فعالیتش زیاده و تو سرما نمی تونه بمونه چون خیلی کت نازکی داره.زاهدان ماکسیمم سرماش چقدره؟
    سگ های کار منظورتون نگهبان یا گارده؟
    به نظرم بهترین گزینه بین سگای بزرگ برای شما ژرمن و دابرمن و بین کوچیک ها اشپیتز و تریره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی مرغ عشق و فنچ
    شماره عضویت
    14962
    سلام قربان
    سگ های عروسکی خیلی حساسند و برای نگهداری توی خونه مناسبند من هم که از شرایط راهرو زیر راهپله شما اطلاعاتی ندارم....من توصیه نمیکنم
    و همچنین بیشتر سگ های کوچک پر پارس هستند و اذیتتون میکنند
    پاگ که خیلی حساسه و نمیتونه توی حیاط تنها بمونه
    بولداگ پوست چروکش باید روزانه نظافت بشه و 5-8 سال عمر میکنه اگه اجتمائی نشه با غریبه ها میونه ایی نداره ولی با بچهها خوبه (بولداگ سگ مورد علاقه منه)
    بول ماستیف باید از کودکی اجتمائی بشه و نژاده قدرت مندیه باید بهش بگید رئیس کیه وگرنه کنترلش سخت میشه رابطش با بچه ها خوبه ولی با غریبه ها بده و همونطور که گفتم باید اجتمائی بشه اگه هر روز به پیاده روی ببریدش همون حیاط شما براش کفایت میکنه و البته به حرارت حسسه و باید جایی رو داشته باشه که ظهر تابستون گرما زده نشه باید یه فکری کرد
    باکسر رو که در مورد صحبت کردیم بازم سوالی بود بفرمایید
    دوبرمن با دمای منطقتون مشکلی نداره اگه تربیت بشه اصلا الکی پارس نمیکنه یک سگه نگهبان و دیدبانه عالیه ولی اگه میخواید به عنوان یه سگ همراه که با همه خوبه تربیتش کنید کارتون سخته و باید همیشه مراقبش باشید چون اگه شک کنه ناگهانی حمله میکنه و تربیتش زمان بر ترهست کلا
    هاسکی اگه خوب تربیت نشه مشکل های رفتاری بسیاری داره و هوای گرم اذیتش میکنه و زوزه هاش همسایه هارو اذیت میکنه
    ژرمن پرپارسه
    دالمیشن با اب و هوای منطقتون میسازه من دو-سه بار هر بار نیم ساعت فقط این نژاد رو از نزدیک دیدم و باهاش ارتباط داشتم از اونجایی که من دیدم کم پارس و باکلاس نشسته بود چون سگ شکاریه باید کم پارس باشه ولی باز م از اونایی که دارن سوال کنید دالمیشن هم سگ خوبیه
    اشپیتز غول پیکر پارسش از بقیه سگ هایی که گفتید زیاد تره
    خوب اینجا دیگه بستگی به خودتون داره من بودم برای علاقه زیادم به بولداگ بولداگ میگرفتم بولداگ احتیاج به عمل زیبایی نداره پارس هم نداره(خیلی کم) 6-8 سال عمر میکنه
    بول ماستیف تربیتش از بقیه سخت تره این نژاد هم احتیاجی به عمل زیبایی نداره
    دالمیشن هم احتیاجی به عمل زیبایی نداره و کم پارسه و همراه خوبیه و تربیتش اسونه
    باکسر باید گوش و دمش تا 2-3 مهره اخر عمل بشه تربیتش سخت نیست چون مطیعه ولی همه ی این سگ ها باید بفهمند رئیس شمایی نه اونا به اب و هوای شما هو میسازی (برای خشکی هوا که گفته بوید میتونید از شامپو های مرطوب کننده استفاده کنید)
    حالا فکر کنم برای شما
    1-دالمیشن و بولداگ
    2-باکسر
    3-بول ماستیف
    مناسب باشند بازم بر میگرده به خودتون و مطالعه و توانایی هاتون
    انشالا سگ مورد علاقتون رو پیدا میکنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14475
    سلام
    تشکر میکنم از آقا متین و نسرین خانوم.
    یک چندتا سوال دارم :
    1-هاسکی اگه در خونش دما رو تنظیم کنم براش میشه نگه داشت ؟ -میشه با تربیت درست کاری کرد ک زوزه نکشه؟
    2-ژرمن رو میشه درست تربیت کرد ک پارس زیاد نکنه ؟
    3-باکسر اگه کرم و شامپو استفاده کنم براش .دیگه هیچ مشکلی نداره ؟
    4-دوبرمن رو میشه کاملا مطیع کرد ؟
    5-دالمیشن اگه روزی یک ساعت توی پارک یا باغ بازی کنه براش بسه ؟-دالمیشن توی خونه نمیشه واسه دما.اگه دما خونش رو مناسب کنم خوبه ؟
    6-تریر خیلی نژاد های مختلف داره. کدوم نژاد رو پیشنهاد میکنید ؟
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14475
    ببخشید بودجه رو یادم رفت. تقریبا تا 2تومن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14962
    سلام
    تشکر میکنم از آقا متین و نسرین خانوم.
    یک چندتا سوال دارم :
    1-هاسکی اگه در خونش دما رو تنظیم کنم براش میشه نگه داشت ؟ -میشه با تربیت درست کاری کرد ک زوزه نکشه؟
    2-ژرمن رو میشه درست تربیت کرد ک پارس زیاد نکنه ؟
    3-باکسر اگه کرم و شامپو استفاده کنم براش .دیگه هیچ مشکلی نداره ؟
    4-دوبرمن رو میشه کاملا مطیع کرد ؟
    5-دالمیشن اگه روزی یک ساعت توی پارک یا باغ بازی کنه براش بسه ؟-دالمیشن توی خونه نمیشه واسه دما.اگه دما خونش رو مناسب کنم خوبه ؟
    6-تریر خیلی نژاد های مختلف داره. کدوم نژاد رو پیشنهاد میکنید ؟
    ممنون
    سلام
    بولداگ و باکسر تا -10_-15 رو میتونن تحمل کنن انگلستان و المان زمستون های سردی دارن توی تابستون هم میتونید دمای لونه رو تا حدی کنترل کنید
    هاسکی دما بالا باشه اذیت میشه حیوونی گناه داره یکی از دوستام داشت براش یخ که میذاشت خودش رو روی یخ ولو میکرد انقدر لیس میزد تا یک اب شه گناه داره حیوونی تو دمای 40-50 درجه
    یه سری چیز ها هست که توی طبیعته سگه زوزه توی طبیعته هاسکیه مخصوصا دوتا باشن از غروب تا صبح زوزه میکشن شاید کم بشه ولی همیشه ریسکش هست
    در مورد ژرمن هم همینه کلا پارسش زیاده یک سری مسائل هست که از تولگی میشه ترس و حساسیت رو نسبت به عوامل تحریک کننده محیطی ریخت ولی همینطور که گفتم ریسکش بالاست و از تولگی باید با عوامل تحریک کننده اشنا بشه
    اگه پوست چرب هم باشه مشکل های پوستی میاره من که توی منطقه شما نیستم و حتی نیومدم تا حالا اونجا ولی شامپو های مرطوب کننده پوست خشکی رو جبران میکنند محیط لونه هم رو میتونید مرطوب کنید
    دوبرمن رو 100% میشه مطیع کرد نگرانی زیاد من از میل این نژاد به حمله هست اگه بخواد حمله کنه و ببینه صاحبش توی خطره ی کسی توی محدودش باشه یک دفعه حمله میکنه البته من دارم از ویژگی های یک دوبرمن تربیت نشده حرف میزنم یه وقت سو تفاهم نشه اینا همه با تربیت قابله حله و این تربیت زمان بره ولی شدنیه اگه درست تربیت و اجتمائی بشه مشکلی به وجود نمیاره
    دالمیشن سگیه که خستگی حالیش نیست اگه وقتش رو دارید روزانه اون رو بدوونید بدوید بدووید نمیدونم اصلا اگه میتونید انرژی زیاده این نژاد رو خالی کنید سگه خیلی عالیه اگه خواستید یک نفر رو بهتون معرفی کنم تا اطلاعات رو از خودشون که پرورش میدن این نژاد رو بگیرید تا -15 رو میتونن تحمل کنن (دیدم از نزدیک کسایی رو که این سگ رو نگه میدارن دمای هوا یه -15 هم میرسه)
    تریر هم فک کنم وست هایلند تریر بهتر باشه ولی پارس داره دیگه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14475
    ممنون آقا متین گل
    پس تا اینجا هاسکی کلا هیچی.نمیشه
    ژرمن هم ک خیلی پارس میکنه هیچی
    میمونه باکسر و دابرمن و دالمیشن و تریر
    از بین این چهار تا یکی رو باید انتخاب کنم.
    باکسر ک مشکلش گفتید با کرم و شامپو حل میشه. ؟
    دابرمن رو میشه مطیع کرد ک خودمو نگیره ؟ بقیه مشکل ندارن چون مراقبم
    دالمیشن توی گرما اذیت نمیشه؟
    خیلی ممنون هستم از راهنماییاتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14962
    ممنون آقا متین گل
    پس تا اینجا هاسکی کلا هیچی.نمیشه
    ژرمن هم ک خیلی پارس میکنه هیچی
    میمونه باکسر و دابرمن و دالمیشن و تریر
    از بین این چهار تا یکی رو باید انتخاب کنم.
    باکسر ک مشکلش گفتید با کرم و شامپو حل میشه. ؟
    دابرمن رو میشه مطیع کرد ک خودمو نگیره ؟ بقیه مشکل ندارن چون مراقبم
    دالمیشن توی گرما اذیت نمیشه؟
    خیلی ممنون هستم از راهنماییاتون
    خواهش میکنم عزیز
    والا من تا حالا حتی توی منطقه شما نیومدم نمیدونم خشکیش تا چه حده ولی باکسر اونقدر هم حساس نیست با شامپو مرطوب کننده حل میشه حالا شما هم توی منطقه خودت تحقیق بکنید ببینید کسی باکسر نگه میداره توی شهر شما برید و از نزدیک ببینیدش
    دوبرمن 1% امکان داره شما رو بگیره اگه از تولگی با شما باشه یک سری مسائل اموزشی هست که قابل حل هست شما رو که نمیگیره..... اگه درست اجتمائی نشه و نفهمه که رئیس شمایی کنترلش سخته و در کل تربیتش از موارد دیگه سخت تره ولی بدون تنها نیستی ما هم هستیماز پسش بر میای
    من کسایی رو میشناسم که دالمیشن نگه میدارن و حتی پرورش میدن توی منطقه ایی که اونا نگه میدارن گرما تا 45 و سرما تا -10 هم توی زمستون میرسه نباید مشکل پیش بیاد دما متعادله شما هر جا بری زمسوت سرد داره
    تریر هم پارس داره و به نظر من شما موارد بهتری میتونی داشته باشی مثلا جک راسل که اونم با پارسش به مشکل میخوری برای همین پیشنهاد ندادم
    بولداگم خوبه ها

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    آقا من از بین تام سگهایی که داشتم تنها سگی که به نظر من همه کاره بود با هر نوع آب و هوا مواد غذایی تربیت محیط و ... سازگاری داشت دالمیشن بوده

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)