صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15553

تجزیه و مرگ سریع شقایق دریایی

سلام
    من به تازگی - یک ماه - آکواریوم آب شور راه انداختم، دیروز یه شقایق گرفتم. امروز عصر که اومدم، آب کدر شده بود و همه ماهیا مرده بودن (بجز دلقک ها) .
    شقایق به سرعت تجزیه شد. حالا نمی دونم علت سریع و چند ساعته مرگ ماهیا و شقایق چی بوده؟

اگر کسی تجربه ای در این خصوص داره از راهنمایی ممنون میشم. ضمناً حجم آکواریوم 120 لیتره

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan Ba نمایش پست ها
    سلام
    من به تازگی - یک ماه - آکواریوم آب شور راه انداختم، دیروز یه شقایق گرفتم. امروز عصر که اومدم، آب کدر شده بود و همه ماهیا مرده بودن (بجز دلقک ها) .
    شقایق به سرعت تجزیه شد. حالا نمی دونم علت سریع و چند ساعته مرگ ماهیا و شقایق چی بوده؟

اگر کسی تجربه ای در این خصوص داره از راهنمایی ممنون میشم. ضمناً حجم آکواریوم 120 لیتره
    سلام دوست عزیز
    به پارسی پت خوش آمدید
    فرودید یک ماه از راه اندازی میگذر یعنی حد اکثرش اینه که سیکل تازه طی شده درسته؟
    سیکل رو چگونه طی کردید؟
    بهد اینکه شقایق جزو ریف های حساس محسوب میشه توصیه میشه در ابتدای راه اندازی تا 6 ماه ریف نخرید بهد هم با ریف های مقوم شروع کنید
    خیلی زود سراغ ریف رفتید
    پارامتر های آب چطور بود؟
    سیکل کامل و به درستی طی شده بود؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15553
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به پارسی پت خوش آمدید
    فرودید یک ماه از راه اندازی میگذر یعنی حد اکثرش اینه که سیکل تازه طی شده درسته؟
    سیکل رو چگونه طی کردید؟
    بهد اینکه شقایق جزو ریف های حساس محسوب میشه توصیه میشه در ابتدای راه اندازی تا 6 ماه ریف نخرید بهد هم با ریف های مقوم شروع کنید
    خیلی زود سراغ ریف رفتید
    پارامتر های آب چطور بود؟
    سیکل کامل و به درستی طی شده بود؟
    با سلام
    قبل از اينكه شقايق بابل رو به آكواريوم اضافه كنم، آمونياك نيتريت و نيترات و ph آب رو چك كردم، همگي در حد استاندارد بود و توي آب هم ٤ عدد ماهي دامسل و ٣ عدد دلقك كوچولو هم وجود داشت و شقايق به مدت ٢٤ ساعت شقايق سر حال بود و جاشو به سمت موج ساز تغيير ميداد و دلقك ها دائم توي شقايق بودن. صبح ساعت ١٠ منزل رو ترك كردم و بعد از ظهر كه ساعت ٤ برگشتم، دامسلها مرده بودند و تجزيه شقايق شروع شده بود كه بلافاصله از آب خارجشون كردم و بلافاصله آبو تست كردم، آمونياك و نيتريت در حد استاندارد بود و نيترات ٢٥ بود و ph آب روي ٧ بود كه بلافاصله داروهاي لازم رو توي آب ريختم.
    راستي لايوراكها بايد قبل از ورود به آكواريوم برس و تميز شن ؟ يا نيازي نيست؟
    آ يا وجود خرچنگ و صدفي كه با لايو راك وارد آكواريوم ميشه مضره؟
    ممكنه كمبود اكسيژن باعث اين موضوع شده باشه؟

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    با سلام
    قبل از اينكه شقايق بابل رو به آكواريوم اضافه كنم، آمونياك نيتريت و نيترات و ph آب رو چك كردم، همگي در حد استاندارد بود و توي آب هم ٤ عدد ماهي دامسل و ٣ عدد دلقك كوچولو هم وجود داشت و شقايق به مدت ٢٤ ساعت شقايق سر حال بود و جاشو به سمت موج ساز تغيير ميداد و دلقك ها دائم توي شقايق بودن. صبح ساعت ١٠ منزل رو ترك كردم و بعد از ظهر كه ساعت ٤ برگشتم، دامسلها مرده بودند و تجزيه شقايق شروع شده بود كه بلافاصله از آب خارجشون كردم و بلافاصله آبو تست كردم، آمونياك و نيتريت در حد استاندارد بود و نيترات ٢٥ بود و ph آب روي ٧ بود كه بلافاصله داروهاي لازم رو توي آب ريختم.
    راستي لايوراكها بايد قبل از ورود به آكواريوم برس و تميز شن ؟ يا نيازي نيست؟
    آ يا وجود خرچنگ و صدفي كه با لايو راك وارد آكواريوم ميشه مضره؟
    ممكنه كمبود اكسيژن باعث اين موضوع شده باشه؟
    راجع به طی کردن سیکل و نوع سیستم تصفیه توضیح می فرمایید
    و نتایج دقیق تست ها و برند تست هاتون
    بله ترجیحا باید تمیز بشن و بافت های مردشون خارج بشه
    تاپیک های این تالار رو مطالعه بفرمایید خیلی کمکتون می کنه
    موفق باشید
    لایوراک-صخره و سنگ زنده-Live Rock

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15553
    مجددا سلام
    آکواریوم من در واقع از نوع نانو هست که دارای فیلتر داخلی (سامپ داخلی )است.تانک مدل 550 TL شرکت ماهیران.
    من از تست های شرکت tetra استفاده می کنم.
    الان حدود 40 روز از راه اندازی و10 روز از اون اتفاق می گذره.
    جهت راه اندازی از خود شرکت اومدن وکارهارو کردن.وقبل از لایو راک وبعدش آب رو خودشون تست کردن.وبعد ماهی هارو وشقایق رو اضافه کردم که اون اتفاق افتاد.
    از اون روز (حدود 10 روز) یک روز درمیون آب رو تست می کنم که ph آب شده بود 7.7 که دارم کم کم می برمش بالا .دیروز به 8 رسیده بود.ودیروز آمونیاک خیلی خیلی بالا بود که دارو ریختم ولی نیترات ونیتریت خوب بود.
    متاسفانه لایو راک های منو ظاهرا مستقیما از خلیج فارس آوردن وتوی آکواریوم گذاشن.البته اون موقع من نمی دونستم تصفیه یعنی چی.که تعداد زیادی خرچنگ های مختلف وحلزونهای مختلف ودو عدد میگوی مانتیس شفاف بی رنگ وخیلی از جانوران دیگه وگیاهان ریز وصدف توش بود.الان حدود 30 روزه که توی آبن.وظاهرا این میگوهای مانتیس دارن خرچنگ هارو می خورن وامروز یکیشون پوست انداخت وطولشون حدود 3 سانتی متره.
    سه تا دلقک اسالاریس پرورشی هم دارم که حالشون خوبه وحدود 2-3 هستند.
    ذرات معلق در آب یه چند روزیه که زیاد شده .ومن لیوان اسکیمر رو هر روز تمیز و خالی می کنم.فردا بازم آب رو تست می کنم ونتیجشو می گذارم که ملاحظه کنید.
    راستی سال نو مبارک.

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    مجددا سلام
    آکواریوم من در واقع از نوع نانو هست که دارای فیلتر داخلی (سامپ داخلی )است.تانک مدل 550 TL شرکت ماهیران.
    من از تست های شرکت tetra استفاده می کنم.
    الان حدود 40 روز از راه اندازی و10 روز از اون اتفاق می گذره.
    جهت راه اندازی از خود شرکت اومدن وکارهارو کردن.وقبل از لایو راک وبعدش آب رو خودشون تست کردن.وبعد ماهی هارو وشقایق رو اضافه کردم که اون اتفاق افتاد.
    از اون روز (حدود 10 روز) یک روز درمیون آب رو تست می کنم که ph آب شده بود 7.7 که دارم کم کم می برمش بالا .دیروز به 8 رسیده بود.ودیروز آمونیاک خیلی خیلی بالا بود که دارو ریختم ولی نیترات ونیتریت خوب بود.
    متاسفانه لایو راک های منو ظاهرا مستقیما از خلیج فارس آوردن وتوی آکواریوم گذاشن.البته اون موقع من نمی دونستم تصفیه یعنی چی.که تعداد زیادی خرچنگ های مختلف وحلزونهای مختلف ودو عدد میگوی مانتیس شفاف بی رنگ وخیلی از جانوران دیگه وگیاهان ریز وصدف توش بود.الان حدود 30 روزه که توی آبن.وظاهرا این میگوهای مانتیس دارن خرچنگ هارو می خورن وامروز یکیشون پوست انداخت وطولشون حدود 3 سانتی متره.
    سه تا دلقک اسالاریس پرورشی هم دارم که حالشون خوبه وحدود 2-3 هستند.
    ذرات معلق در آب یه چند روزیه که زیاد شده .ومن لیوان اسکیمر رو هر روز تمیز و خالی می کنم.فردا بازم آب رو تست می کنم ونتیجشو می گذارم که ملاحظه کنید.
    راستی سال نو مبارک.
    سلام
    منظورتون از شرکت ماهیرانه؟
    من درست نگرفتم
    یعنی اصلا سیکل طی نکردید؟
    تست تترا از کیفیت لازم برخوردار نیست متاسفانه
    با یه تست بهتر تست کامل بزنید ترجیحآ
    و نتایج رو اعلام بفرمایید
    آمونیاک، نیتریت، نیترات، فسفات ، ph و... رو با یه برند خوب و تست مایع تست بزنید و بفذمایید اوضاع چطوره
    تو بچه سامپ یا همون سامپ پشتتون چیا دارید؟
    مرسی
    سال نو شما هم مبارک
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 26th March 2014 در ساعت 07:19 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15553
    دوباره سلام.
    بله منظورم شرکت ماهیراننه.
    تست های تترا که دارم همونطور که گفتین مایع هستن.لطفا یه برند برای خریدتست های بهتر یا یه فروشگاه رو معرفی نمایید.
    سیکل اینطوری طی شد که روز اول آب و نمک وداروهارو ریختن.بعد از 8 روز لایو راک هارو گذاشتن وبعد از 8 روز دیگه ماهی دامسل ریختم وبعد از 7 روز دیگه شقایق و که متلاشی شد.البته این احتمال هم می دم که شقایق توی موج ساز گیر کرده باشه چون خیلی بهش نزدیک شده بود.
    توی فیلتر داخلی یا همون سامپ داخلی ،توی خونه اول اسکیمر وزیرشم چند لایه پد،توی خونه دوم وسوم خورده مرجان و نخودی وسرامیک استوانه ای کوچیکارو ریختن،توخونه چهارم پمپ وبخاری واون توپ پلاستیکی مشکیارو ریختن.
    فردا که تست کردم نتایج رو خدمتتون اعلام می کنم.
    با تشکر از راهنمایی وپیگیریتون.

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    دوباره سلام.
    بله منظورم شرکت ماهیراننه.
    تست های تترا که دارم همونطور که گفتین مایع هستن.لطفا یه برند برای خریدتست های بهتر یا یه فروشگاه رو معرفی نمایید.
    سیکل اینطوری طی شد که روز اول آب و نمک وداروهارو ریختن.بعد از 8 روز لایو راک هارو گذاشتن وبعد از 8 روز دیگه ماهی دامسل ریختم وبعد از 7 روز دیگه شقایق و که متلاشی شد.البته این احتمال هم می دم که شقایق توی موج ساز گیر کرده باشه چون خیلی بهش نزدیک شده بود.
    توی فیلتر داخلی یا همون سامپ داخلی ،توی خونه اول اسکیمر وزیرشم چند لایه پد،توی خونه دوم وسوم خورده مرجان و نخودی وسرامیک استوانه ای کوچیکارو ریختن،توخونه چهارم پمپ وبخاری واون توپ پلاستیکی مشکیارو ریختن.
    فردا که تست کردم نتایج رو خدمتتون اعلام می کنم.
    با تشکر از راهنمایی وپیگیریتون.
    ظاهرا شما سیکل طی نکردید
    مگه متریال آماده و دارای باکتری از تانک دیگه ای براتون اورده باشه که خیلی بعیده
    بهترین مارک برای تست الان api هستش
    jbl و sera هم خیلی از تترا بهترن
    ولی api از همه معتبر تره!
    اینکه انقدر زود براتون شقایق اورده دیگه خیلی عجیبه!شما ممکنه هنوظ نیتریت داشته باشه تانکتون!!!
    نخودی برای سامپ های کوچیک زیاد استفاده نیمشه متریال به اندازه 150 لیتر توش باشه کفایت می کنه! مثلا میکرومک jbl برای 200 آب هست یه بستش
    بخاری بعید میدونم به کارتون بیاد دمای آب الان چند درجس؟
    بیوبال مال نحیط خشک و تر هستش و معمولا تو اورفلو استفاده میشه تو بچه سامپ کااربردی برای شما نداره!
    خواهش می کنم
    موفق باشید
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 26th March 2014 در ساعت 08:44 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15553
    الان که می فرمایید سیکل طی نشده واسه این سه تا ماهی که دارم خطر ناک نیست .پیشنهاد می کنید چیکار کنم؟
    دمای آب الان 25 .
    منظورتونو از متریال متوجه نشدم وهمچنیین منظورتون رو از این جملتون{متریال به اندازه 150 لیتر توش باشه کفایت می کنه! مثلا میکرومک jbl برای 200 آب هست یه بستش}

بنده حدود 40 روزه که با آب شور آشنا شدم وخیلی از این اصطلاحات نمیدونم.با شرمندگی.

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    الان که می فرمایید سیکل طی نشده واسه این سه تا ماهی که دارم خطر ناک نیست .پیشنهاد می کنید چیکار کنم؟
    دمای آب الان 25 .
    منظورتونو از متریال متوجه نشدم وهمچنیین منظورتون رو از این جملتون{متریال به اندازه 150 لیتر توش باشه کفایت می کنه! مثلا میکرومک jbl برای 200 آب هست یه بستش}

بنده حدود 40 روزه که با آب شور آشنا شدم وخیلی از این اصطلاحات نمیدونم.با شرمندگی.
    نینریت خیلی سمی هست و تحملش برای ماهی ها سخته البته دمسل ماهی مقاومیه و تو این شرایط میتونه دووم بیاره معمولا ولی خیلی بش فشار میاد دیگه!
    متریال خونه باکتریه و باکتریی ها درون اونا لانه گذینی می کنن! شما باید به مقدار مناسب با حجم تانکتون خانه باکتری داشته باشید!

مهمترین چیز در دنیای آب شور اطلاعات هست
    توصیه می کنم حتما آرشیو سایت رو مطالعه کنید و هرجا که گیر کردید سوال بفرمایید تا بنده و سایر دوستان توضیح بدیم و مطلب خوب براتون جا میشه اینجوری در هزینتون هم خیلی صرفه جویی میشه
    موفق باشید
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 26th March 2014 در ساعت 09:31 PM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)