نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360

(حتما بخونید ) : عید و مشکلات حیوانات خانگی (پت ها)

سلام به همگی دوستان و اساتید ! مطالبی بود که لازم دیدم اطلاع رسانی کنم ! امیدوارم ازشون استفاده کنید.

در ابتدا سال نو رو پیشاپیش به همه شما تبریک عرض میکنم انشالله سالی پراز شادی و پر از برکت و سرشار از موفقیت های روزافزون داشته باشید هم شما هم پت های نازنینتون !

1 ::::::

با نزدیک شدن به سال نو و چهارشنبه سوری خیلی ها این مسئله رو جدی نمیگیرند و بعدا اثرات منفی اون رو میبینن .

این مطلب برای تمامی پت های عزیز هست ولی خب منظور من بیشتر با طوطی هاست مخصوصا اونایی که تخم گذاری کردن یا طوطی هایی مثل کاسکو و...
    بار ها شده ما توی خونه نشستیم و با صدای یه ترقه از جا میپریم حالا فکر کن چی به سرپرندتون میاد !
    خبر (شوخی ) :با کسب مقامات روز افزون توسط بچه های کوچه در عرصه بلند تر کردن صدای مواد منفجره امید میرود با یه ترقه (سیگارت) بشه یه ساختمون رو آورد پایین که مطمئنا بچه های ما میتوانند ! ما میتوانیم ...
    بد نیست به فکر حیوانات خانگیتون هم باشید ! چه بسا پرنده هایی که از صدای مواد منفجره وحشت کردند و پرکنی گرفته اند یا دیگر تخم نگذاشته یا دچار مشکلات روانی دیگر شده اند .
    از همینجا از همگی دوستان میخوام تا چهارشنبه سوری پرنده (پت) هاشون رو به اتاقی ساکت و آرام منتقل کنند تا این صدا های ناهنجار اذیتشون نکنه .
    به فکر کوچولو هاتون هم باشید !

این آخر سالی رو برای خودتون بد نکنید.

2 :::::

یکی دیگه از مشکلات مسافرت هست . تاحالا شاید شده فکر کنید پرندتون رو به یه پت شاپ (مرکز نگهداری ) بسپارید و با خیال راحت برید مسافرت ولی .... ولی ...
    وقتی برمیگردین با خوشحالی پرنده رو تحویل میگرید . بعد مدتی متوجه چیزای جدید میبینید مثل صدا های جدید . کم حرف شدن . سوت زدن بیشتر و ناهنجار . کسلی و علائم هر گونه ویروس و بیماری جدی وخطرناک . و حتی مرگ پرنده توو این مدت امری طبیعیه .پس اگه پرندتون براتون مهمه هیچوقت به پت شاپ ها اعتماد نکیند.
    وجود انواع پرنده ها با انواع ویروس های احتمالی مرگبار یا خوش خیم . عدم رسیدگی مناسب توسط مسئولین و یادگرفتم صدا های جدید ازهمدیگه و ... از عواملی هست که دلیل میشه بگیم ابدا به پت شاپ ها مراجعه نکنید !
    ممکنه پرنده ی شما توی اون محیط به خیلی چیزا مثل پرنده ای دیگه یا ... عادت کنه که دور کردنش از اونجا باعث بروز مشکل روانی توی پرندتون بشه !
    و هزاران عوامل دیگه وجود داره که بعدا تاثیرش رو متوجه میشید !
    پس پرنده رو به شخص مطمئن بسپارید . شخصی که وقت رسیدگی به پرنده رو داره . کسی که اعصابش خورد نیست و کسی که بدونه با کاسکو چجوری باید رفتار کنه . البته این برای پرنده های وحشی و نیمه اهلی و اهلی هایی که توانایی مسافرت ندارند ( پیشنهاد :: وحشی ها بهتره توی خونه و سره جاشون باشن و کسی بهشون سر بزنه ولی اهلی هارو میشه به خونه دیگه منتقل کرد ) . اگر میتونید بهترین حالت اینه پرندتون رو با خودتون ببرید البته مسافرت با پرنده هم شرایط خاص خودشو داره مثلا نباید شیشه پایین باشه و باد مستقیم به پرنده بخوره یا باید میوه های تازه همراهتون باشه و آب خنک . هر از گاهی باید بزنید کنار و به خودتون و پرنده استراحت بدین و .... . بهتره قبل از مسافرت های طولانی پرنده چند بار با ماشین مسافت های کوتاه توی شهری جابجا بشه تا سفر طولانی کمتر اذیتش کنه .

3 :::::::

مشکل بعدی توی مسافرت هاست .وقتی پرندتون رو باخودتون بردین : حال چه توی عید و چه توی گردش ها و تفریح ها مخصوصا سیزده بدر ها حواستون خیلی باشه که پرنده هاتون بدر نشن بجای سبزه هاتون .

کم نیستن تعداد کسانیکه از غم ازدست دادن پرندشون غصه دارن ...

درصد قابل توجهی از این ها غمشون فرار پرنده هست...

شاید بار ها شده ویدئو هایی مبنی بر پرواز پرنده ها دیده باشید . مخصوصا پرنده تربیت شده ای که با صدای صاحب به سمت دستش میاد . خیلی دلتون میخواد امتحان کنید . خیلی هیجان انگیزه اما به چه قیمتی ؟
    پیش خودتون میگن بهش حلقه پا یا جلیقه پرواز میزنیم . جفت اینها برای سلامت روان پرنده مضر هست و خطرات خودش رو داره ...
    حس کنید بچه ای رو از پا به درختی ببندی در حیاط . اون بچه نیاز به بازی و گشتن داره اما شما این اجازه رو نمیدین .حالا خودتون بگید اون بچه چه زجری میکشه !!!
    یا میرید به گردش و جیگر گوشه خودتون (پرندتون ) رو با خودتون میبرین که تواین لذت اون هم سهیم باشه .اما یه سهل انگاری کوچیک ... قفل دره قفس شل شده باشه یا حتی قفس بیافته و باز بشه و پرنده بره ..
    یا داخل خونه پرنده رو آزاد میکنید و در و پنجره هم باز ...
    یا با اینکه از همچی مطمین هستید و پرنده بالهاشون کامل کوناه کرده و نمیتونه پرواز کنه ولی با کوچکرین باد (نسیم ) با پرواز درمیاد و دور میشه !
    طوطی رفت ... افسوس و آه و غم جواب میده ؟ باید چیکار کرد ؟ میشه برشگردوند ؟ ....
    خیلی شانس باشه دست انسان های با انصاف بیافته و بهتون برشگردونه که احتمالش ضعیفه ( یعنی 1 در میلیارد)...
    کم توجهی عامل اصلیه ... هیچ توجیهی هم مورد قبول نمیشه چون دیگه برگشتی نداره ..
    طوطی از طبیعت به اون عظمت جدا شده و به یه چهار دیوار کوچیک اومده در صورت دیدن فضای باز معلومه دلش میخواد فقط پرواز کنه و بره .. بره اون بالا ها و به قدرت اولش برگرده . اونجاست که دیگه نه شمارو مثل قبل میخواد نه برگشتش رو ... اگر هم برگرده بدونید دلش نمیخواست این آزادی رو از دست بده ... زحمت چندین سال آدم و شریک تمام لحظات .این موجودات زبون بسته که همدم ما ها هستن رو از دست میدیم اونم فقط با یه غفلت اما آیا واقعا میارزید ؟؟؟؟

ما از شما دوستان عاجزانه خواهش میکنیم برای هرکاری اول احتمالات رو در نظر بگیرید بعد دست به اونکار بزنید ...
    بیرون میبرید با احتیاط کامل و با اطمینان کامل حتی قفل زاپاس هم شده بزنید .
    توی اتاق حتما همه خروجی هارو ببنید ..
    هیچوقت هم سعی نکنید در فضای باز پرنده از قفس خارج بشه ...

ببخشید طولانی شد اما این خطر کوچکی نیست .. عین یه بیماریه مرگ آور مهمه .

حالا که ما اون هارو از نعمت های خدا محروم میکنیم پس برای جبران ذره ای از این محرومات توجه و مراقبت کامل ضروریست پس فروگذار نکنید...
    از دست دادن پرنده غم خیلی بزرگیه . برای کسانیکه این غم رو تجربه کردن اعلام تاسف داریم و امیدواریم دیگه هیچ اتفاق تلخی اتفاق نیافته .
    و از کسانیکه این نازنین هارو نگهداری میکنن خواهش میکنم خیلی مراقبشون باشن و هرچیزی رو که برای خودشون مپسندند برای پرنده بدون اطلاع نپسندند .

امیدواریم این اتفاقات برای هیچ کس اتفاق نیافته...
    اگر کمی وکسری داشت عذرمیخوام از همگی .
    با تشکر یاعلی
    موفق باشید.
    باز هم سال نوی همگی مبارک

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    دوست عزیز پیشاپیش عید نوروز هم به شما و همه دوستان پارسی پت تبریک میگم.

درمورد مسئله اول و چهارشنبه سوری من خیلی نگرانم. چون هم طوطیم تازه اولین تخمشم کرده و تجربه اولشه و به همین دلیل کل بچه های محلمون را ترسوندم که اگه چیزی بشه وای به حالتون.
    بازم ممنون به خاطر راهنمایی خوبتان

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    دوست عزیز پیشاپیش عید نوروز هم به شما و همه دوستان پارسی پت تبریک میگم.

درمورد مسئله اول و چهارشنبه سوری من خیلی نگرانم. چون هم طوطیم تازه اولین تخمشم کرده و تجربه اولشه و به همین دلیل کل بچه های محلمون را ترسوندم که اگه چیزی بشه وای به حالتون.
    بازم ممنون به خاطر راهنمایی خوبتان
    ممنون دوست عزیز . خیلی ها این نگرانی رو دارند و همونطور که گفتم بهترین راه همینه که به یه اتاق مطمین و آروم منتقل بشه .حداقل از امروز این اقدامات رو انجام بدین تا هم پرنده توی محیط جدیدش یکم آروم باشه و هم صدایی اذیتشون نکنه !
    انشاالله که کاکل به سرهات به سلامتی بدنیا میان و اتفاقی نمیوفته !
    موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با تشکر از متن کامل دوستمون باید عرض کنم دوستان درمورد سپردن پرنده به مراکز نگهداری خیلی دقت کنید.هم از نظر ایمن بودن در مقابل سرقت ها و هم مجهز بودن به دوربین های مدار بسته و هم از نظر سلامتی در کار نگهداری.
    خیلی از کسانی که بعد از مسافرت به مراکز نگهداری مراجعه میکنن تا پرنده هاشون رو پس بگیرن با جمله های مواجه میشن که متاسفانه پرنده ی شما فرار کرد،بیمار بود تلف شد و هزاران بهانه ی دیگه.حتما از مسئولینش عکس هایی از جنازه ی پرنده یا فیلمی از لحظه ای که تلف شده یا فرارکرده بخواید تا به سادگی پرنده از پرنده فروشی ها سر در نیاره.موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    اول آپ برای دوستانی که نخوندن مطلب رو ...
    دوم عید همگی باز هم مبارک ...
    سوم حتما توجه کنید به مسائلی که گفته شدم مخصوصاچهارشنبه سوری رو ...
    چهارم موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    14086
    سلام
    من انشاالله میخوام برم مسافرت حالا یک جفت مرغ عشق دارم
    امکان هم نداره به کسی بدم چون همشون میخوان برن مسافرت
    خوب حالا چه کار کنم
    من یه تصمیمی دارم
    دو تا ابخوری میذارم برای خوردن اب
    1ابخوری بزرگ توش ارزن میریزم تا که تموم شد از اون تو بخورن دیگه همین
    ایا خوبه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminakbari نمایش پست ها
    سلام
    من انشاالله میخوام برم مسافرت حالا یک جفت مرغ عشق دارم
    امکان هم نداره به کسی بدم چون همشون میخوان برن مسافرت
    خوب حالا چه کار کنم
    من یه تصمیمی دارم
    دو تا ابخوری میذارم برای خوردن اب
    1ابخوری بزرگ توش ارزن میریزم تا که تموم شد از اون تو بخورن دیگه همین
    ایا خوبه
    سلام.تصمیم خوبی گرفتید و ایشالله که مشکلی هم پیش نمیاد اما سوالتون رو لطفا توی تاپیک باجریگار مطرح کنید.موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)