صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 119
    همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    خواهش می کنم.
    برای رطوبت نیازی به دستگاه نیست هرزگاهی کف و دیوارا رو مرطوب کنید کافیه.یعنی یکم نم دارشون کنید
    یا با اب پاش یکم کف قفسا اب بپاشید....طوری که خیس نشه اما مرطوب بشه
    برای تغذیه هم هرکسی یه روش خاص داره
    اما من به شخصه سبزی رو حذف کردم و نمیدم.هم ارزش غذایی چندانی نداره هم اسهال اوره.به استثنای هویج که خوب ابش رو میگیرم و بعد در اختیارشون میذارم
    شاه تخم و کتان و اینجور چیزها هم چون کالریشون بالاست نمیدم.
    به فنچایی که میخوان تخم بزارن و تازه جفت خوردن تخم مرغ و سیب زمینی اب پز یک روز در میون یعنی یه روز تخم مرغ میدم و یه روز سیب زمینی.هویج و گاها سیب رنده شده که خوب ابشون گرفته شده باشه.دان پارس و یکم برنج دمی میدم
    این جیره رو وقتی اولین تخمشون رو گذاشتن حذف می کنم.و تا زمانیکه جوجه دارشن فقط دان پارس و ارزن میدم
    از زمان به دنیا اومدن جوجه ها تا زمانیکه از جفت جدا شن دوباره همونایی که قبل تخم گذاری میدادم رو میدم
    جوجه ها که جدا شدن لونرو هم ورمیدارم که جفت مجددا جفت گیری نکنن و استراحت میدم.اینجا دیگه محدودیتی نمیذارم براشون.همه چیز میدم
    کلسیم هم همیشه باید بهشون برسه که میتونید کف دریا یا پوسته تخم مرغ بزارید براشون
    البته من از 3هفتگی جوجه ها تو ظرف ابشون یکم عسل هم میریزم چون اوج غذادهی به جوجه هاست و جفت واقعا ضعیف میشه.به من که خوب جواب داده.
    البته تو این زمینه آقای اسکندری بهتر میتونن راهنمایی کنن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    خواهش می کنم.
    برای رطوبت نیازی به دستگاه نیست هرزگاهی کف و دیوارا رو مرطوب کنید کافیه.یعنی یکم نم دارشون کنید
    یا با اب پاش یکم کف قفسا اب بپاشید....طوری که خیس نشه اما مرطوب بشه
    برای تغذیه هم هرکسی یه روش خاص داره
    اما من به شخصه سبزی رو حذف کردم و نمیدم.هم ارزش غذایی چندانی نداره هم اسهال اوره.به استثنای هویج که خوب ابش رو میگیرم و بعد در اختیارشون میذارم
    شاه تخم و کتان و اینجور چیزها هم چون کالریشون بالاست نمیدم.
    به فنچایی که میخوان تخم بزارن و تازه جفت خوردن تخم مرغ و سیب زمینی اب پز یک روز در میون یعنی یه روز تخم مرغ میدم و یه روز سیب زمینی.هویج و گاها سیب رنده شده که خوب ابشون گرفته شده باشه.دان پارس و یکم برنج دمی میدم
    این جیره رو وقتی اولین تخمشون رو گذاشتن حذف می کنم.و تا زمانیکه جوجه دارشن فقط دان پارس و ارزن میدم
    از زمان به دنیا اومدن جوجه ها تا زمانیکه از جفت جدا شن دوباره همونایی که قبل تخم گذاری میدادم رو میدم
    جوجه ها که جدا شدن لونرو هم ورمیدارم که جفت مجددا جفت گیری نکنن و استراحت میدم.اینجا دیگه محدودیتی نمیذارم براشون.همه چیز میدم
    کلسیم هم همیشه باید بهشون برسه که میتونید کف دریا یا پوسته تخم مرغ بزارید براشون
    البته من از 3هفتگی جوجه ها تو ظرف ابشون یکم عسل هم میریزم چون اوج غذادهی به جوجه هاست و جفت واقعا ضعیف میشه.به من که خوب جواب داده.
    البته تو این زمینه آقای اسکندری بهتر میتونن راهنمایی کنن
    سلام.متاسفانه کار شماهم ایرادات بسیار زیادی داره.سبزی علاوه بر طراوت و شادابی دادن به پرهای پرنده ها منبع سرشاری از ویتامین ها و آهن برای جذب مستقیم در بدن هر نوع موجود زنده ای هست.
    در مورد رطوبت این روش شاید در مناطقی مثل شما پاسخگو باشه اما در مناطق دیگه به هیچ وجه جوابگو نیست بخصوص در مناطق مرکزی کشور اما عموما یک حوله ی خیس و نمدار هم رطوبت مورد نیاز جفت برای جوجه شدن تخم هارو تامین میکنن اما به هیچ وجه دیوارهارو خیس نکنید.خیلی سریع حشرات میتونن توی جاهای نمدار لونه کنن.
    دونه پارس بسیار برای فنچ دیر هضم هست و میتونه باعث فساد در چینه دون پرنده بشه.ضمن اینکه درصد پروتیینش خیلی بالاست.
    سیب زمینی منبع بسیار قوی از نشاستس که این هم دیر هضم هست و موندنش در چینه دون پرنده باعث فساد و مسمویت میتونه بشه.
    کتان بعنوان مکمل ارزن هست و ارزن طبع سرد و کتان طبع گرمی داره که خیلی از نیازهای بدن پرنده رو میتونه تامین کنه.حتما به غذای فنچ هاتون اضافه کنید به نسبت یک پنجم از ارزن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    از سرکار خانوم nasreen5 به خاطر اینکه با حوصله به سوالای بنده پاسخ دادن متشکرم
    از آقای اسکندری که توضیحات مبسوط تری رو هم فرمودن کمال تشکر رو دارم
    ببخشین چند تا سوال و یک توضیح کوچک
    1- ببخشین این قضیه حوله نمدار رو بیشتر توضیح می دید؟ یعنی من همیشه داخل سالن پرورش یک حوله نمدار داشته باشم ؟ چقدر باشه ابعاد این حوله ؟

توضیح:
    دستگاه گوارش پرندگان به دودسته کلی گیاه خوار و گوشتخوار نقسیم بندی میشه که ابعاد و اندازه لوله گوارش این دو دسته از پرنده ها با همدیگه فرق می کنه
    دیواره سلولی گیاهان از سلولز ساخته شده و متاسفانه پرندگان و انسان آنزیم سلولاز برای شکستن سلولز رو ندارند. طبیعی هستش که اگه مقدار مصرف سبزی بالا باشه میتونه برای پرنده اسهال آور باشه . یکی از دلایل این اسهال آور بودن یا ملین بودن سبزی این هستش که کربوهدرات های ساختمانی جاذب آب هستند .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    از سرکار خانوم nasreen5 به خاطر اینکه با حوصله به سوالای بنده پاسخ دادن متشکرم
    از آقای اسکندری که توضیحات مبسوط تری رو هم فرمودن کمال تشکر رو دارم
    ببخشین چند تا سوال و یک توضیح کوچک
    1- ببخشین این قضیه حوله نمدار رو بیشتر توضیح می دید؟ یعنی من همیشه داخل سالن پرورش یک حوله نمدار داشته باشم ؟ چقدر باشه ابعاد این حوله ؟

توضیح:
    دستگاه گوارش پرندگان به دودسته کلی گیاه خوار و گوشتخوار نقسیم بندی میشه که ابعاد و اندازه لوله گوارش این دو دسته از پرنده ها با همدیگه فرق می کنه
    دیواره سلولی گیاهان از سلولز ساخته شده و متاسفانه پرندگان و انسان آنزیم سلولاز برای شکستن سلولز رو ندارند. طبیعی هستش که اگه مقدار مصرف سبزی بالا باشه میتونه برای پرنده اسهال آور باشه . یکی از دلایل این اسهال آور بودن یا ملین بودن سبزی این هستش که کربوهدرات های ساختمانی جاذب آب هستند .
    در مورد توضیحتون بله کاملا درست میفرمایید.در مورد حوله هم توی روزهایی که رطوبت هوا کم هست از یک حوله ی نمدار استفاده میکنن نزدیک لونه ی پرنده که رطوبت رو تامین کنه و جوجه ها برای شکستن تخم به مشکل نخورن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام
    امید جان خیلی از گفتنی ها به شما گفته شده بالای 90 درصد

الان اطلاعاتی که تو همین چند صفحه است و در شرایطه عادی و بیرون از اینجا کسی نمیتونه پیدا کنه مطمئن باشید

اما من یک پیشنهادی برای شما دارم

قبلا هم به شما گفته شده از همه مهمتر خودتی و کسی هم توی طبقه 2 خونه شما تا الان فنچ و مرغ عشقی پرورش نداده پس نمیشه بعضی از چیزهارو به شما %100 گفت

و پیشنهادم اینه که شما باید الان با 2 جفت برای ازمایش و انجام ازمونه خطا شروع می کردید و تجربه خودتون هم یکم بالا می بود

شما الان نیاز به کسبه تجربه شخصی بدونه ریسک و ابتدایی دارید

شما باید صدای مرغ عشق ها رو بدونید چقد بلنده؟؟؟ اگه 50 جفت بیارید توی یک ساختمانه اپارتمانی میشه دربیه ورزشگاه ازادی ، اگه همه با هم شروع به خوندن کنند اما فنچ ها نه ...

مثلا خودم فکر میکردم وقتی توی تهران برای فنج ها حوله خیس برای تامینه رطوبت هستش تو رامسرم همین طوره در صورتی که اصلا بهش نیازی نبود وقتی نزاشتم همه تخمها هم جوجه شدند

شاید توی محیطه زندگی شما حتی همین حوله خیس هم جواب نده یا شایدم کافی باشه

باید خودتم از محیط تجربه کسب کنی و اگه میخوای بنظرم موفقیته بالایی داشته باشی حداقل از 2 تا جفت یک مرحله جوجه بگیر و حداقله موارد دست بیاد

در مورده مرغداری هم بگم زحمتش بیشتر از نگهداریه پرندگانه زینتیه....،....

اینم بگم شما در صورته نگهداری متوجه این هم میشی که فنچ ها زودتر به مرحله جوجه دهی و سود میرسند(جوجه ها روانه بازار) و مرغ عشق ها دیرتر اما در دراز مدت مرغ عشق ها سبقت

میگیرند از همه نظر(تجربه شخصیه)

من قبلا به شما گفتم باید با مثلا 3تا از پرنده فروشی های خوب و منصف در ارتباط باشید

ما،در مورده بازاره فروش شهره شما چیزی نمی دونیم اینو خودت باید از الان روش تیز باشی و روی رنگها،سعی کن اینو هم متوجه بشی که کدوم رنگها تو شهر شما برد دارند

روی اون رنگها مانور بدی در دراز مدت

مثلا توی شهری که هستم (مرغ عشق) نمیدونم مشکلشون با ابی چیه اما درعوض سبزو زردو خوب میگیرندو سفیدو رو هوا می زنند و بردی داخله مغازه پرنده فروشی جوجه هاشو با منت ازت میگیره پرنده فروش
    موفق باشید

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    سلام.متاسفانه کار شماهم ایرادات بسیار زیادی داره.سبزی علاوه بر طراوت و شادابی دادن به پرهای پرنده ها منبع سرشاری از ویتامین ها و آهن برای جذب مستقیم در بدن هر نوع موجود زنده ای هست.
    در مورد رطوبت این روش شاید در مناطقی مثل شما پاسخگو باشه اما در مناطق دیگه به هیچ وجه جوابگو نیست بخصوص در مناطق مرکزی کشور اما عموما یک حوله ی خیس و نمدار هم رطوبت مورد نیاز جفت برای جوجه شدن تخم هارو تامین میکنن اما به هیچ وجه دیوارهارو خیس نکنید.خیلی سریع حشرات میتونن توی جاهای نمدار لونه کنن.
    دونه پارس بسیار برای
    فنچ
    دیر هضم هست و میتونه باعث فساد در چینه دون پرنده بشه.ضمن اینکه درصد پروتیینش خیلی بالاست.
    سیب زمینی منبع بسیار قوی از نشاستس که این هم دیر هضم هست و موندنش در چینه دون پرنده باعث فساد و مسمویت میتونه بشه.
    کتان بعنوان مکمل ارزن هست و ارزن طبع سرد و کتان طبع گرمی داره که خیلی از نیازهای بدن پرنده رو میتونه تامین کنه.حتما به غذای
    فنچ
    هاتون اضافه کنید به نسبت یک پنجم از ارزن.
    ممنون از توضیحاتتون اقای اسکندری
    اما دان پارس رو سالهاست میدم و تا به حال یک مورد هم مرگ و میر نداشتم.برعکس خیلی هم خوب جواب داده.البته همونطور که گفتید چون سنگینه تو دادنش زیاده روی نمی کنم
    برای رطوبت درست میگین.هوای شمال بسیار مرطوبه.و من این رو در نظر نگرفته بودم که ممکنه هوای منطقشون رطوبت جزیی داشته باشه
    راستش اولا چون نصف سبزیایی که میخوریم جای کود با سم تغذیه شدن بسکه افت کش میزنن و با شستن درصد خیلی کمی از بین میره.برای ما مضر نیست اما رفته رفته سیستم بدن پرنده رو میریزه بهم
    به ریسکش نمی ارزه.به همون میوه بسنده می کنم
    به نظر من همین پروتئینی که گفتین توی سیب زمینی هست دقیقا همون چیزیه که جوجه ها نیاز دارن...
    کتان رو هم نمی دم چون دان پارس جبران می کنه.و در واقع یه تعادلی بین سرد و گرم هست.چون ترکیبی از همه ی دونه هاست
    و یه مورد دیگه اینکه سبزی زیاد نمیسازه بهشون.خصوصا شهری که هستیم هواش برای خود ما پر رطوبته سبزی هم که بدم واقعا اذیت میشن این رو بارها امتحان کردم
    در مورد حشراتی که گفتید میشه بیشتر توضیح بدید؟
    ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    اما دان پارس رو سالهاست میدم و تا به حال یک مورد هم مرگ و میر نداشتم.برعکس خیلی هم خوب جواب داده.البته همونطور که گفتید چون سنگینه تو دادنش زیاده روی نمی کنم
    برای رطوبت درست میگین.هوای شمال بسیار مرطوبه.و من این رو در نظر نگرفته بودم که ممکنه هوای منطقشون رطوبت جزیی داشته باشه
    راستش اولا چون نصف سبزیایی که میخوریم جای کود با سم تغذیه شدن بسکه افت کش میزنن و با شستن درصد خیلی کمی از بین میره.برای ما مضر نیست اما رفته رفته سیستم بدن پرنده رو میریزه بهم
    به نظر من همین پروتئینی که گفتین توی سیب زمینی هست دقیقا همون چیزیه که جوجه ها نیاز دارن...
    کتان رو هم نمی دم چون دان پارس جبران می کنه.و در واقع یه تعادلی بین سرد و گرم هست.چون ترکیبی از همه ی دونه هاست
    و یه مورد دیگه اینکه سبزی زیاد نمیسازه بهشون.خصوصا شهری که هستیم هواش برای خود ما پر رطوبته سبزی هم که بدم واقعا اذیت میشن این رو بارها امتحان کردم
    ممنون

سلام

شمال که از همه جا بابته داشتن و رشد حشراته موزی حرفه اول و میزنه بعدشم بو میوفته و اون تکه دیوار سبز یا سیاه میشه و قارچ رشد میکنه چون خودم دارم میبینم

دونه پارسو سیب زمینیه پخته برای فنچ ها
    خوب نیست مطمئن باشید
    من اولین باره که اینو میشنوم که سبزی برای فنچ ها خوب نیست
    کلی از ویتامین هایی که مورده نیازه بدنه این فنچ هاست و از دادنه سبزیجات میشه جبران کرد
    در مورد سم هم بگم و کودهایی که میزنند بخاطره همینه که میگند باید حسابی قبل از دادنه سبزی ها کلی شسته بشن
    سم که وارده سبزی نمیشه اگه بشه هم که ما زردو پلاسیدشو نمی دهیم سبزو با طراوتشو میدیم می خورند

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون

آقا نیما درست میگن.سیب زمینی و دون پارس هردو دیر هضم و سنگین هستن.بهرحال استفاده نکنید بهتره.
    یه سری سبزیجات مثل جعفری و گشنیز یا کاهو رو هیچ چیزی نمیتونه جبران کنه.
    کتان هم به همین شکل هست.دانه ی خشکی جایگزینش نمیشه.
    اما در مورد حشرات ریز میشه به هر حشره ای که توانایی زندگی توی محیط مرطوب داره اشاره کرد.شمال از نظر حشرات به دلیل رطوبت بالا هیچ محدودیت زیستی نداره.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    به به چه تاپیکی شده
    خودم حال میکنم از این همه اطلاعاتی که دوستان اینجا به من دادن
    مرسیییییییییییییییییییی

مقدمه: برای شکسته شدن پوسته باید دی اکسید کربن با آب (رطوبت) ترکیب بشه و اسید رقیق ایجاد بشه تا پوسته راحت شکسته بشه

سوال: من رطوبت سنج آلمانی دارم (عقربه ای) . آیا مقدار رطوبت مناسب برای سالن فنچ رو دوستان میتونند برای بنده بفرمایند؟

سوال: حوله خیس رو کجا آویزان کنم ؟ این حوله چقدر اندازه اش باشه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    ببخشید قصدم فرستادن اسپم نیست
    اینکه می فرمایید حوله نزدیک لونه پرنده باشه
    یعنی اینکه ببرم بذارم داخل قفس!!!!!!!
    یا به دیوار سالن آویزان کنم ؟
    ممنون میشم بیشتر راهنمایی بفرمایید
    مرسی

صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)