صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 119
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام
    منظورم بعد از طی سیکل جوجه کشیه که باید به مولدها استراحت بدید مثلا 20 روز 10 جفته شما رو نرو ماده هارو جدا می کنید ودر قفس هایی برای مرحله بعد جوجه کشی اماده می کنید.شما نیاز به برنامه ریزی هم دارید و مثله پرنده دارهای خانگی نیست که مثلا جفتتون کارش تموم شد و جوجه داد ، نرو ماده رو برای تقویت و عدم جفتگیری جدا کنید و 2تا قفس شما که نمی تونید برای این همه مولد قفس بگیرید پس نیاز به انتخاب دقیقه قفس ها و سایزه اونها دارید(در ضمن حالتهای مختلف وجود داره مثلا تعدادی جفته شما در حال نشستن روی تخمند و بعضی درحاله اماده سازی اینها تغذیه شون فرق میکنه)
    مراحله مختلفه جوجه کشی
    مثلا قفس فنچ ها و مرغ عشق فرق میکنه
    واسه فنچ برای جوجه کشی کوچکتر باشه بهتره ،،،اما مرغ عشق باید حداقل تحرکو داشته باشه وگرنه تمایلش کم میشه
    در مورد لونه ها هم بعد از مدتی خودتون با تجربه میشید (مثلا در مورد فنچ ها هر چی بزرگتر باشه بازدهیش خیلی بهتره)

----------------
    سلام آقا نیما
    خوبین ؟
    مرسی از توضیحات شما
    آقای نیما منو ببخشین و سوال های منو به حساب بی تجربگی من بذارید
    گیج شدم !!

لطفا در موارد ذیل بیشتر توضیح می فرمایید؟ (ممنون)
    1- بنا به توصیه آقای اسنکندری در هر قفس جوجه پران، ده جفت فنچ یا مرغ عشق بذاریم . یعنی به نظر شما ابعاد قفس مرغ عشق رو کوچک تر بگیرم؟ با اینکه مرغ عشق جثه اش بزرگ تره آخه !!
    2- در مورد مولدبن منظورتون ای هستش که وقتی کار جوجه کشی و بزرگ کردن جوجه ها تموم شد آنها رو از هم جدا بکنم ؟؟ چطوری؟ یعنی اون وقت باید کلی قفس تک نفره داشته باشم
    3- نر و ماده ها رو وقتی از هم جدا کردم جفت خوردن اشون از بین نمی ره ؟ یعنی طلاق می گیرن دیگه از همدیگه !!!
    4- در مورد ابعاد لانه ها و نوع آنها هم توضیح می فرمایید ؟ آخه دارم اطلاعات جمع می کنم تا وسایل اشتباهی نگیرم. سرمایه ام کمه و باید مواظب باشم که درست خرج بکنم آقا نیما
    ممنون که برام کامنت نوشتید
    روز به خیر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    ----------------
    سلام آقا نیما
    خوبین ؟
    مرسی از توضیحات شما
    آقای نیما منو ببخشین و سوال های منو به حساب بی تجربگی من بذارید
    گیج شدم !!

لطفا در موارد ذیل بیشتر توضیح می فرمایید؟ (ممنون)
    1- بنا به توصیه آقای اسنکندری در هر قفس جوجه پران، ده جفت فنچ یا مرغ عشق بذاریم . یعنی به نظر شما ابعاد قفس مرغ عشق رو کوچک تر بگیرم؟ با اینکه مرغ عشق جثه اش بزرگ تره آخه !!
    2- در مورد مولدبن منظورتون ای هستش که وقتی کار جوجه کشی و بزرگ کردن جوجه ها تموم شد آنها رو از هم جدا بکنم ؟؟ چطوری؟ یعنی اون وقت باید کلی قفس تک نفره داشته باشم
    3- نر و ماده ها رو وقتی از هم جدا کردم جفت خوردن اشون از بین نمی ره ؟ یعنی طلاق می گیرن دیگه از همدیگه !!!
    4- در مورد ابعاد لانه ها و نوع آنها هم توضیح می فرمایید ؟ آخه دارم اطلاعات جمع می کنم تا وسایل اشتباهی نگیرم. سرمایه ام کمه و باید مواظب باشم که درست خرج بکنم آقا نیما
    ممنون که برام کامنت نوشتید
    روز به خیر
    سلام.همه ی پرنده های مولد و حتی تک برای تقویت و همچینین جلوگیری از چربی آوردن باید پرواز کنن.ضمن اینکه قفس کوچک در صورت نگه داری گله ای باعث درگیری بین نرها برسر قلمرو میشه.
    تحت هیچ شرایطی جفت رو برای تقویت یا استراحت از هم جدا نمیکنن.پروسه ی تکثیر در سری های بعدی جفت انداختن به تاخیر میفته،ممکنه جفت همدیگرو مجدد نپذیرن،به ازای هر جفت باید حداقل دوتا قفس باشه که اون وقت باید برای 50 جفت فقط 100 تا قفس داشته باشیم!هرچند که این کار اصلا صحیح نیست که بخواد انجام بشه.
    فنچ و مرغ عشق هردو پرنده هایی هستن که توی گله هم خوب تکثیر میشن.
    هم برای لونه ی مرغ عشق و هم فنچ لونه های آماده ی پلاستیکی و چوبی در بازار هست که کاملا هم برای تکثیر مناسبن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.همه ی پرنده های مولد و حتی تک برای تقویت و همچینین جلوگیری از چربی آوردن باید پرواز کنن.ضمن اینکه قفس کوچک در صورت نگه داری گله ای باعث درگیری بین نرها برسر قلمرو میشه.
    تحت هیچ شرایطی جفت رو برای تقویت یا استراحت از هم جدا نمیکنن.پروسه ی تکثیر در سری های بعدی جفت انداختن به تاخیر میفته،ممکنه جفت همدیگرو مجدد نپذیرن،به ازای هر جفت باید حداقل دوتا قفس باشه که اون وقت باید برای 50 جفت فقط 100 تا قفس داشته باشیم!هرچند که این کار اصلا صحیح نیست که بخواد انجام بشه.
    هم برای لونه ی مرغ عشق و هم فنچ لونه های آماده ی پلاستیکی و چوبی در بازار هست که کاملا هم برای تکثیر مناسبن.

سلام
    از شما و آقای نیما و همه دوستان سپاسگزارم
    خیلی با حوصله به من جواب میدید.
    اما چه کنم که این ذهن من همیشه دنبال سوال کردنه !!! (شما ببخشید )
    در مورد پرواز کردن فرمودین. اون وقت باید چطوری پرواز بدم ؟ یعنی در مغازه رو ببندم و درب همه قفس ها رو باز کنم که بیان در فضای مغازه پرواز کنند؟ البته در یکی از کتاب ها میخوندم که این کار رو برای یک جفت پرنده انجام میدن . اما برای تعداد زیاد هم همین کار رو باید کرد ؟ یا اینکه قفس بزرگ این مشکل رو حل می کنه ؟
    در همین سایت که نگاه می کردم در پرورش سهره (خارج از کشور بود انگاری) قفس های توری به اندازه یک باجه تلفن (باجه تلفن های قدیمی = کیوسک) ساخته بودن . به نظر شما این روش برای فنچ و مرغ عشق جواب میده ؟
    مرسی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام
    از شما و آقای نیما و همه دوستان سپاسگزارم
    خیلی با حوصله به من جواب میدید.
    اما چه کنم که این ذهن من همیشه دنبال سوال کردنه !!! (شما ببخشید )
    در مورد پرواز کردن فرمودین. اون وقت باید چطوری پرواز بدم ؟ یعنی در مغازه رو ببندم و درب همه قفس ها رو باز کنم که بیان در فضای مغازه پرواز کنند؟ البته در یکی از کتاب ها میخوندم که این کار رو برای یک جفت پرنده انجام میدن . اما برای تعداد زیاد هم همین کار رو باید کرد ؟ یا اینکه قفس بزرگ این مشکل رو حل می کنه ؟
    در همین سایت که نگاه می کردم در پرورش سهره (خارج از کشور بود انگاری) قفس های توری به اندازه یک باجه تلفن (باجه تلفن های قدیمی = کیوسک) ساخته بودن . به نظر شما این روش برای فنچ و مرغ عشق جواب میده ؟
    مرسی
    همون قفس های جوجه پرون به اندازه ی کافی فضا برای پریدنشون داره.
    اگر توانایی ساخت اون قفس رو دارید بسیار هم عالیه.

ارسال شده از huawei g525-u00 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام
    همان طور که میدونید پیشگیری خیلی خیلی بهتر از درمان هستش
    یکی ار زوش های پیشگیری بیماری در پرنده ها استفاده از واکسیناسیون می باشد
    لازم به توضیح است که واکسن ها تقسیم بندی های مختلفی دارند
    مثلا یک دسته از واکسن ها ویروس ها یا باکتری های کشته شده هستن
    برخی ها ویروس ها یا باکتری های تخفیف حدت یافتههستن
    یک عده از واکسن ها از طریق آشامیدنی، و عده ای دیگر به صورت تزریقی و قطره چشمی استفاده میشه

اما سوالم :
    آیا برنامه واکسیناسیون خاصی برای فنچ و مرغ عشق وجود داره؟
    متشکرم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    با سلام
    همان طور که میدونید پیشگیری خیلی خیلی بهتر از درمان هستش
    یکی ار زوش های پیشگیری بیماری در پرنده ها استفاده از واکسیناسیون می باشد
    لازم به توضیح است که واکسن ها تقسیم بندی های مختلفی دارند
    مثلا یک دسته از واکسن ها ویروس ها یا باکتری های کشته شده هستن
    برخی ها ویروس ها یا باکتری های تخفیف حدت یافتههستن
    یک عده از واکسن ها از طریق آشامیدنی، و عده ای دیگر به صورت تزریقی و قطره چشمی استفاده میشه

اما سوالم :
    آیا برنامه واکسیناسیون خاصی برای فنچ و مرغ عشق وجود داره؟
    متشکرم

سلام برای واکسناسیون باید با یک دامپزشک در ارتباط باشید برای شما که در این حد پرنده میخواید نگه دارید ضروریه

قفس کوچک و نگهداری جفت برای تکثیر بازدهی بیشتری داره ،نگفتم تو قفس کوچک جفتهای زیاد بندازید !!! ؟در ضمن این فنچ های ماده هستند که بیشتر در فنچ ها درگیری می اندازند. در طوطی سانان به خصوص مرغ

عشق عادته نر برای دعوا بیشتره
    توی لونه های جوجه پرون میتونی 2 برابره مرغ عشقها لونه برای فنچهابزاری (یادت باشه تعداده برای هر لونه باید یک دونه چوب در نظر بگیری جلوی خوده لونه تعداده جای اب و دون خوری انقد زیاد باشه که دعواشون نشه)دعوای فنچ ها زیاد مهم نیست زود بهم عادت میکنندو بعد از یکم پر کنیه هم با هم کنار میان اما واسه مرغ عشقهارو باید جدی گرفت چون همدیگرو می کشند

بعد از مثلا 2 سری تکثیر حتما باید استراحت بدی من میگم همون فضا کافیه و چیزیشون نمیشه این نظره منه

در ضمن نظر من برای تکثیر لونه های موجود در بازار خوب نیست و هر کسی نظری داره

شما از 50 تا جفتت 2 لونه پیشنهادیه منو با عکسی که میزارم بزار بازدهیه این 2 تا لونه رو حتما بیا و اینجا با اون 48 تا لونه پلاستیکی مقایسه و اعلام کن

من 7 تا جوجه میگیرم ،،،شما 4 تا جوجه با مولد رو بنداز داخله این لونه پلاستیکیهای موجود در بازار همه چی دست میاد (جا میشند تو)؟؟؟

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0031.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0034_08fdd.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0032_58ed6.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0033_2152e.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/klhl.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0035_24608.jpg

در مورد لونه مرغ عشق لونه پلاستیکی فعلا خوبه خودم دنباله راهی هستم برای گرفتنه جوجه بیشتر و تلفاته کمتر که بعد از ازمایشها اعلام میشه
    بخاطره کمبوده جا بعضی موقع ها مجبورم جوجه فنچ و مرغ عشق و موقتی بندازم پیشه هم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام برای واکسناسیون باید با یک دامپزشک در ارتباط باشید برای شما که در این حد پرنده میخواید نگه دارید ضروریه

قفس کوچک و نگهداری جفت برای تکثیر بازدهی بیشتری داره ،نگفتم تو قفس کوچک جفتهای زیاد بندازید !!! ؟در ضمن این فنچ های ماده هستند که بیشتر در فنچ ها درگیری می اندازند. در طوطی سانان به خصوص مرغ

عشق عادته نر برای دعوا بیشتره
    توی لونه های جوجه پرون میتونی 2 برابره مرغ عشقها لونه برای فنچهابزاری (یادت باشه تعداده برای هر لونه باید یک دونه چوب در نظر بگیری جلوی خوده لونه تعداده جای اب و دون خوری انقد زیاد باشه که دعواشون نشه)دعوای فنچ ها زیاد مهم نیست زود بهم عادت میکنندو بعد از یکم پر کنیه هم با هم کنار میان اما واسه مرغ عشقهارو باید جدی گرفت چون همدیگرو می کشند

بعد از مثلا 2 سری تکثیر حتما باید استراحت بدی من میگم همون فضا کافیه و چیزیشون نمیشه این نظره منه

در ضمن نظر من برای تکثیر لونه های موجود در بازار خوب نیست و هر کسی نظری داره

شما از 50 تا جفتت 2 لونه پیشنهادیه منو با عکسی که میزارم بزار بازدهیه این 2 تا لونه رو حتما بیا و اینجا با اون 48 تا لونه پلاستیکی مقایسه و اعلام کن

من 7 تا جوجه میگیرم ،،،شما 4 تا جوجه با مولد رو بنداز داخله این لونه پلاستیکیهای موجود در بازار همه چی دست میاد (جا میشند تو)؟؟؟

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0031.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0034_08fdd.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0032_58ed6.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0033_2152e.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/klhl.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/Photo-0035_24608.jpg

در مورد لونه مرغ عشق لونه پلاستیکی فعلا خوبه خودم دنباله راهی هستم برای گرفتنه جوجه بیشتر و تلفاته کمتر که بعد از ازمایشها اعلام میشه
    بخاطره کمبوده جا بعضی موقع ها مجبورم جوجه فنچ و مرغ عشق و موقتی بندازم پیشه هم
    دوست عزیز عکس لونه های دست سازی که گذاشتی که به هیچ وجه استاندارد نیست.حتی مناسب تکثیر موقتی هم نیست.لانه یک سری قواعد داره که همین لونه های پلاستیکی هم مناسبن.
    لانه هیچ ارتباطی به تعداد تخم و جوجه نداره.
    فنچ نر مسئولیت تعیین قلمرو داره و فنچ ماده باید از لانه دفاع کنه.پس درگیری های فنچ های ماده بر سر لونه هست نه قلمرو.
    واکسیناسیون در بین طوطی ها معنایی نداره و تحت هیچ شرایطی نباید تزریقی انجام بشه بجز مواردی مثل عفونت شدید داخلی اون هم توی طوطی های بزرگ که مقاومت بیشتری دارن که بعدش هم ممکنه به پرکنی دچار بشن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    دوست عزیز عکس لونه های دست سازی که گذاشتی که به هیچ وجه استاندارد نیست.حتی مناسب تکثیر موقتی هم نیست.لانه یک سری قواعد داره که همین لونه های پلاستیکی هم مناسبن.
    لانه هیچ ارتباطی به تعداد تخم و جوجه نداره.
    فنچ نر مسئولیت تعیین قلمرو داره و فنچ ماده باید از لانه دفاع کنه.پس درگیری های فنچ های ماده بر سر لونه هست نه قلمرو.
    واکسیناسیون در بین طوطی ها معنایی نداره و تحت هیچ شرایطی نباید تزریقی انجام بشه بجز مواردی مثل عفونت شدید داخلی اون هم توی طوطی های بزرگ که مقاومت بیشتری دارن که بعدش هم ممکنه به پرکنی دچار بشن.

گفتم که من تجربیاته شخصیه خودم رو بیان کردم و اینم گفتم همین لونه های غیر استاندارد و می تونند با 48 جفت دیگه که به قول شما لانه های استاندارد هستند مورد ازمون قرا بدهند

از نظر گذاشتنه تعداد تخمها
    از نظر جوجه شدنه تخمها
    از نظره تلفات بعد از روز 15
    از نظره دسترسی به تخمها و جوجه ها برای هر اتفاق نا خواسته

برعکسه نظر شما من میگم فنچ ماده بشدت قلمرو طلبه وقتی فنچ جدیدی رو داخله قفسه یک جفت فنچ می اندازیم این فنچ ماده است ، که نرو ماده نداره ،،،دنباله جفتشون راه می افته

وقتی ماده رو تخم نشسته شما یک فنچ نر را داخله لانه بندازید

فنچ نر (پدر ) یک گوشه قفس وا میسته و دهنش رو باز میکنه اما فنچ ماده نمی زاره دشمن وارد شده به قلمروش روی چوبها و حتی به دون خوریش نزدیک بشه تخمها و جوجه رو ول میکنه

دنباله دشمن میکنه تا اون پایین ترین جای قفس بدونه تکون بمونه کوچکترین صدا و تکون رو بخوره فنچه دشمن دوباره، ماده میاد بیرون و تکراره ماجرا که ممکنه به خراب شدنه تخمهاشم برسه...

اما نر همون بالا روی چوب میشینه شاید بعضی ها بجنگند یا شایدم نه و فقط موقعی که احساسه خطر برای لانه کنند وارد عمل بشن

اگه 5 تا فنچ غریبه بندازید و بفهمه زورش به همه نمی رسه سعی میکنه از روی زمین دون جمع کنه بخوره و تمامه تلاششو برای مخفی نگه داشتنه دون خوری نگه میداره

در ضمن برای تکثیر در ابعاده بزرگ بهتره ریسک نشه (و عقل حکم میکنه)با یک دکتر دامپزشکه معتبر و امین و منصف در ارتباط بود هر درامدی هزینه هایی ثابت و متغیر هم داره

کسی که میگه برای طوطی سانان احتیاجی نیست به این موارد ،فردی با 50 جفت مرغ عشق شروع به کار کرده بود که در هر سری بدنیا اومدنه جوجه ها همه بعد از یک ماه که باید بال و پر در

می اوردند کچل و بی ریخت میشدند که سند ان در یکی از همین سایتهای مشابه موجوده که بنا به قوانینه سایت از بردنه نامش معذورم که مجبور میشه همه رو زیره قیمت و زیان بده و بره و

ایشون گفتن اگر من زودتر تحت نظر یک دامپزشک بودم این طور نمی شد
    موفق باشید

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168

گفتم که من تجربیاته شخصیه خودم رو بیان کردم و اینم گفتم همین لونه های غیر استاندارد و می تونند با 48 جفت دیگه که به قول شما لانه های استاندارد هستند مورد ازمون قرا بدهند

از نظر گذاشتنه تعداد تخمها
    از نظر جوجه شدنه تخمها
    از نظره تلفات بعد از روز 15
    از نظره دسترسی به تخمها و جوجه ها برای هر اتفاق نا خواسته

برعکسه نظر شما من میگم فنچ ماده بشدت قلمرو طلبه وقتی فنچ جدیدی رو داخله قفسه یک جفت فنچ می اندازیم این فنچ ماده است ، که نرو ماده نداره ،،،دنباله جفتشون راه می افته

وقتی ماده رو تخم نشسته شما یک فنچ نر را داخله لانه بندازید

فنچ نر (پدر ) یک گوشه قفس وا میسته و دهنش رو باز میکنه اما فنچ ماده نمی زاره دشمن وارد شده به قلمروش روی چوبها و حتی به دون خوریش نزدیک بشه تخمها و جوجه رو ول میکنه

دنباله دشمن میکنه تا اون پایین ترین جای قفس بدونه تکون بمونه کوچکترین صدا و تکون رو بخوره فنچه دشمن دوباره، ماده میاد بیرون و تکراره ماجرا که ممکنه به خراب شدنه تخمهاشم برسه...

اما نر همون بالا روی چوب میشینه شاید بعضی ها بجنگند یا شایدم نه و فقط موقعی که احساسه خطر برای لانه کنند وارد عمل بشن

اگه 5 تا فنچ غریبه بندازید و بفهمه زورش به همه نمی رسه سعی میکنه از روی زمین دون جمع کنه بخوره و تمامه تلاششو برای مخفی نگه داشتنه دون خوری نگه میداره

در ضمن برای تکثیر در ابعاده بزرگ بهتره ریسک نشه (و عقل حکم میکنه)با یک دکتر دامپزشکه معتبر و امین و منصف در ارتباط بود هر درامدی هزینه هایی ثابت و متغیر هم داره

کسی که میگه برای طوطی سانان احتیاجی نیست به این موارد ،فردی با 50 جفت مرغ عشق شروع به کار کرده بود که در هر سری بدنیا اومدنه جوجه ها همه بعد از یک ماه که باید بال و پر در

می اوردند کچل و بی ریخت میشدند که سند ان در یکی از همین سایتهای مشابه موجوده که بنا به قوانینه سایت از بردنه نامش معذورم که مجبور میشه همه رو زیره قیمت و زیان بده و بره و

ایشون گفتن اگر من زودتر تحت نظر یک دامپزشک بودم این طور نمی شد
    موفق باشید
    دوست عزیز نظر من و شما مهم نیست.مهم نظر درست هست و چیزی که آزمون تجربی درست به همه پس داده و توی تمام سایت های داخلی و خارجی توصیه شده.
    خیلی ها تجربه های اشتباه داشتن که به نظر خودشون مفید بوده ولی ما فقط تجربه های درست رو تبادل میکنیم.خیلی ها هم هستن که با سرلاک انسانی جوجه بزرگ میکنن و خیلی هم موفق بودن اما اشتباه بوده.
    قوطی رب و لونه ای که از کارتن ساخته شده یا جا ارزنی به هزاران دلیل از جمله تاریک نبودن لونه،حفظ نکردن دمای داخلی،اذیت شدن جوجه ها با نور مستقیم بعد از تولد،نم کشیدن کارتن و آلوده شدن به دلیل جذب مدفوع پرنده به خودش و .... نامناسب هستن و باز هم باید تاکید کنم تعداد تخم هیچ ربطی به لونه نداشته و نداره و نخواهد داشت.
    اگر به نوشته ی خودتون هم دقت کنید ماده ای که داخل لونه هست به ورود فنچ دیگه واکنش نشون میده چون همونطور که قبلش هم گفتم وظیفه ی ماده حراست از لونه و جوجه هاش هست.به همین خاطر هم اگر لونه رو امن ندونه اقدام به شکستن تخم ها یا کشتن جوجه ها میکنه.
    در مورد کسی که مرغ عشق تکثیر میکرده و جوجه زشت و بیریخت میشدن هم هیچ ربطی به دامپزشک نداشته.به تغذیه ی جفت مربوط میشده که در حال حاضر تمام مکمل ها با بروشور و معرفی نامه در تمام سایت ها هست.کار دامپزشک درمان بیماری هست نه تقویت و اصلاح غذایی که اصول اولیه ی نگهداری از هر موجود زنده ای هست و کسی که میخواد شروع کنه به کاری باید تمام این اطلاعات رو داشته باشه.
    شما از کسی نقل قولی میکنید که خودش هم نمیدونسته مشکل کارش کجاست و به قول خودت رد کرده زیر قیمت رفته بعد گفته اگر زودتر تحت نظر دامپزشک بودن اینطور نمیشد بنده هم از خودم نقل قول میکنم با سابقه ی 100 جفت مرغ عشق معمولی و 10 جفت مرغ عشق هلندی و 40 جفت عروس هلندی که این مسائل هیچ ربطی به هم ندارن.
    تکثیر از چند بخش تشکیل شده.
    اول خرید پرنده ی سالم از نظر ظاهری.دوم قرنطینه و انگل تراپی.سوم جدا کردن نر و ماده های درشت و آماده.سوم تغذیه ی صحیح و محیط مناسب.چهارم آماده کردن جفت برای تکثیر.پنجم فراهم کردن شرایط تکثیر از جمله قفس ،لونه ،دما و رطوبت مناسب.ششم هم آماده کردن شرایط برای بزرگ کردن جوجه ها توسط والدین.
    در مورد تک تک این مراحل هم هزاران سایت معتبر خارجی و تعدادی داخلی هستن که توضیحات کاملی دادن و جایی رو برای ریسک کسی باقی نگذاشتن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    سلام دوستای گلم
    خوبین؟
    ممنون که به خاطر سایت و به خاطر این حقیر مطالب و عکس های زیادی آپلود کردین
    خدا همه شما رو حفظ کنه
    راستش نمی دونم چطور تشکر کنم از نیمای عزیز و آقای اسکندری
    متشکرم آقایون

صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)