صفحه 2 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 119
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    برای تکثیر وپرورش اگه دست فروش داشته باشید میتونید جوجه ها رو گرون تر هم بدید
    هزینه ی دونه و مکمل هم باید در نظر بگیرید
    تاپبک مرغ عشق و فنچ هم بخونید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    برای تکثیر وپرورش اگه دست فروش داشته باشید میتونید جوجه ها رو گرون تر هم بدید
    هزینه ی دونه و مکمل هم باید در نظر بگیرید
    تاپبک مرغ عشق و فنچ هم بخونید
    به نکته بسیار ظریفی اشاره کریدن
    ممنون . چشم .
    مطالب رو مطالعه خواهم کرد (با کمال میل)
    به نظر شما هر جفت مرغ عشق و فتچ چقدر خوراک مصرفی دارن؟ مثل بلدرچین به طور متوسط روزانه 20 تا 25 گرم خوراک میخوره
    آیا رقمی برای مرغ عشق وجود داره ؟ برای فنچ چطور ؟
    بازم ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    به نکته بسیار ظریفی اشاره کریدن
    ممنون . چشم .
    مطالب رو مطالعه خواهم کرد (با کمال میل)
    به نظر شما هر جفت مرغ عشق و فتچ چقدر خوراک مصرفی دارن؟ مثل بلدرچین به طور متوسط روزانه 20 تا 25 گرم خوراک میخوره
    آیا رقمی برای مرغ عشق وجود داره ؟ برای فنچ چطور ؟
    بازم ممنون
    رقم خواستی رو نمیتونم بگم فعلن یک جفت مرغ عشق دارم که مصرف قابل توجهی ندارن

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام خدمت شما اقای خسروی
    بسیار خوشحال کننده هستش دیدن این تاپیک و اقدام به فعالیت و پرورش پرنده زینتی و اواز خوان توسط شما و امیدوارم به هدف و نتیجه دلخواه دست پیدا کنید
    استاد اسکندری و اقا ابولفضل عزیز با تجربه ای که در زمینه پرندهای مورد نظر شما برای پرورش وتکثیر دارند نکات مهم و اولیه رو خدمت شما گفتند و بنده در تکمیل فرمایشات این دو عزیز چند نکته رو عرض کنم خدمت شما
    اولین قدم در یک سالن تکثیر پیشگیری از بیماری قبل از بروز بیماری هستش که در شروع شاید کمی هزینه داشته باشه ولی در اینده جلوی هزینه درمان رو میگیره و شیوع بیماری در یک سالن باعث نا امیدی و از بین رفتن تمام هزینها و وقتی که صرف کردید میشود
    اقدام به خرید پرنده سالم اگر کمی گرانتر از قیمت بازار هم بود پیشنهاد و نظر پرورش دهندگان در زمینه تکثیر در سراسر دنیا هستش
    بعد از ورود پرندها برای پیشگیری یک دوره انگل تراپی در برنامه کاری قرار بدید که این دوره پیشگیری رو هر 2 ماه یکبار در نظر بگیرید
    همیشه پرنده سالم و زیبا به قیمت دلخواه فروشنده بفروش میرسه و پرنده سالم وزیبا حاصل رسیدگیها و زحمات فرد پرورش دهنده و یک برنامه غذایی کامل و مکملهای ویتامینه و املاح معدنی ساخت شرکتهای معتبر می باشد پس اگر در نظر دارید که پرنده تکثیر کنید و یک منبع درامدی داشته باشید سعی کنید به یک پرورش دهنده مطرح با پرندهای سالم وزیبا در بین پرورش دهندگان فعالیت کنید
    الیته باید عرض کنم این نظر شخصی من هستش
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    متشکرم جناب آقای احسان
    تشریف فرمایی شما برای بنده افتخار بزرگیه
    سپاس از شما
    بله توضیحات شما خیلی خوب بود مخصوصا در مورد برنامه انگل تراپی . در تایید فرمایش جنابعالی عارضم که
    انگل ها از دو طریق بر سلامت حیوان تاثیر میذارن یکی اینکه بر سر دریافت مواد مغذی با میزبان رقابت می کنند و دیگه اینکه منجر به آسیب های بافتی به پرنده میشن.
    حتما توصیه شما رو مد نظر قرار میدم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    سوال در مورد صدای پرنده ها

من بیشترین پرنده ای که داشتم یک جفت مرغ عشق بود . اون هم مربوط به ده سال پیش میشه !!
    همون طور که مستحضر هستید. طبقه دوم برخی از مغازه ها مسکونی هستش . آیا به نظر شما صدای 50 جفت فنچ یا صد جفت فنچ می تونه برای ساکنین طبقه بالا ایجاد مزاحمت بکنه ؟؟

چون نمی خوام بعد از اجاره محل با همسایه ها دچار مشکل بشم و پرنده ها رو جابه جا بکنم
    متشکر میشم اگه در این زمینه کمک کنید

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سوال در مورد صدای پرنده ها

من بیشترین پرنده ای که داشتم یک جفت مرغ عشق بود . اون هم مربوط به ده سال پیش میشه !!
    همون طور که مستحضر هستید. طبقه دوم برخی از مغازه ها مسکونی هستش . آیا به نظر شما صدای 50 جفت فنچ یا صد جفت فنچ می تونه برای ساکنین طبقه بالا ایجاد مزاحمت بکنه ؟؟

چون نمی خوام بعد از اجاره محل با همسایه ها دچار مشکل بشم و پرنده ها رو جابه جا بکنم
    متشکر میشم اگه در این زمینه کمک کنید
    بله صد در صد صدای زیادی دارند و احتمال داره با همسایهای اطراف محل نگهداری با مشکل روبرو بشید
    بهترین کار که نوعی عایق حرارتی برای گرما و سرما هم میشه استفاده از قطعات یونولیت هستش که محیط رو اگوستیک میکنه و از عبور صدا تا 90 درصد به بیرون جلوگیری میکنه
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام
    خدا خیرت بده

من همه نظرات رو خوندم و خیلی خوشم اومد و حتی اطلاعته جدید دستم اومد...

عرضم به خدمت شما حرف برای گفتن خیلی زیاده ولی من و دوستان بهت کمک می کنیم تا موفق بشی

اقای اسکندری به شما گفتند جا باید حتما افتاب گیر باشه و این خیلی مهمه و حتما نکاتش رو یادت بمونه

با فنچ شروع کنید راحتره! مرغه عشقو هم بگیرید اما نظرم اینه از کوچکی دسته شما باشه و با تغذیه اصولی بزرگش کنید و من نظرم اینه با تعداده کمتری جفت شروع کنید!!!شما تازه واردید و

نگهداری پرنده به مقداره زیاد برای شما سنگینه( پیشنهادم 30 جفته)در حینه بزگ شدنه مرغه عشق ها فنچ ها به تخم می افتند(وقتی اوضاع امن و امان از نظره بیماری شد دیگه نباید وارد کننده (جوجه های مولدهای خوب و کم دردسر رو پرورش بده وبه مرور جفتهارو زیاد کن)

پرنده باشی باید فقط صادر کنی و ریسکه بیمار شدنه پرندهات به صفر برسه)

پرنده فروشهای منصفه شهرتون رو پیدا کنید!!! باهاشون در ارتباط باشید(فعلا تا یک سال و نیم دورو بره عروس هلندی نروید)

من جوجه فنچ های 40 روزه خودم رو 6 تومن

و مرغ عشق هام رو 12.500 میفروشم و رو هوا میزنند

شما باید از وروده هر گونه پرنده وحشی به داخله مغازه جلو گیری کنید(یا کریم و گنجشک) و موش عاشقه دانه ها و عاملعه مریضی

مغازه باید نزدیکه خونت باشه که مثلا بارشه برف و و بسته شدنه راهت باعث تلف شدنه پرنده هات نشه، مغازه سایه بون داشته باشه وقتی ماه هایی از سال نور خورشید میاد توی مغازه

بازش کنی تا نور مستقیمه افتاب برات درد سر نشه

شما باید برای گرفتنه قفس ها بشدت زکاوت بخرج بدهید

لانه برای مولدها و نگهداری جمعیه جوجه ها و لانه ای برای تجدید قوای مولدها در دوره استراحت و تقویت در نظر بگیرید

دانه هارو از پرنده فروشی ها نگیرید احتماله اینکه ناقله بیماری باشند زیاد است

برای شروع و گرفتنه پرنده ها بهتره از همون پرنده فروشهای معتبری که گفتم منصفند شماره ساقی ها رو بگیری از پرورش دهنده ها بگیری و پای پرنده ها به مغازه پرنده فروشی باز نشده

باشه

بهتره به چندین دلیل...

اینها تجربیاته من بود که یادم بود گفتم که استفاده بشه اگه بازم سوال داری بپرس شایدم خیلی چیزها یادم رفت که به مرور شاید توسطه من و دوستانه دیگر گفته بشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    [QUOTE=nima1041;177321]سلام
    خدا خیرت بده

من همه نظرات رو خوندم و خیلی خوشم اومد و حتی اطلاعته جدید دستم اومد...

عرضم به خدمت شما حرف برای گفتن خیلی زیاده ولی من و دوستان بهت کمک می کنیم تا موفق بشی

اقای اسکندری به شما گفتند جا باید حتما افتاب گیر باشه و این خیلی مهمه و حتما نکاتش رو یادت بمونه

با فنچ شروع کنید راحتره! مرغه عشقو هم بگیرید اما نظرم اینه از کوچکی دسته شما باشه و با تغذیه اصولی بزرگش کنید و من نظرم اینه با تعداده کمتری جفت شروع کنید!!!شما تازه واردید و

نگهداری پرنده به مقداره زیاد برای شما سنگینه( پیشنهادم 30 جفته)در حینه بزگ شدنه مرغه عشق ها فنچ ها به تخم می افتند(وقتی اوضاع امن و امان از نظره بیماری شد دیگه نباید وارد کننده (جوجه های مولدهای خوب و کم دردسر رو پرورش بده وبه مرور جفتهارو زیاد کن)

پرنده باشی باید فقط صادر کنی و ریسکه بیمار شدنه پرندهات به صفر برسه)

پرنده فروشهای منصفه شهرتون رو پیدا کنید!!! باهاشون در ارتباط باشید(فعلا تا یک سال و نیم دورو بره عروس هلندی نروید)

.......
    سلام آقا نیمای عزیز
    خوبین داداش؟
    خیلی لطف کردید. کمک های شما و سایر دوستانی که به تاپیک من سز زدن خیلی عالی بود
    متشکرم از شما
    میشه لطفا در مورد تجدید قوای مولد ها بیشتر توضیح بدید؟ لانه برای تجدید قوای مولدین ؟؟ (ببخشین متوجه نشدم )
    در مورد مسال امنیت زیستی (Biosecurity) کاملا با شما موافق هستم . چون موش و حتی حشراتی مثل سوسک می تونه ناقل بیماری های خطرناکی باشه. پرنده های وحشی هم که ناقل نیوکاسل هستن. (خدا به دور کنه )

لطفا آقا نیما در مورد اینکه فرمودین در مورد قفس ها زکاوت به خرج بدم بیشتر توضیح میدهید لطفا؟؟

(سایبون مغازه رو فرمودین خیلی جالب بود برام و اینکه نباید بعد از به تخم افتادن پرنده ها پرنده دیگه ای وارد بشه هم نکته ظریفی بود)
    متشکرم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام آقا نیمای عزیز
    خوبین داداش؟
    خیلی لطف کردید. کمک های شما و سایر دوستانی که به تاپیک من سز زدن خیلی عالی بود
    متشکرم از شما
    میشه لطفا در مورد تجدید قوای مولد ها بیشتر توضیح بدید؟ لانه برای تجدید قوای مولدین ؟؟ (ببخشین متوجه نشدم )
    در مورد مسال امنیت زیستی (Biosecurity) کاملا با شما موافق هستم . چون موش و حتی حشراتی مثل سوسک می تونه ناقل بیماری های خطرناکی باشه. پرنده های وحشی هم که ناقل نیوکاسل هستن. (خدا به دور کنه )

لطفا آقا نیما در مورد اینکه فرمودین در مورد قفس ها زکاوت به خرج بدم بیشتر توضیح میدهید لطفا؟؟

(سایبون مغازه رو فرمودین خیلی جالب بود برام و اینکه نباید بعد از به تخم افتادن پرنده ها پرنده دیگه ای وارد بشه هم نکته ظریفی بود)
    متشکرم
    سلام
    منظورم بعد از طی سیکل جوجه کشیه که باید به مولدها استراحت بدید مثلا 20 روز 10 جفته شما رو نرو ماده هارو جدا می کنید ودر قفس هایی برای مرحله بعد جوجه کشی اماده می کنید.شما نیاز به برنامه ریزی هم دارید و مثله پرنده دارهای خانگی نیست که مثلا جفتتون کارش تموم شد و جوجه داد ، نرو ماده رو برای تقویت و عدم جفتگیری جدا کنید و 2تا قفس شما که نمی تونید برای این همه مولد قفس بگیرید پس نیاز به انتخاب دقیقه قفس ها و سایزه اونها دارید(در ضمن حالتهای مختلف وجود داره مثلا تعدادی جفته شما در حال نشستن روی تخمند و بعضی درحاله اماده سازی اینها تغذیه شون فرق میکنه)
    مراحله مختلفه جوجه کشی
    مثلا قفس فنچ ها و مرغ عشق فرق میکنه
    واسه فنچ برای جوجه کشی کوچکتر باشه بهتره ،،،اما مرغ عشق باید حداقل تحرکو داشته باشه وگرنه تمایلش کم میشه
    در مورد لونه ها هم بعد از مدتی خودتون با تجربه میشید (مثلا در مورد فنچ ها هر چی بزرگتر باشه بازدهیش خیلی بهتره)

صفحه 2 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)