صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 42
    همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام آقا یونس
    کار از کار گذشته و دیگه لایوراک ها اون آسیبی که نباید ببینن را دیدن بنابراین بهترین کار اینه که بذارید داخل تانک بمونن
    البته خیلی هم بد نیست شما کل لایوراکی که میخواستید وارد کنید را وارد کردید و بهتره از باکتری های شرکتهای معروف مثل جی بی ال یا برایت ول برای تسریع در طی شدن سیکل استفاده کنید

جدیدا آقا بنیامین یه سری عکس گذاشتن که خارجیها لایوراکها را اول میجوشونن و بعد وارد میکنن و با این کارشون از ورود موجودات ، باکتریها ، و جلبکهای مضرر و مزاحم به تانک جلو گیری میکنن ولی متد اونا برای راه اندازی با تانک های ما فرق میکنه

درکل نگران نباشید فقط جهت راه اندازی تانک صبور باشید
    موفق و پیروز باشید
    سلام اقا مجید اونا لایوراک نیست سنگ مردست که میجوشونن
    80 درصد اونا از سنگ مرده استفاده میکنند و لایوراک فقط یه تیکه کوچیک میزارن ما اینجا یکم الکی پول لایو راک میدیم کیلو خدا تومن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام اقا مجید اونا لایوراک نیست سنگ مردست که میجوشونن
    80 درصد اونا از سنگ مرده استفاده میکنند و لایوراک فقط یه تیکه کوچیک میزارن ما اینجا یکم الکی پول لایو راک میدیم کیلو خدا تومن

شاید حتی 20درصد نباشه خیلی مقدار کمی لایوراک استفاده میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام به دوستانه عزيزم . عزيزان پس چرا ما اين همه اسرار داريم از سنگه زنده استفاده کنيم .. يا دليلش شرايطه متفاوته ما و کشورهايه ديگه هستش . ما اين همه پول ميديم لايوراک تهيه ميکنيم و يکسري مشکلات با لايوراکپا وارد آکواريوم ميکنيم مثل خرچنگها و برخي باکتريهايه بيماريزا و غيره . آيا نميشه ما هم مانند کشورهايه ديگه کمي علميتر اين کارو انجام بديم . وارد کنندهاه ما بيشتر از اينکه فکر علمي بودن و اصولي بودن و مقرون به صرفه بودنهداين کار باشن فقط تو فکر اينن که جنسه نا مرغوب بدن دسته مشتري و قيمته جنسه مرغوبرو بگيرن . ببخشيد من جسارت کردم و کمي حرفهاي دلمو بيان کردم شايد اين مساعل دليلم داشته باشه ولي ما خبر نداريم . بازم من از همه معضرت ميخام .....

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام دوستان من در قصمته قبل فراموش کردم بپرسم که کدوم باکتري از همه بهتر عمل ميکنه و سيکلرو تسريع ميده .
    من تو نواب فقط کپسوله تترا و يه محلول باکتري از شرکته برايتول ديدم و مارکه ديگه پيدا نکردم . البته اولش دنباله يه نوع محصول بودم که باکتريهارو در خلع و داخله يه آمپول بود و بايد مواد داخلشرو بعد از شکستنش به آب اضافه ميکرديم ولي من موفق نشدم پيدا کنم ... دوستان لطف کني و بهترين گزينرو بهم معرفي کنيد يدنيا ممنون از وقتي که ميزاريد و به من و ديگران کمک ميکنيد . دوستان يه فروشنده منصف و با انصافم بهم معرفي کنيد تا ازشون مواد و لواژمه مورد نيازمو تهيه کنم و اطلاعاته غلط بهم نده ...
    ببخشيد زياد صحبت کردم . ممنون از همگي . موفق و پيروز و سربلند باشيد....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نقل قول نوشته اصلی توسط يونس۵٨ نمایش پست ها
    سلام به دوستانه عزيزم . عزيزان پس چرا ما اين همه اسرار داريم از سنگه زنده استفاده کنيم .. يا دليلش شرايطه متفاوته ما و کشورهايه ديگه هستش . ما اين همه پول ميديم لايوراک تهيه ميکنيم و يکسري مشکلات با لايوراکپا وارد آکواريوم ميکنيم مثل خرچنگها و برخي باکتريهايه بيماريزا و غيره . آيا نميشه ما هم مانند کشورهايه ديگه کمي علميتر اين کارو انجام بديم . وارد کنندهاه ما بيشتر از اينکه فکر علمي بودن و اصولي بودن و مقرون به صرفه بودنهداين کار باشن فقط تو فکر اينن که جنسه نا مرغوب بدن دسته مشتري و قيمته جنسه مرغوبرو بگيرن . ببخشيد من جسارت کردم و کمي حرفهاي دلمو بيان کردم شايد اين مساعل دليلم داشته باشه ولي ما خبر نداريم . بازم من از همه معضرت ميخام .....

دقیفا همینطوره ببینید علت پیشرفت یا بیسوادی هر صنفی اول به بزرگان اون صنف و در اصل فروشندگانش بستگی داره اصلا عذر خواهی لازم نیست این یه واقعیته 95درصد فروشنده ها در بیسوادی محض و عصر نشینی به سر میبرن علت غلط بودن متد های ما در آب شور هم دقیقا همینه.

صخره ی مرده با قیمت ناچیز با لایوراک یا صخره ی زنده یه فرقی داره: در یکی از اونها کلنی باکتری ها تشکیل شده و در دیگری نه فقط همین!
    حالا برای تشکیل این باکتری ها به چه چیزی نیاز هستش؟ اضافه کردن محلول باکتری و صبوری
    حالا وقتی شما میرید لایوراک بخرید لایوراکی که گرون تره چه ویژگی ای داره؟ کرولاین روش بیشتره و بنفش تره و اون لایوراک رو تا کیلویی15 20 تومن به شما میفروشن و ما هم بسیار خوشحال هستیم که با این لایوراک بنفش فیلتراسیون شیمیایی تانک به بهترین شکل عمل میکنه.

خب دوستان در واقع این هیچ ربطی نداره.
    من به شما واقعیت رو در مورد کرولاین میگم نه تنها کرولاین در تانک خوب نیست بلکه عذاب هر آب شور داریه و دوستانی که ساعت ها وقت برای پاک کردنش از روی شیشه شدن الان متوجه این موضوع میشن.
    مشکل دیگه ای که کرولاین داره استفاده ار کلسیم و عناصر کمیاب تانک هستش که اونهم در جای خودش میتونه مشکل ایجاد کنه.
    حالا یک توهم در ایرانیها وجود داره که دست به هر کاری میزنن تا تانکشون پر از کرولاین بشه.
    کرولاین فقط 2 حسن داره: یکیش زیباییه که کاملا سلیقه ایه و دیگریش اینه که وقتی کرولاین شروع به رشد میکنه شما متوجه میشید شرایط تانک داره بهتر میشه و وقتی همه جارو پر میکنه شما متوجه میشین تانک به شرایط بسیار مطلوبی رسیده اما در کل بودنش بیشتر ضرر میرسونه تا سود.

حالا میتونید متوجه بشید وقتی لایوراکی رو که بنفش تره دارن گرون تر به شما میفروشن در واقع یک چیز دوبرابر اشتباه ما بیشتر بوده یعنی هم پول بیشتری دادید و هم کرولاین بیشتری به تانک اضافه کردین.

بله بنفشی کرولاین برای تانک زیبایی داره اما نه به قیمتی که هر تانکی که در ایران راه اندازی میشه به خاطر یکم بنفش بودن سنگا کل چرخه ناقص طی بشه چون لایوراک که با حجم زیاد اضافه میشه شما خود به خود حجم زیادی از نیترات و نیتریت و آمونیاک رو میبینید و خبری از روند صحیح چرخه نیست.
    روند صحیح چرخه به صورتیه که شما در آب شوری که دارید و تست میزنید واقعا هیچ آمونیاک و نیتریتی ندارید به خاطر همین میگو یا هر چیزی به تانک اضافه میکنید اما با حجم زیاد لایوراک این روش اصلا محاله و باید فرصت بدین سیستم خودشو جمع کنه از این شوک بیرون بیاد.

برای باکتری یونس جان اون کپسولا رو ماهیران می اورد من قدیم میگرفتم الان شما میکروباکتر7 برایتول بگیر بسیار محصول خوبیه..
    برای چرخه هم یک مقدار صبور باشید و با تست نظارت داشته باشید

ببینید هیچ فروشگاهی نداریم که همی چیز داشته باشه و بشینن وقت بزارن ریزمسائل رو بررسی کنن و مجصول مناسب رو به شما معرفی کنن و شما باید خودتون نیازهای تانک رو شناسایی کنید و با توجه به اون از فروشگاهی که اون محصول رو داره تهیه کنید الا بدترین کار ممکن برای فردی که میخواد آب شور راه اندازی کنه اینه که مستقیم بره پیش اینجور فروشنده ها.....

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    بنيامين جان ممنون از راهنماييت . امروز ميرم و باکتريرو ميگيرم . بديه ما ايرانيا اينکه جديدا خيلي صبرمون کم شده و در هر کاري ميخاييم زود به نتيجه برسيم و اين خيلي خوب نيستش .... .
    دوستان کدوم تسترها بهتر از همه جواب ميده و خطاش کمتر هستش . مدل و مارکشو بگيد تا تهيش کنيم . من قبلا از سرا و تترا استفاده کرد زياد جالب نبودش و دقيق نشون نميدادن .
    ممنون ا

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    نقل قول نوشته اصلی توسط يونس۵٨ نمایش پست ها
    بنيامين جان ممنون از راهنماييت . امروز ميرم و باکتريرو ميگيرم . بديه ما ايرانيا اينکه جديدا خيلي صبرمون کم شده و در هر کاري ميخاييم زود به نتيجه برسيم و اين خيلي خوب نيستش .... .
    دوستان کدوم تسترها بهتر از همه جواب ميده و خطاش کمتر هستش . مدل و مارکشو بگيد تا تهيش کنيم . من قبلا از سرا و تترا استفاده کرد زياد جالب نبودش و دقيق نشون نميدادن .
    ممنون ا
    سلام اقا یونس واسه تستر تازه گی مارک سالفریت وارد بازار ایران شده من خریدم عالیه و مارک apiکه اونم خوبه از این دو برند تهیه کن البته اولی رو خیلی تعریفش رو میکنن مواظب قیمت هاش هم باش 20 ای 30تومن قیمت های بالاتر میدادن واسه هر تستر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    سلام اقا یونس واسه تستر تازه گی مارک سالفریت وارد بازار ایران شده من خریدم عالیه و مارک apiکه اونم خوبه از این دو برند تهیه کن البته اولی رو خیلی تعریفش رو میکنن مواظب قیمت هاش هم باش 20 ای 30تومن قیمت های بالاتر میدادن واسه هر تستر
    سلام ممنون از راهنماييت حامد جان . من الان نياز به تسترهايه آمونياک و نيتريت و نيترات دارم تا سيکلمرو بگذرونم .حدود قيمتاشونرو بهم بدي ممنون ميشم تا زياد در خريد و قيمتشون اشتباه نکنم . ممنون از کمکت .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام به دوستانه گلم .
    من امروز رفتم و يه ميکرو باکتريه برايتول تهيه کردم . خدايش فروشنده خيلي منصف بود من از هر جا قيمت گرفتم همه ٨۵٠٠٠ قيمت دادن ولي در صورتي که ايشون اجناسش قيمت خورده بودن و من ازشون ۵٠ گرفتم ...
    من يک پکه ۴ عدديه تستر ايپي خريدم که اينم نسبتن قيمتش بد نبود که داخلش تسترهايه آمونياک و نيتريت و نيترات و ph رو داشت البته بازم فروشنده که اين پکرو بهم داد نگفت داخلش تسته آمونياک داره و بجايه تسته kh توش آمونياک داشت ولي من بازم از خريدم راضيم من ١٧٠٠٠٠ خريدم . که فکر ميکنم بد نباشه قيمتش .
    الانم وقتي تست زدم بدونه اينکه باکتري اضافه کرده باشم آمونياک حدودا صفر بود و نيتريت حدود ١/٠ بود که فک

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    دوستان من داخله سامپ هيچ مديايي ندارم و فقط قصد دارم با مقدار زياد لايوراک جواب بگيرم و قرار رفرجيومم بعد از خريد ماهي گياه دارش کنم البته الان رف راه افتاده ولي گياه نداره . البته شايد يه مقدار خيلي کم از يه مارکه خوب مديا تهيه کنم ولي مقدارش کمه و زياد نيستش .
    من که الان تست نيتريت و آمونيا زدم و بعدش مقداري ميکرو باکتريه برايتول اضافه کردم و بايد مدتي ادامه بدم و بعد نتيجرو به دوستان اعلام کنم و نظر دوستانرو جويا بشم . . بازم ممنون که کمک ميکنيد . اگر موردي بود خوشحال ميشم بهم تذکر بديد ...

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)