صفحه 9 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 234
    همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr.daraei نمایش پست ها
    ممنون از راهنماييتون اما مطمئن هستيد كه رو شيشه خش نمياندازند؟
    خواهش می کنم
    من قبلا امتحان کردم اگه شیشه باشه و طلق نباشه روش خش نمندازه سیم ظرفشویی
    تیغ t هم که کلا خط نمیندازه چون می خوابه رو شیشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم-طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    10
    سلام به دوستان عزیز
    اول از همه امیدوارم سوالاتم رو جای درستی مطرح کرده باشم.
    بعد مطالعه سایت ها و مطلب مختلف اب شور. کم کم دلم میخواد شروع به ساخت یک اکواریوم اب شورم کنم. اما چند تا مشکل هنوز وجود داره که تصمیم رفتم با دوستان عزیز مطرح کنم.
    بزرگترین مشکل اینه که مطالب بسیار مفید و اموزنده بود اما گستردگی فوق العاده زیادی هم داره. جمع بندی این مطالب برای من که میخوام اولین تجربه اب شورم رو اغاز کنم سخته. کاش تالار اب شور یه تاپیک جمع بندی داشت که حداقل مطالب کلی از لحظه شروع به ساخت اکواریوم تا اخرین مرحله که وارد کردن ماهی و ریف و اصول نگه داری بعد از اون رو توسط یکی از مدیران محترم توضیح داده بود. چون فک میکنم اختلاف نطر ها سر مسائل خیلی کوچیک بود و کلیات رو تقریبا اکثر دوستان با هم اتفاق نطر داشتند. این باعث میشه که افراد مبتدی مانند من بعد از خوندن این همه تاپیک و پست این جوری هنگ نکنن:smile (37):
    برای جمع بندی مطالب خودم تصمیم گرفتم کتابهای اقای مرادی رو بخونم که کتاب آكواريومهاي مرجاني و ماهيان آكواريومي آب شور اقای مرادی به زودی به دستم میرسه اما اون اطلس ماهیان اب شور رو نتونستم تهیه کنم. اطلسه چیزی فراتر از این دو کتاب داره یا خوندن همین دو تا کتاب کفایت میکنه؟
    مشکل دوم اینه که من شیراز زندگی میکنم و این جا متاسفانه تعداد اکواریومی های اب شور دو سه تا بیشتر نیست که بسیار محدود هم هستند و فقط یکیشون به نظرم قابل اطمینانه(از لحاظ صحت کیفیت اب و سلامت ماهی ها) که اونم قیمت هاش به دلیل نبودن رقابت تو شیراز به نسبت تهران بالاست. و اون چیزی که من از اب شور از نزدیک دیدم تانک های همین مغازه هاست و تانک های خونگی رو متاسفانه از نردیک ندیدم و فقط عکسهای اکواریوم دوستان رو دیدم. و این باعث شده نتونم تصور دقیقی از بعضی از مسائل خصوصا قسمت سامپ و رفریجیوم و... داشته باشم و این هم مشکل ساز خواهد بود.
    در مرحله خرید وسایل و تجهیزات مشکل خاصی فک نکنم پیش بیاد چون برا خرید میام تهران. فقط مجبورم دستگاهای با کیفیت تر رو بخرم چون اگه تو شیراز دستگاهی خراب بشه با این کمبود امکانات=با تلفات کلی:46:
    اما در مورد خرید ماهی و ریف. نمیدونم امکان حملشون تو این مسیر 900کیلومتری هست؟
    بالاخره با تمام این مشکلات تصمیم گرفم مرحله به مرحله و با صبر و حوصله پیش برم تا انشالله نتیجه بگیرم. چون اگه بخوام باز بترسم هیچ وقت نمیتونم شروع کنم!

اولین مرحله ساخت اکواریوم پاییه و میز و سامپ و رفریجیوم و... هست. در مرحله اول سایز و لیتراژ اکواریوم هست. دلم میخواد یه اکواریوم 500 لیتری اماده کنم. فک میکنم حجم بیشتر اب حفظ کیفیت اب رو ساده تر میکه. ابتدا تصمیم داشتم فقط اکواریوم ماهی راه بندازم اما بعد دیدم اول اخر میخوام تبدیلش کنم به اکواریوم ریف پس بهتره از همون اول اطلاعاتم رو کامل کنم و دوباره کاری نکنم. برا همین جدا از بحث هزینه خود اکواریوم حساب کردم دیدم پر کردن یه اکواریوم 500 لیتری از ریف خیلی پر هزینست. الان فک میکنم حدود 300 لیتر مناسب باشه (300 لیتر اب. یعنی سخره و شن و.. رو از حجم اب کم کنید)
    ابعاد مختلف رو برای طول و عرض و ارتفاع حساب کردم
    برا طول 100-120-150 برا عرض 40-50-60 و برای ارتفاع60-70-80 رو تو حالت های مختلف برا به دست اوردن حجم مناسب حساب کردم. خوشحال میشم دوستان هم نظرشون رو بگن که چه سایزی چشم نواز تره و چیدمان زیباتری رو میشه توش انجام داد؟
    مسئله دوم در مورد حجم و لیتراژ مهم به نطرم رسید رابطش با انتخواب دستگاه ها و وسایله. نمیخوام برای اضافه شدن 50-60 لیتر اب مجبور بشم مثلا اسکیمری بخرم که چند صد هزار تومان گرون تره!!!! برا همین میخوام لیتراژی رو انتخاب کنم که مجموعه ای از وسایلی که به حجم لیتراژ اب مربوط میشه هماهنگ باشه.

مسئله بعد نقشه مناسب ساخت اکواریوم و میز و سامپ و قسمت بالای اکواریومه. قصد دارم یه کمد با ارتفاع 40-50 سانت هم بالای اکواریوم درست کنم برا همین. باید حجم مناسب مربوط به وسایل مرتبط با نور و سایر وسایلی که بالای امواریوم قرار میگیره رو محاسبه کنم.
    دوستان کسی نقشه کاملی با درج ابعاد داره که خودش ساخته باشه و راضی باشه و مسائلی که دوستان در مورد مسائل مختلف اب شور تو تاپیک های مختلف ذکر کردن توش لحاظ شده باشه. تا بعد ساخت دچار مشکل نشم!
    با توجه به رشتم که الکترونیک هست دلم مبخواد یه سیستم هوشند کنترل دما و نور رو برا اکواریومم طراحی کنم. به نظرتون دیگه پارامتر هایی هست که بشه با سیستم کنترل هوشمند کنترلشون کرد؟

با توجه به تمام این مسائل ساخت اکواریوم رو توصیه میکنید یا خرید تانک های اماده تو بازار؟

فک کنم فعلا این مراحل رو به سرانجام برسونم بعد برم سر انتخواب تجهیزات.
    ببخشید که این قدر طولانی شد
    با سپاس فراوان

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    سلام دوست عزيز
    اول از همه خوشحالم كه ميبينم داري اكواريوم اب شور راه ميندازي
    در مورد كتابهايه اقايه مرادي فقط يه توضيح مختصر در باره وسايل اب شور داده و معرفيه ماهيا ومرجانها
    اون كتاب اطلس هم مختصر كتاب معرفيه ابزيان ابشوره ولي اقايه مرادي دارن يه كتاب سه جلدي اماده
    ميكنن كه جلد اولش راه اندازيه اكواريومه ابشوره جلد دوم و سومش معرفيه ماهيان ومرجانهاس اما كاملتر
    از اين دو جلد قبلي. در مورد مقدار هزينه اي كه ميخواي بكني هم توضيح ميدادي خوب ميشد بهتر ميشه نظر
    داد.ولي در مورد اندازه بنظرم طوله 110باشه عرضتم50و ارتفاعم 65كه 60تاش ابگيري بشه ابعاد خوبيه(فكر ميكنم
    ابعاد اكواريومه اقايه مراديم همينه)در مورد اون كمد بالايه اكواريومم نميدونم ولي خيلي سنگين ميشه جابجايشم مشكله
    در مورد خراب شدن وسايلم خيلي حساس شدين من تو اين يكسالونيم تا حالا به مشكل خراب شدن وسايل بر نخوردم
    نهايتن يه واتر پمپ ديگه تو خونه نگه دارين كه برايه حجم 300ليتر حدود 15تا20تومن در مياد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم-طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    اول از همه خوشحالم كه ميبينم داري اكواريوم اب شور راه ميندازي
    در مورد كتابهايه اقايه مرادي فقط يه توضيح مختصر در باره وسايل اب شور داده و معرفيه ماهيا ومرجانها
    اون كتاب اطلس هم مختصر كتاب معرفيه ابزيان ابشوره ولي اقايه مرادي دارن يه كتاب سه جلدي اماده
    ميكنن كه جلد اولش راه اندازيه اكواريومه ابشوره جلد دوم و سومش معرفيه ماهيان ومرجانهاس اما كاملتر
    از اين دو جلد قبلي. در مورد مقدار هزينه اي كه ميخواي بكني هم توضيح ميدادي خوب ميشد بهتر ميشه نظر
    داد.ولي در مورد اندازه بنظرم طوله 110باشه عرضتم50و ارتفاعم 65كه 60تاش ابگيري بشه ابعاد خوبيه(فكر ميكنم
    ابعاد اكواريومه اقايه مراديم همينه)در مورد اون كمد بالايه اكواريومم نميدونم ولي خيلي سنگين ميشه جابجايشم مشكله
    در مورد خراب شدن وسايلم خيلي حساس شدين من تو اين يكسالونيم تا حالا به مشكل خراب شدن وسايل بر نخوردم
    نهايتن يه واتر پمپ ديگه تو خونه نگه دارين كه برايه حجم 300ليتر حدود 15تا20تومن در مياد
    سلام
    ممنون از توضیحات خوبتون
    در مورد هزینه خود اکواریوم و میزش و وسایل و تجهیزات خیلی فک نکردم. چون این قسمتش خراب شدنی نیست. بلاخره هر چی پول بدی همون قدر اش میخوری. در مورد ریف و ماهی نمیخوام هزینه میلیونی کنم همین ابتدا. برا همین گفتم پر کردن یه تانک 500 لیتری خیلی هزینه بره. فک کن 2 میلیون تومن ریف بریزی تو یه تانک و بعد نتونی شرایط شیمیایی اب رو حفط کنی:smile (187):
    در مورد وسایل من فقط نگرانیم دارو ها و موادیه که در حفظ کیفیت اب موثره. نمیشه وقتی یکی از پارامترها داره بالا میره بگی ماه دیگه میرم تهران فلان دارو یا فلان وسیله رو میخرم.
    در مورد سایز پیشنهادیتون ممنونم.
    در مورد کمد بالای تانک هم براش چهار چوب فلزی درست میکنم. مستقیم روی تانک قرار نمیگیره

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی صمیمی نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از توضیحات خوبتون
    در مورد هزینه خود اکواریوم و میزش و وسایل و تجهیزات خیلی فک نکردم. چون این قسمتش خراب شدنی نیست. بلاخره هر چی پول بدی همون قدر اش میخوری. در مورد ریف و ماهی نمیخوام هزینه میلیونی کنم همین ابتدا. برا همین گفتم پر کردن یه تانک 500 لیتری خیلی هزینه بره. فک کن 2 میلیون تومن ریف بریزی تو یه تانک و بعد نتونی شرایط شیمیایی اب رو حفط کنی:smile (187):
    در مورد وسایل من فقط نگرانیم دارو ها و موادیه که در حفظ کیفیت اب موثره. نمیشه وقتی یکی از پارامترها داره بالا میره بگی ماه دیگه میرم تهران فلان دارو یا فلان وسیله رو میخرم.
    در مورد سایز پیشنهادیتون ممنونم.
    در مورد کمد بالای تانک هم براش چهار چوب فلزی درست میکنم. مستقیم روی تانک قرار نمیگیره
    اگه بخواي فقط ماهي نگه داري كه زياد به املاح و مكملها نياز نداري و با سيفون مقداري از اب تو ماه اونم به شرايط ايدال ميرسه
    در مورد ريفم مثلن شما تريس jblرو تهيه كني برايه اين حجم تا يك سال ديگه نياز به تريس نداري يا غذا هم به همين صورت
    ولي كلن برايه نگهداري اكواريوم ابشور بايد يسري از هزينه ها و مشكلاتو قبول كني

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    با احترام به نظرات دوستان من مپنظرم اینه که تانکو با ابعاد 150 در 50 در 50 بزنی چون هم بزرگه و حجم آبش هم 375 لیتر میشه البته با سامب تقریبا 500 لیتر در میاد .
    خوبی این سایز اینه که میشه توش جراح کوچیک نگهداری کنی .
    هر چه قدر حجم آب رو زیاد کنی بهتر میتونی رو بارامترها مسلط باشی.
    بازم عذر خواهی میکنم دیر نظرمو دادم.
    حجم تانک جدید خودم هم همینه .
    فقط دارم دنبال یه نقشه خوب واسه سامب میگردم.
    موفق باشید.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    سعيد جان بنظرم ارتفاع اگه بالايه 60باشه خيلي بهتره
    يمقدار كه از بالا ابگيري نميشه 7تا10سانتم شن ميريزيم
    من خودم 58تا ابگيري دارم بازم بنظرم اگه ارتفاع بيشتر بود بهتر ميشد

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    من خودم تازه دارم راه اندازی میکنم .ابعاد تانک هم 110* 45 * ارتفاع 70 هست . تا حالا خوب بوده ان شا الله پیشرفت بیشتری کرد عکس میذارم .بستگی زیادی ابعاد تانک به فضای محیط داره مثلا طول 150 یه کم بزرگه و به درد پذیرایی بزرگ میخوره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم-طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    من خودم تازه دارم راه اندازی میکنم .ابعاد تانک هم 110* 45 * ارتفاع 70 هست . تا حالا خوب بوده ان شا الله پیشرفت بیشتری کرد عکس میذارم .بستگی زیادی ابعاد تانک به فضای محیط داره مثلا طول 150 یه کم بزرگه و به درد پذیرایی بزرگ میخوره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سعيد جان بنظرم ارتفاع اگه بالايه 60باشه خيلي بهتره
    يمقدار كه از بالا ابگيري نميشه 7تا10سانتم شن ميريزيم
    من خودم 58تا ابگيري دارم بازم بنظرم اگه ارتفاع بيشتر بود بهتر ميشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    با احترام به نظرات دوستان من مپنظرم اینه که تانکو با ابعاد 150 در 50 در 50 بزنی چون هم بزرگه و حجم آبش هم 375 لیتر میشه البته با سامب تقریبا 500 لیتر در میاد .
    خوبی این سایز اینه که میشه توش جراح کوچیک نگهداری کنی .
    هر چه قدر حجم آب رو زیاد کنی بهتر میتونی رو بارامترها مسلط باشی.
    بازم عذر خواهی میکنم دیر نظرمو دادم.
    حجم تانک جدید خودم هم همینه .
    فقط دارم دنبال یه نقشه خوب واسه سامب میگردم.
    موفق باشید.
    سلام
    از هر سه دوست عزیز بسیار سپاسگذارم
    قطعا منم دوست دارم بزرگترین سایز ممکن رو انتخاب کنم. اما بعضی مسائل مثل فضای موجود و هزینه باخره ادم رو محدود میکنه:smile (57):
    طول 150 رو خیلی دوست دارم اما تعداد ریف ها برای پر کردنش بالا خواهد رفت و این هزینه بالایی خواهد داشت برا همین سعی کرد بیشتر ارتفاع و عرض رو افزایش بدم و طول رو روی 100 تا 120 نگه دارم. خودم این چند تاسایز بیشتر توجهمو جلب کرد. بیشتر سایز اول
    120*50*70=420 لیتر
    110*60*60=396 لیتر
    100*60*70=420 لیتر
    نظر دوستان چیه؟ برای 420 لیتر چند لیتر سامپ و چند لیتر رفریجیوم لازمه؟

و حجم خالص اب گیریش با توجه به ماسه و لایو راک و املاح مناسب چه جوری محاسبه میشه؟

نکته دیگه ای که د مورد سایز اکواریوم به ذهنم رسید رابطش با نوره. سیستم نور مناسب برا 420 لیتر چیه؟ و برای سامپ چه نوری لازمه؟
    دوستان توی تاپیک نور گفته بودن برای ارتفاع های بیش از 50 سانت از متال استفاده کنید و کمتر از 50 سانت(مفید) میشه فقط از لامپهای مهتابی استفاده کرد. درسته؟

یعنی اگه ارتفاع رو به 60 سانت کاهش بدم که ارتفاع مفید اب گیریم بشه حدود 50 سانت دیگه احتیاجی به استفاده از متال ندارم!!! واقعا بدون متال اون زیبایی و تلالو تو اکواریوم به وجود میاد؟ و برای ریف ها مشکلی پیش نمیاد؟

این داستان استفاده از led به جای متال به جایی نرسید؟

راستی برای کاهش نیترانت به نطرتون رفریجیوم جدا از بحث هزینش نسبت به ats و دینتراتور مناسب تر نیست؟

مهم تر از همه کسی نقشه عملی برای ساخت نداره در اختیارم قرار بده؟ اقا ما کلی وقته میگیم هیچ کس لطفش شامل حال ما نشد!!! به خدا اگه پولیه پول نقشه رو هم میدم

منتظر نظرات و راهنمایی های خوب همه دوستان هستم تا انشالله منم به زودی بتونم به جمع دوستان اب شوری بپیوندم:smile (177):

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    هر سه تا سايز خوبه
    درمورد سامپ 25تا30درصد حجم تانك ورفيجيومم حدود15درصد حجم اب تانك خيلي مناسبه

اگه دقيق ميخواي بايد ابگيري كه ميكني حساب كني ولي حدودي ميتوني مقدار وزنه سنگو از مقدار ابت كم كني

درباره نور بهترين حالت برايه ريف يك تا يكونيم وات برايه هرليتره برايه رفيجيومم همين حالتو درنظر بگير ولي دما يا همون كلوين نور يكمي فرق ميكنه
    اره بهتره بالايه 50از متال استفاده بشه ولي اگه مهتابي استفاده كني از نگهداريه يسري از ريفا محروم ميشي
    در مورد نور متال اصلن نميشه با مهتابي مقايسه كرد ولي هركدومشون يه مزايايي دارن يه معايبي كه اگه بخواي توضيح ميدم
    ولي فقط بدون برايه 400وات نور بامهتابي بايد10تا مهتابيه 40واتي بزاري!!!!!
    چون لدهايه تو بازار ايران مخصوص ابشور نيستن استفاده ازشون يه محدوديتايي داره وقيمتهايه اماده هاش مخصوص ابشور قيمت فضايي دارن
    نقشه برايه ساخت چي ميخواي يخورده بازترش كن؟
    برات ارزويه موفقيت دارم مهدي جان

صفحه 9 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)