صفحه 8 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 234
    کاربرفعال

شماره عضویت
    3620
    برای برگشت آب از سامپ به تانک

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    معمولا حداقل پمپ مورد نیاز برای تانک اینجوری حساب میشه : شش برابر حجم کل ضربدر 20 % بابت افت در اثر لوله کشی
    البته من تو منابع مختلف گاهی شنیدم که جریان 10 برابر رو هم برای سامپ به تانک در نظر گرفتن
    و البته این بستگی زیادی به نوع پمپتون هم داره چون مثلا پمپ های چینی بعد از یه مدت دبیشون افت می کنه!
    اگه پمپ رو از یه برند خوب میخایید تهیه کنید همون شش برابر ضربدر 20% کافیه و خوب جواب میده

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    سلام
    در مورد انتخاب نوع واتر پمپ و میزان گردش آب قبلاً در موردش سوالی مطرح شده بود که جواب داده بودم
    اما یکبار دیگه باید اشاره کنم که روی واتر پمپ ها معمولاً چارتی کشیده شده که قدرت انتقال آب در ارتفاعات مختلف رو نوشته به عنوان مثال اگر روی یک واتر پمپ نوشته 2500 لیتری منظورش اینه که در نقطه ی صفر و خروجی لوله قادر به انتقال 2500 لیتر آب است و در ارتفاعات بالاتر هرگز نمی تونه این مقدار رو انتقال بده و در برخی مواقع مشاهده شده که یک واتر پمپ 2500 لیتری در ارتفاع 2 متری حداکثر 800 لیتر آب رو می تونه انتقال بده!! تازه مارک های معتبر و اروپایی می تونن این مقدار رو انتقال بدن! چینی ها که دیگه وضعیتشون معلومه!
    بنابراین به هنگام خرید واتر پمپ خیلی دقت کنید چون میزان عبور آب از فیلتر خیلی مهمه و فرمولش همونی هستش که آقای بهمنش فرمودند
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر و به زودی آبزیان (انشاءالله)
    شماره عضویت
    3823
    با سلام و تشکر از راهنمایتون
    جناب آقای مرادی لینکی که برای راهنمایی بنده گذاشتید متاسفانه یه قسمتهاییش به صورت ستاره نوشته شده بود که فکر میکنم بخاطر تنظیمات سایت هست و نتونستم ازش استفاده کنم ممنون میشم اگر دوباره برام ارسالش کنید یا به ایمیلم بفرستید.
    m.jassemianazad@g.m.a.i.l
    همون جی میل هست بینش نقطه گذاشتم تا به شکل ستاره ارسال نشه.
    با تشکر فراوان
    محمد آزاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3823
    با سلام و سپاس خدمت همه دوستان علی الخصوص جناب آقای مرادی و جناب آقای بهمنش

ممنون از اینکه راهنمایی میفرمائید. من در قسمت تجهیزات اعضاء عرض کردم که قصد راه اندازی یک تانک به ابعاد 200*40*100h رو دارم و به توصیه آقای بهمنش قرار شد موضوع در اینجا مطرح بشه تا دوستان نظرشون رو اعلام کنن .
    راستش خودم هم میدونم که ارتفاع تانک زیاد هست ولی اصل قضیه این هست که این تانک از طرف یکی از دوستانم بهم داده شده و آماده هست بهمراه فریم و سامپ و واتر پمیپ که البته نمیدونم چه مدت از عمرش گذشته و شاید نیاز به تمهیداتی برای تقویت نقاط حساسش وجود داشته باشه .
    من تقریبا به بیشتر مغازه دارهای نواب سری زدم و توی اینترنت کلی جستجو کردم و تقریبا 90% مطالبی که توی انجمن شما مطرح شده رو خوندم.
    در حال حاضر من برای تانکم و حجم در حدود 750 لیتر نیاز به اسکیمر، مدیای سامپ، سیستم نور، موجساز، شن، لایو راک، نمک، RO در صورت نیاز و ATS یا رفرجیوم هستم و در ضمن من علاقمند به راه اندازی یک اکواریوم ریف و ماهی هستم.
    در اینجا من مواردی که مد نظرم هست رو اعلام میکنم تا دوستان نظرشون رو بهم بگن:
    اسکیمر: اکواریوم سیستم و یا دایمکس که البته بهم گفتن دایمکس این لیتراژ رو جوابگو نیست.
    در مورد مدیا اونقدر اطلاعاتم کامل نیست که با دیتیل بگم.
    سیستم نور : 3 تا متال هالید همراه 4 تا فلورسنت همراه باا تایمر دیجیتال چند کاناله ( از جمله مواردی که بسیار من رو درگیر کرده و در موردش تردید دارم که آماده بخرم و ترجیح میدم خودم بسازمش)
    شن: در حدود 100 کیلو
    لایو راک : در حدود 100 کیلو که تو بازار از کیلویی3000 هزار تومان تا 12000 تومان هست و من تصمیم دارم برای شروع با مقدار کمتر شروع کنم و در نهایت به مرز 100 کیلو و یا بیشتر برسونم ولی واقعا نمیدونم این اختلاف قیمت واقعا متناسب با کیفیت هست یا نباید زیاد حساس بودو همون 3000 تومانی هم کار رو راه می ندازه و این اختلاف قیمیت فقط بخاطر رنگ و شکل هست !!!
    نمک : حدود 27 کیلو
    حذف نیترات: ترجیحا ATS

از دوستان خوهشمندم سیستم پیشنهادی خودشون رو اعلام بفرمایند و جیب بنده رو هم در این پیشنهاد با حفظ کیفیت مد نظر قرار بدن .
    در مورد هزینه نگهداری هم بفرمائید ماهانه تقریبا چقدر میشه، یکی از آقایون صاحب نام در نواب به من گفت ماهانه 300 هزار تومان هزینه نگهداری این حجم اکواریوم میشه در صورتی که بخوام ریف نگهدارم و داشت من رو کاملا از راه اندازی اکواریوم منصرف میکرد !!!

پیشاپیش از همراهی و راهنمایی همه دوستان سپاسگذارم

محمد آزاد

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.azad نمایش پست ها
    با سلام و سپاس خدمت همه دوستان علی الخصوص جناب آقای مرادی و جناب آقای بهمنش

ممنون از اینکه راهنمایی میفرمائید. من در قسمت تجهیزات اعضاء عرض کردم که قصد راه اندازی یک تانک به ابعاد 200*40*100h رو دارم و به توصیه آقای بهمنش قرار شد موضوع در اینجا مطرح بشه تا دوستان نظرشون رو اعلام کنن .
    راستش خودم هم میدونم که ارتفاع تانک زیاد هست ولی اصل قضیه این هست که این تانک از طرف یکی از دوستانم بهم داده شده و آماده هست بهمراه فریم و سامپ و واتر پمیپ که البته نمیدونم چه مدت از عمرش گذشته و شاید نیاز به تمهیداتی برای تقویت نقاط حساسش وجود داشته باشه .
    من تقریبا به بیشتر مغازه دارهای نواب سری زدم و توی اینترنت کلی جستجو کردم و تقریبا 90% مطالبی که توی انجمن شما مطرح شده رو خوندم.
    در حال حاضر من برای تانکم و حجم در حدود 750 لیتر نیاز به اسکیمر، مدیای سامپ، سیستم نور، موجساز، شن، لایو راک، نمک، RO در صورت نیاز و ATS یا رفرجیوم هستم و در ضمن من علاقمند به راه اندازی یک اکواریوم ریف و ماهی هستم.
    در اینجا من مواردی که مد نظرم هست رو اعلام میکنم تا دوستان نظرشون رو بهم بگن:
    اسکیمر: اکواریوم سیستم و یا دایمکس که البته بهم گفتن دایمکس این لیتراژ رو جوابگو نیست.
    در مورد مدیا اونقدر اطلاعاتم کامل نیست که با دیتیل بگم.
    سیستم نور : 3 تا متال هالید همراه 4 تا فلورسنت همراه باا تایمر دیجیتال چند کاناله ( از جمله مواردی که بسیار من رو درگیر کرده و در موردش تردید دارم که آماده بخرم و ترجیح میدم خودم بسازمش)
    شن: در حدود 100 کیلو
    لایو راک : در حدود 100 کیلو که تو بازار از کیلویی3000 هزار تومان تا 12000 تومان هست و من تصمیم دارم برای شروع با مقدار کمتر شروع کنم و در نهایت به مرز 100 کیلو و یا بیشتر برسونم ولی واقعا نمیدونم این اختلاف قیمت واقعا متناسب با کیفیت هست یا نباید زیاد حساس بودو همون 3000 تومانی هم کار رو راه می ندازه و این اختلاف قیمیت فقط بخاطر رنگ و شکل هست !!!
    نمک : حدود 27 کیلو
    حذف نیترات: ترجیحا ATS

از دوستان خوهشمندم سیستم پیشنهادی خودشون رو اعلام بفرمایند و جیب بنده رو هم در این پیشنهاد با حفظ کیفیت مد نظر قرار بدن .
    در مورد هزینه نگهداری هم بفرمائید ماهانه تقریبا چقدر میشه، یکی از آقایون صاحب نام در نواب به من گفت ماهانه 300 هزار تومان هزینه نگهداری این حجم اکواریوم میشه در صورتی که بخوام ریف نگهدارم و داشت من رو کاملا از راه اندازی اکواریوم منصرف میکرد !!!

پیشاپیش از همراهی و راهنمایی همه دوستان سپاسگذارم

محمد آزاد
    سلام دوست عزیز
    اول که پیشاپیش مبارکه
    اسکیمر : به نظر من اسکیمر جزو یکی از قطعات مهم تو تانک آب شور هستش سعی کنید از یه اسکیمر خوب و ترجیحا اروپایی استفاده کنید مثلا اینستنت اوشن یا اکوا مدیک و ...

در مورد سیستم نور که تو تالار خودش صحبت شد

شن رو هم گمونم همون 100 کیلو جواب بده ( یه مقدار سلیقه ای هستش ولی خوب اگه یه مقدار زیاد بریزید میتونید از مزایای حذف نیترات توسط اون هم استفاده کنید (dsb) )

لایو راک : لایو راک قیمتش بستگی زیادی به این داره که اولا تصفیه شده باشه یا نه و بعد به سالم بودن و به اصطلاح بنفش بودنش و چیزی که به نظر من از همشون مهم تره پوک بونش هست بهتره لایو راکی انتخاب کنید که تا حد امکان دارای حفره های خیلی زیاد و در کل نسبت به حجمش سبک باشه این حفره ها و غار ها برای مخفی شدن ماهی ها و فرارشون جای ایده الی رو ایجاد می کنه و به سازگاری و در مجموع سلامت ماهسان شما در آینده خیلی کمک خواهد کرد
    فقط قبل از اینکه لایو راک ها رو بچینید تو تانکتون از نبود جناب مانتیس خان در اونها اطمینان حاصل بفرمایید:42:
    فکر کنم لایور راک خوب رو بتونید با قیمتی حدود کیلیویی 6 هزار تومان گیر بیارید
    حداقل میزان لایور راک که همه جا مورد قبول هست میزان یک کیلو گرم به اضای هر 8 لیتر آب هست که اصطلاحا بهش میگن 8 به 1 ولی حالت ایده ال 4 به یک هست که البته میتونید یه مقدارش رو اول و بقیش رو بعدا خورد خورد اضافه کنید منتها بعد ها که دیگه تو تانک آبزی داشتید هرگز مقدار خیلی زیادی لایو راک جدید رو با هم وارد تانک نکنید چون ممکنه شرایط اب رو کمی بهم بریزه (البته برای تانک های با حجم پایین این مسئله بیشتر نمود پیدا می کنه)
    نمک : به اضای هر 30 لیتر آب به یک کیلو نمک احتیاج دارید

سیستم حذف نیترات : میتونید از ats یا ریفیجیم استفاده کنید ( من خودم ats دارم چون جا برای قرار دادن ریفیجیم نداشتم)

در مورد هزینه های هم (اگه اشتباه نکنم اوایل سال بود اقای مرادی برای تانک خودشون رو حساب کردن که یه تانک حرفه ای ریف بود با اینکه ماهانه سیفون هم می کردند میشد 50 هزار تومان در ماه البته حجم تانک شما مقداری بیشتر خوب هزینش هم بیشتر میشه یه مقدار و ضمنا برق هم الان قیمش با اوایل سال فرق کرده)

راستی انجمن شما نه انجمن همه ما چون اینجا مال تمام دوستانی هست که توش فعالیت می کنند از جمله خود شما

موفق باشید
    یا علی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3823
    با سلام

جناب آقای بهمنش خیلی از راهنماییتون ممنونم . تانک رو دیروز منتقل کردم به پارکینگ خونه و بعد از اندازه گیری که کردم خوشبختانه دیدم ارتفاع تانک 70cm هست نه 1 متر که به نظرم یکم کارم رو هم از بابت دسترسی به تانک و هم از بابت نور و حجم کلی آب تانک راحت تر میکنه. خوشحالم که عضو انجمن شدم و میتونم از اطلاعات و راهنمایی شما و سایر دوستان کمک بگیرم.

با تشکر فراوان
    محمد آزاد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    سلام. قسمتهاي بالاي شيشه آكواريوم آب شيرين سابقم جرم نمك بسته و با جوش شيرين هم نتونستم پاك كنم. لطفا راهنمايي كنيد چطور اين جرم نمك را از بين ببرم كه روي شيشه هم خش نياد. سپاس

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr.daraei نمایش پست ها
    سلام. قسمتهاي بالاي شيشه آكواريوم آب شيرين سابقم جرم نمك بسته و با جوش شيرين هم نتونستم پاك كنم. لطفا راهنمايي كنيد چطور اين جرم نمك را از بين ببرم كه روي شيشه هم خش نياد. سپاس
    با سیم ظرف شویی یا کاترt بکشید روش از بین میره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    ممنون از راهنماييتون اما مطمئن هستيد كه رو شيشه خش نمياندازند؟

صفحه 8 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)