صفحه 20 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 234
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18673
    با کمال تشکر و قدردانی از شما بزرگوار

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18673
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز ورودتون را به پارسی پت خوشامد میگم،،

دوست خوبمون توضیحات کاملی بهتون دادند فقط فاصله سوراخها از دیواره بستگی به اندازه قوطی ونوع فیتینگ داره ولی اگه قوطی۴۰*۴۰بگیرید برای پایه چیزی حدود ۷سانت باید فاصله شما از سوراخها باشه وفاصله بین سوراخهاحداقل ۵سانت بایید باشه ،
    خانه های سامپ را هم میتونید فیلتر ساکس واسکیمر را در یک خانه بزارید وواتر پمپ را هم در یک خانه ۳۰سانتی ولی بین این دوخانه باید دو یاسه شیشه بصورت بالا وپایین باشه که حبابها ایجاد شده از سامپ خارج بشن ،شیشه اول را از کف بزارید وشیشه دوم به فاصله ۳سانتی از شیشه اول و۳سانت از کف قرار بدید شیشه سوم را هم از کف وفاصله ۳سانتی از شیشه دوم قرار بدید ولی کوتاهتر از شیشه اول باشه ،اگه سوالی بود در خدمتم
    از راهنماییتان واقعاً ممنونم دوست عزیز

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18673
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad.G نمایش پست ها
    با سلام و عرض خوش آمدگویی خدمتتان دوست گرامی
    از اونجایی که قصد راه اندازی آکواریوم آب شور دارید بهتره یک تاپیک برای خود ایجاد کرده و جواب تمامی این سوالاتتان را از طرف مدیران محترم و همچنین دوستان مجرب دریافت کنید
    بنده در حد پیشنهاد چند مطلب رو خدمتتون عرض نمایم. اول از همه سعی کنید با روشهای استارت آب شور در گذشته فاصله بگیرید و از سبک های جدید امروزی که خوشبختانه به ایران نیز راه یافته بهرمند شوید. سایزی که شما انتخاب کردید اگر اشتباه نکنم عرض 50 را به 60 تغییر بدید کارتان تکمیل تر خواهد شد. در طراحی اورفلو همیشه طول مهم تر از عرض آن است حتی در صورت امکان از اورفلوهای طولی استفاده کنید نتیجه کار قطعا بهتر خواهد بود. سایز فیتیگ هاتون رفت 50mm و برگشت 32mm مناست است. نهایتا در ساخت سامپ با ساده ترین شکل کارایی قابل قبولی را برایتان براورد میکند و لزومی به تقسیم بندی آن ندارید به طور کلی یک سامپ پیشرفته شامل فیلتر سوک + اسکیمر قدرتمند و حرفه ای + 2 راکتور (در آینده) بایوپلت و ذغال + واتر پمپ مناسب و یک فلوتر متصل به دستگاه RO می باشد. در ضمن واتر پمپ مناسب لیتراژ منتخب شما بایستی در محدوده ی 4500L/H تا 5000L/H باشد.
    در آینده اگر تمایل داشتید عکس هایی از سامپ برایتان ارسال میکنم میتوانید از آن الگو بگیرید.
    شادکام باشید
    با عرض سلام و خسته نباشید ، مجدداً از راهنماییتان تشکر میکنم ، امکانش هست برام عکس هایی که فرمودید ارسال کنید؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامد یموتی نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید ، مجدداً از راهنماییتان تشکر میکنم ، امکانش هست برام عکس هایی که فرمودید ارسال کنید؟
    سلام دوست عزیز . از حضورتون در جمع پارسی پتیها خوشحالیم.
    در ابتدا لطف کنید و پست های تکراری ارسال نکنید و برای تشکر کردن هم نیازی به ارسال پست جداگانه نیست میتونید با زدن تشکر و like در پایین پست ها از اونها قدردانی کنید.
    برای عکس هم میتونید به آدرس زیر مراحعه ای داشته باشید هم تصاویر انواع سامپ و هم اصول و نکات خوبی وجود داره
    http://www.parsipet.ir/thread29351.html
    http://www.parsipet.ir/thread29231.html
    :http://www.parsipet.ir/thread29343.html
    ساخت انواع تانک و سامپ های آب شور

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18643
    با سلام خدمت دوستان
    من میخوام یه تانک ریف به ابعاد 60*55*55 و راه اندازی کنم که سامپش به طول 60 و عرض 10 یا 15 پشتش قرار میگیره و میخوام یه رفرجیوم 55*30*30 روی آکواریوم در بیارم چند تا سوال دارم:
    اولا فروشنده به جای سرامیک میگه بیو مک بریزم و البته میگه میکرو گرانولم لازمه چون این دو تا خیلی گرونه موندم نمیشه حذفش کرد؟بعدم می گه ری اکتور نیترات و فسفات هم لازمه. با وجود اون رفریجیوم آیا لازمه ری اکتور؟
    مساله بعدی اسکیمره که یه اسکیمر نانو با قدرتی معادل حجم آب 40 لیتری پیشنهاد دادن بهم برندشم ویپرو است.من چون تو سامپم جای زیادی ندارم از چه اسکیمری میتونم استفاده کنم؟واقعا اسکیمر با قدرت کمتر از نصف میتونه آکواریومو اسکیم کنه؟اگه میگین اسکیمر کوچیکه چطوری میتونم با ابعاد سامپی که گفتم یه اسکیمر بزرگتر بذارم؟میشه به صورت هنگ آن اسکیمر رو پشت سامپ نصب کنم؟

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط arashlove نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من میخوام یه تانک ریف به ابعاد 60*55*55 و راه اندازی کنم که سامپش به طول 60 و عرض 10 یا 15 پشتش قرار میگیره و میخوام یه رفرجیوم 55*30*30 روی آکواریوم در بیارم چند تا سوال دارم:
    اولا فروشنده به جای سرامیک میگه بیو مک بریزم و البته میگه میکرو گرانولم لازمه چون این دو تا خیلی گرونه موندم نمیشه حذفش کرد؟بعدم می گه ری اکتور نیترات و فسفات هم لازمه. با وجود اون رفریجیوم آیا لازمه ری اکتور؟
    مساله بعدی اسکیمره که یه اسکیمر نانو با قدرتی معادل حجم آب 40 لیتری پیشنهاد دادن بهم برندشم ویپرو است.من چون تو سامپم جای زیادی ندارم از چه اسکیمری میتونم استفاده کنم؟واقعا اسکیمر با قدرت کمتر از نصف میتونه آکواریومو اسکیم کنه؟اگه میگین اسکیمر کوچیکه چطوری میتونم با ابعاد سامپی که گفتم یه اسکیمر بزرگتر بذارم؟میشه به صورت هنگ آن اسکیمر رو پشت سامپ نصب کنم؟

سلام دوست عزیز ...
    به نظر من منطقی تر اینه که شما از اک شورتون چه انتظاری دارید ....
    اول ببینید چی می خواین ازش ... چه موجوداتی رو می خواین نگه دارین ... بعد می تونید خیلی از مواردی که نام بردید رو حذف کنید ...
    راکتور نیترات و فسفات لازم نیست حتی تانک های 600 - 1000 لیتر فقط یه بایو پلت می زارن ... اونم اگه خیلی بخوان حال بدن ! حجم تانک شما خیلی کمتر از اونه که به سیستم های
    تثیبیت کننده قوی نیاز داشته باشه ... در ضمن این همه تانک های نانو عکس هاش هست و دوستان هم اینجا کار کردن کدومشون راکتور تهییه کردن ؟ این چیزا رو می گن که بیشتر فروش کنن
    شما می تونید رفرجیم یا ATS راه اندازی کنید که خوب هم خیلی ارزون تره و هم پاد ها و مواد بسیار مفید رو به تانک می دن این هم باز بستگی داره که شما چه انتظاری از تانک دارید
    در مورد اسکیمر هم می تونید اسکیمر های خارج ابی تهییه کنید یا نانو های قدرت مند تر از ویپرو هستند اگه می خواین بیشتر هزینه کنین که باز بستگی داره . (پیشنهاد من ویپرو نگیرید )
    در مورد مدیا ها منم اول فکر می کردم لازمه و رفتم بیوبال و هزارتا کوفت زهر مار خریدم که اشتباه می کردم ... اصلا نیاز به هیچ مدیایی نیست ... حتی اگه مدیا نزارید می تونید جا برای
    یه اسکیمر بزرگ تر باز کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18643
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ...
    به نظر من منطقی تر اینه که شما از اک شورتون چه انتظاری دارید ....
    اول ببینید چی می خواین ازش ... چه موجوداتی رو می خواین نگه دارین ... بعد می تونید خیلی از مواردی که نام بردید رو حذف کنید ...
    راکتور نیترات و فسفات لازم نیست حتی تانک های 600 - 1000 لیتر فقط یه بایو پلت می زارن ... اونم اگه خیلی بخوان حال بدن ! حجم تانک شما خیلی کمتر از اونه که به سیستم های
    تثیبیت کننده قوی نیاز داشته باشه ... در ضمن این همه تانک های نانو عکس هاش هست و دوستان هم اینجا کار کردن کدومشون راکتور تهییه کردن ؟ این چیزا رو می گن که بیشتر فروش کنن
    شما می تونید رفرجیم یا ATS راه اندازی کنید که خوب هم خیلی ارزون تره و هم پاد ها و مواد بسیار مفید رو به تانک می دن این هم باز بستگی داره که شما چه انتظاری از تانک دارید
    در مورد اسکیمر هم می تونید اسکیمر های خارج ابی تهییه کنید یا نانو های قدرت مند تر از ویپرو هستند اگه می خواین بیشتر هزینه کنین که باز بستگی داره . (پیشنهاد من ویپرو نگیرید )
    در مورد مدیا ها منم اول فکر می کردم لازمه و رفتم بیوبال و هزارتا کوفت زهر مار خریدم که اشتباه می کردم ... اصلا نیاز به هیچ مدیایی نیست ... حتی اگه مدیا نزارید می تونید جا برای
    یه اسکیمر بزرگ تر باز کنید
    ممنون بابت پاسختون.من میخام تو تانکم از مرجان و شقایق هم نگهداری کنم و چند تا هم ماهی تو تانک اصلی و رفریجیوم بندازم(نظر خودم اینه که در مجموع شش تا ماهی کوچیک بندازم و بیشتر مرجان و شقایق بذارم)
    حالا با توجه به حجم تانک و رفریجیومم که حدود 230 لیتر میشه چه اسکیمری پیشنهاد میکنین؟ ضمنا من حدود 20 کیلو هم لایو راک میخام بذارم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    به نظرم اگه c 3.5 بابل بگیری و 3 سانت به عرض سامپت اضافه کنی یعنی 10 سانت رو بکنی 13 سانت می تونی توش جا بدی

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط arashlove نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

دوست عزیز بنظر من اگه امکانش هست عرض وطول را هم ۶۰کنید ،،، در مورد رف هم باید فکر نور اکتون هم باشید که برای جاش مشکل پیش نیاد همچنین چون نور خود رف را شبها باید روشن کنید وکلا برعکس اک هست باید جوری طراحی کنید که نور باعث ازار خانواده نشه،

دیگه کسی از سرامیک ودیگر مدیاهای باکتریساز استفاده نمیکنه ،خود لایوراکها وشنها کاراین مدیاها را میکنند،پولی که میخواید هزینه کنید برای مدیا بزارید روی پول اسکیمر،،،،

راکتور نیترات که نیاز ندارید راکتور فسفات هم فعلا نیازی نیست اگه اسکیمر مناسبی داشته باشید میتونید برای کاهش نیترات وفسفات از سرکه یا شکر استفاده کنید،،،

رف نمیتونه نیترات وفسفات را به حد نرمال برسونه ولی کارایی های زیادی داره،،،
    این اسکیمر که به شما پیشنهاد شده مناسب نیست اگه عرض سامپتون را ۱۵بگیرید اسکیمر بابل مگاسc5-5عرض۱۴سانت داره و قدرت خیلی بالایی داره بنظر من گزینه خوبیه،،،

در اخر اگه میتونید یه سامپ زیر اک درست کنید تا اک مناسبتری از کار در بیاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18643
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز بنظر من اگه امکانش هست عرض وطول را هم ۶۰کنید ،،، در مورد رف هم باید فکر نور اکتون هم باشید که برای جاش مشکل پیش نیاد همچنین چون نور خود رف را شبها باید روشن کنید وکلا برعکس اک هست باید جوری طراحی کنید که نور باعث ازار خانواده نشه،

دیگه کسی از سرامیک ودیگر مدیاهای باکتریساز استفاده نمیکنه ،خود لایوراکها وشنها کاراین مدیاها را میکنند،پولی که میخواید هزینه کنید برای مدیا بزارید روی پول اسکیمر،،،،

راکتور نیترات که نیاز ندارید راکتور فسفات هم فعلا نیازی نیست اگه اسکیمر مناسبی داشته باشید میتونید برای کاهش نیترات وفسفات از سرکه یا شکر استفاده کنید،،،

رف نمیتونه نیترات وفسفات را به حد نرمال برسونه ولی کارایی های زیادی داره،،،
    این اسکیمر که به شما پیشنهاد شده مناسب نیست اگه عرض سامپتون را ۱۵بگیرید اسکیمر بابل مگاسc5-5عرض۱۴سانت داره و قدرت خیلی بالایی داره بنظر من گزینه خوبیه،،،

در اخر اگه میتونید یه سامپ زیر اک درست کنید تا اک مناسبتری از کار در بیاد
    از توجهتون ممنون.یک نور مناسب و استاندارد برای ریف با توجه به ابعاد تانک اصلی من چند سانتی متر عرضشه؟البته من هدفم ال ای دیه و نمیخام نور متال بذارم.برای نور رف هم مشکلی نیست شب میتونم روشن بذارمش.پس میگین از بیو مک و میکرو گرانول استفاده نکنم؟

صفحه 20 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)