صفحه 19 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 234
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    ماهانه حداقل 25 درصد سیفون ماهانه لازم دارین شما اونم با اب تی دی اس صفر.اگه در دسترس نبود حداقل 7 باشه
    اسکیمر هرچی بزرگتر بهتر.یه باور غلطه که اسکیمر بزرگ املاح اب رو جمع میکنه.البته اگه اسکیمر متناسب با حجم اب باشه هم مشکلی ایجاد نمیکه به شرطی که اسکمیر اروپایی باشه(این صحبت ها برای اسکمیر های اروپایی هست اسکیمر های چینی زیاد جالب نیستن)
    ممنون از راهنماییون،
    متاسفانه دستگاه تصفیه ندارم و از آب شهری استفاده می کنم ( تهران ) ، به جای ماهانه 25 درصد میشه هفته ای 7-8 درصد تعویض کرد که هم راحت تر باشه هم یه موقع به هر دلیلی سیکل بهم نخوره ؟
    پس من همون اسکیمر 400 لیتری رو میگیرم...

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییون،
    متاسفانه دستگاه تصفیه ندارم و از آب شهری استفاده می کنم ( تهران ) ، به جای ماهانه 25 درصد میشه هفته ای 7-8 درصد تعویض کرد که هم راحت تر باشه هم یه موقع به هر دلیلی سیکل بهم نخوره ؟
    پس من همون اسکیمر 400 لیتری رو میگیرم...

من اصلا با خرید ماکرو موافق نیستم چون اسکیمر قلب اب شوره اما اگه میخواین تهیه کنید بگیرید
    بله میشه هفتگی انجام داد
    بدون دستگاه تصفیه نگهداری تانک ریف خیلی مشکل هست و تقریبا غیر ممکن خیلی اذیتتون میکنه در اینده
    وقتی اب شیر استفاده میکنید خودتون دستی فسفات و نیترات وفلزات سنگین رو وارد تانک میکنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها

من اصلا با خرید ماکرو موافق نیستم چون اسکیمر قلب اب شوره اما اگه میخواین تهیه کنید بگیرید
    بله میشه هفتگی انجام داد
    بدون دستگاه تصفیه نگهداری تانک ریف خیلی مشکل هست و تقریبا غیر ممکن خیلی اذیتتون میکنه در اینده
    وقتی اب شیر استفاده میکنید خودتون دستی فسفات و نیترات وفلزات سنگین رو وارد تانک میکنید
    والا آخه نمیدونم مثلا مارک های معتبر آیا برای سایز 100 لیتر هم محصولاتشون تو ایران گیر میاد ؟ چون تو بعضی از سایت ها که دیدم فقط برای حجم های بالای 300-400 لیتر بود و قیمتشون از 500 به بالا که بعید میدونم برای من ضرورت داشته باشه و از طرفی نمیتونم چنین هزینه ای کنم ... شما میتونید یه اسکیمر مناسب معرفی کنید ؟ که برم ببینم میتونم پیدا کنم...
    در مورد آب شهری هم که حق با شماست، البته از آکوآسیف استفاده میکنم که فکر کنم تاثیر داشته باشه و حداقل فلزات سنگین رو حذف کنه ... شرایط آب منطقه ما طوری هست که به راحتی دیسکس نگهداری و سایز کردم و در مورد کیفیت آب به مشکل نخوردم...
    حالا امیدوارم با همون فیلتر 2217 و باکتری سازهای قوی که به صورت مرتب استفاده میکنم، نیاز به سیفون هفتگی نداشته باشم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام ، دوسته عزیز شما با اقداماتی که انجام میدید و لوازمی که خریداری میکنید ی آسودگیه خیاله خودتونو تضمین میکنید در آینده
    ، شما اگه یک تی دی اس متر تهیه کنی و تی دی دی اسه آبه منطقه خودتونو تست کنید بهتر هستش تا بعدا به مشکل بخورید و مشکل پشته مشکل ، آبه تی دی اس کمتر از 10 از واجباته آب شور هستش ، اسکیمر هم اگه نمیخایید زیاد هزینه کتید ، بهترین گزینه بینه این مارکها ، ماکرو هستش ، این برند بینه بقیه اسکیمرهایه چینی بهترین گزینه میتونه باشه ، البته هر چقدر هزینه کنید جوابشو پس میگیرید ، الان من خودم از همین برند استفاده میکنم و ازش راضیم ، در سایزهایه مختلفی هم هستش ، .
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18673
    با عرض سلام و ادب ، من میخواستم یه آکواریوم آب شور که بشه هم ماهی و هم مرجان زنده نگهداری کرد به ابعاد 110*70*50 و سامپ 80*40*30 بسازم ، میشه لطف کنید راهنماییم کنید؟ ابعاد اورفلو ؟ ارتفاع شیشه اورفلو ؟ قطر سوراخ های کف (رفت و برگشت)؟ فاصله سوراخ ها از دیواره و از یکدیگر ؟ سایز فیتینگ ها ؟ سایز و طول لوله ها ی اورفلو و لوله برگشت از پمپ ؟ ابعاد خانه های سامپ ؟ ارتفاع شیشه های میانی سامپ و فاصله شیشه های میانی سامپ از کف . اگه لطف کنید و جواب سوالاتمو رو بدید ممنون میشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامد یموتی نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب ، من میخواستم یه آکواریوم آب شور که بشه هم ماهی و هم مرجان زنده نگهداری کرد به ابعاد 110*70*50 و سامپ 80*40*30 بسازم ، میشه لطف کنید راهنماییم کنید؟ ابعاد اورفلو ؟ ارتفاع شیشه اورفلو ؟ قطر سوراخ های کف (رفت و برگشت)؟ فاصله سوراخ ها از دیواره و از یکدیگر ؟ سایز فیتینگ ها ؟ سایز و طول لوله ها ی اورفلو و لوله برگشت از پمپ ؟ ابعاد خانه های سامپ ؟ ارتفاع شیشه های میانی سامپ و فاصله شیشه های میانی سامپ از کف . اگه لطف کنید و جواب سوالاتمو رو بدید ممنون میشم
    با سلام و عرض خوش آمدگویی خدمتتان دوست گرامی
    از اونجایی که قصد راه اندازی آکواریوم آب شور دارید بهتره یک تاپیک برای خود ایجاد کرده و جواب تمامی این سوالاتتان را از طرف مدیران محترم و همچنین دوستان مجرب دریافت کنید
    بنده در حد پیشنهاد چند مطلب رو خدمتتون عرض نمایم. اول از همه سعی کنید با روشهای استارت آب شور در گذشته فاصله بگیرید و از سبک های جدید امروزی که خوشبختانه به ایران نیز راه یافته بهرمند شوید. سایزی که شما انتخاب کردید اگر اشتباه نکنم عرض 50 را به 60 تغییر بدید کارتان تکمیل تر خواهد شد. در طراحی اورفلو همیشه طول مهم تر از عرض آن است حتی در صورت امکان از اورفلوهای طولی استفاده کنید نتیجه کار قطعا بهتر خواهد بود. سایز فیتیگ هاتون رفت 50mm و برگشت 32mm مناست است. نهایتا در ساخت سامپ با ساده ترین شکل کارایی قابل قبولی را برایتان براورد میکند و لزومی به تقسیم بندی آن ندارید به طور کلی یک سامپ پیشرفته شامل فیلتر سوک + اسکیمر قدرتمند و حرفه ای + 2 راکتور (در آینده) بایوپلت و ذغال + واتر پمپ مناسب و یک فلوتر متصل به دستگاه RO می باشد. در ضمن واتر پمپ مناسب لیتراژ منتخب شما بایستی در محدوده ی 4500L/H تا 5000L/H باشد.
    در آینده اگر تمایل داشتید عکس هایی از سامپ برایتان ارسال میکنم میتوانید از آن الگو بگیرید.
    شادکام باشید

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    والا آخه نمیدونم مثلا مارک های معتبر آیا برای سایز 100 لیتر هم محصولاتشون تو ایران گیر میاد ؟ چون تو بعضی از سایت ها که دیدم فقط برای حجم های بالای 300-400 لیتر بود و قیمتشون از 500 به بالا که بعید میدونم برای من ضرورت داشته باشه و از طرفی نمیتونم چنین هزینه ای کنم ... شما میتونید یه اسکیمر مناسب معرفی کنید ؟ که برم ببینم میتونم پیدا کنم...
    در مورد آب شهری هم که حق با شماست، البته از آکوآسیف استفاده میکنم که فکر کنم تاثیر داشته باشه و حداقل فلزات سنگین رو حذف کنه ... شرایط آب منطقه ما طوری هست که به راحتی دیسکس نگهداری و سایز کردم و در مورد کیفیت آب به مشکل نخوردم...
    حالا امیدوارم با همون فیلتر 2217 و باکتری سازهای قوی که به صورت مرتب استفاده میکنم، نیاز به سیفون هفتگی نداشته باشم.
    سلام دوست عزیز اگر قصد راه اندازی تانک ریف با فیلتر سطلی رو داری کلا بیخیال شو خودت رو اذیت نکن چون هم ضرر میکنی هم اعصابت داغون میشه و اون تانک هیچ لذتی برات نخواهد داشت برای تانک فیش میتونی از فیلتر سطلی استفاده کنی البته باید کمی بیشتر مراقبت کنی از تانک .موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    اگه غرب تهران نزدیک ستارخان باقرخان هستید من TDS تست زدم بین 3 و 4 متغییره

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامد یموتی نمایش پست ها
    دوست عزیز ورودتون را به پارسی پت خوشامد میگم،،

دوست خوبمون توضیحات کاملی بهتون دادند فقط فاصله سوراخها از دیواره بستگی به اندازه قوطی ونوع فیتینگ داره ولی اگه قوطی۴۰*۴۰بگیرید برای پایه چیزی حدود ۷سانت باید فاصله شما از سوراخها باشه وفاصله بین سوراخهاحداقل ۵سانت بایید باشه ،
    خانه های سامپ را هم میتونید فیلتر ساکس واسکیمر را در یک خانه بزارید وواتر پمپ را هم در یک خانه ۳۰سانتی ولی بین این دوخانه باید دو یاسه شیشه بصورت بالا وپایین باشه که حبابها ایجاد شده از سامپ خارج بشن ،شیشه اول را از کف بزارید وشیشه دوم به فاصله ۳سانتی از شیشه اول و۳سانت از کف قرار بدید شیشه سوم را هم از کف وفاصله ۳سانتی از شیشه دوم قرار بدید ولی کوتاهتر از شیشه اول باشه ،اگه سوالی بود در خدمتم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18673
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad.G نمایش پست ها
    با سلام و عرض خوش آمدگویی خدمتتان دوست گرامی
    از اونجایی که قصد راه اندازی آکواریوم آب شور دارید بهتره یک تاپیک برای خود ایجاد کرده و جواب تمامی این سوالاتتان را از طرف مدیران محترم و همچنین دوستان مجرب دریافت کنید
    بنده در حد پیشنهاد چند مطلب رو خدمتتون عرض نمایم. اول از همه سعی کنید با روشهای استارت آب شور در گذشته فاصله بگیرید و از سبک های جدید امروزی که خوشبختانه به ایران نیز راه یافته بهرمند شوید. سایزی که شما انتخاب کردید اگر اشتباه نکنم عرض 50 را به 60 تغییر بدید کارتان تکمیل تر خواهد شد. در طراحی اورفلو همیشه طول مهم تر از عرض آن است حتی در صورت امکان از اورفلوهای طولی استفاده کنید نتیجه کار قطعا بهتر خواهد بود. سایز فیتیگ هاتون رفت 50mm و برگشت 32mm مناست است. نهایتا در ساخت سامپ با ساده ترین شکل کارایی قابل قبولی را برایتان براورد میکند و لزومی به تقسیم بندی آن ندارید به طور کلی یک سامپ پیشرفته شامل فیلتر سوک + اسکیمر قدرتمند و حرفه ای + 2 راکتور (در آینده) بایوپلت و ذغال + واتر پمپ مناسب و یک فلوتر متصل به دستگاه RO می باشد. در ضمن واتر پمپ مناسب لیتراژ منتخب شما بایستی در محدوده ی 4500L/H تا 5000L/H باشد.
    در آینده اگر تمایل داشتید عکس هایی از سامپ برایتان ارسال میکنم میتوانید از آن الگو بگیرید.
    شادکام باشید
    واقعاً از لطف و راهنماییتان سپاسگذارم

صفحه 19 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)