صفحه 18 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 234
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    با سلام به دوستان
    من برای راه اندازی آکواریوم اب شور احتیاج به مشورت و راهنمایی شما دوستان دارم
    ابعادی که فضا بهم اجازه میده 90 × 50 × 60 که برای تانک اصلی هست و برای رف هم یه اکواریوم 30 لیتری از قبل دارم که هم مشکل نور پردازی نداره و هم پمپ اماده داره که فکر میکنم حجمش کافی باشه ؟
    برای سامپ هم ابعادی که میشه زد حدود 50 طول در عرض 30 و ارتفاع 40 هست، آیا مناسب هست؟
    برای نور تانک اصلی از یک LED با کلوین 10000 با طول 90 و دو عدد لامپ اکتنیک استفاده میکنم...
    اما لوازمی که میخوام سفارش بدم ایناست که نمی دونم مناسب این حجم هست یا نه؟
    موج ساز sobo wp50
    واتر پمپ ferplast bw600 با ابرسانی 600 لیتر در ساعت
    اسکیمر ویپرو 2011 با توان 900 لیتر بر ساعت
    البته چون هزینه محدودیت دارم اسکیمر رو این مارک مدنظرمه ولی الان واسم مهم این هست که ایا توان این وسایل برای اکواریوم من مناسب هست یا کمه یا زیاد یا نه؟
    سلام دوست عزیز. برای رفتون تقریبا حداقل استاندارد که ۱۵٪ حجم تانک هست رو دارید. برای سامپ کمی سامپتون طولش کم هست. ولی اگر وقت بذارید میتونید تو همین فضا هم تمام نیازهاتون رو برطرف کنید. برای نور هم نگفتید ال ای دی هاتون چند عدد و چند وات هست. ولی در حالت کلی به نظر میاد یک ردیف دیگه ال ای دی یا مهتابی لازم داشته باشید. در مورد موج سازهای سوبو اطلاعی ندارم. ولی میگن کمی مشکل ایمنی داره و ماهی های کوچیک ممکنه برن توش. اگر بتونید سیو ۵۳۰ بخرید عالیه. اگر تانکتون ریف هست واتر پمپتون خیلی ضعیفه و باید تو ارتفاعی که آب یر لوله خارج میشه قدرتش ۸ برابر حجم تانک باشه و برای تانک ۲۲۵ لیتری شما باید تو اون ارتفاع حدود ۱۸۰۰ لیترر باشه. اگرم ماهی هست باید ۵ برابر باشه. اسکیمرهای ویپرو هم اصلا جالب نیستن و بهتره یک برند دیگه مثل ماکرو ۱۰۰ یا ۱۵۰ رو انتخاب کنید. خوشحال میشم اگر بتونم کمک دیگه ای بکنم. موفق باشید.
    ویرایش توسط imaan : 23rd December 2014 در ساعت 08:10 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    با تشکر از اطلاعاتتون
    یه سوال دیگه از دوستان اگه قطر لوله ی ورودی به سامپ )خروجی از آک( رو یک اینچ بگیرم کافی هست؟
    اصلا قطر لوله ها رو با چه سایزی بگیرم مناسبتره؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    با تشکر از اطلاعاتتون
    یه سوال دیگه از دوستان اگه قطر لوله ی ورودی به سامپ )خروجی از آک( رو یک اینچ بگیرم کافی هست؟
    اصلا قطر لوله ها رو با چه سایزی بگیرم مناسبتره؟
    سلام دوست عزیز
    معمولا قطر سوراخ خروجی آب از تان به سامپ رو 4 سانت میگیرن وقطر ورودی آب به تانک 2 سانتی متر.من تانک خودم الان به این صورته.در ضمن میتونید آب خروجی از اورفلو به سامپ رو هم در مسیرش یه شیر فلکه بزارید که بتونید جریان آب در سامپ رو هم تنظیم کنید.
    در ضمن اینو هم بگم که سایز فیتینگ برای سوراخهایی که میزتنید باید بزرگتر بگیرید که لوله به خوبی داخل فیتینگ بره.
    روز خوش
    ویرایش توسط clownfish : 24th December 2014 در ساعت 04:47 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    معمولا قطر سوراخ خروجی آب از تان به سامپ رو 4 سانت میگیرن وقطر ورودی آب به تانک 2 سانتی متر.من تانک خودم الان به این صورته.در ضمن میتونید آب خروجی از اورفلو به سامپ رو هم در مسیرش یه شیر فلکه بزارید که بتونید جریان آب در سامپ رو هم تنظیم کنید.
    در ضمن اینو هم بگم که سایز فیتینگ برای سوراخهایی که میزتنید باید بزرگتر بگیرید که لوله به خوبی داخل فیتینگ بره.
    روز خوش
    حجم آکواریوم شما چند لیتره؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

دوستان یه سوالی برام پیش امده خواهر زاده من از دلقک ماهی خوشش میاد (همون نمو خودمون) من تا حالا ماهی اب شور نداشتم

کمی مطلب هم در مورد راه اندازش خوندم در کل هزینه بر شد کار سامپ و کلی چی می خواد برای دو تا دلقک ماهی تو یه اکواریوم متوسط نیاز هست این همه وسایل یا میشه یه کاری کرد بدون مرجان یا هر چیز اضافی دو تا دلقک ماهی رو سرحال نگهداشت

اگر امکانش هست راهنمای بکنید تا با حداقل ها اگر بتونم یه اکواریوم اب شور درست بکنم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    سلام

دوستان یه سوالی برام پیش امده خواهر زاده من از دلقک ماهی خوشش میاد (همون نمو خودمون) من تا حالا ماهی اب شور نداشتم

کمی مطلب هم در مورد راه اندازش خوندم در کل هزینه بر شد کار سامپ و کلی چی می خواد برای دو تا دلقک ماهی تو یه اکواریوم متوسط نیاز هست این همه وسایل یا میشه یه کاری کرد بدون مرجان یا هر چیز اضافی دو تا دلقک ماهی رو سرحال نگهداشت

اگر امکانش هست راهنمای بکنید تا با حداقل ها اگر بتونم یه اکواریوم اب شور درست بکنم

سلام
    میشه دوتا دلقک ماهی رو با یه آکواریوم 50 لیتری با یه سامپ داخلی راه اندازی کرد
    آکواریومهای آماده هایلا این امکان رو دارند که 330 تومن قیمت آکواریومشه و با نمک و ماهیها حدود 500 تومن خرج داره ولی بدون شقایق چون نگهداری از شقایق نیاز به تجربه و امکانات بیشتری داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام دوستان، به تازگی اقدام به راه اندازی آب شور کردم، چند تا سوال دارم ( این مدت هم زیاد هم تو این انجمن هم جاهای دیگه مطالعه کردم)
    1) حجم تانک من 130 لیتر هست، امکان استفاده از سامپ ندارم، اما یه فیلتر ایهایم 2217 براش گذاشتم + باکتری ساز که به صورت هفتگی اضافه میکنم به آب ، به نظرتون جواب میده ؟ الان 2 روز از حل کردن نمک تو آب میگذره و امروز فیلتر رو وصل کردم و باکتری ها رو زدم تو آب تا سیکل شروع بشه.
    2) در مورد اسکیمر، من میخواستم یه مینی اسکیمر که برا 100 لیتر آب هست و قیمتش 85 تومن بود بگیرم، فروشنده خودش یه اسکیمر که برا 400 لیتر آب هست ( اسکیمر ماکرو ) به قیمت 250 تومن پیشنهاد داده، به نظرتون لازمه همچین اسکیمری بگیرم ؟!
    3) در مورد نور، چون ریف به صورت حرفه ای نمیخوام نگهدارم و صرفا میخوام لایوراک هام بنفش بمونه و رنگش نپره، حتما باید 300-400 هزار تومن هزینه سیستم نور کنم ؟ یا از ال ای دی معمولی هم میشه استفاده کرد ؟
    4) آیا نهایت اگه این فیلتر سطلی ( 2217 ایهایم) جوابگو نباشه ، مشکل با دنیتراتور حل میشه ؟
    5) نمک هم از نمک مانتسر ( Munster ) آلمانی استفاده کردم که فروشنده میگفت خیلی عالی هست، تایید میشه ؟

شرمنده سوالا زیاد شد، فقط نگرانم اون فیلتر جوابگو نباشه و این همه زحمت و هزینه از بین بره.

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام دوستان، به تازگی اقدام به راه اندازی آب شور کردم، چند تا سوال دارم ( این مدت هم زیاد هم تو این انجمن هم جاهای دیگه مطالعه کردم)
    1) حجم تانک من 130 لیتر هست، امکان استفاده از سامپ ندارم، اما یه فیلتر ایهایم 2217 براش گذاشتم + باکتری ساز که به صورت هفتگی اضافه میکنم به آب ، به نظرتون جواب میده ؟ الان 2 روز از حل کردن نمک تو آب میگذره و امروز فیلتر رو وصل کردم و باکتری ها رو زدم تو آب تا سیکل شروع بشه.
    2) در مورد اسکیمر، من میخواستم یه مینی اسکیمر که برا 100 لیتر آب هست و قیمتش 85 تومن بود بگیرم، فروشنده خودش یه اسکیمر که برا 400 لیتر آب هست ( اسکیمر ماکرو ) به قیمت 250 تومن پیشنهاد داده، به نظرتون لازمه همچین اسکیمری بگیرم ؟!
    3) در مورد نور، چون ریف به صورت حرفه ای نمیخوام نگهدارم و صرفا میخوام لایوراک هام بنفش بمونه و رنگش نپره، حتما باید 300-400 هزار تومن هزینه سیستم نور کنم ؟ یا از ال ای دی معمولی هم میشه استفاده کرد ؟نور یکی از پارامترا برای بنفش موندن سنگاس اصلی ترینش ثبات و تعادل یونی هست که اگه باشه حتی با نور معمولی هم شما رشد کورولاین رو دارین
    4) آیا نهایت اگه این فیلتر سطلی ( 2217 ایهایم) جوابگو نباشه ، مشکل با دنیتراتور حل میشه ؟در کنارش سیفون منظنم ماهانه بزنید و تعداد ماهی زیاد نباشه جوابگو هست برا این حجم
    5) نمک هم از نمک مانتسر ( Munster ) آلمانی استفاده کردم که فروشنده میگفت خیلی عالی هست، تایید میشه ؟ اگه اشتبا نکنم براorca هست نمک خوبیه

شرمنده سوالا زیاد شد، فقط نگرانم اون فیلتر جوابگو نباشه و این همه زحمت و هزینه از بین بره.
    شما اگه هیچ فیلتری هم نداشته باشی و فقط یه اسکیمر خوب به علاوه سیفون ماهانه داشته باشی و میزان لایوراک متناسب با حجم اب میتونی اون فیلتر سطلی هم برداری

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    شما اگه هیچ فیلتری هم نداشته باشی و فقط یه اسکیمر خوب به علاوه سیفون ماهانه داشته باشی و میزان لایوراک متناسب با حجم اب میتونی اون فیلتر سطلی هم برداری
    ممنون،
    میشه در مورد سیفون توضیح بدید ؟ آخه فروشنده به من گفت آب شور رو به هیچ وجه نباید سیفون کنی !!! این سیفون ماهانه چند درصد حجم تانک باید باشه ؟
    در مورد اسکیمر والا تو 2 راهی گیر کردم ! یه سری میگن دقیقا باید اسکیمر به اندازه حجم تانک باشه، یه سری میگن 2 تا 3 برابر حجم تانک باید قدرت داشته باشه ! اگه از حجم تانک لایوراک و شن کف رو کم کنیم، تقریبا 100 لیتر آب دارم، و اسکیمری که فروشنده پیشنهاد داد برای 400 لیتر آب هست ! این مشکل ساز نیست ؟ یه مینی اسکیمر هم بود که برای 100 لیتر آب بود ... موندم که اون اسکیمر 400 لیتری رو بگیرم یا مثلا 2تا مینی اسکیمر 100 لیتر ( یا حتی 1 دونه )... ممنون میشم راهنمایی کنید ... زیاد تاپیک ها رو خوندم ولی جوابم رو نگرفتم.

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    ممنون،
    میشه در مورد سیفون توضیح بدید ؟ آخه فروشنده به من گفت آب شور رو به هیچ وجه نباید سیفون کنی !!! این سیفون ماهانه چند درصد حجم تانک باید باشه ؟
    در مورد اسکیمر والا تو 2 راهی گیر کردم ! یه سری میگن دقیقا باید اسکیمر به اندازه حجم تانک باشه، یه سری میگن 2 تا 3 برابر حجم تانک باید قدرت داشته باشه ! اگه از حجم تانک لایوراک و شن کف رو کم کنیم، تقریبا 100 لیتر آب دارم، و اسکیمری که فروشنده پیشنهاد داد برای 400 لیتر آب هست ! این مشکل ساز نیست ؟ یه مینی اسکیمر هم بود که برای 100 لیتر آب بود ... موندم که اون اسکیمر 400 لیتری رو بگیرم یا مثلا 2تا مینی اسکیمر 100 لیتر ( یا حتی 1 دونه )... ممنون میشم راهنمایی کنید ... زیاد تاپیک ها رو خوندم ولی جوابم رو نگرفتم.
    ماهانه حداقل 25 درصد سیفون ماهانه لازم دارین شما اونم با اب تی دی اس صفر.اگه در دسترس نبود حداقل 7 باشه
    اسکیمر هرچی بزرگتر بهتر.یه باور غلطه که اسکیمر بزرگ املاح اب رو جمع میکنه.البته اگه اسکیمر متناسب با حجم اب باشه هم مشکلی ایجاد نمیکه به شرطی که اسکمیر اروپایی باشه(این صحبت ها برای اسکمیر های اروپایی هست اسکیمر های چینی زیاد جالب نیستن)

صفحه 18 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)