صفحه 17 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 234
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    ممنون این برگه آزمایشگاه مال شرکت آب سورپرایز هست که می خوام از اینا آب دبه ای بخرم .
    می خوام ببینم اگه پارامترهای آبشون خوبه از اینا بخرم در غیر این صورت فکر کار دیگه باشم .
    در مورد جای دیگه هم تو آشپزخانه که جا نیست و نمیشه.
    جای دیگه هم مثلا کجا ؟ زیر آکواریوم که نمیشه سامپ هستش و جا نداره تازه اگر هم جا داشته باشه تانک جایی هست که نه به دستشویی نه حمام نه آشپزخونه نزدیکه که بخوام از اونجا انشعاب بگیرم .
    حالا شما راهنماییتون چیه ؟
    من دستگاه تصفیه رو زیر سینگ ظرفشویی تو آشپزخونه نصب کرم
    برای آب گیری 15 متر شلنگ آکواریوم گرفتم یه سرش رو به شیر بالای سینگ که از تصفیه میاد وصل کردم و با نوار چسب محکم کردم و اون سرش رو انداختم تو تانک برای 150 لیتر من حدود 14 ساعت طول کشید
    برای سیفون هم یه 20 لیتری دارم میزارم تو آشپزخونه به متر شلنگ 2 میکنم تو شیر و اون سر شلنگ رو میندازم تو 20 لیتری چون متبع خود تصفیه 10 آب میگیره 10 لیتر تو 10 دقیقه پر میشه و ده لیتر بقیش حدود 40 دقیقه

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من دستگاه تصفیه رو زیر سینگ ظرفشویی تو آشپزخونه نصب کرم
    برای آب گیری 15 متر شلنگ آکواریوم گرفتم یه سرش رو به شیر بالای سینگ که از تصفیه میاد وصل کردم و با نوار چسب محکم کردم و اون سرش رو انداختم تو تانک برای 150 لیتر من حدود 14 ساعت طول کشید
    برای سیفون هم یه 20 لیتری دارم میزارم تو آشپزخونه به متر شلنگ 2 میکنم تو شیر و اون سر شلنگ رو میندازم تو 20 لیتری چون متبع خود تصفیه 10 آب میگیره 10 لیتر تو 10 دقیقه پر میشه و ده لیتر بقیش حدود 40 دقیقه
    ممنون مشکل من دقیقا همون سینک ظرفشوئیه !! اونجا نمی تونم وصل کنم

حالا اگه از آب معدنیه سورپرایز استفاده کنم نمیشه ؟؟؟

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27

آب معدنی که مشخصاتش رو زدید نسبیتا خوب بود
    اما من یکی از دوستان خودم جا نداشت زیر سینک دستگاه رو بالا به دیوار آشپذخونه نسب کرد و از اونجا با شیلنگ اب می گرفت ازش و واسش آب برده بود؟!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38

دوست عزیز استفاده از آب معدنی اصلاً به صرفه نیست و با توجه به این که شما نتیجه تست رو روی سایت گذاشتی دقت کن که اون برگه مخصوص همون نمونه بوده که واسه آزمایش رفته آزمایشگاه آیا شما هر لحظه از هر مخزنی تو همون شرکت آب رو واسه نمونه برداری همون مشخصات رو به شما میده ؟
    بهترین حالت استفاده از r/o هستش و توی طولانی مدت هم به صرفس .
    علاوه بر آکواریوم واسه آب مصرفی منزل هم میشه استفاده کرد .
    من آشپزخونه شما رو ندیدم ولی قطعاً مطمئنم که میشه واسش جایی پیدا کرد (شک نکن میشه9
    موفق و موید باشی دوست عزیز .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    از نمونه های رومیزی هم میتونی استفاده کنی که روی کابینت بزاری

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10225
    سلام.میشه لطف کنین شماره آقای مرادی رو برام بفرستین پیغام خصوصی نمی تونم بدم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    سلام دوستان . حدود 20 روزه یه آکواریوم 600 لیتری راه اندازی کردم با نمک برایت ول و آب شهری ... تو سامپ از فسفات گیر برایت ول و جی بی ال و نیترات گیر آلگون استفاده میکردم . 2روز پیش بیونیتراتکس و سیلیکاتکس جی بی ال و کمی دیگه سرامیک به سامپ اضافه کردم . هنوز ماهی نریختم و به جز جک و جونورای لایو راک چیزی تو تانک زندگی نمیکنه . امروز تست زدم دیدم آمونیاک صفر شده اما نیترات رفته بالا ، روی 1 میلی گرم در لیتر .... در حالی که چند روز پیش روی 0/5 بود .... به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه ؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    سلام دوستان . حدود 20 روزه یه آکواریوم 600 لیتری راه اندازی کردم با نمک برایت ول و آب شهری ... تو سامپ از فسفات گیر برایت ول و جی بی ال و نیترات گیر آلگون استفاده میکردم . 2روز پیش بیونیتراتکس و سیلیکاتکس جی بی ال و کمی دیگه سرامیک به سامپ اضافه کردم . هنوز ماهی نریختم و به جز جک و جونورای لایو راک چیزی تو تانک زندگی نمیکنه . امروز تست زدم دیدم آمونیاک صفر شده اما نیترات رفته بالا ، روی 1 میلی گرم در لیتر .... در حالی که چند روز پیش روی 0/5 بود .... به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه ؟
    سلام
    خوب این طبیعی هست شما وقتی سیکل رو طی میکنین آمونیاک و نیتریت صفر میشن و نیترات تولید میشه از این به بعد دیگه آمونیاک نخواهید داشت در شرایط معمول
    اگه میخواین نیترات رو هم همیشه پایین نگه دارین از روش های طبیعی کاهش نیترات استفاده کنین ! بخش زیر رو مطالعه بفرمایید:
    روشهای کاهش نیترات

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    15770
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شما اگه میخوای نیترات پایین 5 نگه داری باید مرتب سیفون بزنی هر ماه یکبار که خیلی کمک میکنه ...
    از ای تی اس هم میتونی استفاده کنی که واقعا خوب هست خرج زیادی هم نداره میتونی قسمت ساخت ای تی اس رو مطالعه کنی
    موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    با سلام به دوستان
    من برای راه اندازی آکواریوم اب شور احتیاج به مشورت و راهنمایی شما دوستان دارم
    ابعادی که فضا بهم اجازه میده 90 × 50 × 60 که برای تانک اصلی هست و برای رف هم یه اکواریوم 30 لیتری از قبل دارم که هم مشکل نور پردازی نداره و هم پمپ اماده داره که فکر میکنم حجمش کافی باشه ؟
    برای سامپ هم ابعادی که میشه زد حدود 50 طول در عرض 30 و ارتفاع 40 هست، آیا مناسب هست؟
    برای نور تانک اصلی از یک LED با کلوین 10000 با طول 90 و دو عدد لامپ اکتنیک استفاده میکنم...
    اما لوازمی که میخوام سفارش بدم ایناست که نمی دونم مناسب این حجم هست یا نه؟
    موج ساز sobo wp50
    واتر پمپ ferplast bw600 با ابرسانی 600 لیتر در ساعت
    اسکیمر ویپرو 2011 با توان 900 لیتر بر ساعت
    البته چون هزینه محدودیت دارم اسکیمر رو این مارک مدنظرمه ولی الان واسم مهم این هست که ایا توان این وسایل برای اکواریوم من مناسب هست یا کمه یا زیاد یا نه؟

صفحه 17 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)