صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 46
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    دوستان نظرتون درباره نمک برایت ول چیه جدیدا من فکر میکنم واقعا تقلبیش زیاد شده توی بازار دوسال پیش که حلش میکردم هیچ رسوبی نداشت الان که حل میکنم ذرات فلز و رسوبات دیگه ته آب میبینم فعلا من ترجیح میدم از redsea استفاده کنم
    منم چند روز پیش رفتم برایت ول 7 کیلویی تهیه کنم پیدا نکردم ولی میگفتن قلابی شده یا چینی شده نمیاریم ولی رد سی کورال پرو رو به قیمت خوبی پیدا کردم خریدم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام ، من الان از برایتول استفاده میکنم ، نصبت به نمکهایه دیگش یکم ناخالصی داره ، ولی بعد 24 ساعت اون ناخالصیشم از بین میره و شفاف میشه ، ولی ریف کریستاله آکواریوم سیستم و ردسی رو استفاده میکردم حلالیتش خیلی خوب بود و زود شفاف میشدش ،

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16616
    سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم

من 40 روز ميشه كه آكواريوم آب شور راه انداختم.چند روز محلول باكتري زنده كنت به آب آكواريوم اضافه كردم تا سيكل ازت سريعتر طي بشه . لايو راك هم ندارم ولي صخره مرده تو آكواريوم گذاشتم و هر شب محلول لايو راك به آب آكواريوم اضافه مي كنم. حالا كه پس از گذشت يك ماه و خورده اي تست آب آكواريومو انجام دادم. آمونياك صفر شده ولي درصد نيترات و نيتريت خيلي بالاست و محلول تست قرمز تيره مي شه. مي خواستم بدونم مشكل چيه؟ مگه نبايد بهمزمان با صفر شدن آمونياك نيتريت آب بالا بره و همزمان با كاهش نيتريت درصد نيترات بالا بره؟
    چرا تو آكواريوم من درصد نيتريت و نيترات هردو خارج از رنج نرمال شده؟
    چرا با وجود اينكه جند روز اول راه اندازي آكواريوم محلول باكتري زنده آمريكايي به آب آكواريومم اضافه كردم تا سيكل زودتر طي بشه (طبق گفته دوستان و نوشته هاي سايت با اضافه كردن باكتري زنده به آب سيكل ازت تو حداكثر 2 هفته طي ميشه) باز هم بعداز گذشت 40روز سيكل ازت كامل نشده؟
    يه سوال ديگه : آيا زماني كه سيكل ازت داره طي ميشه بايد روشنايي آكواريوم برقرار باشه يا نور و روشنايي بعد از اضافه كردن ماهي به آكواريوم بايد برقرار بشه؟
    با تشكر از وقتي كه براي پاسخگويي به سوالات من مي گذاريد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوست عزیز شما از چه نمکی و آب با چه TDS استفاده کردید؟ آیا آبتون RO بود. اگر آبتون مشکل نداشته باشه باید دنبال دلیل نیترات بالاتون بگردیم. در مورد نیتریت استفاده از باکتری زنده دلیل نمیشه که ۱۰۰٪ تو دو هفته سیکل راه بیفته. ولی معمولا اینجوریه. باید دید اصلا محلولی که استفاده کردید سالم بوده یا نه. شما قسمت اول سیکل رو طی کردید و قسمت دوم که نیتریت باشه هنوز کامل طی نشده. البته نیتریت تقریبا همیشه تو تانک هست. منتهی باید دید که نتیجه تست چیه. اگر در کمترین مقدار هست مشکلی نیست. ولی اگر نیست هنوز باید باکتری استفاده کنید. در مورد نور هم در زمان طی شدن سیکل خیلی واجب نیست که تو تانک باشه. ولی خوب اگر میتونید بذارید بهتره. در مورد محلول لایوراک هم اگر منظورتون محلولی هست که برای رشد کرولاینها و بنفش کردن سنگ هست٬ باید بگم که استفاده بی موردی بوده. اون محلول زمانی اثر داره که شما سیکل رو طی کرده و نیتراتتون در پایین ترین حد باشه و نور کافی هم برای رشد جلبکهای کرولاین داشته باشید. که شما الان هیچکدوم رو ندارید. حالا بگذریم که فسفات هم باید پایین باشه و کلسیم و منیزیم هم تو حد متعارف باشن. موفق باشید

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط aria777 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم

من 40 روز ميشه كه آكواريوم آب شور راه انداختم.چند روز محلول باكتري زنده كنت به آب آكواريوم اضافه كردم تا سيكل ازت سريعتر طي بشه . لايو راك هم ندارم ولي صخره مرده تو آكواريوم گذاشتم و هر شب محلول لايو راك به آب آكواريوم اضافه مي كنم. حالا كه پس از گذشت يك ماه و خورده اي تست آب آكواريومو انجام دادم. آمونياك صفر شده ولي درصد نيترات و نيتريت خيلي بالاست و محلول تست قرمز تيره مي شه. مي خواستم بدونم مشكل چيه؟ مگه نبايد بهمزمان با صفر شدن آمونياك نيتريت آب بالا بره و همزمان با كاهش نيتريت درصد نيترات بالا بره؟
    چرا تو آكواريوم من درصد نيتريت و نيترات هردو خارج از رنج نرمال شده؟
    چرا با وجود اينكه جند روز اول راه اندازي آكواريوم محلول باكتري زنده آمريكايي به آب آكواريومم اضافه كردم تا سيكل زودتر طي بشه (طبق گفته دوستان و نوشته هاي سايت با اضافه كردن باكتري زنده به آب سيكل ازت تو حداكثر 2 هفته طي ميشه) باز هم بعداز گذشت 40روز سيكل ازت كامل نشده؟
    يه سوال ديگه : آيا زماني كه سيكل ازت داره طي ميشه بايد روشنايي آكواريوم برقرار باشه يا نور و روشنايي بعد از اضافه كردن ماهي به آكواريوم بايد برقرار بشه؟
    با تشكر از وقتي كه براي پاسخگويي به سوالات من مي گذاريد.

از سلامت تست نیتریت مطمئن هستین؟
    سنگ مرده چه مقدار استفاده کردین؟اونو تو اسید گززاشتین یا بجوشونید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16616
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها

از سلامت تست نیتریت مطمئن هستین؟
    سنگ مرده چه مقدار استفاده کردین؟اونو تو اسید گززاشتین یا بجوشونید؟
    نيم ساعت سنگهارو جوشوندم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16616
    نقل قول نوشته اصلی توسط aria777 نمایش پست ها
    نيم ساعت سنگهارو جوشوندم
    يك تستر نيتريت ديگه خريدم و ديشب دوباره تست زدم بازهم رنگ محلول قرمز تيره شد. نيتريت آكواريومم خيلي بالاست.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط n e m o نمایش پست ها
    سلام بیوبال،پد و سرامیک هر چند وقت یک بار لازمه که تعویض بشه؟چرا بعضی لایو براک ها بنفش نیستن ؟شوری کمه ؟امونیاک بالاست؟و چند تستر برای اب شور وجود داره و لازمه؟مرسی که وقت گذاشتید
    سلام
    بیوبالها رو هر شش ماه با آب آکواریوم بشور و بزار سر جاش و نگذاشتی هم ضرر نکردی و دیگه بیوبال منسوخ شده
    سرامیکها و مدیای سامپ هم شرکت ایهام گفته هر شش ماه تعویض بشه ولی میشه با مواد مثل وایکتس و پرکلرین شست و دوباره استفاده کرد ولی هر بار 30 درصد و با فاصله چهار روزه تا سیکل به هم نخوره
    بنفش شدن لایوراکها به نور مناسب و نداشتن فسفات و نیترات و میزون بودن تمام پارامترهای آب داره
    تستها هم که زیادن ولی اصلی ترینشون kh .ph. فسفات و نیترات و کلسیوم و منزیوم هستند
    لطفا سوالهاتون رو تو تایپیک مربوطه بپرسید ،ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.ماهی.قناری.سنجاب.مرغ
    شماره عضویت
    11452
    دوستان اب ریفجیوم مگه نباید داخلش ارام باشه و به ارامی وارد و خارج بشه اب؟
    چرا بعضی از دوستان داخل ریفرجیوم موج ساز میزارن علت خاصی داره یا چی؟
    ممنون

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid000 نمایش پست ها
    دوستان اب ریفجیوم مگه نباید داخلش ارام باشه و به ارامی وارد و خارج بشه اب؟
    چرا بعضی از دوستان داخل ریفرجیوم موج ساز میزارن علت خاصی داره یا چی؟
    ممنون

چون شرایط تانکشون مناسب نیست و داخل رف به دلیل جریان کمش و نور کلوین پایینش مستعد سیانو زدن هست اون موجسازو میزارن تا سیانو از بین بره

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)