صفحه 7 از 43 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 430
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    ممنون.
    دیروز 15 لیتر سیفون کردم و آب رو نگه داشتم
    لایوراکی که میخوام تهیه کنم فروشنده خودش تو آکواریومش ماهی داره و گفت که از این لایوراک میدم که خودم ماهیم کنارش دارم و کاملا تصفیه شده هست ... خوبه ؟. این لایوراک باز نیترات رو بالا میبره؟
    بعد اضافه کردن لایوراک چه مقدار سیفون کنم؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    ممنون.
    دیروز 15 لیتر سیفون کردم و آب رو نگه داشتم
    لایوراکی که میخوام تهیه کنم فروشنده خودش تو آکواریومش ماهی داره و گفت که از این لایوراک میدم که خودم ماهیم کنارش دارم و کاملا تصفیه شده هست ... خوبه ؟. این لایوراک باز نیترات رو بالا میبره؟
    بعد اضافه کردن لایوراک چه مقدار سیفون کنم؟
    به اون لایوراک اصطلاحاً میگن لایوراک تصفیه شده و نیترات رو به اندازه ی کمتری بالا میبره ، شما هر روز بعد اضافه کردن لایوراک تست بزن تا حدود سه روز و بعد سه روز اگه نیترات حدود 15 باشه خوبه وگرنه سیفون کنید تا به 10 برسه و بعد ماهی اضافه کنید در آب شور صبر و حوصله حرف اول رو میزنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    آخرین تست نیترات حدود 40 بود که بعد از تست : 20 کیلو لایوراک از همون نوعی که گفتم خریدم یعد تو 10 لیتر از آب آکواریوم که با یه سطل برداشتم خوب شستم وآب کشی کردم و بصورت شیب دار و تپه ای چیدم تو تانک ، 10 لیتر آب که کثیف بودن رو ریختم دور . و اسکیمر و یو وی رو روشن کردم دو تا پد بیونیترات جی بی ال ام تو سامپ قسمتی که واتر پمپ هست گذاشتم تا با تمام قوا با نیترات مبارزه کنم و حدود 7 میل محلول دنیترول هم ریختم تو سامپ .

یک کیلو نمک رو تو 30 لیتر اب تصفیه شده حل کردم و گذاشتم برا موقعه سیفون

فقط سر اک رو باز کردم برا کار گذاشتن ال ای دی لازمه سر آک رو بپوشونم؟ یا باز باشه مشکلی نداره؟

کارایی که انجام دادم مشکلی ندارن؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    آخرین تست نیترات حدود 40 بود که بعد از تست : 20 کیلو لایوراک از همون نوعی که گفتم خریدم یعد تو 10 لیتر از آب آکواریوم که با یه سطل برداشتم خوب شستم وآب کشی کردم و بصورت شیب دار و تپه ای چیدم تو تانک ، 10 لیتر آب که کثیف بودن رو ریختم دور . و اسکیمر و یو وی رو روشن کردم دو تا پد بیونیترات جی بی ال ام تو سامپ قسمتی که واتر پمپ هست گذاشتم تا با تمام قوا با نیترات مبارزه کنم و حدود 7 میل محلول دنیترول هم ریختم تو سامپ .

یک کیلو نمک رو تو 30 لیتر اب تصفیه شده حل کردم و گذاشتم برا موقعه سیفون

فقط سر اک رو باز کردم برا کار گذاشتن ال ای دی لازمه سر آک رو بپوشونم؟ یا باز باشه مشکلی نداره؟

کارایی که انجام دادم مشکلی ندارن؟
    کارهایی که کردید مشکلی نداره سر آکواریوم باز باشه عیبی نداره ،امیدوارم تانک خوبی بشه
    موفق باشید

send by tapatalk

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    آخرین تست نیترات حدود 40 بود که بعد از تست : 20 کیلو لایوراک از همون نوعی که گفتم خریدم یعد تو 10 لیتر از آب آکواریوم که با یه سطل برداشتم خوب شستم وآب کشی کردم و بصورت شیب دار و تپه ای چیدم تو تانک ، 10 لیتر آب که کثیف بودن رو ریختم دور . و اسکیمر و یو وی رو روشن کردم دو تا پد بیونیترات جی بی ال ام تو سامپ قسمتی که واتر پمپ هست گذاشتم تا با تمام قوا با نیترات مبارزه کنم و حدود 7 میل محلول دنیترول هم ریختم تو سامپ . یک کیلو نمک رو تو 30 لیتر اب تصفیه شده حل کردم و گذاشتم برا موقعه سیفون فقط سر اک رو باز کردم برا کار گذاشتن ال ای دی لازمه سر آک رو بپوشونم؟ یا باز باشه مشکلی نداره؟ کارایی که انجام دادم مشکلی ندارن؟
    می بخشید اب نمک درست کردین برای کی که بخواین سیفون بزنید ؟؟ اب نمک رو نهایت 48 ساعت میشه نگهداشت اونم ابی که با یه واتر پمپ در گردش باشه و هوا دهی بشه ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    می بخشید اب نمک درست کردین برای کی که بخواین سیفون بزنید ؟؟ اب نمک رو نهایت 48 ساعت میشه نگهداشت اونم ابی که با یه واتر پمپ در گردش باشه و هوا دهی بشه ؟
    گردش آب و هوادهی رو درست گفتی هادی جان ولی مدتش بیشتره ،تا پنج روز میشه آب نمک رو نگه داشت و اگه پستهای قبلی رو میخوندید من گفتم به ایشون که بعد اضافه کردن لایوراک احتمال بالا رفتن نیتریت وجود داره آب نمک آماده داشته باشن که اگه لازم شد سریع سیفون کنن و بعد حدود سه روز اگه نیترات بالا رفته بود سیفون کنن و بعد ماهی اضافه کنن

send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    ممنون پمپ هوا ی برقی دارم . می ذارم داخلش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    خیلی ممنون که وقت میزارین و راهنمایی می کنین
    امروز تست کردم ، نیتریت صفر بود و نیترات به نظر یه مقدار کم تر از دیروز حدود 30 بود، اسکیمر خیلی آب زرد جمع نمی کنه و نسبت به قبل مایعی که جمع می کنه خیلی شفاف تره؟!
    خوبه فردا سیفون کنم؟
    نظرتون در مورد اولین ماهی که باید اضافه شه چیه و کدوم ماهی رو پیشنهاد می کنین؟
    سعی می کنم ماهیا رو سایز کوچک انتخاب کنم کلا می تونم چن تا ماهی داشته باشم؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    خیلی ممنون که وقت میزارین و راهنمایی می کنین
    امروز تست کردم ، نیتریت صفر بود و نیترات به نظر یه مقدار کم تر از دیروز حدود 30 بود، اسکیمر خیلی آب زرد جمع نمی کنه و نسبت به قبل مایعی که جمع می کنه خیلی شفاف تره؟!
    خوبه فردا سیفون کنم؟
    نظرتون در مورد اولین ماهی که باید اضافه شه چیه و کدوم ماهی رو پیشنهاد می کنین؟
    سعی می کنم ماهیا رو سایز کوچک انتخاب کنم کلا می تونم چن تا ماهی داشته باشم؟
    خواهش میکنم
    به خاطر لایوراک تصفیه شدس که نیتریت بالا نرفته و کارکرد اسکیمر هم به همین خاطره
    به نظر من تا دو روز دیگه هم صبر کنید چون یه مقدار طی شدن آمونیاک در سیکل ازت طول میکشه ، در روز سوم یه سیفون بکنید تا نیترات به زیر 15 بیاد بعد ماهی اضافه کنید
    همین امشب هم میتونید ماهی اضافه کنید ولی یه مقدار ریسک داره و بهتره با حوصله پیش برید تا به مشکل نخورید
    دلقک اسلاریس برای اولین ماهی خوبه چون کاهی ارومیه از بقیه باید زودتر معرفی بشه
    شاه بلنی و میگو کلینر میتونید اضافه کنید
    سراغ خانواده جراحها به خاطر ظرفیت کم تانکتون نمیتونید برید
    دامسل هم برای تانک شما گذینه خوبیه ولی در کل پیشنهاد نمیشه چون قلمرو طلبه و ماهیهای دیگه رو اذیت میکنه
    در کل 6-7 ماهی متوسط میتونید بگیرید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    ممنون صبر می کنم یه مقدار دیگه هم نیترات پائین بیاد و بعدز سیفون باز تست می گیرم که خوب نیترات پایین بیاید بعد ماهی اضافه می کنم ، اصلا از تلفات دادن خوشم نمیاد
    سیلیکات و فسفات ای اکس جی بی ال تهیه کردم کی اونا را اضافه کنیم؟؟ وتو کدوم فسمت سامپ بذارم؟؟
    جراح دم زرد را خیلی دوست دارم نمیشه سایز کوچیکشو گرفت؟؟!!!
    کل به این ماهیا علاقه دارم نطرتون در مورد اینا چیه؟
    ماندارین
    بلو تانگ
    امپراتور نا بالغ
    کرمیس
    راس ارایشگر

صفحه 7 از 43 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)