صفحه 33 از 43 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 430
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    دیشب 20 لیتر سیفون زدم
    کل مدیا ها و پشم شیشه و اسفنج اسکیمر رو شستم خیلی خیلی کثیف بودن و 20 لیتر ابی هم که کشیدم از تو سامپ کشیدم چون خیلی ابه کثیف بود، نمی دونم درست انجام دادم یا نه و 20 لیتر اب نمک رو جایگزین کردم تو سامپ
    پد نیترات گیر ها هم باز شستم و گذاشتم سر جاشون متاسفانه رفته بود جلو واتر پمپ رو گرفته بود و نمی ذاشت واتر پمپ اب بکشه که امروز صبح متوجه شدم و جلوشو باز کردم خدا رو شکر واتر پمپ نسوخته، فقط میخواستم بدونم رو نیترات تاثیر می ذاره ؟ ولی موج سازه کار می کرده
    حدود 1/5 ساعت بعد از سیفون شاه بلنی رو اب به اب کردم و وارد اک کردم
    امروز برا ابشار کردن اب رو بیو بال ها یه حرکتی زدم نمی دونم تاثیر داره یا نه
    بیوبال ها رو از زیر پشم شیشه اوردم بیرون و یه تلق گذاشتم بین خونه 2 و سه که اب مثل ناودونی ابشار شه تو خونه 3 و روی بیوبال ها امیدوارم تاثیر داشته باشه

سلام
    مدیا رو با چه آبی شستید ؟
    وقتی همه رو با هم میشورید باید با آب خود آکواریوم بشورید وگرنه احتمال به هم خوردن سیکل هست
    واترپمپ هم اگه کلا از کار افتاده باشه بعد حدود چهار ساعت باکتریهای داخل سامپ کم کم از بین میرن که اگه با آب شیر شسته باشی قبلش خودتون همش رو از بین بردی
    از باکتری زنده استفاده کن

send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    بیوبال و سلیکات گیر رو با تانک شستم، فسفات گیر واسفنج و پشم شیشه رو با اب شیر
    نیترات 20 و نیتریت 0 هست
    ابزی ها هم حالاشون خوب نظر میاد

حالا چکار باید کنم؟

این مدل ابشار اب بدرد میخوره یا نه؟؟؟
    ویرایش توسط مانی 039 : 16th December 2014 در ساعت 01:29 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Fish&Dog
    شماره عضویت
    6773
    با درود نفس خانم
    به نظر من استفاده از بیوبال در آب شور یه مقدار منسوخ شده ، اگه برای باکتری سازی میخواین از مدیا استفاده کنید یه لیتر ماتریکس سیچم بگیرید .البته آکواریوم شما سیکلش کامل بوده تقریبا نیازی به مدیای باکتری سازی ندارید مگر برای مهکم کاری ...... همان طور که آقای نوروزی فرمودند شما باید مدیاهای باکتری سازی و فسفات و نیتراتگیر رو با آب آکواریومی که میخواین دور بریزین میشستین ...حالا در صورت داشتن باکتری زنده بهتره به آکواریومتون اضافه کنید تا اگه باکتری های داخل مدیا از بین رفته اند جایگزین بشن .... البته با داشتن مقدار مناسبی از لایو راک حتی به مدیا باکتری سازی و باکتری نیازی ندارید ، فقط آمونیاک ونیتریت رو زود به زود چک کنید که یه وقتی سیکل آکواریومتون به هم نخورده باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط bazdar نمایش پست ها
    با درود نفس خانم
    به نظر من استفاده از بیوبال در آب شور یه مقدار منسوخ شده ، اگه برای باکتری سازی میخواین از مدیا استفاده کنید یه لیتر ماتریکس سیچم بگیرید .البته آکواریوم شما سیکلش کامل بوده تقریبا نیازی به مدیای باکتری سازی ندارید مگر برای مهکم کاری ...... همان طور که آقای نوروزی فرمودند شما باید مدیاهای باکتری سازی و فسفات و نیتراتگیر رو با آب آکواریومی که میخواین دور بریزین میشستین ...حالا در صورت داشتن باکتری زنده بهتره به آکواریومتون اضافه کنید تا اگه باکتری های داخل مدیا از بین رفته اند جایگزین بشن .... البته با داشتن مقدار مناسبی از لایو راک حتی به مدیا باکتری سازی و باکتری نیازی ندارید ، فقط آمونیاک ونیتریت رو زود به زود چک کنید که یه وقتی سیکل آکواریومتون به هم نخورده باشه
    سلام
    ممنون
    لایوراک خیلی دارم 25 کیلو برا 120 لیتر
    تست نیتریت انجام دادم صفر بود
    با وجود این مقدار لایوراک موقع سیفون کردن باز می خواد باکتری زنده اضاف کنم؟
    ویرایش توسط مانی 039 : 16th December 2014 در ساعت 01:42 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Fish&Dog
    شماره عضویت
    6773
    اگه باکتری دارین برای مهکم کاری مقداری اضافه کنید ولی در صورتی که ندارید نیازی به خرید نیست (به نظر من واجب نیست)
    به نظر من بهتره کلا بیوبالها رو خارج کنید و برای داشتن مدیای باکتری ساز از مدیای مرغوب استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Fish&Dog
    شماره عضویت
    6773
    مقدار لایوراکهاتون بسیار مناسبه ...به نظر من کلا نیازی به مدیا برای باکتری سازی ندارید ، لایو راکهاتون کار مدیا رو خیلی بهتر انجام میده
    در صورتی که سیفون را به شکل درست انجام بدید نیازی به اضافه کردن باکتری ندارید
    ویرایش توسط bazdar : 16th December 2014 در ساعت 01:56 PM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    مارک ال ای دی ها رو نمی دونم ، 17 تا ال ای دی یک وات هستن(یه دونه قرمز یه دونه سبز 6 تا ابی و 9 تا سفید که به صورت 3 به 2 سفید و ابی کار شده)+ 2 تا ال ای دی ابی نور شب
    تو شیراز همش از این ال ای دی ها میدن و میگن برا اکواریومه ، کلوین و اینا هم نی دونن !!
    اگه رویال بلو و ال ای دی هایی که فرمودین واجبه تا از اینترنت سقارش بدم؟
    چطوره همون مهتابی های خودشو نصب کنم بجای ال ای دی ها؟

راستی یه شاه بلنی گرفتم ، امیدوارم مشکل جلبک ها حل شه

مهتابی هم گزینه خوبیه
    من به شخصه مهتابیو نسبت به ال ای دی ترجیح میدم چون چیپ ال ای دی معتبر تو ایران نیست ولی باز میشه با کمی گشتن یه چیزایی پیدا کردومهتابی فقط مشکل تعویض 8 ماهه رو داره
    نور یکی از فاکتور های حیاتیه تانک ریف هست اون ترکیبی که گفتم فکر کنم با درایوراش کلا 50 60 تومن بشه اگه بتونید نورتون عوض کنید خیلی بهتر

جلبک هم جزوه اکو سیستم اب شور هست تا یه حدی قابل قبوله نگرانش نباشید.انشاالله شاه بلنیتون هم به این قضیه کمک میکنه
    موفق باشید
    ویرایش توسط farbodb : 16th December 2014 در ساعت 06:52 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها

مهتابی هم گزینه خوبیه
    من به شخصه مهتابیو نسبت به ال ای دی ترجیح میدم چون چیپ ال ای دی معتبر تو ایران نیست ولی باز میشه با کمی گشتن یه چیزایی پیدا کردومهتابی فقط مشکل تعویض 8 ماهه رو داره
    نور یکی از فاکتور های حیاتیه تانک ریف هست اون ترکیبی که گفتم فکر کنم با درایوراش کلا 50 60 تومن بشه اگه بتونید نورتون عوض کنید خیلی بهتر

جلبک هم جزوه اکو سیستم اب شور هست تا یه حدی قابل قبوله نگرانش نباشید.انشاالله شاه بلنیتون هم به این قضیه کمک میکنه
    موفق باشید
    ممنون از راهنمائیاتون
    اگه میشه نحوه تهیه هم بهم راهنمائی کنید چون تو شیراز نیست، شاه بلنی هم فعلا برا اینکه رو لایوراک ها باشن زیر لایوراک ها تشریف بردن و رخ نما نمی کنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    شاه بلنی که خریدم رو سنگا نیست و کلا رفته زیر سنگا مخفی شده و اصلا ندیدمش ، طبیعیه؟؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    شاه بلنی که خریدم رو سنگا نیست و کلا رفته زیر سنگا مخفی شده و اصلا ندیدمش ، طبیعیه؟؟

سلام
    بله هر ماهی تازه واردی تا به محیط آکواریوم خو بگیره مخفی میشه و شاه بلنیها خیلی زود با آکواریوم اخت میشن

صفحه 33 از 43 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)