صفحه 29 از 43 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 281 به 290 از 430
    همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام فربد جان ، داداش بنظرت سیفون در مقادیر کم و تعداد بیشتر باشه بهتر نیستش ؟
    اگر نفس خانومه عزیز بخواد امروز 35 لیتر سیفون کنه و و یک هفته بعد دوباره 25 لیتر سرهم میشه 60 لیتر ، فکر میکنم این مقدار حجمه سیفون در این مدت واسه یه آکواریومه 80 الی 90 لیتری زیاد باشه ، ، البته شما استاد بنده هستید ولی خودتون بهتر میدونید که ما تازه کارا با سیفونهایه نا مناسب بجایه درست کردنه همه چیز درست بلعکس عمل میکنیم و همه چیزرو خراب میکنیم ، سیفونه درست زدن کمی سخت هستش ، ما واسه آب به آب کردن یک موجود یک ساعت وقت میزاریم و بمرور آب به آب میکنیم و فکر میکنم سیفونم به همین شکل باشه بهتر هستش ، من خودم حجمه آکواریومم حدود 350 لیتر هستش و در زمانه بحرانی تنها هفته ایی 30 الی 40 لیتر سیفون میکردم و اونم آبرو کم کم وارد سامپ میکردم . و در یک ماه با سیفونه نیمی از حجمه آکواریوم مشکلم بر طرف شدش ، و الان هر هفته حدود 10 لیتر سیفون میکنم که در ماه حدود 10 الی 15 درصد سیفون میشه . بازم اساتید بهتر میتونن راهنمایی کنن ، ولی من نظرم به این ترتیب هستش تا کمترین شوک و اشتباه رخ بده ، کمی وقت گذاشتن و عجله نکردن بهتر هستش تا اینکه ماهیهایه زیبا تلف بشن ، این روش که من بیان کردم باید مداوم و هر هفته یا نهایتأ هر 10 روز باید انجام بدید تا شرایط همیشه مرتب و نرمال باشه . موفق باشید ،
    سلام
    نه مشکلی به وجود نمیاد نیترات تانکشون بالاست و باید این دو سه ونوبت سیفون رو انجام بدن
    بعد که شرایط ایدال شد ماهانه 20 تا 25 درصد که میتونن اونو تقصیم بر چهار کنن و هفتگی انجام بدن اگه فرصت میکنند

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستان و اساتید
    ماهیرانه ، دو روز پیش با شوری سنج چشمی ها کالیبرش کردم ، شوری سنج من 7 درجه از مدل چشمی کمتر نشون میده
    باکتری هم دنیترول دارم که بعد سیفون 5 میل اضاف می کنم، کافیه؟
    دنیترولم داره تموم میشه میخواستم ببینم نئونیترات برایتول خوبه که خرید بعدی ازش بگیرم؟
    موج ساز سئو 530 هم گیرم نیومد ، فروشنده موجساز aquael reef circulator 2600 رو بهم پیشنهاد داد که بگیرم و گفت قدرتش در حد همون سئو 530 هست و مناسبه برا اکواریوم های نانو، نظر اساتید چیه؟
    من میکرو باکتر برایتول استفاده کردم و راضی بودم
    اون نئو نیترات رو هم نمیدونم چیه من تست نکردم ولی فکر نکنم باکتری زنده باشه
    اون موجسازی هم که گفتین نا شناسه شاید دوستان استفاده کرده باشند بهتر بتونن نظر بدن
    به نظر من 2تا سوبو wp-10 بگیرین جدید اومده دونه ای 20 25 تومنه و خیلی کوچیک هم هست در دو جهت تانک قرار بدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    سلام
    بازم ممنون بابت راهنمائیاتون
    تا الان 18 لیتر سیفون کردم ، شوری 25 شده و نیترات حدود 25-30 هست
    تازه رسیدم خونه ماندارین افتاده گوشه تانک و حسابی رنگ باخته فک کردم تلف شده اومدم با توری بگیرمش از اب که دیدم زندس، ولی اصلا حال تکون خوردن نداره و رنگش پریده
    حول شدم و 3قطره اتویتول ریحتم تو تانک
    اخرین چیزیم که ریخته بودم تو تانک غذای 1و2 اوشون به همراه عصاره سیر که خودم درست کردم بود
    نکنه مانی جونم تلف شه
    ویرایش توسط مانی 039 : 5th December 2014 در ساعت 12:04 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    موج ساز هم اینایی که فرمودید گیر نیاوردم ، البته چن تا فروشگاه دیگه هم هستن ولی چون گرون فروشن علاقه ندارم ازشون خرید کنم
    موج ساز aquael 2600 خوبه؟ Aquael Reef Circulator 2600 این لینک سایتشه
    اگه قدرتش کمه اون سوبو 530 یه پره ای رو هم بزارم کنارش؟؟؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    بازم ممنون بابت راهنمائیاتون
    تا الان 18 لیتر سیفون کردم ، شوری 25 شده و نیترات حدود 25-30 هست
    تازه رسیدم خونه ماندارین افتاده گوشه تانک و حسابی رنگ باخته فک کردم تلف شده اومدم با توری بگیرمش از اب که دیدم زندس، ولی اصلا حال تکون خوردن نداره و رنگش پریده
    حول شدم و 3قطره اتویتول ریحتم تو تانک
    اخرین چیزیم که ریخته بودم تو تانک غذای 1و2 اوشون به همراه عصاره سیر که خودم درست کردم بود
    نکنه مانی جونم تلف شه

سلام
    سیفون رو هر بار 10 درصد و با فاصله 3 روز یه بار با آب هم دما انجام بدید ، قبلا هم گفتم که وقتی نمک رو با آب مخلوط میکنید حداقل 12 ساعت بزارید بمونه
    احتمال داره پادها تو تانک شما از بین رفته باشه و ماندارین نتونسته تغذیه کنه ، اگه تونستی براس آرتیمیا بگیر تا بخوره

موج ساز هم اینایی که فرمودید گیر نیاوردم ، البته چن تا فروشگاه دیگه هم هستن ولی چون گرون فروشن علاقه ندارم ازشون خرید کنم
    موج ساز aquael 2600 خوبه؟ Aquael Reef Circulator 2600 این لینک سایتشه
    اگه قدرتش کمه اون سوبو 530 یه پره ای رو هم بزارم کنارش؟؟؟
    لینک برای من باز نشد ولی گردش آب حدود 20 برابر ظرفیت تانک باید باشه که برای شما میشه حدود 2000 لیتر در ساعت ، به طور موقت میتونید از یه پاور هد استفاده کنید تا وقتی که موج ساز بتونی تهیه کنید

send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام
    یه سوال از حضورتون داشتم نفس خانوم
    تانک من مثل مال شماست و یه مشکلی داشتم میخواستم بدونم شما هم این مشکل رو دارید؟
    روی سطح آب تانک یه لایه چربی هست که از بین نمیره، تانک شما آب به صورت آبشار سریز میشه و میریزه توی خونه اول یا آب خونه اول با آب تانک هم سطحه؟
    اصلا مشکل اون لایه چربی سطح آب یا سریز رو دارید؟
    باتشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال از حضورتون داشتم نفس خانوم
    تانک من مثل مال شماست و یه مشکلی داشتم میخواستم بدونم شما هم این مشکل رو دارید؟
    روی سطح آب تانک یه لایه چربی هست که از بین نمیره، تانک شما آب به صورت آبشار سریز میشه و میریزه توی خونه اول یا آب خونه اول با آب تانک هم سطحه؟
    اصلا مشکل اون لایه چربی سطح آب یا سریز رو دارید؟
    باتشکر
    سلام
    اره منم مشکل چربی رو دارم جاهایی که موج ساز نمی تونه اب رو سطح اب براش موج ایجاد کنه چربی وایمیسه، سوال منم بود اتفاقا چطوری باید نزاریم اینجوری شه؟؟؟
    خونه اول و دوم با با تانک یه سطحه ، خونه دوم یه مقدار ابشار میشه رو خونه سوم اگه با تانک کم شه و خونه سه و چهار از پایین به ه وصلن... در کل ابشار شدن اب چندانی نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    سلام
    اره منم مشکل چربی رو دارم جاهایی که موج ساز نمی تونه اب رو سطح اب براش موج ایجاد کنه چربی وایمیسه، سوال منم بود اتفاقا چطوری باید نزاریم اینجوری شه؟؟؟
    خونه اول و دوم با با تانک یه سطحه ، خونه دوم یه مقدار ابشار میشه رو خونه سوم اگه با تانک کم شه و خونه سه و چهار از پایین به ه وصلن... در کل ابشار شدن اب چندانی نداره
    بله کاملا درسته، بخاطر استاندارد نبودن سیستم هستش، ممنون از اینکه پاسخ دادین
    حالا من پرس و جو که کردم از دوستان میگن تنها راهش کوتاه کردن دیواره خونه دوم هستش که اگر ۴-۵ سانت کوتاه بشه درست میشه و آب بصورت ابشار تو خونه اول سریز میشه و درست میشه و دیگه چربی نمیمونه، اما مسئله اینه که هم جا دستش بده هم مصیبته چون جنسش پلکسی هستش و بریدنش مشکل واسه همین میترسم بشکنه یا خرابش کنم برای همینه که میخوام ببینم کسی این کارو کرده تا راهنماییمون کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    سیفون رو هر بار 10 درصد و با فاصله 3 روز یه بار با آب هم دما انجام بدید ، قبلا هم گفتم که وقتی نمک رو با آب مخلوط میکنید حداقل 12 ساعت بزارید بمونه
    احتمال داره پادها تو تانک شما از بین رفته باشه و ماندارین نتونسته تغذیه کنه ، اگه تونستی براس آرتیمیا بگیر تا بخوره

لینک برای من باز نشد ولی گردش آب حدود 20 برابر ظرفیت تانک باید باشه که برای شما میشه حدود 2000 لیتر در ساعت ، به طور موقت میتونید از یه پاور هد استفاده کنید تا وقتی که موج ساز بتونی تهیه کنید

send by tapatalk
    اول 24 ساعت اب نمک رو گذاشتم بمونه ، بعد ازش تست شوری ونیترات گرفتم و 9 لیتر سیفون زدم ، سیفون بعد هم 48 ساعت بعد یاز به همون ترتیب قبلی انجام دادم، امروز حال ماندارین خوب شده بود
    مشخصات موج ساز از نقل سایتش:
    Aquael Reef Circulator 2600

For aquariums from 40 to 200 litres.
    Flow rate: about 2600 l/h.
    Energy consumption: 4W.
    Voltage / frequency: 230V/50Hz.
    Magnet Holder up to a glass thickness of 20 mm.

Reef Circulator pump is designed to circulate water in reef aquariums. It consists of miniature body fitted on a magnetic hanger.
    Precise and almost unrestricted setting of the output direction is allowed by an articulated joint of the pump body with the hanger, furthermore specially designed amortization system eliminates any potential vibrations.
    Small size of the device facilitate its easy concealment among rocks and other decorative elements inside the tank.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    موجساز 2600 لیتر اگه واقعی باشه برا تانکتون بسته زیاد سخت نگیرین

صفحه 29 از 43 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)