صفحه 2 از 43 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 430
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafas69 نمایش پست ها
    الان باید چیکار کنم که آب ابشار بشه روشون؟ ،خوبه جاشونو عوض کنم؟
    مدیای قویتر چی باید اضاف کنم؟
    چه مقدار نمک اضاف کنم تا شوری خوب شه؟
    با اضاف کردن نمک ،سیکل دچار مشکل نمی شه؟

این طور که من از عکسهای شما دیدم فقط تنها جای که به صورت ابشار مانند روی بیوبال بریزه قسمت اسکیمر شما هست که اون هم فضایی کافی فکر نکنم داشته باشه.
    چون حجم اب اک شما کم هست از مدیاهای مثل میکرومک،سینتومک،ماتریکس و ....ویا بعد از کامل شدن مرحله سیکل اب با یه بار سیفون کردن از مدیهای نیترات گیر و فسفات گیر استفاده کنید.
    شما فعلا نمک اضافه نکنید در اولین فرصت که سیفون کردید اب نمک جدید رو یک مقدار شوری ان را بیشتر کنید تا مقدار شوری کل اک به دلخواه برسه.خیر مشکلی پیش نمیاد که هیچ برای اک شما هم بهتر هستش.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام مبارک باشه تانکتون
    لایو راکهاتون کم هستن و باید چند تکه دیگه اضافه کنید به صورتی که بزرگهار رو زیر بزارید و سنگهایی که میخرید سعی کنید کوچیک باشن و بالای بزرگها بزارید که در نهایت حال شیب دار مثل شیروانی درست بشه ، لایوراکها راهت مشکنن اگه محکم به زمین بزنید دوتیکه میشن ومیتونید راحت تر بچیدشون
    الان که نیترات روی 100 هست سیکا طی شده ولی به تستر سرا اعتمادی نیست و خوب بود تیتر ها رو همه api میگرفتید
    شما یه سیفون انجام بدید با شوری بالاتر تا شوری رو به 1.022 حداقل برسونید و بعد لایوراک اضافه کنید
    وقتی سیکل طی میشه سیفون کردن و لایوراک اضافه کردن سیکل رو به هم نمیزنه فقط اگه خواستید مدیا رو بشورید باید با آب آکواریوم بشورید چون آب شیر کلر داره و باعث مرگ باکتریهای مفید میشه
    تا وقتی که لایوراکها تکمیل نشدن و تانک شما به ثبات نرسیده به هیچ عنوان ماهی نخرید که دچار تلفات میشید
    بیوبالها هم بهترین حالت این هستش که در آب قوطه ور نباشن و آب از روشون رد بشه ولی وقتی سامپ شما جایی اینچنینی نداره چاره ای نیست و نمیخواد زیاد سخت بگیرید
    شما باید به فکر کهتابی اکتنیک که رنگ آبی داره باشید که برای تانک شما بهتره یه ردیف ال ای دی آبی کار بشه و دوتا مهتابی سفید سر جاش باشن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    مبارک باشه یواش یواش داره راه میافته .
    در مورد بیوبال ها زیاد فکر خودتو مشغول نکنید درسته توی آب تاثیرش کمه اما بی تاثیر هم نیست حداقل میتونه مکان مناسبی واسه کشت باکتریهای هوازی باشه .
    معمولاً بیوبالها رو توی اور فلو میزارن که آبی که روش به صورت آبشاری ریخته میشه بهتر شکسته بشه و co2 آب خارج بشه و به جای اون o2 بالا میره که واسه باکتری های هوازی مناسب هستش .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام مبارک باشه تانکتون
    لایو راکهاتون کم هستن و باید چند تکه دیگه اضافه کنید به صورتی که بزرگهار رو زیر بزارید و سنگهایی که میخرید سعی کنید کوچیک باشن و بالای بزرگها بزارید که در نهایت حال شیب دار مثل شیروانی درست بشه ، لایوراکها راهت مشکنن اگه محکم به زمین بزنید دوتیکه میشن ومیتونید راحت تر بچیدشون
    الان که نیترات روی 100 هست سیکا طی شده ولی به تستر سرا اعتمادی نیست و خوب بود تیتر ها رو همه api میگرفتید
    شما یه سیفون انجام بدید با شوری بالاتر تا شوری رو به 1.022 حداقل برسونید و بعد لایوراک اضافه کنید
    وقتی سیکل طی میشه سیفون کردن و لایوراک اضافه کردن سیکل رو به هم نمیزنه فقط اگه خواستید مدیا رو بشورید باید با آب آکواریوم بشورید چون آب شیر کلر داره و باعث مرگ باکتریهای مفید میشه
    تا وقتی که لایوراکها تکمیل نشدن و تانک شما به ثبات نرسیده به هیچ عنوان ماهی نخرید که دچار تلفات میشید
    بیوبالها هم بهترین حالت این هستش که در آب قوطه ور نباشن و آب از روشون رد بشه ولی وقتی سامپ شما جایی اینچنینی نداره چاره ای نیست و نمیخواد زیاد سخت بگیرید
    شما باید به فکر کهتابی اکتنیک که رنگ آبی داره باشید که برای تانک شما بهتره یه ردیف ال ای دی آبی کار بشه و دوتا مهتابی سفید سر جاش باشن
    سلام ممنون
    خودم هم دوست داشتم apiبگیرم اما چندتا مغازه رفتم که نداشتن/شور سنج هم همه ماهیران داشتن فقط!!!

نیتریت که هنوز صفر نشده؟!!!چقدر دیگه باید صبر کنم؟؟ یا با سبفون درست میشه؟؟
    led ضروریه؟؟ الان که هم نور ابی دارم هم سفید
    میخواستم ببینم این اسکیمر جوابگو هست؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    مبارک باشه یواش یواش داره راه میافته .
    در مورد بیوبال ها زیاد فکر خودتو مشغول نکنید درسته توی آب تاثیرش کمه اما بی تاثیر هم نیست حداقل میتونه مکان مناسبی واسه کشت باکتریهای هوازی باشه .
    معمولاً بیوبالها رو توی اور فلو میزارن که آبی که روش به صورت آبشاری ریخته میشه بهتر شکسته بشه و co2 آب خارج بشه و به جای اون o2 بالا میره که واسه باکتری های هوازی مناسب هستش .
    ممنون ایشالاااااااااااااااااا همین اول کاری که حالمون گرفته شد....

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767

سلام ممنون
    خودم هم دوست داشتم apiبگیرم اما چندتا مغازه رفتم که نداشتن/شور سنج هم همه ماهیران داشتن فقط!!!

نیتریت که هنوز صفر نشده؟!!!چقدر دیگه باید صبر کنم؟؟ یا با سبفون درست میشه؟؟
    led ضروریه؟؟ الان که هم نور ابی دارم هم سفید
    میخواستم ببینم این اسکیمر جوابگو هست؟؟

احتمالا نیتریت 2-3روز دیگه صفر میشه ولی آلان هم میتونید سیفون کنید و لایوراک اضافه کنید
    اگه یکیش آبیه در صورتی که ریف نمیخواهید نگه دارید خوبه وگرنه اون دوتا لامپ pl رو باید سفید کنید و برای اکتنیک از ال ای دی آبی اضافه کنید
    send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    دوتا مهتابی هست که هر کدومش یه رشته رنگ آبی و یه رشته رنگ سفبد داره . این کفایت نمیکنه؟

در قسمت سامپ اونجایی که بخاری و بیوبال هست ، اگه آّب قسمت کناریش و کم کنم از قسمت بیوبال و بخاری اب ابشار میشه رو قسمتی که الان نخودی و سرامیک انگشتی هستن، اگه جای محتویات اینا رو با هم عوض کنم بهتر نیست؟

کف اسکیمر نسبت به قبل خیلی کمتر شده ولی آب زرد جمع میشه ولی نسبت به قبل کمتر هست. طبیعیه؟

شوری آب رو هم تنظیم کردم بین 22 و 23 رو دمای 25 این نتیجه رو داشت. خوبه؟

نیاز هست کپسول باکتزیوم اضاف کنم ؟ باعث بهتر شدن وضعیت میشه؟

امروز باز تست زدم و نتیجه همون تست های دیروز بود؟!

بهتره نیست بزارم نیتریت صفر شه بعد سیفون کنم؟

در کل دیگه حوصلم داره سر میره 15 روزه دارم اکواریوم خالی نگاه می کنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    دوتا مهتابی هست که هر کدومش یه رشته رنگ آبی و یه رشته رنگ سفبد داره . این کفایت نمیکنه؟

در قسمت سامپ اونجایی که بخاری و بیوبال هست ، اگه آّب قسمت کناریش و کم کنم از قسمت بیوبال و بخاری اب ابشار میشه رو قسمتی که الان نخودی و سرامیک انگشتی هستن، اگه جای محتویات اینا رو با هم عوض کنم بهتر نیست؟

کف اسکیمر نسبت به قبل خیلی کمتر شده ولی آب زرد جمع میشه ولی نسبت به قبل کمتر هست. طبیعیه؟

شوری آب رو هم تنظیم کردم بین 22 و 23 رو دمای 25 این نتیجه رو داشت. خوبه؟

نیاز هست کپسول باکتزیوم اضاف کنم ؟ باعث بهتر شدن وضعیت میشه؟

امروز باز تست زدم و نتیجه همون تست های دیروز بود؟!

بهتره نیست بزارم نیتریت صفر شه بعد سیفون کنم؟

در کل دیگه حوصلم داره سر میره 15 روزه دارم اکواریوم خالی نگاه می کنم

دوستان به شما گفتن اگه شما ماهی نگهداری کنید کافیه ولی اگه ریف باشه کافی نیست و در مورد اسکیمر طبیعیه مشکلی نیست.
    شوری اب هم مناسب هستش فعلا نیازی به باکتری ساز هم ندارید تست هم هفته دیگه دوباره تست کنید الان نیاز نیست اگه مناسب بود سیفون کنید
    باز اگه اساتید نظر به سیفون داشتن سیفون کنید در اک اب شور همان طور که بچه ها گفتن فاکتور اول حوصله هست در عجله کردن بیشتر به مشکل میخورید
    بیشتر بچه ها تا 20 یا 30 روز زمان میبره تا پارامتر اک انها مناسب بشه اولین ماهی رو در اک بندازن پس لطفا عجله نکنید در این زمان اطلاعات خود را زیاد کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    ممنون از راهنماییتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15301
    سلام
    بچه ها الان به فرصتی پیش اومده که میتونم بیوبال و مدیا را عوض کنم/ به نظر شما چی بگیرم وچه مقدار؟؟
    بیوبال سوزنی بهتره؟؟یا مهم نیست؟؟؟

صفحه 2 از 43 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)