وقتی جک هیثکُت می گوید که خانه اش قسمتی از یک غواصی است، می توان برق غروری شگفت را در چشمانش دید.
او به خود می بالد چرا که سرداب خانه پنج خوابه اش را به بزرگترین آکواریوم خانگی بریتانیا تبدیل کرده است. این مرد 37 ساله ی اهل منطقه کارلتون ناتینگهام دنیای آبی شخصی بزرگی را در خانه پنج خوابه اش خلق کرده است، دنیایی از گونه های آبزی اعجاب آور گوشه و کنار دنیا، گونه هایی از آمازون گرفته تا کنگو.

دنیای آبی استوایی جک درست در زیر هال خانه او قرار گرفته است و درست هم اندازه اتاق بالایی اش است. این آکواریوم در واقع خیلی بزرگ است. احتمالا بزرگترین آکواریوم شخصی در بریتانیا که جک هر دو هفته یک بار برای تمیز کردنش شخصا در آن شیرجه می زند.

او درون خانه اش تلویزیون ندارد چرا که برای پیدا کردن احساس آرامش مادامی که چنین چیزی در خانه دارید نیازی به تلویریون نیست.

جک که از ده سالگی و بعد از بازدید از آکواریوم بلکپول شیفته ی ماهی ها شده است می گوید: سرگرمی من نه فقط زندگیم را فراگرفته که خانه ام را نیز در اختیار دارد اما من عاشق آن هستم.
البته این اولین باری نیست که او درون خانه اش از ماهی ها نگه داری می کند. جک در خانه ی قبلیش نیز آکواریومی با 12 ماهی استینگری نگه می داشته است. جالب این که در زمان فروش خانه دو بنگاه مسکن این آکواریوم را مانعی در جهت فروش خانه می دانستند اما سومین بنگاه با اعتقاد به این مسئله که آکواریوم می تواند جزو محاسنات خانه باشد، خانه را به فروش می رساند. جک خانه کنونی اش را با قصد ایجاد یک آکواریوم بزرگ خریداری کرد و البته این مهم را به انجام رساند.

سه دیوار از دیوارهای آکواریوم در واقع پی ساختمان هستند. قسمت بزرگی از کف ساختمان نیز به منظور ایجاد آکواریوم و برای قرار دادن ورودی آکواریوم برداشته شده است. در طبقه پایین دیوار شیشه ای بزرگی جایگزین دیواری آجری شده است که در پشت آن ازبعضی از بزرگترین ماهی ها نگهداری می شود.

جک می گوید برای سلامت ماندن ماهی ها باید محاسبات دقیقی را مثلا درباره میزان آب موجود در آکواریوم انجام دهد. ظرفیت آکواریوم جک 4800 گالون است که برای هر بار تغییر آب می بایست 1200 گالون آن تخلیه و مجددا به آن افزوده شود، کاری که بعضی اوقات نزدیک به شش ساعت زمان می برد.

جک در جهت ساخت این آکواریوم 700 یورو برای شیشه ها و 800 یورو برای درزگیرهای فایبرگلاس و در مجموع 5000 یورو برای ساخت این آکواریوم هزینه کرده است. برای تزیین آکواریوم نیز او از تخته سنگ های بزرگ و تراش خورده و درختان دامسون استفاده کرده است. آکواریوم او ال شکل است به نحوی که در قسمت پشت سکویی قرار گرفته است.
مجموعه ماهی های درون این آکواریوم که بعضیشان بسیار ارزشمند هستند شامل ماهی هایی نظیر دو عدد دورادیا، سه عدد پاکوی 60 سانتی، یک گربه ماهی دورگه دم قرمز، دو ماهی تمساحی، هشت سفره ماهی اعجاب انگیز و کمیاب و دو عدد لاکپشت پوزه خوکی می شود. قرار است دو ماهی نقره ای رنگ آرووانا که بیشتر در آمازون سر و کله شان پیدا می شود نیز به این مجموعه اضافه شوند.
جک می گوید: "وقتی خانه را خریدم دقیقا می دانستم که قرار است با زیرزمینش چه کاری انجام دهم. برای همین هم درست کردن این آکواریوم خیلی طول نکشید. مسلما تمیز کردن آکواریوم و تعویض آب آن مقداری زمان می گیرد و البته غذا دادن به ماهی ها که هر دو یا سه روز یک بار تنها 30 دقیقه وقت می برد. آنها همه چیز می خورند از ماهی قزل آلا گرفته تا گوشت ماهیچه." او اضافه می کند:" سر پا نگه داشتن این آکواریوم هزینه بردار است. خیلی از مردم حتی نمی خواهند قبض برق من را ببینند. با این حال من از راه فروش ماهی هایی که پرورش دادم نیز کسب درآمد می کنم. خط قرمزهای زیادی برای تبدیل این آکواریوم به یک آکواریوم عمومی وجود دارد حتی اگر شما فقط در تصور آن باشید. با این همه داشتن بزرگترین آکواریووم خصوصی در بریتانیا خود چیزی مملو از افتخار است."
نکته جالب اینکه این آکواریوم تنها آکواریوم خانه جک نیست. او مخازنی مخصوص پرورش ماهی در اتاقک حیاط پشتی دارد و آکواریوم های کوچک دیگری در زیرزمین و جاهای دیگر. جک معتقد است در صورت فروختن خانه اش، طبقه پایین را دوباره به حالت قبل در خواهد آورد هرچند هنوز تصمیمی برای فروش آن ندارد.
او می گوید:" من با دنیای آبی خود بسیار خوشحالم وقتی خیلی از خانه های اطراف حتی استخر شخصی ندارند."

آب سکون