نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687

نکته مهم در مورد استفاده از ورمی کمپوست

سلام خدمت دوستان عزیز و عرض خسته نباشید به همه.در مورد استفاده ورمی کمپوست به عنوان بستر آکواریوم گیاهی یا تراریوم باید یک نکته مهم مد نظر داشته باشید.
    تمامی تولیدکنندگان کشور بدون استثناء تا 90 درصد برای تولید ورمی از کود گاوی استفاده میکنند.خیلی ها فقط و فقط از کود گاوی استفاده میکنند و اصلا پسماند مواد دیگر در غذای کرم ها وجود ندارد.عده معدودی هستند که
    از زباله های سبزی،کاغذ و روزنامه و میوه و... برای غذای کرم ها استفاده میکنند.نکته مهمی که اینجا وجود داره ec یا درجه شوری کود تولید شده است.من در شهر خودمون بهترین کودی که دیدم ec برابر 1200 داشت!تازه طرف میگفت کود من شیرینه و اصلا نمک نداره و زمین شور نمیشه.
    شما میدونید که 1200 آب لبشور میشه.توت فرنگی در درجه بالای 1000 خشک میشه چه برسه به گیاهان آکواریومی.شما باید ورمی کمپوست رو از مکانهای مطمئن خریداری کنید و حتما درجه شوری ec رو از تولیدکننده یا فروشنده بپرسید.الان من ورمی از یک گلفروشی خریدم که بعد استفاده وقتی آب روی خاک خشک میشه کاملا نمک برجای میمونه و شوره میزنه.درسته برای اینکه کرم ها داخل کود گاوی فعالیت کنند باید کود گاوی شسته بشه تا شوری اون کم بشه اما کرم ها موجودات بسیار مقاومی هستند و با ماهی و گیاه آکواریومی آب شیرین فرق دارند.
    پس با دقت خرید کنید تا از لطمات بعدی جلوگیری کنید.

با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی - میگو
    شماره عضویت
    12364
    ممنون الان داشتم راجع به این کود اطلاعات در میوردم عن قریب بود فردا برم بخرمش خوب از کجا شرکت مطمئن گیر بیاریم من خودم مال شرکت گیلدا رو خوندم

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad.aviele نمایش پست ها
    ممنون الان داشتم راجع به این کود اطلاعات در میوردم عن قریب بود فردا برم بخرمش خوب از کجا شرکت مطمئن گیر بیاریم من خودم مال شرکت گیلدا رو خوندم

سلام دوست عزیز.شما باید روی بسته بندی ببینید.اون پایین یک جدول سبزرنگ هست که آنالیز کامل کوده.از سمت چپ به راست اول ph و بعد ec.ec نشاندهنده شوریه.من نمیتونم بخونم.عکس کوچیکه و دیده نمیشه.اما بنظر باید 1.12 باشه که خوبه تقریب.اگر واقعا عدد واقعی باشه.هرچی عددش کمتر باشه بهتره.اگر زیر یک باشه برای آکواریوم خیلی بهتره.البته گفتم که اگر کود دامی اصلا استفاده نکنند و از پسماند گیاهی و زباله استفاده کنند کود شیرین میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    5827
    با سلام خدمت دوستان!
    چند وقت پیش که تو سایت مطلبی در مورد قابلیت استفاده از ورمی کمپوست در سیستم آکواریوم های گیاهی خوندم. علاقمند شدم که این کود رو تهیه و ازش هم برای گلدونهام و هم برای آکواریوم استفاده کنم! ولی متاسفانه تمام کودهایی که بنده پیدا کردم همگی و بدون استثناء از کود گاوی تهیه شده بودن!

از دوستان کسی میتونه آدرس محلی که بشه از اونجا ورمی کمپوست واقعی تهیه کرد؟
    نشانی اداره. فروشگاه. وب سایت. ایمیل یا شماره تلفن!!!!!!!!!!
    اگر هم گذاشتن شماره تلفن یا آدرس برخلاف قوانین باشه لطفا برام از طریق پیام خصوصی ارسال کنید!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17107
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز و عرض خسته نباشید به همه.در مورد استفاده ورمی کمپوست به عنوان بستر آکواریوم گیاهی یا تراریوم باید یک نکته مهم مد نظر داشته باشید.
    تمامی تولیدکنندگان کشور بدون استثناء تا 90 درصد برای تولید ورمی از کود گاوی استفاده میکنند.خیلی ها فقط و فقط از کود گاوی استفاده میکنند و اصلا پسماند مواد دیگر در غذای کرم ها وجود ندارد.عده معدودی هستند که
    از زباله های سبزی،کاغذ و روزنامه و میوه و... برای غذای کرم ها استفاده میکنند.نکته مهمی که اینجا وجود داره ec یا درجه شوری کود تولید شده است.من در شهر خودمون بهترین کودی که دیدم ec برابر 1200 داشت!تازه طرف میگفت کود من شیرینه و اصلا نمک نداره و زمین شور نمیشه.
    شما میدونید که 1200 آب لبشور میشه.توت فرنگی در درجه بالای 1000 خشک میشه چه برسه به گیاهان آکواریومی.شما باید ورمی کمپوست رو از مکانهای مطمئن خریداری کنید و حتما درجه شوری ec رو از تولیدکننده یا فروشنده بپرسید.الان من ورمی از یک گلفروشی خریدم که بعد استفاده وقتی آب روی خاک خشک میشه کاملا نمک برجای میمونه و شوره میزنه.درسته برای اینکه کرم ها داخل کود گاوی فعالیت کنند باید کود گاوی شسته بشه تا شوری اون کم بشه اما کرم ها موجودات بسیار مقاومی هستند و با ماهی و گیاه آکواریومی آب شیرین فرق دارند.
    پس با دقت خرید کنید تا از لطمات بعدی جلوگیری کنید.

با تشکر
    باسلام و تشکر
    استفاده از این مدل ( بستر با کود ورمی کمپوست ) برای ماهیها مشکل ساز نمیشه یا باید ماهیهای خاصی رو تو این آک گذاشت ؟
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دایناسور
    شماره عضویت
    16510
    خوب آخه اینم کاری داره کرم بخرید خودتون تولید کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16679
    شرایط نگهداری کرم را میشه بفرمایید تا خودمون تولید کنیم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوستان لطفا برای جواب دادن به سوالات از گزینه نقل قول استفاده کنید

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان!
    چند وقت پیش که تو سایت مطلبی در مورد قابلیت استفاده از ورمی کمپوست در سیستم آکواریوم های گیاهی خوندم. علاقمند شدم که این کود رو تهیه و ازش هم برای گلدونهام و هم برای آکواریوم استفاده کنم! ولی متاسفانه تمام کودهایی که بنده پیدا کردم همگی و بدون استثناء از کود گاوی تهیه شده بودن!

از دوستان کسی میتونه آدرس محلی که بشه از اونجا ورمی کمپوست واقعی تهیه کرد؟
    نشانی اداره. فروشگاه. وب سایت. ایمیل یا شماره تلفن!!!!!!!!!!
    اگر هم گذاشتن شماره تلفن یا آدرس برخلاف قوانین باشه لطفا برام از طریق پیام خصوصی ارسال کنید!
    چنین جایی در کشور ما وجود نداره.یعنی ورمی شیرین به معنای واقعی وجود ندارد.
    خودتون باید تولید کنید.با استفاده از ضایعات کاغذ و گیاهی داخل منزل که کار بسیار راحتی میباشد

نقل قول نوشته اصلی توسط raha* نمایش پست ها
    باسلام و تشکر
    استفاده از این مدل ( بستر با کود ورمی کمپوست ) برای ماهیها مشکل ساز نمیشه یا باید ماهیهای خاصی رو تو این آک گذاشت ؟
    ممنون
    هیچ مشکلی پیش نمیاد.فقط مقدارش باید کم باشه.بیشتر ماهی ها با درجه شوری بالاتر مشکلی ندارند.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    20688
    پشمایی که توی پیت موس هست مشکلسازه؟؟؟

Sent from my MediaPad 7 Youth 2 using Parsipet mobile app

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)