صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 29
    مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    ایران خیلی چیزا رو از دست داد دلیل نمیشه ما هم بریم تو کار که

تازه اون گلدفیش های چندقرن پیش که از ایران رفتن چین همشون وحشی بودن و اگر چین این ماهی ها رو تکثیر و نژادهای خوب درست نمیکرد الان خیلی از نژاد های خوب وجود نداشتن

مثلا ماهی قرمز توی ایران فقط میموند چی میشد؟ درجا منقرضش میکردن

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام دوستان:
    ظاهرا بحث داره به بی راهه کشیده میشه این مسائل دوباره عرض میکنم ریشه در رسومات قبلی داره بطور مثال در کشور چین و ژاپن اکثرا گلدفیش رو در منازلشان نگهداری میکنند چون به بعضی مسائل اعتقاد دارندو نمیشه بهشون ایراد گرفت. در نتیجه اگر من مطلبی در ادامه پست اول گذاشتم معنیش این بود که نگرشهای متفاوتی هم در مورد نگهداری یا گذاشتن اون سر سفره وجود داره حالا یک مثالی میزنم ما هر کدام داریم از یک نوع موجود زنده نگهداری میکنیم یک نفر ماهی داره یکی پرنده ویکی سگ و گربه هر هر چیز دیگری .آیا فکر کردید که ماهم داریم این موجودات زبون بسته را در اسارت نگه میداریم ولو اینکه به بهترین شکل به آن برسیم هر کاری هم انجام بدیم ما آزادی اونهارو سلب کردیم من ماهی رو تویک تانک 250لیتری حبس کردم نفر دیگر یک پرنده رو تو قفس حبس کرده ولو اینکه در طول روز چند ساعتم بیرون باشه بهترین غذا رو هم بدید ولی اون تو قفس یا اتاق شما زندانی هست ماهی هم کل عمرشو تو یک تانک سپری میکنه در صورتی که میتونست پیش همنوعانش در محیط اصلی آزاد زندگی کنه پس فقط ماهی قرمز نیست اگر عمیقا فکر بشه ما هم داریم اشتباه میکنیم و تمام موجوداتی که نگه میداریم داریم تو اسارت ازشون نگهداری میکنیم دوستان اگر واقعا به حیوانات ارزش قائل هستیم من و شما یا هر کس دیگه دیگر از حیوانات نگهداری نکنیم و بریم پرندگان را یا موجوداتی که در قفس هستند را خریداری کنیم و ببریم در جنگل یا محیط طبیعی آزاد کنیم تا راحت زندگی کنند
    ارادتمند همه دوستان بازم این عرائض نظر شخصی هست و نظر دوستان دیگر قابل احترام

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    شرق آسیا اعتقادشون اینه که اینا رو بیارن و به عنوان یک ماهی مقدس ازش نگهداری کنند . چیزی که برای کسی مقدسه آزاری که نمیبینه هیچ ، در بهترین شرایط ممکن هم ازش مراقبت میشه . اونا معتقدند اگر به این ماهی رسیدگی کنند و در شرایط خوب ازش نگهداری کنند براشون تو زندگی خوش یمنه و موفقیت هایی به دست میارن

تو فرهنگ ایران اصلا مقدس نیست این ماهی ، فقط باید سر سفره هفت سین باشه به دلایلی که حالا من نمیدونم و به قول دوستان جزو فرهنگ و رسوم شده

۹۸٪ خریداران حتی نمیدونن اب کلر دار براش ضرر داره . او ۲ درصد هم فکر میکنند اگر اب رو ۱۵ دقیقه بزارن یه گوشه کلرش میپره . پس فروشش و خریدش خواسته و نا خواسته کار غیر انسانی محسوب میشه

مهم اینه که تقریبا تمام این ماهی ها در نهایت به شکل بدی میمیرن!!!!

اونایی هم که میرن تو مثلا دریاچه پارک ملت آخرش با خشک شدن موفقتی دریاچه برای لایروبی و کارای فنی و ... باز هم میمیرند!!!

حالا با این دید اگر به قضیه نگاه کنیم باز هم میگیم رسمه و ... ؟ خوب کار غلطیه دیگه!
    ویرایش توسط بابک آژیده : 19th February 2014 در ساعت 10:07 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053

درسته با یه گل بهار نمی شه اما من فکر می کنم میشه از خودمون برای تغییر شروع کنیم
    نه اینکه بخوایم همیشه اول بقیه رو تغییر بدیم
    [/quote]
    جدا از بقيه گفته هاتون كه كاملا درسته اما اين يه تيكه ( با یه گل بهار نمی شه...)رو واقعا قبول دارم.
    اگه ماهي گرون قيمتي بود اين اتفاق براش نمي افتاد.چون ارزونه، جونش هم ارزون شده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    10816
    لطفا بیایید بجای شعار تکراری " امسال ماهی قرمز نخریم" فرهنگ درست نگه داشتن ماهی را در جامعه جا بیاندازیم .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط KHOSRONIJAD نمایش پست ها
    لطفا بیایید بجای شعار تکراری " امسال ماهی قرمز نخریم" فرهنگ درست نگه داشتن ماهی را در جامعه جا بیاندازیم .
    این شعارشما که تکراری تر از شعار نخریدنشه! فرهنگ سازی از قدیمی ترین شعار هاییست که در این مملکت راه به جایی نبرده . فرهنگش رو کی میخوا جا بندازه؟ کسی که میره از دست فروش کنار خیابون که ۱۰۰۰ تا ماهی قرمز رو تو یه تشت نگهداری میکنه و همه ماهی ها از کمبود اکسیژن اومدن روی آب خرید میکنه؟ در ضمن ، این تاپیک به هر حال دقیقا داره فرهنگ سازی میکنه . کسی که این تاپیک رو بخونه ، اگر نخره که بهترین کار رو کرده ، و اگر بخره هم میدونه که نگهداری از این ماهی شرایطی داره مثل کلرزدایی آب و ...
    ویرایش توسط بابک آژیده : 19th March 2015 در ساعت 06:41 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم(آنجل)
    شماره عضویت
    16586
    چطوره بعد از عید، موقعی که دیگه ماهی قرمزا نزدیک مردنشون شد، بندازیم جلو گربه، حده اقل خیرمون به یکی میرسه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    نقل قول نوشته اصلی توسط m-m-r نمایش پست ها
    چطوره بعد از عید، موقعی که دیگه ماهی قرمزا نزدیک مردنشون شد، بندازیم جلو گربه، حده اقل خیرمون به یکی میرسه
    نزدیک مردشون شد؟؟ شما میدونی کی میمیره ؟؟ روز دقیق یا ...؟؟
    شما ماهی قرمز رو نخر یا میخری درست باهاش رفتار کن حالا حالا ها نمیمیره !
    الان من یک تنگ گرد 18 لیتری دارم توش 3 تا ماهی قرمز که 5 سال زنده موندن ! هیچ مشکلی هم ندارن !
    شما چه جوری دلت میاد زنده بدی به گربه؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم(آنجل)
    شماره عضویت
    16586
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiansh نمایش پست ها
    نزدیک مردشون شد؟؟ شما میدونی کی میمیره ؟؟ روز دقیق یا ...؟؟
    شما ماهی قرمز رو نخر یا میخری درست باهاش رفتار کن حالا حالا ها نمیمیره !
    الان من یک تنگ گرد 18 لیتری دارم توش 3 تا ماهی قرمز که 5 سال زنده موندن ! هیچ مشکلی هم ندارن !
    شما چه جوری دلت میاد زنده بدی به گربه؟؟؟
    من یه بار یکی از قناریامو که آخرهایش بود رو انداختم جلو گربه ولی نخورد البته این رو بگم که به هیچ عنوان دوست ندارم موجودی رو آزار بدم، ولی بعضی مواقع چاره ای نیست، یه سری افراد میمونن نگاه میکنن تا ماهی یا هر چیز دیگه ای بمیره بعد خیلی محترمانه میندازن تو سطل آشغال، مشکلی داره اون گربه بدبخت هم یه غذایی بخوره؟
    این رو هم بگم که آخرین باری که ماهی قرمز گرفتم شاید 15 سال پیش بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    10816
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    این شعارشما که تکراری تر از شعار نخریدنشه! فرهنگ سازی از قدیمی ترین شعار هاییست که در این مملکت راه به جایی نبرده . فرهنگش رو کی میخوا جا بندازه؟ کسی که میره از دست فروش کنار خیابون که ۱۰۰۰ تا ماهی قرمز رو تو یه تشت نگهداری میکنه و همه ماهی ها از کمبود اکسیژن اومدن روی آب خرید میکنه؟ در ضمن ، این تاپیک به هر حال دقیقا داره فرهنگ سازی میکنه . کسی که این تاپیک رو بخونه ، اگر نخره که بهترین کار رو کرده ، و اگر بخره هم میدونه که نگهداری از این ماهی شرایطی داره مثل کلرزدایی آب و ...
    اکثر کسانی که آکواریوم الان دارند یا حتی سالن تکثیر دارند با همین ماهی قرمز شروع کردند اگه قرار بود فرهنگ سازی معنی نداشته باشه باید بگیم که چون با ماشین تصادف میکنیم پس کسی رانندگی نکنه !! چطور شد که فرهنگ کمر بند جا افتاد البته قافل نباید شد که مردمان تنبلی هستیم و راحتترین راه و انتخاب میکنیم و با زور فرهنگ جا میافتد

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)