نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

5 اسباب بازی جعبه ای برای طوطی

اسباب بازی جعبه ای برای طوطی

این اسباب بازی آویز ساده و ارزان از جعبه ای مقوایی ساخته شده که داخل آن با کاغذهای بریده شده ، تشویقی و غذاهای خشک پر شده است و به راحتی توسط طوطی های دوست داشتنی شما تخریب میشود. اسباب بازی جعبه ای را میتوانید برای طوطی خود به صورت آویز یا مخصوص بازی با پا ( اسباب بازی های کوچکی که طوطی می تواند با پا آن را نگه دارد ) طراحی کنید- من معمولا آنها را در قفس آویزان می کنم و تقریبا هر روز چند اسباب بازی جعبه ای در اختیار طوطی های خودم قرار میدهم .

برای ساختن این اسباب بازی شما به لوازمی نیاز دارید که برخی از آنها را میتوانید از فروشگاه ها تهیه کنید . جعبه ها یکی از مهمترین لوازم این اسباب بازی هستند . یه سری از لوازم مورد نیاز برای خانه و محل کار داخل جعبه هایی قرار دارند که برای ساخت اسباب بازی میتوانید از آنها استفاده کنید. جعبه ها ممکن است کوچک یا بزرگ باشند در نظر بگیرید که کدام جعبه بیشتر میتواند طوطی شما را به خود جلب کند و با توجه به اندازه طوطی و در دسترس بودن جعبه آنها را انتخاب کنید .
    لوازمی که شما برای ساختن اسباب بازی به آن نیاز دارید شامل موارد زیر است :

1. جعبه
    2. کاغذهای خرد شده
    3. پانچ
    4. روبان
    5. قیچی
    6. نوار چسب کاغذی
    7. تشویقی و غذاهای خشک

مرحله اول : با پانچ یک سوراخ بر روی جعبه ایجاد کنید

مرحله دوم : کاغذهای خرد شده را داخل جعبه قرار دهید . بسته کاغذهای خرد شده را میتوانید از فروشگاه ها تهیه کنید یا کاغذهای بی استفاده خود را به اندازه های کوچک ببرید .

مرحله سوم : انواع غذاهای چرب مانند پسته گردو و انواع آجیل ها ، پاپ کورن و میوه های خشک میتواند به عنوان تشویقی انتخاب شود . با توجه به علایق طوطی تان تشویقی ها را اضافه کنید .

داخل جعبه چیزی شبیه عکس زیر خواهد شد . بدیهی است که هر جعبه ممکن است طراحی متفاوتی داشته باشد .

مرحله چهارم : روبان را از داخل سوراخ روی جعبه عبور دهید ، در جعبه را ببنید و چسب بزنید .

مرحله پنجم : اسباب بازی را از میله های قفس آویزان کنید و اجازه دهید طوطی شما از بازی کردن با آن لذت ببرد . اگر طوطی شما نمیداند که چگونه باید با جعبه ها بازی کند قبل از آویزان کردن در قفس باید در جعبه را باز کنید و تشویقی ها را به او نشان دهید . ممکن است دفعات اول طوطی شما با دیدن جعبه ها سردرگم شود اما بعد از مدتی متوجه خواهد شد که قرار گرفتن جعبه جدید در قفس به معنای دریافت تشویقی های بیشتر است . در این عکس مشاهده میکنید که طوطی اکلکتوس من ( فلفل ) در حال تخریب جعبه ای است که من در قفسش قرار دادم .

در اینجا چند نمونه دیگر از این اسباب بازی را مشاهده میکنید :

نکات و راهنمایی ها :

این جعبه ها برای پرندگانی که به جویدن چیزها علاقه زیادی دارند بسیار جذاب است .

برای آسان کردن بازی با این جعبه ها دفعات اول بهتر است یک سوراخ بزرگ در جعبه ایجاد کنید، به طوری که بتواند داخل جعبه را ببیند.

من اینکار را برای طوطی خودم، Ollie انجام دادم، چون او خیلی زود از پیدا کردن غذا نا امید میشد. یک قسمت کوچک از گوشه ی جعبه را برش دهید به طوری که پرنده شما را تخریب اسباب بازی را از همان قسمت شروع کند .

برای سخت تر کردن این بازی سعی کنید یک جعبه را داخل جعبه دیگری قرار دهید . به این ترتیب طوطی باید برای رسیدن به تشویقی باید 2 جعبه را بجود . در اینجا جعبه هایی را میبینید که طوطی های من بعد از بدست آوردن تشویقی آنها را رها کرده اند .

پس از همین امروز سعی کنید جعبه های بی استفاده را جمع آوری کنید . انواع جعبه هایی که من برای طوطی های خودم استفاده میکنم شامل جعبه خمیر دندان ، جعبه تیغ ، جعبه گیره کاغذ و ... است.

پیشنهاد من :

دوستان سعی کنید این اسباب بازی ها رو جلوی چشم طوطی ها درست کنید که بدونن دقیقا باید چی کار کنن . موقع درست کردن این اسباب بازی ها طوطی من همیشه با دقت نگاه میکرد که ببینه من چیکار میکنم . با اینکار برای بازی کردن با اون اسباب بازی مشتاق تر میشد . همیشه از یه مدل ساده شروع کنید . وقتی دیدین که طوطی شما میتونه خیلی زود به تشویقی ها برسه ، دسترسی به جایزه ها را سخت تر کنید و طوری طراحیش کنید که طوطی شما برای رسیدن به جایزه بیشتر تلاش کنه . امیدوارم این اسباب بازی مورد توجه طوطی های شما قرار بگیره

ترجمه : سپیده

منبع :
    www .parsipet.ir

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    این یک اسباب بازی فوق العاده هست ولی کاغذ خرد شده از کجا میشه گیر اورد این کاغذها و جعبه برای طوطی ضرر نداره این عکس طوطی خوتونه عزیزم خدا حفظش کنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    این یک اسباب بازی فوق العاده هست ولی کاغذ خرد شده از کجا میشه گیر اورد این کاغذها و جعبه برای طوطی ضرر نداره این عکس طوطی خوتونه عزیزم خدا حفظش کنه
    سلام . نه این طوطی من نیست . مطلبی بوده که من ترجمه کردم .

فکر میکنم از جاهایی که جعبه های کادو و روبان و این جور وسایل تزئینی دارن میتونید پیدا کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گیاه . باجی ، عروس
    شماره عضویت
    14664
    ممنون از مقاله

ولی مگر رنگ چاپ شده روی جعبه برای طوطی ضرر ندارد؟

مسمومیت و ...؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط khansari نمایش پست ها
    ممنون از مقاله

ولی مگر رنگ چاپ شده روی جعبه برای طوطی ضرر ندارد؟

مسمومیت و ...؟
    منم اطلاعی ندارم ولی یک چند باری برای کاسکوم درست کردم عاشقش شد و همش میاد پیشم و دوباره از این اسباب بازی های جعبه ای میخواد فکر نکنم ضرر داشته باشه اخه اون ها را که نمیخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    منم اطلاعی ندارم ولی یک چند باری برای کاسکوم درست کردم عاشقش شد و همش میاد پیشم و دوباره از این اسباب بازی های جعبه ای میخواد فکر نکنم ضرر داشته باشه اخه اون ها را که نمیخوره
    زیاد هم نباید حساس بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل / گربه
    شماره عضویت
    22021
    سلام . من با استفاده از لوله های pvc یک پارک بازی بزرگ و البته زیبا رو ساختم

من حدود 10 متر لوله گرفتم ( 30 الی 50 سانت اضافه اومد ) + 17 عدد اتصال به شکل های مختلف + 1 بسته سیخ چوبی + سوهان = حدودا 30 هزار تومان حتی کمتر

بقیه چیزا مثل نخ رنگی و نخ کنفی اینا برای تزئینه البته نخ کنفی برای سر نخوردن طوطی روی تاب هستش(مهم) .. سوهان هم برای کشیدن روی لوله ها و برای سر نخوردن طوطی از

رو لوله ها است ( مهم )

لوله ها را طبق عکسی که می گدارم به ترتیب اتصال دهید (اتصالش سخته ولی از ایرانی بر میاد )

من اینو ساختم اما هنوز کامل نیست زیرا پله های نردبان و محل آبخوری و غذا خوری پرنده روی استند کامل نیست .

این پارک تشکیل شده از :

1. نردبان ( برای ورزش کردن طوطی )

2. تاب (جهت تفریح و لذت طوطی)

3. استند (برای استراحت و تغذیه طوطی)

4. کلی مکان برای آویزان کردن انواع اسباب بازی ها برای مثال : من یک زنگوله و چند عدد پلاستیک آویز کردم که طوطی خوشش می آید .

مکان قرار گیری ظروف برای غذا و آب خوردن طوطی روی استند(میشه به جای آب غذا ی دیگری ریخت ) که من هنوز درست نکردم اما مشخص کردم .

البته نردبان من نیز هنوز کامل نیست و به آن توجه نکنید .

دقت کنید به محل اتصال لوله ها که من لوله هارو روی گاز گرفتم (سر لوله ها ) سپس که حالت خمیری گرفت سر اونو نازک کردم با قاشق و سپس دوباره روی شعله قرار دادم

وقتی مقداری خمیری شو به داخل اتصال فرو بردم و چسبید کار سختی نیست

نکته : لوله ها همینجوری به اتصالات متصل نمیشند

در ضمن من برای اینکه لوله ها سفید بودند روی لوله هارا با نخ های رنگی تزئین کردم شما نیز میتواند این کار را انجام دهید

اگر کسی خوشش اومد در همین تاپیک پست بزاره و من براش کل ماجرای ساخت این پارک رو توضیح میدم

اطلاعیه ::: کل هزینه من برای ساخت این پارک 30 هزار تومان بوده و شما میتوانید آن را با قیمت 60 الی 80 هزار تومان بفروشید ).

باتشکر از همه شما عزیزان پرنده دوست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)