نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687

15 کودهای حاوی جلبکهای دریایی (Seaweeds)

کودهای حاوی عصاره جلبک دریایی.کودهای فوق العاده مرغوب و ارگانیک هستند که حاوی مواد مفید و تمام عناصر ریزمغذی و درشت مغذی برای گیاه هستند.این کودها بسیار مناسب استفاده آکواریوم و گیاهان آبزی هستند.تنظیم PH آب و جایگزین خوبی برای کودهای محلول هستند.
    از معروفترین این کودها مکسی کراپ است که هم اکنون به طور گسترده در سطح جهانی مورد استفاده است.قیمت این نوع کودها بالاست.استفاده از این نوع کودها بهمراه راک داست باعث افزایش فعل و انفعالات میکرب ها شده و عملکرد راک داست را چندین برابر افزایش میدهد.همچنین جایگزین خوبی برای کودهای پتاسیمی و ریزمغذی میباشد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10704
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها

کودهای حاوی عصاره جلبک دریایی.کودهای فوق العاده مرغوب و ارگانیک هستند که حاوی مواد مفید و تمام عناصر ریزمغذی و درشت مغذی برای گیاه هستند.این کودها بسیار مناسب استفاده آکواریوم و گیاهان آبزی هستند.تنظیم PH آب و جایگزین خوبی برای کودهای محلول هستند.
    از معروفترین این کودها مکسی کراپ است که هم اکنون به طور گسترده در سطح جهانی مورد استفاده است.قیمت این نوع کودها بالاست.استفاده از این نوع کودها بهمراه راک داست باعث افزایش فعل و انفعالات میکرب ها شده و عملکرد راک داست را چندین برابر افزایش میدهد.همچنین جایگزین خوبی برای کودهای پتاسیمی و ریزمغذی میباشد.

سلام دوست من شما از این نوع کود استفاده کردید؟ من دوستم مقداری از این کود بهم داده میترسم در آگواریوم استفاده کنم میترسم جلبک بزند کسی از این نوع کود استفاده کرده ؟ میخواستم طریقه مصرف و مقدار دوز مصرفی را برام لطف کند ممنون میشوم

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط abbasvatan نمایش پست ها
    سلام دوست من شما از این نوع کود استفاده کردید؟ من دوستم مقداری از این کود بهم داده میترسم در آگواریوم استفاده کنم میترسم جلبک بزند کسی از این نوع کود استفاده کرده ؟ میخواستم طریقه مصرف و مقدار دوز مصرفی را برام لطف کند ممنون میشوم
    سلام دوست عزیز.مکسی کراپ معروفترین نوع کود کلپ مایع یا جلبک در جهانه که همه استفاده میکنند.نکته مهم اینه که درصورتی که کود جلبک شما تقلبی باشه،یا چینی باشه یقینا مطمئن باشید داخلش کود ازته شیمیایی دارن.اگر اینطور باشه حتما جلبک خواهد زد.اما کودهای اصلی ازت ارگانیک کمی دارند و ضرر ندارن.
    کود جلبک باید به صورت مقدار بسیار کمی استفاده بشه.دقیقش مهم نیست.معمولا در هر هکتار یک لیتر یا دولیتر استفاده میشه.شما در 100 لیتر آب یک قاشق مرباخوری به فاصله هر ماه یکبار اضافه کنید.البته درصورتی که گیاه زیاد داشته باشید.و یادتون باشه هر هفته 20درصد آب آکواریوم را تعویض کنید.کود جلبک برای افزودن عناصر ریزمغذی استفاده میشه و نوعی از اون برای پتاسیم و ریزمغذی ها استفاده میشه.درموقع خرید دقت کنید کود محلول پاشی رو اشتباهی بجای کود آبیاری نخرید.ضرری نداره اما دوزش فرق میکنه.
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17919
    با سلام
    من کود جلبک دریایی دارم
    آیا این کود به تنهایی کفایت میکنه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17919
    عزیز جوابمونو کی میدی؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)