صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 51
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط الماس غرب نمایش پست ها
    آقا بابک ممنون که جواب میدید و تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار میدید، ترکیبات میکس دل که به ماهی میدم،،، دل گوساله، فلفل دلمه زرد، سیر، غذای گرانول نوو، میگو، وهویج آب پز، بنظر شما چطوره؟ ضمنا برا پر رنگ شدن رنگ دیسکس آبی چی خوبه؟ بعضی وقتها خیلی کمرنگ میشن، بازم ممنون که وقت میذاری
    سلام مجدد، خواهش میکنم دوست من وظیفست، امیدوارم که واقعا به دردتون بخوره و مفید باشه...

به نظر من هیچ مشکلی در تغذیه ماه های شما نیست. نظر شخصیم اینه که اگر دل گوسفند رو جایگزین دل گوساله کنید هضمش بسیار آسان تر خواهد بود. اگر ۲ تانک مجزا رو جداگانه با دل گوسفند و گوساله غذا دهی کنید، خواهید دید که اولا رشد دیسکس هایی که با دل گوسفند تغذیه میشن بالا تره، در ثانی غذا بسیار سریع تر هضم میشه، و ثالثا مشکلاتی مثل ورم شکل و انگل های روده ای و ... کم تر دیده میشه. البته منظور این نیست که مثلا دل گوساله انگل روده ای میاره. ولی غذایی که هضم نشه یا سخت هضم بشه، میتونه مشکلات گوارشی دیسکس رو تشدید کنه. با فرض اینکه ماهی انگل روده ای داره (۹۹ درصد دیسکس ها در حالت نرمال دارن ولی بدون مشکل همیزیستی میکنند! ولی بیماری زمانی به وجود میاد که سیستم ایمنی ماهی ضعیف بشه) دیسکسی که با دل گوساله تغذیه شده مستعد تره برای بروز حالت های بیماری. حتی در هنگام برش با چاقو و بعد از اون چرخ کردن هم متوجه بافت بسیار نرم تر دل گوسفند میشید.

البته باز هم عرض میکنم این فقط برای بهتر شدن تغذیه دیسکس هاست و لزوما ایراد نیست.

مورد بعدی، تا جایی که من میدونم، بر خلاف رنگ قرمز که رنگ دانه های مختلفی (چه طبیعی و چه مصنوعی) براش وجود داره، تنها راه تقویت رنگ آبی در دیسکس استفاده از هورمون متیل تستسترون هست که کلا چیز جالبی نیست برای سلامت ماهی. به هر حال غذای سرا دیسکس (مخصوص رنگ آبی) تنها غذای تجاری دیسکس هست که واقعا روی رنگ آبی دیسکس تاثیر بسیار بسیار زیادی میزاره . من بار ها روی دیسکس هایی که خودم تکثیر میکردم تست کردم . بعد از یک ماه، به شدت رنگشون تقویت میشه. حتی روی دیسکس هایی که رگه های آبی ملایم روی باله های بالا و دم و مرکز بدن دارن هم تاثیر داره و اون نقاط رو پر رنگ تر میکنه.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17585
    آقا بابک عزیز، نظرتون درباره کرم خاکی چیه؟ چند بار بهشون دادم به شدت دوست دارن و سرش جنگ میکنن، البته 4 روز میذارم داخل آب بمونن تا محتویات داخل شکمشون تخلیه بشه، ولی یک ماهی میشه که بهشون نمیدم، نظر شما چیه؟ اشکال نداره هفته ای 2بار بهشون بدم؟ آرتمیا هم هفته ای یه بار میدم، خودم پرورش میدم آرتمیا، ضمنا شما من و ماهیام رو نجات دادین از دست ریورتون تقلبی که اینجا جای بحثش نیست، بازم متشکرم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    آقا بابک عزیز، نظرتون درباره کرم خاکی چیه؟ چند بار بهشون دادم به شدت دوست دارن و سرش جنگ میکنن، البته 4 روز میذارم داخل آب بمونن تا محتویات داخل شکمشون تخلیه بشه، ولی یک ماهی میشه که بهشون نمیدم، نظر شما چیه؟ اشکال نداره هفته ای 2بار بهشون بدم؟ آرتمیا هم هفته ای یه بار میدم، خودم پرورش میدم آرتمیا، ضمنا شما من و ماهیام رو نجات دادین از دست ریورتون تقلبی که اینجا جای بحثش نیست، بازم متشکرم
    سلام

قطعا ارزش غذایی بالایی داره ولی ریسک انتقال بیماری هم وجود خواهد داشت.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17585
    سلام، آقا بابک من طبق دستور شما عصاره سیر درست کردم، میگم اشکال نداره قبل از اینکه غذای خشک پلیت اوشن نوتریش رو که یه مقدار خشک هستش بدم به ماهیا، چند قطره از عصاره سیر بریزم روی غذا که هم غذا نرم تر بشه هم اینکه به ماهیا عصاره سیر داده باشم، این کار رو هر روز انجام میدم، نظر شما استاد چیه؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام، آقا بابک من طبق دستور شما عصاره سیر درست کردم، میگم اشکال نداره قبل از اینکه غذای خشک پلیت اوشن نوتریش رو که یه مقدار خشک هستش بدم به ماهیا، چند قطره از عصاره سیر بریزم روی غذا که هم غذا نرم تر بشه هم اینکه به ماهیا عصاره سیر داده باشم، این کار رو هر روز انجام میدم، نظر شما استاد چیه؟
    سلام:
    با اجازه از جناب آژیده
    اشکالی نداره ولی دوست من در ترکیب این غذا سیر موجود میباشد
    ویرایش توسط B@B@K : 29th July 2015 در ساعت 11:27 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17585
    میگم دیسکسای من بعد از 5 ماه شدن 4 اینچ به نظر شما رشدشون چطور بوده؟ روزی که خریدمشون 2 اینچ و 1.5 اینچ بودن، ،، دوتا بولداگ هم دارم که خیلی رشدشون کمه،

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سیچلاید افریقایی
    شماره عضویت
    18590

اسپرولینابرای تروفئوس ها

سلام ،دوستان عزیز میشه اسپرولینارو ازداروخانه هاتهیه کرد وبه تروفئوس ها داد؟مارک اسپرولینا هم مهمه که ازداروخانه بگیرم یانه؟به تجربه ی شما نیازدارم راهنمایی کنید لطفا

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeiel نمایش پست ها
    سلام ،دوستان عزیز میشه اسپرولینارو ازداروخانه هاتهیه کرد وبه تروفئوس ها داد؟مارک اسپرولینا هم مهمه که ازداروخانه بگیرم یانه؟به تجربه ی شما نیازدارم راهنمایی کنید لطفا
    سلام :
    البته اینجا مبحث مربوط به دیسکس میباشد ولی در هر صورت بهتر است شما از محصولات مخصوص ماهیان استفاده نمایید چون میزان ترکیبات اونها توسط متخصصین تعیین شده نمونه اش در زیر موجود هست که بزودی در بازار ایران خواهد امد
    SPIRULINA GRANULAT - Tropical
    SUPER SPIRULINA FORTE - Tropical
    SUPER SPIRULINA FORTE GRANULAT - Tropical

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    24461
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    جالب بود داشتم عکسهای این اسپرولینا رو تو یکی از سایتها می دیدم این به چشمم خورد خالی از لطف نیست . تقدیم به دوستداران پرنده ها :

دوستان عزیز خیلی خیلی حرفه ای تر ماها (*که حالا سالهای سال هست داریم دیسکس داری می کنیم با کلی آزمایش و خطا .... ) دارن به غذاهاشون اسپرولینا می زنن . با خیال راحت اگر گیر میارید بزنید در مقابل هزینه ای که برای دل و میگو می پردازید هزینه ای نداره که به فکر صرف اقتصادی قضیه باشیم . اینکه تمامی غذاهای شرکتی دارن از این استفاده می کنند تاییدی بر اهمیت این ماده که جدیدا دارن روش مانور میدن . ضمنا اجباری در کار نیست کسی نمی خواد نزنه
    سلام
    در جایی دیدم نوشته بود اسپرولینا اگه به صورت قرص باشه برا دیسکس چسبندگی روده میاره و بهتره به صورت پودر استفاده به
    نظر حضرت عالی چیه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    24461
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    درود من اسپیرولینا رو از داروخانه بصورت قرص خریدم و پودرش کردم و در غذای دست ساز خودم استفاده کردم. من 22000 خریدم یک بسته 100 تاییش رو ولی تازگی فکر می کنم 45000 شده.

دوست گرامی
    من جایی دیدم تاکید کرده بود حتما از پودر استفاده کنید چون ماده ای که پودر رو به قرص تبدیل میکنه انسداد روده برا دیسکس میاره و خطرناکه تا حدی هم این استدلال درست به نظر میرسه البته در این مورد اساتید حاظر در این سایت باید نظر بدن

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)