صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 51
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12503
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    سلام جناب رضایی
    لطفا مقدار استفاده از جلبک اسپروینا رو در یک اندازه مشخص از غذای میکس شده بفرمایید؟
    با تشکر
    با اجازه دکتر رضایی
    فقط یک روز در هفته با میکس دل قاطی بشه وبه ماهی ها داده بشه ، کفایت میکنه . 1 گرم اسپیرولینا در 100 گرم مخلوط دل.
    ویرایش توسط B@B@K : 9th February 2014 در ساعت 01:14 AM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام :
    با کسب اجازه از فرشاد رضایی عزیزم
    بیشتر مواد معدنی و جلبک اسپرولینا در غذاهای گرانولی شرکتهای معتبری مثل تترا،سرا،جی بی ال گنجانده شده است و نیازی به استفاده مجزا اسپرولینا در مخلوط دل نمی باشد. صرف اینکه با توجه به کوتاه بودن روده دیسکس و عدم هضم و دریافت کامل آنزیمهای گیاهی (دیسکس به همین دلیل در رده ماهیان گوشتخوار می باشد) یکی از مواد اصلی لازمه رشد دیسکس خاکستر و پروتین می باشد (در کتاب دیسکس نگاشته شده توسط آقای کرمی) لذا بنده بشخصه دادن غذاهای گرانولی را به همراه مخلوط دلی که اساتید در همین سایت قرار داده اند مناسب دیسکس دانسته و نیازی به اضافه نمودن اسپرولینا بصورت جداگانه (چون در غذاهای فوق الذکر بمقدار کافی وجود دارد) نمی باشد
    سلام . ممنون آرش عزیز . با توجه به اینکه در پودر جلبک پوسته ی گیاهی تا حدودی شکسته شده مطمئنا موادش به راحتی می تونه جذب روده های دیسکس بشه . ضمن اینکه کلی مینرال و ویتامینها هم می تونه به راحتی جذب بشن . حالا این نظر شخصی من هست و در تمامی غذاهای حرفه ای که به قول شما در غذاهای شرکتی ( که اگر جذب نمی شد گنجانده نمی شد ) هست . ضمن اینکه اکثر پروش دهنده های دیسکس از پودر اسپرولینا استفاده می کنند .

مانند نمونه های زیر

http://maxstrandberg.com/articles/discusfood_recipe.htm

http://www.clcdiscus.com/discus-fish...h-food-recipe/

http://rockymountaindiscus.com/Discu...ood_recipe.htm

http://www.buzzle.com/articles/discu...od-recipe.html

و کلی منابع دیگر ...
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 8th February 2014 در ساعت 10:28 PM

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    تترا بیتس کامپلیت،غذای دیسکس Discus flakes اوشن نوتریشن،غذای شرکتOcean Nutrition -مخصوص دیسکس-غذاهای هیکاری دیسکس-تترا بیتس کامپلیت،تترا پریما که همگی محصولات مذکور رو می توانید در لینکهای http://www.parsipet.ir/thread16081.html , http://www.parsipet.ir/thread17406.html , .... ملاحظه بفرمایید.
    مجددا عرض می کنم در صورتیکه که استفاده از غذاهای تجاری بصرفه باشند و در مصارف خانگی نیاز به افزودن اسپرولینا نیست اما در واحدهای حجم بالا و سالنها در صورتیکه غذاهای تجاری بصرفه نباشند قاعدتاً طبق مورد رضایی عزیز عمل می شود.

جناب رضایی احتمالا همزمان پست زدیم.البته پست بنده رد حرفهای حضرتعالی نیست بلکه با این شرایط بازار و پیدا نکردن مثلاً موادی مثل متیلن بلو اصل، پیدا کردن جلبک اسپرولینا و مخلوط آن با دل شاید دردسرهای زیادی داشته باشد و برای مصارفی مثل مصارف خانگی راه حل آسودتر رو بنده به دوست عزیزمون پیشنهاد کردم.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    جالب بود داشتم عکسهای این اسپرولینا رو تو یکی از سایتها می دیدم این به چشمم خورد خالی از لطف نیست . تقدیم به دوستداران پرنده ها :

دوستان عزیز خیلی خیلی حرفه ای تر ماها (*که حالا سالهای سال هست داریم دیسکس داری می کنیم با کلی آزمایش و خطا .... ) دارن به غذاهاشون اسپرولینا می زنن . با خیال راحت اگر گیر میارید بزنید در مقابل هزینه ای که برای دل و میگو می پردازید هزینه ای نداره که به فکر صرف اقتصادی قضیه باشیم . اینکه تمامی غذاهای شرکتی دارن از این استفاده می کنند تاییدی بر اهمیت این ماده که جدیدا دارن روش مانور میدن . ضمنا اجباری در کار نیست کسی نمی خواد نزنه
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 8th February 2014 در ساعت 10:54 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12671
    سلام ببخشید اگه سوالمو بد جایی میپرسم اسپرولینارو از کجا میشه تهیه کرد.؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan123 نمایش پست ها
    سلام ببخشید اگه سوالمو بد جایی میپرسم اسپرولینارو از کجا میشه تهیه کرد.؟
    سلام دوست گرامی من خودم تازگی از نواب تهیه کردم برخی فروشگاه ها دارن ولی قیمتش یک کم زیاده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    جناب رضایی، از شرکت Sera در مورد محصول Sera Micron که قبلا خدمتتون عرض کرده بودم سوال کردم.

جواب دادن که
    yes, of course
    Just blend it in with the other food you use.

Dr. Bodo Schnell
    sera GmbH
    Borsigstr. 49
    52525 Heinsberg
    Germany

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط astalavista نمایش پست ها
    جناب رضایی، از شرکت Sera در مورد محصول Sera Micron که قبلا خدمتتون عرض کرده بودم سوال کردم.

جواب دادن که
    yes, of course
    Just blend it in with the other food you use.

Dr. Bodo Schnell
    sera GmbH
    Borsigstr. 49
    52525 Heinsberg
    Germany
    سلام . مطمئنا جواب همین خواهد بود . من هم مدتی که آبشور داشتم غذاهاش مونده بود به غذای دیسکس هام قاطی کردم و دادم . مطمئنا برندهای معنبر بهترین کیفیت و مغذی ترین مواد رو در غذاهای خود گنجایش میدن بنا براین مطمئنا مفید خواهد بود . ولی هدف تاپیک که مستقیما اسپرولینا و ترکیب در غذابود رو من بهش اشاره کردم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15222

جلبک اسپیرولینا

اسپيرولينا به دليل پروتئين بالا، ويتامين ها، اسيدهاي آمينه ضروري و اسيدهاي چرب ضروري آن شناخته شده است و از اين جلبك ها به عنوان غذا استفاده مي كردند و اسپيروليناي خشك شده را به عنوان غذاي لارو ميگو و ماهي بطور انبوه توليد كرده اند اسپيرولينا تنها ميكروجلبكي است كه فوايد زيادي براي رشد آن داشته و هزينه توليد را كم كرده و نسبت هزينه به كارايي را بطور قابل توجهي توسعه يافته استTodd Lorenz,1998 در چندين مطالعه از اسپيروليناي خشك شده به عنوان مكمل غذايي براي سخت پوستان استفاده شده است.
    اسپیرولینا جزو میکروآلگهای است.جلبک اسپیرولینا متعلق به شاخه سیانو باکترها یا جلبک سبز آبی می باشد .این جلبک در منطقه های مختلفی اب شیرین وشور یافت میشود که در بعضی از کشور ها به صورت تجاری به پرورش آن میپردازند کشورهایی از جمله چین هاوایی تایلند کوبا هند ویتنام تایوان استرالیا اسپانیا … میباشند.
    ارزش غذایی اسپیرولینا بستگی به شرایط پرورش ونگهداری ان می باشد که دارای ۶۵% پروتئین ۱۵ %کربوهیدرات ۶٫۵% چربی۹% مواد معدنی ۳ % اب۱٫۵%فیبر میباشد همچنین دارای ویتامین ب۱۲ب۱ب۲ ب۳ب۶ب۹ وسی ودی وای ومواد معدنی پتاسیم-کلسیم-اهن-فسفر-سدیم نیز اسد چرب ضروری GLA که کمک به DNA برای ترمیم خود در این جلبک میباشد اسپیرولینا بین ۱۸ تا ۲۲ اسید امینه اصلی دارد که کاملترین پروتیین گیاهی را میسازند. ضمنا دارای رنگدانه کاروتنویید ها که توسط بدن ماهی جذب شده وبعد به ویتامین a تبدیل شده حدودا ۵۲% رنگدانه های اسپرولینا بتاکاروتن تشکیل میابد ورنگدانه فایکوسیانین که گاهی تا ۲۰%این جلبک را تشکیل میدهد البته رنگدانه هایی از قبیل کلروفیل .زانتو فیل .بتاکرپتوزاتین به مقدار مطلوبی به چشم میخورد و در نهایت برای رشد و سلامتی ماهیان زینتی بسیار مفید است

اساسا مصرف اسپیرولینا در ایجاد ایمنی بالا در بدن موجودات بسیار مؤثر است.اسپیرولینا منبع عمده ای از کربوهیدراتها از جمله گلیکوژن بوده که بوسیله بدن جذب شده و موجب انرژی بالا در بدن میشوند .

امروزه پرورش دهندگان ژاپنی به پنج کلید سود آوری در مصرف اسپیرولینا در خوراک آبزیان دست پیدا کرده اند.
    ۱- میزان رشد بهتر ۲- بهبود کیفیت در رنگ پذیری ماهی ۳- میزان بقاء بیشتر ۴- کاهش مصرف دارو ۵- کاهش ضایعات محیطی
    مصرف اسپیرولینا پنج سود اساسی را برای آکواریوم داران بدنبال دارد. ۱- تامین ویتامینها و مواد معدنی لازم ۲- سرشار از پروتئین های مخاطی جهت سلامت پوست ۳- حاوی فیکوسیانین جهت جلوگیری از چاقی و افزایش رشد بهتر ماهی۴- وجود اسید های چرب ضروری به منظور رشد متناسب اندام ها ۵- غنی از رنگ دانه شبیه کاریتونیدها .
    منبع : somo

طبق فرمایشات دکتر رضایی ، که اینجانب اکثر پست های ایشون رو مطالعه و بررسی می کنم و تشکر و قدردانی از راهنمایی ایشون دارم مقداری جلبک اسپیرولینا خالص بدست آوردم که در تغذیه ماهیان دیسکس بلو دایموند استفاده می کنم البته این جیره رو در 4 روز شروع کردم و واقعا نتیجه گرفتم چرا که چند تا از ماهیان دیسکس اصلا غذا نمی خوردن اما از وقتی به میکس دلم زدم در عرض 15 دقیقه تمام غذا رو میخورن حالا نمی دونم بهشون بازم بدم یا نه از دوستان راهنمایی می خوام تا دیروز مشکلم غذا نخوردنشون بود . الان مشکلم با زیاد غذا خوردنشون هست .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا مصدقی نژاد نمایش پست ها
    اسپيرولينا به دليل پروتئين بالا، ويتامين ها، اسيدهاي آمينه ضروري و اسيدهاي چرب ضروري آن شناخته شده است و از اين جلبك ها به عنوان غذا استفاده مي كردند و اسپيروليناي خشك شده را به عنوان غذاي لارو ميگو و ماهي بطور انبوه توليد كرده اند اسپيرولينا تنها ميكروجلبكي است كه فوايد زيادي براي رشد آن داشته و هزينه توليد را كم كرده و نسبت هزينه به كارايي را بطور قابل توجهي توسعه يافته استTodd Lorenz,1998 در چندين مطالعه از اسپيروليناي خشك شده به عنوان مكمل غذايي براي سخت پوستان استفاده شده است.
    اسپیرولینا جزو میکروآلگهای است.جلبک اسپیرولینا متعلق به شاخه سیانو باکترها یا جلبک سبز آبی می باشد .این جلبک در منطقه های مختلفی اب شیرین وشور یافت میشود که در بعضی از کشور ها به صورت تجاری به پرورش آن میپردازند کشورهایی از جمله چین هاوایی تایلند کوبا هند ویتنام تایوان استرالیا اسپانیا … میباشند.
    ارزش غذایی اسپیرولینا بستگی به شرایط پرورش ونگهداری ان می باشد که دارای ۶۵% پروتئین ۱۵ %کربوهیدرات ۶٫۵% چربی۹% مواد معدنی ۳ % اب۱٫۵%فیبر میباشد همچنین دارای ویتامین ب۱۲ب۱ب۲ ب۳ب۶ب۹ وسی ودی وای ومواد معدنی پتاسیم-کلسیم-اهن-فسفر-سدیم نیز اسد چرب ضروری GLA که کمک به DNA برای ترمیم خود در این جلبک میباشد اسپیرولینا بین ۱۸ تا ۲۲ اسید امینه اصلی دارد که کاملترین پروتیین گیاهی را میسازند. ضمنا دارای رنگدانه کاروتنویید ها که توسط بدن ماهی جذب شده وبعد به ویتامین a تبدیل شده حدودا ۵۲% رنگدانه های اسپرولینا بتاکاروتن تشکیل میابد ورنگدانه فایکوسیانین که گاهی تا ۲۰%این جلبک را تشکیل میدهد البته رنگدانه هایی از قبیل کلروفیل .زانتو فیل .بتاکرپتوزاتین به مقدار مطلوبی به چشم میخورد و در نهایت برای رشد و سلامتی ماهیان زینتی بسیار مفید است

اساسا مصرف اسپیرولینا در ایجاد ایمنی بالا در بدن موجودات بسیار مؤثر است.اسپیرولینا منبع عمده ای از کربوهیدراتها از جمله گلیکوژن بوده که بوسیله بدن جذب شده و موجب انرژی بالا در بدن میشوند .

امروزه پرورش دهندگان ژاپنی به پنج کلید سود آوری در مصرف اسپیرولینا در خوراک آبزیان دست پیدا کرده اند.
    ۱- میزان رشد بهتر ۲- بهبود کیفیت در رنگ پذیری ماهی ۳- میزان بقاء بیشتر ۴- کاهش مصرف دارو ۵- کاهش ضایعات محیطی
    مصرف اسپیرولینا پنج سود اساسی را برای آکواریوم داران بدنبال دارد. ۱- تامین ویتامینها و مواد معدنی لازم ۲- سرشار از پروتئین های مخاطی جهت سلامت پوست ۳- حاوی فیکوسیانین جهت جلوگیری از چاقی و افزایش رشد بهتر ماهی۴- وجود اسید های چرب ضروری به منظور رشد متناسب اندام ها ۵- غنی از رنگ دانه شبیه کاریتونیدها .
    منبع : somo

طبق فرمایشات دکتر رضایی ، که اینجانب اکثر پست های ایشون رو مطالعه و بررسی می کنم و تشکر و قدردانی از راهنمایی ایشون دارم مقداری جلبک اسپیرولینا خالص بدست آوردم که در تغذیه ماهیان دیسکس بلو دایموند استفاده می کنم البته این جیره رو در 4 روز شروع کردم و واقعا نتیجه گرفتم چرا که چند تا از ماهیان دیسکس اصلا غذا نمی خوردن اما از وقتی به میکس دلم زدم در عرض 15 دقیقه تمام غذا رو میخورن حالا نمی دونم بهشون بازم بدم یا نه از دوستان راهنمایی می خوام تا دیروز مشکلم غذا نخوردنشون بود . الان مشکلم با زیاد غذا خوردنشون هست .
    سلام ممنون از مطلب و منبعی که قرار دادید و لطفتون .

من در اکثر منابع و چند دوست حرفه ای دیسکس باز خارجی که دارم همونطوری که در غذای دیسکس نیز همراه با عکس گذاشتم اسپرولینا رو در تمامی جیره های غذایی لحاظ می کنند .

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)