صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    واقعا کلامتون متین هست ولی خب اینجا ایرانه :cool: :D هنوز اونایی که از آب استخر پرورش ماهی برای کشاورزی استفاده میکنن به تظر شخصی من خیلی بهتره تا اینکه بخوان آب رو روانه رودخانه کنن یا اینه همینطوری توی زمین بایری رها کنن. دیدم که میگم
    یه سوال: در سیستم آکواپونیک آبی که وارد زمین میشه چگونه باز در اختیارماهی قرار میگیره؟؟

ارسال شده ازطریق تلفن همراه - گوشی 1100
    اول عذرخواهی میکنم بابت بحث های خارج فروم و سایت از جناب مدیر.
    جناب تاکسیما آب در سیستم مداربسته وارد زمین دیگه نمیشه.یک بستر کاشت داره که خاک نداره.مثل کوکوپیت و پرلیت و یا شن.آب وارد اونجا میشه و دوباره برمیگرده به تانک.ولی سامپ های مخصوص و بزرگی داره و همینطور مدیریتش خیلی سخته و هزینه نگهداریش و ساختش بالاست.
    برای همین تا حالا در سطح جهانی بزرگترین گلخانه ای که ساخته شده در دبی بوده با مساحت 4000 مترمربع که خارجی ها ها براشون ساختن.در ایران چند دانشگاه اقدام به این کار کردند ولی فقط در حد تحقیقاتی بوده.منم میخواستم 3000مترمربع گلخانه با همین طرح بزنم که زمینم 4درصد از حد استاندارد کوچیکتر بود مجوز ندادند.سیستم آکواپونیک بیوفیلترهای خاص و بسیار قوی داره و نیاز به پمپهای بزرگ و قوی هست.ولی عجب سبزی های خوش عطری به عمل میاد.تمام میوه تره بارهای شهر حاضر شدن سبزی منو بخرند وقتی کمی از اون سبزی رو دادم مزه کردند.این عکسی از سیستم کوچک من در حیاط خونه بود که سبزی هاشو میتونید ببینید.ریحان سبز،ریحان بنفش،خربزه،نعنا و گوجه فرنگی.این مربوط به یکسال پیش میشه و زمانی که هنوز کار ذستم نیامده بود.توت فرنگی هم کاشتم ولی گل میکرد و گلهاش خشک میشد.بعدا فهمیدم در اثر کمبود مواد اصلی بوده.توت فرنگی و کلا میوه دارها خیلی پرورششون سخته ولی سبزی های برگی راحته.توصیه میکنم کلا کسی دنبال پرورش محصولات مثمر نره در این سیستم که برشکست میکنه بیچاره میشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    دوستان بحث 30یا30 و کشور و مدیریت واقعا خارج از بحثه این تایپیک و کلا فروم ما هست..
    لطفا رعایت کنید..
    ممنونم..
    سلام و درود
    بنده بعيد ميدونم حرفي سي يا سي بوده باشه و اگر اينطور به نظر رسيده بنده پوزش ميطلبم

نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    اول عذرخواهی میکنم بابت بحث های خارج فروم و سایت از جناب مدیر.
    جناب تاکسیما آب در سیستم مداربسته وارد زمین دیگه نمیشه.یک بستر کاشت داره که خاک نداره.مثل کوکوپیت و پرلیت و یا شن.آب وارد اونجا میشه و دوباره برمیگرده به تانک.ولی سامپ های مخصوص و بزرگی داره و همینطور مدیریتش خیلی سخته و هزینه نگهداریش و ساختش بالاست.
    برای همین تا حالا در سطح جهانی بزرگترین گلخانه ای که ساخته شده در دبی بوده با مساحت 4000 مترمربع که خارجی ها ها براشون ساختن.در ایران چند دانشگاه اقدام به این کار کردند ولی فقط در حد تحقیقاتی بوده.منم میخواستم 3000مترمربع گلخانه با همین طرح بزنم که زمینم 4درصد از حد استاندارد کوچیکتر بود مجوز ندادند.سیستم آکواپونیک بیوفیلترهای خاص و بسیار قوی داره و نیاز به پمپهای بزرگ و قوی هست.ولی عجب سبزی های خوش عطری به عمل میاد.تمام میوه تره بارهای شهر حاضر شدن سبزی منو بخرند وقتی کمی از اون سبزی رو دادم مزه کردند.این عکسی از سیستم کوچک من در حیاط خونه بود که سبزی هاشو میتونید ببینید.ریحان سبز،ریحان بنفش،خربزه،نعنا و گوجه فرنگی.این مربوط به یکسال پیش میشه و زمانی که هنوز کار ذستم نیامده بود.توت فرنگی هم کاشتم ولی گل میکرد و گلهاش خشک میشد.بعدا فهمیدم در اثر کمبود مواد اصلی بوده.توت فرنگی و کلا میوه دارها خیلی پرورششون سخته ولی سبزی های برگی راحته.توصیه میکنم کلا کسی دنبال پرورش محصولات مثمر نره در این سیستم که برشکست میکنه بیچاره میشه.

سلام و ارادت
    ممنون از بابت توضيحاتتون ، الان فهميدم كه منظورتون چه سيستمي هست ولي خب اين كار واقعا هزينه بر هست و هركسي نميتونه انجام بده
    البته كسي كه تجربه داره مانند شما ميتونه در سطح كم شروع كنه ولي براي هركسي نميتونه استارت بزنه به قول شما زمين ميخوره
    ولي واقعا سبزي هاي زيبايي هستن

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    ممنونم لطف دارید.البته کار خیلی سختی نیست.ولی هزینه اول کارش بالاست.سبزی هام خیلی خوب بود.فقط خربزه مزه آب خالی میداد.انگار یه تیکه چوب آبدار داری میخوری.اینم عکس خربزه ها:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)