نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    14870

رفتارشناسی همستر (ترجمه)

هَمسترها نمی توانند صحبت کنند اما آنها میتوانند از طریق زبان بدن و یا صدای خود به ما،آنچه را که میخواهند بگویند را نشان دهند اگر شما به این اعتقاد دارید پس به آسانی میتوانید آن چیزی که همستر در تلاش است به شما بگوید را بفهمید.

در این قسمت به چند نمونه از معنی حرکات و صداهای همستر پرداخته میشود:

جویدن میله های قفس:"من حوصله ام سر رفته لطفا به من اسباب بازی های جدید برای جویدن بدهید و یا من را در یک قفس بزرگ تر بگذارید و برای من فضایی بیشتر برای بازی کردن تهیه کنید."

چشم ها به سختی باز هستند و گوش ها به پشت جمع اند:"من خواب الود هستم به من فرصت بیشتری برای بیدار شدن بده و یا ممکنه که گازت بگیرم."
    صاحب من:"بعداز بازی و خواب من احتیاج به تمیز شدن دارم."

تمیز کردن مکرر همستر:"من اشفته و پریشان ویا هیجان زده هستم ."

نشسته درحالی که گوش ها رو به جلو و بدون حرکت است :"من چیز جالبی میبینم ."

تق و لق کردن(سروصدا کردن):"من خوشحال نیستم و احساس خوبی ندارم لطفا من را به قفسم برگردون."

خمیازه کشیدن وکشش بدن:"من احساس بزرگ بودن میکنم ویک خواب خوب در طول روز را داشته ام."

محیط زندگیهمسترباید مانند هر حیوان دیگری محیطی امن و راحت وبه دور از استرس و اضطراب باشد و در غیر این صورت می تواند به مشکلات سلامتی ورفتاری منجر شود و باقی بماندهمستر ها استرس خود را از طریق گاز گرفتن ، تق ولق کردن و پر خوری نشان می دهند .

اگر به نظرتان مکان زندگی همسترتان نامناسب است ان را تغییر دهید و به خاطر داشته باشید که قفس
    همسترهمیشه باید تمیز باشد از بیدار شدنش در طول روز جلوگیری کنید قفسهمسترسوری و یا کوتوله ها که با یکدیگر درگیری دارند را جدا کنید.

یک چرخ وفلک در اختیارهمسترخود قرار دهید و اسباب بازی هایی برای جویدن او تهیه کنید و قفس همستر تان را از محل های استرس زا است دور نگهدارید و ان را در مکان های ارام قرار دهید.دمای محل زندگی خود را در درجه حرارت بالا قرار نداده و بمقدار کافی غذا و مواد آشیانه سازی در اختیار همستر مادر و نوزادانش قرار دهید.

ترجمه اختصاصی پارسی پت

مترجم :
    SADAF2430

ویرایش توسط sepideh : 5th February 2014 در ساعت 05:40 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    صدف عزیز .. منون بخاطر زحمت و وقتی که گذلشتید ..

لایک و تشکر کفایت نمیکرد..

ممنون..

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)