صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 36
    کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    اين نوشته من قسمت دوم هم داشت:
    - كتاب خواندن: برايشان كتاب هاي كودك بخوانيد تا سرگرم شوند. همچنين سعي كنيد رنگ* هاش، اشكال و اعضاي بدنشان را آموزش دهيد.
    - به آنها ياد بدهيد در آغوشتان به پشت بخوابند. بعد مي توانيد شكمشان را قلقلك دهيد و يا اسباب بازي هاي كوچكي بدهيد كه در حاليكه سر و ته هستند با آنها بازي كند.
    - جوجو اومد بخورتت- ناخن*هايتان را روي سطح زمين بگذاريد و با نوك انگشتان خود به سويش حركت كنيد و با تكرار جمله مذكور وقتي به پرنده رسيديد سينه يا شكمش را قلقلك دهيد.
    - روي زمين يا روي تختان رفته و با پرنده بازي كنيد- اسباب بازي ها يا حتي جعبه اي از ني را برداشته و اجازه دهيد در حاليكه همراهي اش مي كنيد با آنها سرگرم شود.
    هر كاري كه همراه با او انجام دهيد، حتي ديدن تلويزيون براي پرنده ارزش دارد.
    پا بازي- يك بازي بسيار عالي كه مي توانيد با هم انجام دهيد. طوطي پايش را به شما مي دهد و شما آن را تكان مي دهيد. سعي كنيد چيزهاي مختلفي كه مي تواند با پا انجام دهد را به پرنده خود بياموزيد.
    بازي خرابكاري- بعضي طوطي ها دوست دارند كاغذ پاره كنند و آن را ريز ريز كنند. مقداري دستمال كاغذي برداريد و به طوطي بدهيد تا تكه تكه كند. هر چه بيشتر شلوغي بيشتري ايجاد شود طوطي بيشتر لذت خواهد برد.
    - سعي كنيد از هر آنچه با هم انجام مي دهيد يك بازي بسازيد. طوطي من علاقه دارد از قاشق سوپ بخورد. او هر قطره سوپ كه بر زمين مي ريزد من مي گويم :اوووپس و مي خندم. از آن به بعد از هر قطره خودش مي گويد اوووپس و او مي خندد.
    منبع: www.birdsnways.com
    ویرایش توسط فرفره : 22nd July 2010 در ساعت 11:13 AM دلیل: اصلاح نوشتار

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    كنف طبيعي براي ساختن اسباب بازي از كجا پيدا كنم؟همه خرازيا دارن ولي نميدونم طبيعيه يا نه.
    دوست عزيز كنف طبيعي و غير طبيعي نداره ..بهتره شما از ابزار فروشها بخريد در ضمن خود كنف اسباب بازي حساب نميشه بلكه براي ساخت اسباب بازي و اتصال قطعات چوب از اون استفاده ميشه.بهترين كار اين هست كه يك زنجير استيل بخريد و قطعات چوب رو سوراخ كنيد و از اون زنجير رد كنيد...اين ميشه يك اسباب بازي درست و حسابي البته با توجه به نوع طوطي شما بايد زنجير با استحكام مناسب بخريد....زنجيري كه به درد ككاتيل ميخوره براي شاه طوطي و يا كاسكو مناسب نيست.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    اين نوشته من قسمت دوم هم داشت:
    - كتاب خواندن: برايشان كتاب هاي كودك بخوانيد تا سرگرم شوند. همچنين سعي كنيد رنگ* هاش، اشكال و اعضاي بدنشان را آموزش دهيد.
    - به آنها ياد بدهيد در آغوشتان به پشت بخوابند. بعد مي توانيد شكمشان را قلقلك دهيد و يا اسباب بازي هاي كوچكي بدهيد كه در حاليكه سر و ته هستند به آنها بازي كنند.
    - جوجو اومد بخورتت- ناخن*هايتان را روي سطح بگذاريد و با نوك انگشتان خود به سويش حركت كنيد و با تكرار جمله مذكور وقتي به پرنده رسيديد سينه يا شكمش را قلقلك دهيد.
    - روي زمين يا روي تختان رفته و با پرنده بازي كنيد- اسباب بازي ها يا حتي جعبه اي از ني را بداشته و اجازه دهيد در حاليكه همراهي اش مي كنيد با آنها سرگرم شود.
    هر كاري كه همراه با او انجام دهيد، حتي ديدن تلويزيون براي پرنده ارزش دارد.
    پا بازي- يك بازي بسيار عالي كه مي توانيد با هم انجام دهيد. طوطي پايش را به شما مي دهد و شما آن را تكان مي دهيد. به عقب برگردانيد و سعي مي كنيد چيزهاي مختلفي كه مي تواند با پا انجام دهد را به پرنده خود بياموزيد. مثل دست تكان دادن يا بوسيدن پا.
    بازي خرابكاري- بعضي طوطي ها دوست دارند كاغذ پاره كنند و آن را ريز ريز كنند. مقداري دستمال كاغذي براي هر دو تان برداريد. مال خودتان را پاره كنيد و با طوطي بازي كند. هر چه بيشتر شلوغي بيشتري ايجاد شود طوطي بيشتر لذت خواهد برد.
    - سعي كنيد از هر آنچه با هم انجام مي دهيد يك بازي بسازيد. طوطي من علاقه دارد از قاشق سوپ بخورد. او هر قطره سوپ كه بر زمين مي ريزد من مي گويم :اوووپس و مي خندم. از آن به بعد از هر قطره خودش مي گويد اوووپس و او مي خندد.
    منبع: www.birdsnways.com
    با تشكر از مطالب مفيدي كه اينجا قرار داديد ...ازتون خواهش مي كنم قبل از فرستادن پست يكبار اون رو بخونيد و اصلاحش كنيد بعد بفرستيد حتي اگر از جايي كپي كردين..بالاخره اينجا پست به نام شما فرستاده ميشه و هر اشكالي در اون باشه ميشه اشكال كار شما حتي اگر نوشته فرد ديگري باشه.

در مورد مطالب جالب و بازيهايي كه باطوطي ميشه كرد شما زحمت كشيدين و اين مطالب رو اينجا قرار دادين اما من همين الان به كساني كه اين نوشته رو خوندن بگم كه تمامي اين بازيها مربوط ميشه به زماني كه طوطي كاملا رام شده و با شما رفيق هست....يه وقت نبينم بچه ها انتظار چنين بازيهايي رو با يك طوطي وحشي يا نيمه رام داشته باشن!
    گاهي اتفاف ميوفته كه يكي از بچه ها برام پيام ميفرسته كه من با كاسكوم بازي مي كنم و توپ براش پرت مي كنم اما اون باهام بازي نميكنه و يا ميگن كه چرا دستم رو كه داخل قفس مي كنم نمياد روي دستم و يا ميگن كه چرا نمي تونيم طوطيمون رو به پشت روي دستمون بخوابونيم......من ازشون مي پرسم كه چند وقته طوطي رو داريد ، اونها ميگن كه يكي دو ماهه و هنوز رام نيست....آخه عزيز من طوطي كه وحشي هست و از شما مي ترسه و 2 ماهه كه پيش شماست چه انتظاري داري كه بتوني به پشت كف دستت بخوابونيش؟!!!!!!!!! آقا آدم از اين سوالها مخش به جوش مياد.

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    با تشكر از مطالب مفيدي كه اينجا قرار داديد ...ازتون خواهش مي كنم قبل از فرستادن پست يكبار اون رو بخونيد و اصلاحش كنيد بعد بفرستيد حتي اگر از جايي كپي كردين..بالاخره اينجا پست به نام شما فرستاده ميشه و هر اشكالي در اون باشه ميشه اشكال كار شما حتي اگر نوشته فرد ديگري باشه.

در مورد مطالب جالب و بازيهايي كه باطوطي ميشه كرد شما زحمت كشيدين و اين مطالب رو اينجا قرار دادين اما من همين الان به كساني كه اين نوشته رو خوندن بگم كه تمامي اين بازيها مربوط ميشه به زماني كه طوطي كاملا رام شده و با شما رفيق هست....يه وقت نبينم بچه ها انتظار چنين بازيهايي رو با يك طوطي وحشي يا نيمه رام داشته باشن!
    گاهي اتفاف ميوفته كه يكي از بچه ها برام پيام ميفرسته كه من با كاسكوم بازي مي كنم و توپ براش پرت مي كنم اما اون باهام بازي نميكنه و يا ميگن كه چرا دستم رو كه داخل قفس مي كنم نمياد روي دستم و يا ميگن كه چرا نمي تونيم طوطيمون رو به پشت روي دستمون بخوابونيم......من ازشون مي پرسم كه چند وقته طوطي رو داريد ، اونها ميگن كه يكي دو ماهه و هنوز رام نيست....آخه عزيز من طوطي كه وحشي هست و از شما مي ترسه و 2 ماهه كه پيش شماست چه انتظاري داري كه بتوني به پشت كف دستت بخوابونيش؟!!!!!!!!! آقا آدم از اين سوالها مخش به جوش مياد.

حق با شماست. ممنون از تذكري كه به من داديد. از جايي برداشت كرده بودم ولي خودم تايپ كردم. يك بار هم خوندم ولي متوجه اشتباهم نشده بودم. الآن كه دوباره خوندم فهميدم و ويرايش كردم.
    ویرایش توسط فرفره : 22nd July 2010 در ساعت 11:16 AM

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    سلام. من ديروز يه اسباب بازي براي كاسكو خريدم. حالا دو تا سئوال داشتم:
    1- چه جوري اسباب بازي رو داخل قفسش بذارم كه نترسه؟
    2- اين اسباب بازي كه من خريدم هيچ مشما يا روكشي نداشت. منظورم اينه كه داخل مغازه بالاخره گرد و خاك مي گيره. و چون هم كنف داره و هم مهره هاي چوبي بايد بشورمش؟ بعد بدم به كاسكو تا بازي كنه.
    3- اگه بايد بشورمش چه جوري (يعني با آب خالي كفايت مي* كنه)؟ كنف كه در اثر شستن خراب نمي شه؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام. من ديروز يه اسباب بازي براي كاسكو خريدم. حالا دو تا سئوال داشتم:
    1- چه جوري اسباب بازي رو داخل قفسش بذارم كه نترسه؟
    2- اين اسباب بازي كه من خريدم هيچ مشما يا روكشي نداشت. منظورم اينه كه داخل مغازه بالاخره گرد و خاك مي گيره. و چون هم كنف داره و هم مهره هاي چوبي بايد بشورمش؟ بعد بدم به كاسكو تا بازي كنه.
    3- اگه بايد بشورمش چه جوري (يعني با آب خالي كفايت مي* كنه)؟ كنف كه در اثر شستن خراب نمي شه؟
    البته شما كه كاسكوت به رحمت ايزدي رفت اما براي دفعات ديگه بايد چند روز اسباب بازي بيرون قفس باشه و به مرور به قفس نزديك كني و بعد ببري داخل قفس از سقف به ديواره پشت يا كناري قفس آويزان كني.
    در مورد شستن اسباب بازي هم خير اين كار رو نكن چون رنگش به شدت با آب ميره و در هم قاطي ميشه....شما با يك دستمال خشك حسابي پاكش كن....رنگ چوب اسباب بازيهاي خارجي فقط رنگ نيست بلكه در اونها مكملهاي ويتاميني هم مخلوط هست كه با شستن اسباب بازي بكلي باطل ميشه.

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    يكي از اسباب بازي هاي مورد علاقه براي طوطي ها زيپ هستش. من هر نوع طوطي ديدم به زيپ علاقه خاصي داره. زيپ براي طوطي ها ضرر داره؟ منظورم از نظر بهداشته. يعني مي شه مثلا زيپ رو با مسواك شست و به طوطي داد يا اصلا نبايد به عنوان اسباب بازي استفاده شه؟
    ویرایش توسط فرفره : 9th August 2010 در ساعت 09:53 AM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    يكي از اسباب بازي هاي مورد علاقه براي طوطي ها زيپ هستش. من هر نوع طوطي ديدم به زيپ علاقه خاصي داره. زيپ براي طوطي ها ضرر داره؟ منظورم از نظر بهداشته. يعني مي شه مثلا زيپ رو با مسواك شست و به طوطي داد يا اصلا نبايد به عنوان اسباب بازي استفاده شه؟
    شما درست ميگيد من هم بارها ديدم كه طوطي هايي كه داشتم علاقه زيادي به ور رفتن به زيپ داشتن و دوست داشتن كه زيپ رو باز و بسته كنن.
    به نظر من نبايد زيپ رو در اختيار طوطي بزاريم چون:

1-جنس زيپ چيزي نيست كه براي طوطي ضرر نداشته باشه...اگر زيپ از پلاستيك فشرده يا فلز باشه من فكر نمي كنم اين مواد ضرري براي طوطي نداشته باشه.

2-مي دونيد كه زيپ از 2قسمت تشكيل شده يكي پارچه زيپ كه دانه هاي ريز فلزي روي اون فيكس شدن و ديگري خود اين دانه هاي ريز فلزي.....اگر طوطي با زيپ بازي كنه و قسمت پارچه اي اون رو بجوه و بعد اون دانه هاي كوچك فلزي رو جدا كنه و به منقار بگيره درست مثل گوي زنگهاي فلزي براش خطرناكه و ممكنه باعث خفگيش بشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

قفس های مجلل برای پرندگان

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    واقعا قفس های مجللی هستن اگر هم توجه بکنید بصورتی ساخته میشن که زیاد شوره و پرو کرک طوطی به بیرون نمیریزن
    دوستان اگر کسی چنین قفسهایی رو دید و اطلاعی از فروششون داشت به من یه ندا بده من حاضر دو برابر قیمت کاسکوم بخرمشون

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)