صفحه 16 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 161
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    8877
    سلام بر اساتید محترم.
    من حدود 2ساعته که کل مطالب این تاپیک رو خوندم. چند تا موردهست که در این تاپیک به اون اشاره نشده بود که برام سوال هست.
    من یک تانک 160 لیتری دارم پایه داره و در زیر تانک یک سامپ 40 لیتری طبق استاندارد همون تاپیک اول که اساتید فرموده بودن درست کردم.
    http://up.parsipet.ir/uploads/Untitled_b61c3.jpg
    حالا سوالاتم
    1- ارتفاع آکواریوم 55 هست و من برای خروج آب به سامپ یک سوراخ 20 در ارتفاع 50 زدم و یک تور پلاستیکی روی سوراخ زدم تا باعث مکش ماهی های کوچیک نشه. ازپلکسی هم استفاده نکردم . حالا سوال اینه که آیا چون فقط از سطح آب مکش انجام میشه کارایی سامپ پایین هست؟ داخل پارنتز اینکه اساتید محترم فرموده بودن که یک پلکسی بزاریم که هم پایین و هم بالاش شیار داشته باشه آیا با وجود نزدیک بودن شیارهای بالا به لوله خروجی از پایین هم مکش انجام میشه ؟ آیا اصلا ضرورت داره در بالا هم شیار ایجاد بشه ؟
    2- ارتفاع کف سامپ تا بالای آکواریوم 120 سانتیمتر هست به نظرتون باتوجه به اینکه میخوام دیسکس نگهداری کنم واتر پمپ SOBO 3400 880L/H 1.2M H/MAX جوابگوی من هست؟
    3- ترجیح میدم داخل تانک نه سنگ هوا باشه نه بخاری، میشه بخاری و سنگ هوا رو فقط داخل سامپ قرار بدم؟ مشکلی از قبیل سردی آب و یا کمبود اکسیژن پیش نمیاد؟ داخل تانک شن کف نداره
    4- برای انتقال آب از سامپ به تانک از چه نوع شیلنگی استفاده کنم؟ قطر لوله خروجی واتر پمپ 1.5 هست. البته خودم ترجیح میدم لوله های خرطومی شکل باشه برای انعطاف پذیری راحت تر . البته خواستم از لوله های خرطومی برق استفاده کنم گفتم شاید با توجه به موادی که در ساخت اونا تشکیل میشه مشکلی برای ماهی ها بوجود بیارن.
    5- آیا به جای پد های مخصوص میشه از ابر های معمولی و پشم شیشه هایی که درخرازی ها هست استفاده کرد؟
    ممنون از دوستان و اساتید محترم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    8877
    در ضمن سوال دیگه یادم اومد که برای اتصالات لوله ها چسب پی وی سی بهداشتیه آیا ؟ برای ماهی ها ضرر نداره مخصوصا دیسکس

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط elantradfx نمایش پست ها
    در ضمن سوال دیگه یادم اومد که برای اتصالات لوله ها چسب پی وی سی بهداشتیه آیا ؟ برای ماهی ها ضرر نداره مخصوصا دیسکس
    سلام
    ۱_ بهتره یه شیشه به فاصله دو سانت چسبونده بشه تا پلکسی یعنی پلکسی تا این شیشه دو سانت فاصله داشته باشه و هر چی ارتفاع این شیشه باشه ، ارتفاع آبگیری تانک همین میشه
    شیارهای بالا برای جمع کردن چربی و کثیفیهای سطح آب هست
    ۲_ واترپمپهای چینی سریع افت فشار دارن بهتره کمی قویتر تهیه کنید
    ۳_ همه رو بزارین خونه آخر که واترپمپ توشه
    ۴_شلنگ معمولی آب و بهتره که از لوله هایی که با اتو به هم میچسبن استفاده کنید
    ۵_ بله میشه ولی بهتره از لوازم مخصوص آکواریوم استفاده کنید
    ۶_ از چسب پی وی سی استفاده کنید ولی حدود ۴ روز صبر کنید تا بوش خوب بپره بعد آبگیری کنید

فرستاده شده از SM-G930Fِ من با Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21876
    دوستان پلاکسی که برای سامپ استفاده میشه از کجا میشه تهیه کرد؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی طوطی سگ
    شماره عضویت
    22804
    با سلام خدمت دوستان عزیز بنده یه تانک به اندازه طول 100 عرض 40 ارتفاع 60 دارم که توی طاقچه هست امکان سوراخ کردن از کف رو ندارم پس میخوام شیشه بغل رو سوراخ کنم سامپ هم میخوام بذارم کنار تانک اصلی حالا توی همون طاقچه و حالا سوالاتم

1-اندازه سوراخ چقد باید باشه و چه سایز فیتینگ باید استفاده بشه و از چه لوله ای باید استفاده کنم؟؟؟
    2-میخوام سطح ابم در ارتفاع 55 باشه یعنی 5 سانت سطح بالای اکواریوم خالی باشه حالا سوراخ رو باید در چه ارتفاعی بزنم؟؟؟
    3-بهترین سایز سامپ رو بفرمایید چون هنوز نساختم
    4-چه واتر پمپی نیاز دارم با چه قدرتی
    5-ایا میشه اگواریوم ساخته شده رو شیشه بغلش رو سوراخ زد

ممنون میشم کامل به سوالاتم پاسخ بدید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی طوطی سگ
    شماره عضویت
    22804
    کسی از دوستان نیست جواب مارو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیر انجمن آکواریوم و ماهیان زینتی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    502
    سلام
    دوست عزیز شما با مراجعه به این پست های اول تاپیک کلیه جواب سوال هاتون بدست بیارید

تاپیک سامپ آکواریم آب شیرین
    ویرایش توسط Milad Namavari : 7th September 2017 در ساعت 01:22 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    27082
    سلام اقای نوروزی
    من یک تانک126 لیتری درست کردم و یک سامپ 70 لیتری...( برای پلنت)کاملا مبتدی هستم و فقط برای ماجرا جویی اینکارو کردم وقتی مطالب شمارو خوندم فهمیدم الکی نیست این چیزا...
    الان تو انتخاب پمپ اب موندم
    و اینکه نمیدونم لوله سر ریز و لوله برگشتم باید چه سایزی باشه که مشکل پیش نیاد
    لطفا راهنمایی کنید میشه با همین ظرفیت ها اکواریومم رو راه اندازی کنم؟؟ یا اینکه خیلی خرابکاری شده و سامپ رو باید کلا تغییر بدم؟!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    27082
    نقل قول نوشته اصلی توسط isaac_x نمایش پست ها
    سلام اقای نوروزی
    من یک تانک126 لیتری درست کردم و یک سامپ 70 لیتری...( برای پلنت)کاملا مبتدی هستم و فقط برای ماجرا جویی اینکارو کردم وقتی مطالب شمارو خوندم فهمیدم الکی نیست این چیزا...
    الان تو انتخاب پمپ اب موندم
    و اینکه نمیدونم لوله سر ریز و لوله برگشتم باید چه سایزی باشه که مشکل پیش نیاد
    لطفا راهنمایی کنید میشه با همین ظرفیت ها اکواریومم رو راه اندازی کنم؟؟ یا اینکه خیلی خرابکاری شده و سامپ رو باید کلا تغییر بدم؟!
    این هم سامپمه
    http://s8.picofile.com/file/83569934...b2674fe1ee.jpg

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    هیچ حیوانی
    شماره عضویت
    27672
    سلام سئوالی داشتم من یک اکواریوم به ابعاد120در40درارتفع50دارم اکواریوم کوچیکی هم برای ساخت سامپ دارم به نظرتون من خودم با راهنمایی های ساخت سامپ میتونم یک سامپ خوب بسازم جهت نگهدار 30عدد دیسکس کوچک یا بدم بیرون برام بسازند به قیمت 400هزارتومن به نظرتون چیکار کنم

صفحه 16 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)