صفحه 9 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 161
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    بیوبال باید در محیط تر و خشک باشه یعنی آب فقط از روش رد بشه و قرق در آب نباید باشه وگرنه کارایی خودش رو از دست میده و چنین محیطی فقط تو اورفلو وجود داره ، یه نوع باکتری در بیوبال تکثیر میشه که فقط در محیط تر و خشک به وجود میاد و وقتی غرق در آب باشه این نوع باکتری به وجود نمیاد ، بیوبال وقتی بخواد غرق در آب باشه سطحی که به ما میده بسیار کمتر از مدیای دیگس

Send by Tapatalk
    سلام
    بیوبال ها روی اب قرار می گیرند و قسمتی از ان از اب بیرون است آیا این جوری ان محیط تر و خشک برای باکتری ها بوجود نمیاید؟پس برای سامپ هایی که اورفلو ندارند نباید بیوبال قرار دهند؟
    با تشکر از شما

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    سلام
    بیوبال ها روی اب قرار می گیرند و قسمتی از ان از اب بیرون است آیا این جوری ان محیط تر و خشک برای باکتری ها بوجود نمیاید؟پس برای سامپ هایی که اورفلو ندارند نباید بیوبال قرار دهند؟
    با تشکر از شما
    سلام
    از کاراییش کم میشه و زیاد فایده ای نداره و به نظر من سامپهایی که اورفلو ندارن بهتره از مدیاهای دیگه که سطح زیادی دارن استفاده بشه مثل میکرومک و ساپ استریت پرو

Send by Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    از کاراییش کم میشه و زیاد فایده ای نداره و به نظر من سامپهایی که اورفلو ندارن بهتره از مدیاهای دیگه که سطح زیادی دارن استفاده بشه مثل میکرومک و ساپ استریت پرو

Send by Tapatalk
    سلام
    اگر برای مدیا فقط از سرامیک استفاده بشه ایا کارایی لازم را دارد؟سرامیک بعد چه مدت باید تعویض بشه؟
    سامپ در اکواریوم من به این صورت است که از یک تاپ فیلتر استفاده کرده ام که قسمتی از ان که بالای اکواریوم قرار می گیرد را بیرون از اکواریوم نصب کرده ام(البته چون شیشه سیکوریت است امکان سوراخ کردن را نداشتم) و اب از ان به سامپ منتقل می شود و از سامپ هم دوباره با واتر پمپ به اکواریوم (امیدوارم خوب توضیح داده باشم) ایا سامپ من به این صورت کارایی لازم را دارد؟
    ببخشید این قدر سوال می پرسم.
    با تشکر

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام
    اگر برای مدیا فقط از سرامیک استفاده بشه ایا کارایی لازم را دارد؟سرامیک بعد چه مدت باید تعویض بشه؟
    سامپ در اکواریوم من به این صورت است که از یک تاپ فیلتر استفاده کرده ام که قسمتی از ان که بالای اکواریوم قرار می گیرد را بیرون از اکواریوم نصب کرده ام(البته چون شیشه سیکوریت است امکان سوراخ کردن را نداشتم) و اب از ان به سامپ منتقل می شود و از سامپ هم دوباره با واتر پمپ به اکواریوم (امیدوارم خوب توضیح داده باشم) ایا سامپ من به این صورت کارایی لازم را دارد؟
    ببخشید این قدر سوال می پرسم.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز
    جناب نوروزی راهنمایی کردند در سامپهایی که سرریز یا اورفلو وجود ندارد به دلیل پایینتر اومدن کارایی بهتره از پدهای دیگه ای هم استفاده شود
    طول عمر سرامیک ها بستگی به مرغوبیت و نحوه استفاده و قرار گیری دارند ولی به صورت کلی بعد از یک سال بهتره که سرامیکها عوض شوند(البته این زمان برای سرامیکهای بی کیفیت کمتر خواهد بود)
    و در اخر با توجه به توضیحاتی که دادید سامپ شما در اصل شبیه به یک تاپ فیلتر با مخزن بزرگتر مورد استفاده قرار میگیره تا یک سامپ مقدار خروجی اب از یک تاپ فیلتر محدود خواهد بود و جریان لازم در تانک ایجاد نخواهد شد شما می تونید با یک شیشه فروشی هماهنگ کنید تا از زیر یا نهایتا از بغل تانک رو براتون سوراخ کنند با این کار سامپ هم کارایی بالاتری در تانک شما خواهد داشت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    جناب نوروزی راهنمایی کردند در سامپهایی که سرریز یا اورفلو وجود ندارد به دلیل پایینتر اومدن کارایی بهتره از پدهای دیگه ای هم استفاده شود
    طول عمر سرامیک ها بستگی به مرغوبیت و نحوه استفاده و قرار گیری دارند ولی به صورت کلی بعد از یک سال بهتره که سرامیکها عوض شوند(البته این زمان برای سرامیکهای بی کیفیت کمتر خواهد بود)
    و در اخر با توجه به توضیحاتی که دادید سامپ شما در اصل شبیه به یک تاپ فیلتر با مخزن بزرگتر مورد استفاده قرار میگیره تا یک سامپ مقدار خروجی اب از یک تاپ فیلتر محدود خواهد بود و جریان لازم در تانک ایجاد نخواهد شد شما می تونید با یک شیشه فروشی هماهنگ کنید تا از زیر یا نهایتا از بغل تانک رو براتون سوراخ کنند با این کار سامپ هم کارایی بالاتری در تانک شما خواهد داشت
    سلام
    فرق سامپ من با بقیه سامپ ها فقط این که یه واتر پمپ اب را از اکواریوم به سامپ منتقل میکنه به نظر من بیشتر و بهتر هم فضولات و ...به سامپ منتقل میشه.
    در مورد سوراخ کردن اکواریوم هم امکانش نیست چون شیشه اکواریوم من سیکوریت است.
    با تشکر

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام
    فرق سامپ من با بقیه سامپ ها فقط این که یه واتر پمپ اب را از اکواریوم به سامپ منتقل میکنه به نظر من بیشتر و بهتر هم فضولات و ...به سامپ منتقل میشه.
    در مورد سوراخ کردن اکواریوم هم امکانش نیست چون شیشه اکواریوم من سیکوریت است.
    با تشکر
    اگر شما اینقدر از نحوه کارکرد سامپی که ساختید مطمئن هستید پس چرا سوال می پرسید و راهنمایی می خوایید
    پستها رو خوب مطالعه کنید تا بهتر بتونید با راهنمایی که دوستان در پستهای قبلی کردند روال کار دستتون بیاد
    اورفلو برای سامپ یک کارایی داره و واتر پمپ یک کارایی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    سلام
    در بعضی از سام‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ب ها دیدم که از خورده مرجان استفاده می کنند این خورده مرجان ها چه کارایی دارد؟ ایا در سامب استفاده بشود یا نه؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام
    در بعضی از سام‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ب ها دیدم که از خورده مرجان استفاده می کنند این خورده مرجان ها چه کارایی دارد؟ ایا در سامب استفاده بشود یا نه؟
    سلام
    خرده مرجان در تانکها اب شیرین کارایی نداره باعث بالا رفتن سختی اب خواهد شد بیشتر در تانکهای اب شور مورد استفاده قرار می گیرد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    سلام
    سلام
    در کنار فرمایشات مدیر عزیز آقا سعید
    برای ماهیانی مثل سیچلایدهای مالاوی که به آبی نسبتا" قلیایی و قلیایی نیاز دارند از خرده مرجان استفاده میشه ولیکن بهتر از خرده مرجان ریورتون مالاوی اکسپرس (rivertune malawi expers) هستش.
    ویرایش توسط POLOTON : 11th July 2014 در ساعت 10:49 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    نقل قول نوشته اصلی توسط POLOTON نمایش پست ها
    سلام
    در کنار فرمایشات مدیر عزیز آقا سعید
    برای ماهیانی مثل سیچلایدهای مالاوی که به آبی نسبتا" قلیایی و قلیایی نیاز دارند از خرده مرجان استفاده میشه ولیکن بهتر از خرده مرجان ریورتون مالاوی اکسپرس (rivertune malawi expers) هستش.
    سلام
    من می خواستم برای دیسکس استفاده کنم که طبق فرمایش شما و جناب
    saeed92129212 که " باعث بالا رفتن سختی اب و قلایی شدن اب میشود " پس استفاده نشود بهتر است.
    با تشکر از شما و جناب مدیر

صفحه 9 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)