صفحه 2 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 161
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    این لینک رو هم نگاهی بندازید بد نیست
    آموزش تصویری ساخت آکواریوم آب شور

send by tapatalk
    علیرضا تو لینکی که دادی..

یه جا گفتی یه سوراخ روی لوله که از واتر پمپ اومده بزنیم..

حالا من یه چیزی میگم شاید بهتر باشه..

جایی که سوراخ میزنی درست زیر لوله جایی که یه تیکه لوله بین 2 تا زانویی

گذاشتیم با تیغ اره یه شکاف بدیم..

اینطوری هم یه آب کمی آبشاری میریزه روی بیوبال ها هم اون مشکلاتی که

تو تایپیک خودت نوشتی بوجود نمیاد ... چطوره؟

فقط تقریبا یه چیزی حدود 10 لیتر آب برمیگرده تو سامپ تا سطح آب به شکاف

برسه.. ولی اون حالت آبشاری که گفتم فوق العاده رو عملکرد بیوبال ها تاثیر

میزاره..
    ویرایش توسط Hamedbm : 2nd February 2014 در ساعت 05:19 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    علیرضا تو لینکی که دادی..

یه جا گفتی یه سوراخ روی لوله که از واتر پمپ اومده بزنیم..

حالا من یه چیزی میگم شاید بهتر باشه..

جایی که سوراخ میزنی درست زیر لوله جایی که یه تیکه لوله بین 2 تا زانویی

گذاشتیم با تیغ اره یه شکاف بدیم..

اینطوری هم یه آب کمی آبشاری میریزه روی بیوبال ها هم اون مشکلاتی که

تو تایپیک خودت نوشتی بوجود نمیاد ... چطوره؟

فقط تقریبا یه چیزی حدود 10 لیتر آب برمیگرده تو سامپ تا سطح آب به شکاف

برسه.. ولی اون حالت آبشاری که گفتم فوق العاده رو عملکرد بیوبال ها تاثیر

میزاره..

نه حامد جان اون سوراخ یا شکاف که با تیغ اره ایجاد میکنیم باید بالای لوله باشه تا به محض خاموش شدن جریان از اونجا هوا وارد لوله بشه و حالت ساکشن به وجود نیاد و آب تانک رو خالی کنه
    البته من از زیر لوله امتحان نکردم ببینم جواب میده یانه شما میتونی امتحان کنی و خبرش رو هم به ما بدید فقط همون تیکه لوله رو چسب نزن تا در صورت لزوم بشه راحت عوضش کرد و با کمی بستن نوار تفلن میتونید اون رو آب بند کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان
    ادرس دقیق یه لوله فروشی رو تو تهران میخواستم که بتونم توش لوله 1 اینچی و زانو و اتصالات و همچنین شیر دوطرفه 1 اینچ تهیه کنم
    ببخشید جای بهتری برای پرسیدن سوالم پیدا نکردم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ادرس دقیق یه لوله فروشی رو تو تهران میخواستم که بتونم توش لوله 1 اینچی و زانو و اتصالات و همچنین شیر دوطرفه 1 اینچ تهیه کنم
    ببخشید جای بهتری برای پرسیدن سوالم پیدا نکردم
    سلام ..

توی تهران چهارراه سیروس .. خیام .. خیابان سعدی مراکز لوله فروشی و اتصالات هستند..

جاهای دیگه اطلاعی ندارم..

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    سلام ..

علیرضا جان تو تایپیک خودت گفتی جای واتر پمپ رو راست زدی فشار کم شده..من الان خونه واتر پمپ رو از چپ به راست بزنم؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    سلام ..

علیرضا جان تو تایپیک خودت گفتی جای واتر پمپ رو راست زدی فشار کم شده..من الان خونه واتر پمپ رو از چپ به راست بزنم؟

سلام
    اول اینکه تانک من رفریجیوم داشت و لوله 50 رو من از سمت راست برده بودم سمت چپ و چسبی به استفاده کردم فاسد بود و کم کم بیشتر اتصالات شروع کرد به چکه کردن و از بین رف و سامپ و از پشت سامپ میرفت زیر تانک
    در نهایت من رف رو بردم سمت چپ و سامپ رو گذاشتم سمت راست و لوله 50 بعد فیتینگ مستقیم میومد داخل سامپ و اگه چکه هم میکرد میریخت داخل سامپ و نکته دیگه این هستش که :
    من از فیتینگ تا نزدیک واتر پمپ رو با لوله 32 با چهار پنج تا زانو بردم که بعد حذفش کردم و شلنگ رو یه سرش رو به واتر پمپ و یه سرش رو مستقیم به فیتینگ وصل کردم چون عبور آب از هر زانو از فشار آب کم میکنه و ارتفاع هم همینطور پس هرچه زانو و ارتفاع بیشتر باشه فشار بیشتری به واتر پمپ میاد واترپمپ من چینی بود اگه میخوای راحت باشی از همین اول یه اروپایی بخر

هر واترپمپی در یک ارتفاع خاص یه دبی دارند یعنی شما یه شلنگ رو به واترپمپ وصل کنید و روشن کنید واترپمپ رو کم کم شلنگ رو بیارید بالا به یه ارتفاع خاص برسه دیگه آبی از شلنگ در نمیاد و شما باید به ارتفاع توجه کنید
    واتر پمپهای اروپایی یه چارت داره داخل جعبش که میشه فهمید مثلاً در ارتفاع 1 متری این واترپمپ چقدر دبی داره

ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 3rd February 2014 در ساعت 12:48 PM دلیل: اضافه کردن چارت

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه تانک من رفریجیوم داشت و لوله 50 رو من از سمت راست برده بودم سمت چپ و چسبی به استفاده کردم فاسد بود و کم کم بیشتر اتصالات شروع کرد به چکه کردن و از بین رف و سامپ و از پشت سامپ میرفت زیر تانک
    در نهایت من رف رو بردم سمت چپ و سامپ رو گذاشتم سمت راست و لوله 50 بعد فیتینگ مستقیم میومد داخل سامپ و اگه چکه هم میکرد میریخت داخل سامپ و نکته دیگه این هستش که :
    من از فیتینگ تا نزدیک واتر پمپ رو با لوله 32 با چهار پنج تا زانو بردم که بعد حذفش کردم و شلنگ رو یه سرش رو به واتر پمپ و یه سرش رو مستقیم به فیتینگ وصل کردم چون عبور آب از هر زانو از فشار آب کم میکنه و ارتفاع هم همینطور پس هرچه زانو و ارتفاع بیشتر باشه فشار بیشتری به واتر پمپ میاد واترپمپ من چینی بود اگه میخوای راحت باشی از همین اول یه اروپایی بخر
    [/SIZE]
    هر واترپمپی در یک ارتفاع خاص یه دبی دارند یعنی شما یه شلنگ رو به واترپمپ وصل کنید و روشن کنید واترپمپ رو کم کم شلنگ رو بیارید بالا به یه ارتفاع خاص برسه دیگه آبی از شلنگ در نمیاد و شما باید به ارتفاع توجه کنید
    واتر پمپهای اروپایی یه چارت داره داخل جعبش که میشه فهمید مثلاً در ارتفاع 1 متری این واترپمپ چقدر دبی داره

حالا میگی شلنگ بزارم بهتره؟

چون به نظر خودم لوله سر ریز به سامپ رو هر چقدر بلندتر کنم صدای گردش آب بدتری

میده .. اینطور نیست؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    لوله ای که گفتم لوله ی خروجی از واترپمپ تا فیتینگ رو باید شلنگ کار کنید (لوله 32) و لوله 50 رو با همون لوله پی وی سی باید کار کنید
    سامپ رو هر کاری بکنید بیصدا ی بیصدا نمیشه
    در سامپ چهارنقطه صدا داره
    اول صدای شر شر ناشی از سرریز شدن آب به داخل اورفلو و راه حلش اینه که داخلش رو پر بیوبال کنید و روش رو پد بزارید
    دوم مخلوط شدن هوا هنگام وارد شدن آب به لوله 50 از تانک به سامپ که بیشترین صدا رو داره که راه حلش گذاشتن شیر و کم کردن دبی هستش تا لوله همیشه تا حدامکان پر آب باشه
    سوم ریزش آب از خروجی لوله 50 به داخل سامپ که راه حلش بلندتر گرفتن لوله پی وی سی هستش به صورتی که سر لوله داخل پد ها باشه و این لوله رو نباید چسب بزنید که موقع تعوض پدها به راحتی در بیاد تا پدها رو راحت بتونیم عوض کنیم
    چهارم و به نظر من بدترین صدا ، صدای واتر پمپ هستش که راه حلش اینه که با ابر دور و بر واتر پمپ رو ببندید تا کمترین ارتعاش رو داشته باشید خوشبختانه در آب شیرین گردش آب از آب شور کمتره و نیاز به واتر پمپ ضعیف تری داریم نسبت به آب شور در نتیجه صدای کمتری داریم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    علیرضا سلام.. آقا من شیر گرفتم برای لوله 50 .. از این پلاستیکی ها.. منتها خیلی محکم و سفت باز و بسته میشه.. میترسم به شبشه فشار بیاد برام دردسر بشه.. برا اون سایز لوله همچین قدرت مانوری ندارم.. نظری داری؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    لوله سفیدهایی که با اتو جوش میدن رو میتونم رزوه کنم و از این شیر برنجی فلکه یی ها

ببندم بهش .. با اتو نزنم که شر بشه ..

صفحه 2 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)