نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963

4 كمك به پرندگاني كه قادر به خريد آنان نيستيم

سلام
    چند روز پيش براي خريد كف دريا براي طوطيم به پرنده فروشي رفتم اونجا يه شاه طوطي ديدم كه افسرده رو چوبش نشسته بود ،نوكش كاملا سفيد و پوست پوست شده بود، تو چشماش ميشد غمو ديد. اون لحظه گريه ام گرفت خواستم به فروشنده بگم يكم بيشتر به اين بي زبونا برس اما ... سكوت كردم ...
    احساس ميكنم سكوت ما كه زجر كشيدن اين مخلوقات پاك خدا رو ميبينيم فرقي با ظلم اون فروشنده ها نداره
    از شهر هاي ديگه خبر ندارم اما اينطور كه از گفته هاي بچه ها تو سايت فهميدم باغ پرندگان تهران و ... بهتر نيست
    مطمناً ما نميتونيم همه ي پرنده ها رو بخريم و اينطوري مواظبشون باشيم اما ميتونيم مادر و پدر خونده هاشون باشيم. يعني ازشون حمايت كنيم
    به اين صورت كه آدرس پرنده فروشي هاي شهرمونو هر چند تا كه ميشناسيم توي سايت بذاريم . هر هفته يا ماهي ١ يا ٢ بار هرچقدر كه ميتونيم و وقت داريم به اينجاها سر بزنيم و به صورت داوطلبانه آب پرنده ها رو عوض كنيم ٢ تا سيب ، پرتقال ببريم بينشون تقسيم كنيم ... هركسي هر كاري كه از دستش بر مياد.فوقش ١٥ دقيقه ميخوايم وقت بذاريم
    اينطوري مثلا وقتي ١٠ نفر ، ١ روز در ماه به يك پرنده فروشي برن ميشه ١٠ رو از ٣٠ روز كه به اون بي زبونا خوش ميگزره و يه غذاي خوب ميخورن
    اگه پرنده فروشي ها يا باغ پرندگان رو پرورشگاه در نظر بگيريم ما ميشيم آدمايي كه سرپرستي يه موجود زنده رو به عهده گرفتن تا يه خانواده ي خوب براش پيدا شه
    شايد به نظر سخت برسه اما از ته دلم ايمان دارم اگه هممون بخوايم شدنيه
    وقتي اين موضوع رو به چند نفر از اطرافيانم گفتم كلي ترور شخصيتي شدم همه گفتن از رويا بيا بيرون ، خوب ميشي ايشالا ، كي وقت داره اين كارا انجام بده ، تو برو جا همه اين كارا رو انجام بده و كلي حرف ديگه اما تصميم گرفتم اينجا مطرح كنم چون حس ميكنم شما به حيوانات مثل انسان ها اهميت ميدين.البته شايد اينجا هم كلي ترور شم !!! خيلي ها بگن تو اين گرفتاري و مشغله كاري كي وقت و حوصله داره بره پي اين كارا !!
    ولي با تمام اينها من گفتم چون حداقلش اينه شب راحت ميخوابم و ديگه از نگاه اون شاه طوطي شرمنده نيستم ...
    اين فقط يه نظره پس اگه كسي فكر بهتري داره يا انتقاد و پيشنهادي بگه خوشحال ميشم.

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام
    فکر خوب و ایده کار امدی برای پرندهای مظلومی که در شرایط نچندان خوب اکثر پرنده فروشیها هستند
    اما فکر میکنم یک مشکلی که نمیشه گفت احتمالآ باید گفت صد در صد با اون مواجه میشویم اجازه ندادن فرد پرنده فروش برای دادن میوه و سبزیجات و رسیدگی به پرندها توسط فرد یا افراد دیگری باشه .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    فکر خوب و ایده کار امدی برای پرندهای مظلومی که در شرایط نچندان خوب اکثر پرنده فروشیها هستند
    اما فکر میکنم یک مشکلی که نمیشه گفت احتمالآ باید گفت صد در صد با اون مواجه میشویم اجازه ندادن فرد پرنده فروش برای دادن میوه و سبزیجات و رسیدگی به پرندها توسط فرد یا افراد دیگری باشه .
    به اين موضوع فكر كنم و شما درست ميگيد ، اما وقتي ١٠ نفر ميان و اين تقاضا رو ميكنن خود فرد هم به فكر فرو ميره ، فكر نكنم قلبش از سنگ باشه.
    وقتي چندين فرد مختلف در زمان هاي متفاوت يه تقاضا رو بخوان قطعا شخص راضي ميشه چون يه فشاري از جامعه بهش وارد ميشه نه فقط يك فرد. براي همين ميگم همه با هم بايد انجام بديم
    شروعش خيلي سخته اما كم كم درست ميشه ، شايد حتي در نسل هاي بعد ...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.الان توی هرشهری یک باغ پرندگان کوچیک یا پاسیو های خیرخواهانه ای هستن که از پرنده ها رایگان نگهداری میکنن.بجای اینکه با این کار پرنده فروش هارو پرتوقع کنیم ،میشه هر ده نفر بیست نفر پرنده ی بیمار یا مشکل داری رو بخرن و به این مکان ها منتقل کنن تا برای همیشه تحت حمایت باشه و از طرفی دیگه خرید و فروش هم نشه تا هر چند وقت یکبار به دلیل مشکلش آواره بشه.موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    پیشی و طوطی
    شماره عضویت
    15237
    سلام به نظرم بهتره هرکسی کمی کمک مالی کنه تا بتونیم پرنده ای رو که اوضاعش بدتر از همس بخریم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.الان توی هرشهری یک باغ پرندگان کوچیک یا پاسیو های خیرخواهانه ای هستن که از پرنده ها رایگان نگهداری میکنن.بجای اینکه با این کار پرنده فروش هارو پرتوقع کنیم ،میشه هر ده نفر بیست نفر پرنده ی بیمار یا مشکل داری رو بخرن و به این مکان ها منتقل کنن تا برای همیشه تحت حمایت باشه و از طرفی دیگه خرید و فروش هم نشه تا هر چند وقت یکبار به دلیل مشکلش آواره بشه.موفق باشید
    من همچين جايي رو تو ساري و شهر هاي اطراف نديدم
    فكر ميكنم بيشتر توي شهر هاي بزرگ هست.
    اگر توي اكثر شهر ها بود خيلي خوب ميشد. مثلا ميشد از شهر هاي اطراف هم پرنده ها رو به يك مكان منتقل كرد.
    ساري يه باغ وحش داره كه اطلاع دقيقي از رسيدگي به بخش پرندگانش ندارم . يه تحقيق ميكنم اگه رسيدگي خوب بود و اجازه دادن كاري كه شما گفتيد رو انجام ميديم.
    اگه دوستان از وضعيت شهرشون بگن متوجه ميشيم در كل وضعيت چطوره و بهترين راه چيه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)