صفحه 11 از 11 نخستنخست 1234567891011
نمایش نتایج: از 101 به 107 از 107
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو سامی
    شماره عضویت
    18995
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    با سلام
    ملنگوش شما حدود 1 سال سن داره و مادست
    . درود بر شما. فکر نمیکنم ماده باشه از چه مشخصاتی حدس میزنید ماده باشه؟ باید بگم دور گردنش لکه های کوچیک کمرنگ صورتی هست جای طوقش اگر تو عکسش دقت کنید شاید ببینید.زیر نوک پایینش هم خیلی خیلی کم سیاه شده یعنی چسبیده به نوکش پرهای مشکی هست.نمیدونم چرا حرف نمیزنه همه اش صدا از خودش در میاره ولی حرف نمیاد الان دیگه دوهفته ای میشه اینجوریه خیلی صدا در میاره ولی مفهومی نداره فقط گاهی خیلی کم صدایی به حالت سلام در میاره.وقتی رو در رو بهش سلام میکنم استرس میگیره فکر میکنه کسی اومده دارم سلام میدم هی نگاه دور و برش میکنه اصلا نمیفهمه دارم به اون سلام میکنم. اگر حدس شما دزست باشه و یکسال داشته باشه بنظرتون دیر نشده برای حرف زدن و اینکه بحرف میاد یا خیر؟سپاس .

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط امین9 نمایش پست ها
    . درود بر شما. فکر نمیکنم ماده باشه از چه مشخصاتی حدس میزنید ماده باشه؟ باید بگم دور گردنش لکه های کوچیک کمرنگ صورتی هست جای طوقش اگر تو عکسش دقت کنید شاید ببینید.زیر نوک پایینش هم خیلی خیلی کم سیاه شده یعنی چسبیده به نوکش پرهای مشکی هست.نمیدونم چرا حرف نمیزنه همه اش صدا از خودش در میاره ولی حرف نمیاد الان دیگه دوهفته ای میشه اینجوریه خیلی صدا در میاره ولی مفهومی نداره فقط گاهی خیلی کم صدایی به حالت سلام در میاره.وقتی رو در رو بهش سلام میکنم استرس میگیره فکر میکنه کسی اومده دارم سلام میدم هی نگاه دور و برش میکنه اصلا نمیفهمه دارم به اون سلام میکنم. اگر حدس شما دزست باشه و یکسال داشته باشه بنظرتون دیر نشده برای حرف زدن و اینکه بحرف میاد یا خیر؟سپاس .
    اگر اون لکه های صورتی که میگید رو داشته باشه یعنی داه بالغ میشه و بالای 2 سال سن داره
    اون لکه های دودی زیر منقارشم نشون از نر بودنشه که چون تو عکس مشخص نبود فکر کردم نداره و گفتم مادست
    شما باهاش همون کلمه سلام رو کار کنید ان شالله به زودی واضح بیانش میکنه فقط در نظر داشته باشید هر چه بیشتر باهاش تمرین بشه زودتر نتیجه میده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو سامی
    شماره عضویت
    18995
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    اگر اون لکه های صورتی که میگید رو داشته باشه یعنی داه بالغ میشه و بالای 2 سال سن داره
    اون لکه های دودی زیر منقارشم نشون از نر بودنشه که چون تو عکس مشخص نبود فکر کردم نداره و گفتم مادست
    شما باهاش همون کلمه سلام رو کار کنید ان شالله به زودی واضح بیانش میکنه فقط در نظر داشته باشید هر چه بیشتر باهاش تمرین بشه زودتر نتیجه میده
    به قول شهرام آذر درود بر شما. سپاس از راهنماییتون والله دیگه خسته شدم و حرف نیومد بسکه سلام سلام کردم. نمیدونم چرا وقتی رخ به رخ بهش سلام میدم استرس میگرتش هی دور و برشو نگاه میکنه اصلا نمیفهمه دارم به اون سلام میدم فکر میکنه به یکی دیگه سلام کردم هی نگاه میکنه دور و برش دنبالش میگرده.کلا از دور بیشتر سلام میدم چون وقتی میارمش رو انگشتم زود میره بالا رو شونم میشینه درست هم گوش نمیکنه ولی از دور بهتره..اگه دوسالش باشه بنظرتون دیر شده؟دیگه بحرف میاد یا نه؟البته من خودم فکر میکنم یکسالش باشه .مگه ملنگو تو فروردین بدنیا نمیاد؟تو یکی از عکسهاش نگاه کنید لکه خیلی ریز صورتی رو میبینید کمرنگه.سپاسگزارم.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط امین9 نمایش پست ها
    به قول شهرام آذر درود بر شما. سپاس از راهنماییتون والله دیگه خسته شدم و حرف نیومد بسکه سلام سلام کردم. نمیدونم چرا وقتی رخ به رخ بهش سلام میدم استرس میگرتش هی دور و برشو نگاه میکنه اصلا نمیفهمه دارم به اون سلام میدم فکر میکنه به یکی دیگه سلام کردم هی نگاه میکنه دور و برش دنبالش میگرده.کلا از دور بیشتر سلام میدم چون وقتی میارمش رو انگشتم زود میره بالا رو شونم میشینه درست هم گوش نمیکنه ولی از دور بهتره..اگه دوسالش باشه بنظرتون دیر شده؟دیگه بحرف میاد یا نه؟البته من خودم فکر میکنم یکسالش باشه .مگه ملنگو تو فروردین بدنیا نمیاد؟تو یکی از عکسهاش نگاه کنید لکه خیلی ریز صورتی رو میبینید کمرنگه.سپاسگزارم.
    سلام، اگر لکه های صورتی داشته باشه باید پرهای دودی هم دیده بشن زیر نوکش چون اول اونا درمیاد، میتونید صداتون رو هم ضبط کنید و وقتایی که نیستید براش پخش کنید

Sent from my D6503 using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو سامی
    شماره عضویت
    18995
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام، اگر لکه های صورتی داشته باشه باید پرهای دودی هم دیده بشن زیر نوکش چون اول اونا درمیاد، میتونید صداتون رو هم ضبط کنید و وقتایی که نیستید براش پخش کنید

Sent from my D6503 using Tapatalk
    درود.ممنون از راهنماییتون بله دیگه الان لکه مشکی هم خیلی کم داره دور گردنش مشخص میشه و البته اول خیلی کم زیر نوکش مشکی شده بود ولی الان بیشتر مشخصه. یه روزه دست دادن یاد گرفت الان دایم دست میده ولی نمیدونم چرا به حرف نمیاد خیلی سعی میکنه حرف بزنه ولی فایده نداره خیلی وقتها وقتی ازش دور هستم روش روی شاخه بالای سر قفسش میشینه روش رو میکنه سمت دیوار یا طرف دیگه یعنی پشت به من میشینه و دایم فشار به هنجرش میاره حرف بزنه هی بلغور میکنه من هم جوابش میدم سلام میکنم ولی اصلا حرف نمیتونه بزنه حتی قبلا یه صدایی شبیه سلام در میاورد ولی الان خیلی خیلی کم اونجوری سلام بگه هی داره پس رفت میکنه بجای پیشرفت کلا از دور بهتر میشه باهاش تمرین حرف زدن کرد از نزدیک که سلام میکنم بهش استرس میگیره دور و برشو نگاه میکنه ببینه به کی سلام میدم نمیفهمه با خودشم فکر میکنه دارم بهش یه دستور میدم یا کسی اومده دارم حرف میزنم.وقتی رو دستم میاد اصلا هیچ صدایی نمیده فقط وقتی ازش دور باشم بلغور میکنه مثل موج رادیو صدا در میاره ولی حرف نمیزنه.فکر کنم دیگه بحرف نیاد شاید هم هنوز کامل بهمون عادت نکرده چون تقریبا سه ماه هست خریدمش شاید هم صاحب قبلیش یه رفتاری کرده که وقتی باهاش حرف میزنم استرس میگیره.حالا نمیدونم یکسالش هست یا دو سال.البته اینم بگم به خودم خوب عادت داره خیلی وقتها نوکش رو میچسبونه به صورتم جوری یخوابه که هرچی دست میکشم رو سر و بدنش هیچی نمیگه یعنی راحت نازش میکنم ولی فقط وقتی خوابه .بیدار که باشه ناراحت میشه دست بزنم بهش نوک نمیزنه ولی با نوکش دستم رو دور میکنه و سرش رو میدزده که دست نزنم بهش.حرف زدنش برام خیلی مهمه.بعضی وقتها فکر میکنم چون خیلی جاش راحته اینجوریه چون تا ده روز هم نیارمش رو دستم پیشش هم نرم عین خیالش نیست اصلا رغبت نداره از اون شاخه هایی که براش درست کردم یک متر فاصله بگیره باهام بازی کنه.فقط شبها میره تو قفس میخوابه بقیه روز بیرونه.سرتون رو درد اوردم میخواستم کامل بدونید چجوریه که اگه میتونید بیشتر راهنماییم کنید.در ضمن صدا هم ظبط کردم.با سپاس و احترام بدرود.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    20930
    سلام من یه طوطی ملنگو خریدم 2 ماهه خریدم 6ماهه هست هر وقت میرم جلوی قفس خودشو میزنه به این ور و اون ور چیکار کنم که رام باشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط RIO007 نمایش پست ها
    سلام من یه طوطی ملنگو خریدم 2 ماهه خریدم 6ماهه هست هر وقت میرم جلوی قفس خودشو میزنه به این ور و اون ور چیکار کنم که رام باشه؟
    سلام ،طوطيتون تقريبا از اب و گل دراومده و براي رام كردنش بايد زمان بزاريد ولي نه به اين سرعت . الان خيلي زوده و هنوز اشنا نشده، استرس داره.

"يكهفته اي بزاريد با محيط اشنا بشه ، اصلا بهش نزديك نشيد ، جاي خيلي خلوت هم نزاريد ، رفت و أمد باشه توي اون محيط ولي كم ، از كنار قفس تندو سريع و با شتاب عبور نكنيد .
    بعد از ١٠ روز ، كم كم به قفس نزديك بشيد خيلي اهسته . روزي چند ساعت باهاش اروم صحبت كنيد . باعث استرسش نشيد . يه مدت به همين طريق رفتار كنيد تا به حضورتون كنار خودش عادت كنن .

بعد از اون غذارو يه مقدار ديرتر بهش بديد تا گرسنه بشه ، اونموقع با يك تكه ميوه يا غذاي دلخواهش اهسته به قفس نزديك بشيد و غذا رو از پشت ميله نگه داريد بدون هيچ حركتي تا از دست شما بگيره .همينطور تكرار كنيد و بعد دستتون رو با غذا داخل قفس ببريد و صبر كنيد تا اونجا هم غذا رو بگيره . يكي دوهفته همينكارو انجام بديد تا غذا گرفتن از شما رو داخل و خارج قفس ياد بگير . بهش گرسنگي نديد .

موقع غذا خوردن يا وقتايي كه بيشتر بهتون نياز داره خودي نشون بديد ، مثلا روزي يه قدم بهش نزديك بشيد، سر ساعت غذا بديد ، اول با مقدار كم شروع كنيد ، غذا رو بزاريد كف دستتون و وقتي خيلي گرسنه بودن بدو هيچ حركتي دستتونو بگيريد سمتش ، انقدر نگه داريد تا بياد جلو و نوك بزنه، اروم كه باشيد نزديكتر هم مياد و بعد از يكهفته كه به همين صورت بهش غذا داديد ، كم كم مياد روي دستتون ميشينه و سر ساعت ، منتظر تا از شما غذا بگيره.

اگه رابطه خيلي خوب و عاطفي باشه ، انقدر بهتون اطمينان ميكنه كه منتظر ميمونه تا از شما غذا بگيره ، حتي اعضاي ديگه هم ميتونن عينا همين كارها رو انجام بدن كه در نبود شما ، به همه أعضا اعتماد داشته باشه .

تا ٤-٥ روز به همين طريق عمل كنيد ، توي قفس با دست بهش غذا بديد ، بعد كه بهتون عادت كرد ، نوبت غذا دادن بيرون از قفسه به همون شكل ، يكهفته اي هم روي اين مورد كار كنيد ، وقتي بهتون وابسته شد ، ميتونيدجاهاي مختلف خونه هم غذا دهيو امتحان كنيد كه فقط به قفس و اطرافش محدود و شرطي نشه.

ولي بعد از دستي شدنش كه نهايت دو هفته تا يكماه طول ميكشه ديگه بايد اجازه بديد خودش اب و غذاشو بخوره نه اينكه از شما بگيره ، اين براش خوب نيست و در نبود شما نميتونه تغذيه بشه و بيمار ميشه ، همه پرنده ها بعد از دستي شدن بايد به روال طبيعي زندگي و غذا خوردن بر گردن .

تاپيك ملنگو https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=95

صفحه 11 از 11 نخستنخست 1234567891011

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)