صفحه 1 از 11 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 107
    همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3

آموزش سخنگویی به طوطی (پرسش و پاسخ)

آموزش سخنگویی به طوطی

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    خدمت دوستان عزيزم عرض شود كه كاسكو هايي كه تابحال من رام كردم و به حرف آوردم با روش رو در رو و ضبط صوت بوده....زماني كه از خونه مي رفتم بيرون و طوطي تنها بود ضبط رو روشن مي كردم و cd از قبل ضبط شده با صداي خودمو كه كاملا واضح بود رو مي گذاشتم و مي رفتم بيرون و اگر هم سي دي به آخر مي رسيد دوباره تكرار مي شد...اما بيشتر اوقات خودم نزديك قفس مي شدم و يك كلمه رو 30 -40 بار تكرار مي كردم اين كار رو چند بار در روز انجام مي دادم صبح و شب تا اينكه بعد از 4-5 روز كاسكو همون كلمه رو مي گفت.
    خلاصه رمز صحبت كردن طوطي تكرار تكرار تكرار يك كلمه توسط يك نفر با يك صدا و يك طنين هست .
    توجه كنين در ابتداي به حرف آمدن طوطي مي بايستي فقط يك كلمه ساده مثل سلام رو بهش ياد داد.اگر جمله بهش بگين گيج ميشه....بزارين يك كلمه بگه بعد آروم آروم كلمات مشكلتر رو بهش ياد بدين....از حرفهاي روز مره و صحبت كردن زياد با طوطي بپرهيزيد كه طوطي صحبتش خراب ميشه.و چيزي جز گيج شدن براي طوطي نداره.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    رمز و كليد سخنگو شدن هر نوع طوطي 2 چيز ميباشد:

1-طوطي بالغ نشده باشه

2-تا ميتونيد كلمات رو براش تكرار كنيد......تكرار.....تكرار......تك ار......صبح و شب نداره....هر وقت كه در منزل هستيد جهت راه افتادن اوليه طوطي كه حد اقل چند ماهي طول ميكشه بايد دو سه كلمه رو براش تكرار كنيد.
    وقتي به حرف آمد ديگه كارتون راحته..هر 4-5 روز يكبار ميشه يك كلمه جديد ياد بگيره.

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    رمز و كليد سخنگو شدن هر نوع طوطي 2 چيز ميباشد:

1-طوطي بالغ نشده باشه

2-تا ميتونيد كلمات رو براش تكرار كنيد......تكرار.....تكرار......تك ار......صبح و شب نداره....هر وقت كه در منزل هستيد جهت راه افتادن اوليه طوطي كه حد اقل چند ماهي طول ميكشه بايد دو سه كلمه رو براش تكرار كنيد.
    وقتي به حرف آمد ديگه كارتون راحته..هر 4-5 روز يكبار ميشه يك كلمه جديد ياد بگيره.
    جان
    شما هم الان گفتی پراکنده هم دیدیم
    اصرار دارن طوطی قبل بلوغ یا تغییر شدید رنگ چشم به حرف بیاد
    منظور باز شدن نطق هست نه؟
    آخه فکر نمی کنم بعد از اون نتونه و کل یادگیریش چند سال اول باشه
    اینو یکم باز میکنی واسم
    چشمای طوطی من سفیده یه کم به کرم میزنه انگار!!!!!!!
    ویرایش توسط EMPEROR : 4th July 2010 در ساعت 06:27 PM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    جان
    شما هم الان گفتی پراکنده هم دیدیم
    اصرار دارن طوطی قبل بلوغ یا تغییر شدید رنگ چشم به حرف بیاد
    منظور باز شدن نطق هست نه؟
    آخه فکر نمی کنم بعد از اون نتونه و کل یادگیریش چند سال اول باشه
    اینو یکم باز میکنی واسم
    چشمای طوطی من سفیده یه کم به کرم میزنه انگار!!!!!!!
    آقا قرار شد اگر سوالي داري با نقل قول بگي كه من متوجه بشم حرفت در رابطه با كدوم پسته.
    در هر صورت موضوع راه افتادن طوطي و گفتن اولين كلمه و تقليد اولين كلمه هست كه بايد قبل از بلوغش باشه ...اگر طوطي قبل از بلوغش به حرف بياد يعني اولين كلمه رو تقليد كنه ديگه خيال صاحبش راحت ميشه چون ديگه از اون به بعد چه بالغ بشه و چه نشه ميتونه حرفهاي ديگه رو ياد بگيره.
    پس چي شد؟.....طوطي كه را افتاده باشه بعد از بلوغش هم ميتونه حرفهاي بيشتري ياد بگيره اما طوطي كه بالغ باشه و حرف زن نباشه ديگه با كرام الكاتبين هست كه حرف بزنه يا نزنه.....در مورد كاسكو احتمالش هست كه حرف بزنه اما در مورد طوطي هاي ديگه خير محاله .
    طوطي شما هم حرف خواهد زد چون بالغ نيست عزيز.

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    پرندگان جوان راحت تر حرف زدن ياد مي گيرند.
    بهتر است فقط يك نفر در آموزش پرنده دخالت داشته باشد زيرا صدا و لهجه هاي مختلف ممكن است باعث گيج شدن او شود.
    وقتي به پرنده آموزش مي دهيد از اسامي استفاده كنيد: مثلاً جوليا مي ره بخوابه.
    وقتي پرنده شما صحبت مي كند او را تشويق كنيد، به او با دقت گوش دهيد و نشان دهيد كه حرف هاي او را مي فهيمد. حتي اگر متوجه حرف هايش نمي شويد باز هم او را تشويق كيند.
    ياد دادن شماره تلفن مي تواند در پيدا كردن پرنده وقتي كه او گم شده است كمك بزرگي باشد.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    پرندگان جوان راحت تر حرف زدن ياد مي گيرند.
    بهتر است فقط يك نفر در آموزش پرنده دخالت داشته باشد زيرا صدا و لهجه هاي مختلف ممكن است باعث گيج شدن او شود.
    وقتي به پرنده آموزش مي دهيد از اسامي استفاده كنيد: مثلاً جوليا مي ره بخوابه.
    وقتي پرنده شما صحبت مي كند او را تشويق كنيد، به او با دقت گوش دهيد و نشان دهيد كه حرف هاي او را مي فهيمد. حتي اگر متوجه حرف هايش نمي شويد باز هم او را تشويق كيند.
    ياد دادن شماره تلفن مي تواند در پيدا كردن پرنده وقتي كه او گم شده است كمك بزرگي باشد.
    متشكر از توضيحات درست شما فقط اجازه بدين من ابتداي سخنتون رو كامل كنم و بگم كه طوطي هاي نا بالغ راحت تر حرف زدن ياد ميگيرند.....اصلا خيلي از طوطي ها هستند كه اگر در دوران قبل از بلوغ حرف زدن ياد نگيرن ديگه تا آخر عمرشون حرف نخواهند زد...فقط طوطي هاي خيلي باهوش مثل كاسكو شايد بعد از سن بلوغشون هم بتونن تقليد صداي انسان رو بكنند .

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    تيمنه چشم سفيد من بعد از هر بار تکرار کلمه اي که دارم براش تکرار مي کنم منقارشو يکم باز ميکنه و مي لرزونه انگار دندون قروچه مي کنه. عروس هلندي دو ماهه اي که دارم هم همينطوره. ممکنه اين کارشون سعي براي تقليد باشه قبل از اينکه تقليد صداي آدمو ياد گرفته باشن؟ طوطي هاي شما هم اين سابيدن منقار بالا و پايينشونو موقع شنيدن مکرر يک کلمه انجام مي دن؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    دوستان من قبل این طوطیم باز هم کاسکو داشتم ولی جوان طوری هم به حرف اومدن که باهاشون کار کردما ولی یهویی نطقشون باز شده اما این رو که عکسش تو آلبومم هست روزی 100 به بالا صبح 100 به بالا بعد از ظهر باهاش کار میکنم نشونه هاش هم مثل طوطیه آقا یاسره ولی فک نکنم دلیل باشه ممترین دلیلش که امیدوارم کرده تغییر کلی صداهاشه زور میزنه یه چیزی بگه هر وقت که میخواد سوت بزنه و بخونه صداهاش فرق کرده و یه چیزای دیگه بلغور میکنه چند بار هم تون صدای حرف زدن رو بصورت تک واژ شنیدم به نظرتون داره حرف میاد با توجه به سنش
    ضمنا رو دست میاد الان هم به خاطر حرف زدن باهاش بهم عادت کرده و مدتی که بهم اجازه ی خاروندن سرش رو میداد بیشتر شده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    تيمنه چشم سفيد من بعد از هر بار تکرار کلمه اي که دارم براش تکرار مي کنم منقارشو يکم باز ميکنه و مي لرزونه انگار دندون قروچه مي کنه. عروس هلندي دو ماهه اي که دارم هم همينطوره. ممکنه اين کارشون سعي براي تقليد باشه قبل از اينکه تقليد صداي آدمو ياد گرفته باشن؟ طوطي هاي شما هم اين سابيدن منقار بالا و پايينشونو موقع شنيدن مکرر يک کلمه انجام مي دن؟
    سلام.نه این علامت حرف زدن نیست .این یعنی خواب طوطی های من یا حتی مرغ عشقام هم همینطورن .نه هیچ تلاشی واسه حرف زدن نیست.
    نشونه حرف زدن تقلید آهنگه کلمه با سوته .ببین طوطیه من واسه حرف زدنش چندتا مرحله داره .اولش که با سوت آهنگشو تقلید میکنه بعد صداش یکم تغییر می کنه و با همین لحن آهنگه کلمه رو تقلید می کنه (کلفت تر میشه صداش ) بعد اون کلمه رو بصورت نا واضح که یکم سوت قاطیشه میگه .بعد واضح تر و بعد اون هم کامل میگه .
    مثلا اولین کلمه ای که طوطیه من یاد گرفت کلمه جوجو بود (اسمش )اول با سوت می گفت .بعد می گفت ( او او ). بعد جوجو رو بصورت نا واضح .بعد کامل .من همیشه تو هر کلمه جدید که یاد میگیره منتظره این 4 تا مرحله هستم همیشه هم همینطور بوده (واسه طوطیه من )من تو هر مرحله با جایزه تشویقش می کنم و اون کلمه رو بیشتر و بیشتر براش تکرار می کنم که درستشو یاد بگیره .همین تازگی ها هم سلام رو یاد گرفته که اولا می گفت الام ولی اینقدر براش تکرار کردم که میگه سلام.
    اگه می گی هربار که براش تکرار میکنم اینجوریه یعنی اینکه شما زمانیو انتخاب می کنی که خستست و می خواد استراحت کنه .شما در طوله روز مرتب بیا جلوش واستا و کلمه ای که می خوای یاد بگیره رو 40 ،50 بار براش تکرار کن بعد برو 10 ،20 دقیقه بعد شروع کن .اولین کلمه سخته یاد دادنش ولی به محض اینکه تونست بگه مطمئن باش کلماته بعدی رو بدون اینکه شما حتی باهاش کار کنی هم یاد می گیره (نه اینکه ولش کنی در کل می گم راحت تر یاد می گیره).بهتره تمرین سخن گویی هم فقط با صدای یکی باشه.
    اصلا اصلا نا امید نشو . طوطیه منو همه می گفتن حرف نمی زنه و حتی من زیاد هم باهاش کار نکردم ولی به حرف اومد .

صفحه 1 از 11 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)