صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 107
    کاربرفعال

شماره عضویت
    69
    اولین درس ها
    بسته به اینکه چه نوع طوطی دارید, اون میتونه احتمال زیاد در آینده چند کلمه ای بگه, چند تا شعر بگه , بعضی صداها رو تقلید کنه یا بعضی از ملودی ها رو سوت بزنه.
    اصول صحبت کردن طوطی در اولین ماه ها پایه ریزی میشه...مسلما هیچ تضمینی برای صحبت نمیشه داد ولی واضح هست که هیچ موقع برای شروع تمرین صحبت کردن زود نیست.
    بعضی راهنمایی ها:
    تا میتونید با طوطی تون صحبت کنید...به مرور طوطی شروع به کلمات نامفهوم و تمرین میکنه...بذارید آروم کارش رو بکنه و با صحبت کردن زیاد با اون مشوقش باشید.
    کلمات ساده ای رو تکرار کنید, شعرهای کودکانه براش بخونید و تکرار کنید.
    تا ممکن هست کمتر سوت بزنید!!
    در حال حاضر گفته میشه طوطی که اول یاد بگیره حرف بزنه و بعد یاد یگیره سوت بزنه, در نهایت صحبت کننده بهتری میشه از طوطی که اول سوت رو یاد گرفته و بعد حرف زدن رو.
    زمانی که طوطی اولین کلمات رو گفت, پایه صحبت کردن گذاشته شده و میتونید به طوطی ملودی یاد بدید.
    طوطی جوان رو با خودتون در خانه ببرید, بگذاریدش روی محل نشستن متحرک... توی آشپزخونه مشغول هستید اون هم روی محلش در آشپزخونه هست, توی پذیرایی, همینطور. بگذارید ببینه و براش تعریف کنید که به چکاری مشغول هستید, خواهید دید که طوطی در کمال کنجکاوی همه چیز رو در خودش ضبط میکنه. شرطش این هست که طوطی روی جاش بمونه بشینه. یکی از راه هاش کوتاه کردن بال هست.
    Koppiekrauw دات com ترجمه: افشین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3559
    بعضی کاسکوها رو در رو حرف نمیزنن
    حتی اگه خیلی راحت هم باشن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    3559
    بالاخره من نفهمیدم تو هر سایتی یه مدل موشت در مورد اینکه چطوری یه کلمه رو و۳ کاسکو باید تکرار کرد !!!!! بازیا میگن یه نواخت تکرار کنید بازیا میگن با صدای بلند یا آروم او خلاصه آهنگشو باید تغییر داد!!!!انگار هرکس ۱روش داره!و این بستگی به توتی* داره او* زمانی* می*شه فهمید که به حرف افتاده باشه!!!که ببینیم به کدوم سریع تر واکنش نشون میده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فقط یه دونه لاکپشت
    شماره عضویت
    3216
    نقل قول نوشته اصلی توسط sherry نمایش پست ها
    بالاخره من نفهمیدم تو هر سایتی یه مدل موشت در مورد اینکه چطوری یه کلمه رو و۳ کاسکو باید تکرار کرد !!!!! بازیا میگن یه نواخت تکرار کنید بازیا میگن با صدای بلند یا آروم او خلاصه آهنگشو باید تغییر داد!!!!انگار هرکس ۱روش داره!و این بستگی به توتی* داره او* زمانی* می*شه فهمید که به حرف افتاده باشه!!!که ببینیم به کدوم سریع تر واکنش نشون میده
    سلام
    به نظر من بهترین روش و جامع ترین روش رخ در رخ به طوری که حواس طوطی به شما جلب بشه و رمز موفقیت هم تکرار هست رمزی که بچه های این سایت به من یاد دادند .
    من الان کمتر از 2ماه تکرار حدودا 5کلمه به سیلور یاد دادم ولی در کلمه ی اول باید بیشتر کار بشه
    و اول وقتی طوطی یه کلمه یا شبیه اون رو با سوت تکرار میکنه نشونه ی سخنگویی طوطی هست
    در تکمیل حرف های من دوستان تصحیح میکنن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    سلام دوستان
    ضمن تشکر از سایت نغزتون منم یک ملنگوی 3ماهه دارم که اسمش انقزی)ANGHEZI( هست:smile (4):
    اوایل گاز میگرفت و میترسید ولی الان رامه بچه ام :ی
    میخواستم بدونم کی طوطیم به حرف میاد؟ و دیگه اینکه من از همین سن باهاش در مورد حرف زدن کار کنم؟ یا بذارم بزرگتر بشه؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط lopasali نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ضمن تشکر از سایت نغزتون منم یک ملنگوی 3ماهه دارم که اسمش انقزی)ANGHEZI( هست:smile (4):
    اوایل گاز میگرفت و میترسید ولی الان رامه بچه ام :ی
    میخواستم بدونم کی طوطیم به حرف میاد؟ و دیگه اینکه من از همین سن باهاش در مورد حرف زدن کار کنم؟ یا بذارم بزرگتر بشه؟
    سلام
    شما از همین الان باهاش تمرین کن ... گوشش آشنا میشه و بعدا که به حرف بیاد این کلمه ها را راحت تر بیان می کنه ولی الان برای اینکه حرف بزنه زوده معمولا بعد از یازده ماهگی کم کم به حرف میان اولش ممکنه واضه نباشه ولی به مرور زمان واضح میشه اگر از الان باهاش تمرین کنید بعدا خیلی راحت تر می تونه کلمه هایی را که مستمر شنیده تکرار کنه ....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    ممنونم
    در مورد بقیه آموزش ها چطور؟ مثلا همین چرخیدن یا بای بای کردن و..؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط lopasali نمایش پست ها
    ممنونم
    در مورد بقیه آموزش ها چطور؟ مثلا همین چرخیدن یا بای بای کردن و..؟
    سلام .اگه طوطیه شما رام باشه و آموزشهای ابتدایی مثل روی دست اومدن و جایزه گرفتن رو بلد باشه از همین الان هم می تونی باهاش تمرین کنی . همه تمرین ها چه صحبت کردن و چه آموزش بازی و ترفند به رام بودن طوطی بستگی داره طوطی اگه از صاحبش بترسه چیزی یاد نمی گیره .همونطور که خانم شیکرا گفت از الان می تونی باهاش صحبت کردن تمرین کنی ولی این تمرین ممکنه تا زمانی که طوطی به حرف زدن نیوفتاده ادامه داشته باشه.البته بعد از به حرف اومدن هم باید واسه یاد دادن کلمات جدید باهاش تمرین کنی ولی گفتن اولین کلمه ممکنه طول بکشه و باید وقت بیشتری بذاری و بیشتر تمرین کنی . ولی آموزش بازی و ترفند هر موقع ( بعد از رام شدن ) بهش آموزش بدی یاد میگیره با توجه به زمانی که به تمرین اخنصاص میدی .برای آموزش بازی و ترفند مثل بای بای کردن بهتره به این بخشی که لینکش رو میذارم سر بزنی .ما داریم کم کم آموزشا رو تکمیل می کنیم این بخش می تونه به شما کمک کنه .قبل از شروع تمرین بهتره راهنمای آموزش رو بخونی .

راهنمای آموزش

آموزش ترفند به طوطی سانان

و سوالاتت راجع به طوطی ملنگو رو تو این تاپیک بپرسی :

تاپیک جامع گفتگو در مورد طوطی کوچک اسکندر (ملنگو)

کاربر ساده

شماره عضویت
    4970
    دوستان من 3 تا سئوال دارم:

اول : شاه طوطی 7 ماهه چند روزه گرفتم و اصلاً تا حالا کسی باهاش تمرین نکرده ! به نظرتون باهاش تمرین کنم با این شرایط چند وقته کلمه اول و میگه ؟ کلاً امید به شاه طوطی کمه یا خیلی زیاده یعنی مثل کاسکو هستش که میگن باهاش تمرین کنی محاله به حرف نیاد ؟

دوم : سه تا روش من شنیدم رخ به رخ , ضبط صدا , و شرطی کردن یا ادغامی از این 3 تا (اگه ادغامی خوبه ممنون میشم یکم توضیح بدین ), میخواستم اساتید بگن کدوم از همه بهتره برای شاه طوطی با شرایط بالا.

سوم : به شاه طوطی زن حرف زدن یاد بده بهتره یا مرد یا فرق زیادی نداره ؟ بعد اگه زن تمرین کنه باهاش دیگه مرد هیچی نگه هیچوقت یا ادغامی اشکال نداره ؟

ممنون .

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط usbili نمایش پست ها
    دوستان من 3 تا سئوال دارم:

اول : شاه طوطی 7 ماهه چند روزه گرفتم و اصلاً تا حالا کسی باهاش تمرین نکرده ! به نظرتون باهاش تمرین کنم با این شرایط چند وقته کلمه اول و میگه ؟ کلاً امید به شاه طوطی کمه یا خیلی زیاده یعنی مثل کاسکو هستش که میگن باهاش تمرین کنی محاله به حرف نیاد ؟

دوم : سه تا روش من شنیدم رخ به رخ , ضبط صدا , و شرطی کردن یا ادغامی از این 3 تا (اگه ادغامی خوبه ممنون میشم یکم توضیح بدین ), میخواستم اساتید بگن کدوم از همه بهتره برای شاه طوطی با شرایط بالا.

سوم : به شاه طوطی زن حرف زدن یاد بده بهتره یا مرد یا فرق زیادی نداره ؟ بعد اگه زن تمرین کنه باهاش دیگه مرد هیچی نگه هیچوقت یا ادغامی اشکال نداره ؟

ممنون .
    به هر حال سن طوطیتون خوبه و بهتره که شما اگر ازش انتظار سخنگویی دارید باهاش کار کنید ، کلا تو هیچ پنده ایی نمیشه تعیین کرد که کی کلمه اول رو میگه .
    هر سه تا روش رو باهاش کار کنید ، هر موقع وقت دارید خودتون بشینید جلوی طوطیتون و 2 -3 کلمه راحت رو باهاش کار کنید وقتهایی که پیش طوطیتون نیستید صدای خودتون رو ضبط کنید و بذارید براش پخش بشه و از شرطی کردن هم میتونید استفاده کنید مثلا شبها همیشه موقع کشیدن کاور بهش شب بخیر بگید طوطی به مرور به خوابیدن شرطی میشه و میگه شب بخیر.
    مرد و زن کار کردن فرقی نمیکنه فقط مهم اینه که کلمات رو واضح و بلند تکرار بشه .
    حتما قسمت اموزش سخنگویی رو هم بخونید.

صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)