صفحه 1 از 82 123456789101112131415161718192051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 817
    همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3

پرسش و پاسخ متفرقه در مورد طوطی سانان

پرسش و پاسخ متفرقه در مورد طوطی سانان

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام.من برای کاسکوی خودم اسباب بازی خریدم که چوبی نیست یعنی جویدنی نیست.عادت داره وقتی میوه یا حبوبات یا سبزیجات می خوره همزمان با اون با اسباب بازی هاشم بازی کنه این باعث میشه غذاش لای اسباب بازی ها بمونه که فکر کنم خوب نباشه من می خوام این اسباب بازی را تمیزشون کنم اول می خواستم با مایع ظرفشویی بشورم ولی تو تالار *******یکی از بچه ها گفته بود نباید وسایل کاسکو رو ضد عفونی کرد با آب داغ باید شست.اگه بخوام این اسباب بازی های پلاستیکی رو با آب داغ بشورم که از ریخت میوفته.چطوری تمیزشون کنم؟
    ویرایش توسط شاهرخ ایلخانی : 29th May 2010 در ساعت 03:32 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام.من برای کاسکوی خودم اسباب بازی خریدم که چوبی نیست یعنی جویدنی نیست.عادت داره وقتی میوه یا حبوبات یا سبزیجات می خوره همزمان با اون با اسباب بازی هاشم بازی کنه این باعث میشه غذاش لای اسباب بازی ها بمونه که فکر کنم خوب نباشه من می خوام این اسباب بازی را تمیزشون کنم اول می خواستم با مایع ظرفشویی بشورم ولی تو تالار نیک صالحی یکی از بچه ها گفته بود نباید وسایل کاسکو رو ضد عفونی کرد با آب داغ باید شست.اگه بخوام این اسباب بازی های پلاستیکی رو با آب داغ بشورم که از ریخت میوفته.چطوری تمیزشون کنم؟
    سلام
    اگر اسباب بازي پلاستيكي است اشكال نداره با آب و مايع ظرفشويي بشوري ولي بايد خيلي خوب آب بكشي تا اثري از مايع ظرفشويي روش نمونه.... اسباب بازي هاي چوبي را نميشه با مايع ظرفشويي شست چون مايع داخل چوب نفوذ مي كنه البته اگر باز هم فكر مي كني ممكنه كه اثري از مايع ظرفشويي روي اسباب بازي پلاستيكي بمونه مي توني با آب نمك بشوري ولي باز هم بايد حسابي آب بكشي تا هيچ ا ثري از نمك روش نمونه... موفق باشي

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام.من برای کاسکوی خودم اسباب بازی خریدم که چوبی نیست یعنی جویدنی نیست.عادت داره وقتی میوه یا حبوبات یا سبزیجات می خوره همزمان با اون با اسباب بازی هاشم بازی کنه این باعث میشه غذاش لای اسباب بازی ها بمونه که فکر کنم خوب نباشه من می خوام این اسباب بازی را تمیزشون کنم اول می خواستم با مایع ظرفشویی بشورم ولی تو تالار *******یکی از بچه ها گفته بود نباید وسایل کاسکو رو ضد عفونی کرد با آب داغ باید شست.اگه بخوام این اسباب بازی های پلاستیکی رو با آب داغ بشورم که از ریخت میوفته.چطوری تمیزشون کنم؟
    دوست عزيز هر نوع اسباب بازي كه داريد چه چوبي و چه كائوچويي رو فقط با آب گرم بشوييد و لاغير.
    در مورد اسباب بازيهاي چوبي و رنگي بهتون بگم كه هر بار كه بشوييدش رنگش كمتر ميشه.
    اما يك نكته بسيار مهم كه اكثر دوستان دارن اشتباه مي كنند.......اسباب بازي طوطي 20 درصد باهاش بازي ميشه و 80 درصد جويده ميشه....اصلا اسباب بازي رو براي بازي نمي زارن بلكه بيشتر براي جويدن ميزارن بنابر اين اسباب بازي كائوچويي دردي رو از طوطي دوا نميكنه مگر اينكه از اون انواعي باشه كه باعث تقويت ذهن ميشه...مثل صندوقهايي كه داخلش غذا ميزارن تا طوطي خودش درش رو باز كنه و بخوره و مانند اين.
    اسباب بازي پلاستيكي هم ممنوع هست چون پلاستيك رو مي تونه بجوه و خورد كنه و چون پلاستيك هست اصلا براش خوب نيست.
    خلاصه به نظر من بايد اسباب بازي چوبي بگيريد و يا كائوچويي محكم....حالا يا چوبي رنگ شده و يا چوبي غير رنگي و رنگ خود چوب.
    باز تكرار مي كنم اسباب بازي رو براي طوطي ميزارن تا با جويدنش مشغول بشه.
    در طبيعت طوطي ها بسيار چوبها رو مي جوند اما چيزي نيست كه باهاشون بازي كنند پس شما هم بايد اين مورد رو در نظر داشته باشيد.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    در ضمن هيچ لزومي نداره كه اسباب بازي رو بشوييد....اسباب بازي بايد از سقف يا ديواره قفس آويزان باشه و به اين ترتيب ديگه فضله روي اون نخواهد افتاد كه شما مجبور به شستنش بشيد .
    اگر هم اسباب بازي نو براش آويزان ميكنيد هيچ احتياجي به شستنش نيست.
    يادتون باشه بايد اسباب بازي آويزان باشه ....نكنه يه وقت بندازيد كف قفس.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    دوست عزيز هر نوع اسباب بازي كه داريد چه چوبي و چه كائوچويي رو فقط با آب گرم بشوييد و لاغير.
    در مورد اسباب بازيهاي چوبي و رنگي بهتون بگم كه هر بار كه بشوييدش رنگش كمتر ميشه.
    اما يك نكته بسيار مهم كه اكثر دوستان دارن اشتباه مي كنند.......اسباب بازي طوطي 20 درصد باهاش بازي ميشه و 80 درصد جويده ميشه....اصلا اسباب بازي رو براي بازي نمي زارن بلكه بيشتر براي جويدن ميزارن بنابر اين اسباب بازي كائوچويي دردي رو از طوطي دوا نميكنه مگر اينكه از اون انواعي باشه كه باعث تقويت ذهن ميشه...مثل صندوقهايي كه داخلش غذا ميزارن تا طوطي خودش درش رو باز كنه و بخوره و مانند اين.
    اسباب بازي پلاستيكي هم ممنوع هست چون پلاستيك رو مي تونه بجوه و خورد كنه و چون پلاستيك هست اصلا براش خوب نيست.
    خلاصه به نظر من بايد اسباب بازي چوبي بگيريد و يا كائوچويي محكم....حالا يا چوبي رنگ شده و يا چوبي غير رنگي و رنگ خود چوب.
    باز تكرار مي كنم اسباب بازي رو براي طوطي ميزارن تا با جويدنش مشغول بشه.
    در طبيعت طوطي ها بسيار چوبها رو مي جوند اما چيزي نيست كه باهاشون بازي كنند پس شما هم بايد اين مورد رو در نظر داشته باشيد.
    سلام.ممنون که جواب دادین.من علاوه بر اسباب بازیه چوبی براش اسباب بازی های دیگه هم میذارم.من تو سایتای خارجی هم دیدم که علاوه بر چوبی بقول شما کائوچویی هم میذارن.حالا این مهم نیست که باهاش بازی میکنه یا می جویه واسه من مهم اینه که حواسش پرت بشه و بیکار نمونه.خیلی دوستشون داره.کنار اون اسباب بازیه چوبی هم داره که با اونا هم مشغول میشه..

نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    در ضمن هيچ لزومي نداره كه اسباب بازي رو بشوييد....اسباب بازي بايد از سقف يا ديواره قفس آويزان باشه و به اين ترتيب ديگه فضله روي اون نخواهد افتاد كه شما مجبور به شستنش بشيد .
    اگر هم اسباب بازي نو براش آويزان ميكنيد هيچ احتياجي به شستنش نيست.
    يادتون باشه بايد اسباب بازي آويزان باشه ....نكنه يه وقت بندازيد كف قفس.
    بازم ممنون از جوابتون.ولی سوالمو اگه دوباره بخونید متوجه می شید که من چرا میخوام بشورمشون.چوبی ها رو کاری ندارم نمی شورمشون.طوطی من قفسی نیست آقای .فقظ واسه خواب میره تو قفس اونجا هم اسباب بازی چوبی آویزون کردم که صبح قبل اینکه بیاد بیرون باهاشون بازی می کنه(می جوه)

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    اقا از شما خیلی تعریف می کنند به این سوال با حوصله جواب میدید]
    سلام
    من تازگی کاسکو دم قرمز خریدم پست قبلی شما رو خوندم اطلاعات خوبی یاد گرفتم ولی چند تا سوال دارم من قبلا مینا داشتم ولی مثل اینکه دنیای کاسکو متفاوت
    1.سوال اول کاسکو من دم قرمز ولی دم نداره یه کوچولو ته دم داره دم اصلی در نیومده چشم کاسکو من طوسی ایا دم در نیومده نسبت به سنش که چشم طوسی یا دمش قبلا کندن
    2.یه هفته هست خریدم دو سه روز اول قار میکشید و میترسید الان قار نمی کشه بعد از یک هفته میشه گفت رامه جیغ خیلی کم میکشه دو روز اوردمش بیرون اروم میشنه ولی شب یه مقدار برش میافتد البه بالش زدن به خاطر اینکه میاد بیرون پرش میافتد البته مدفوع طبیعی
    3.شب ها از ساعت 8 به بعد چشاش خماره برای ساعت خوابش این طوری میشه
    4 طی روز هیچ کس خونه نیست من ساعت 5 میام خونه برای حوصلش سر نره لب پنجره میزارم طوری که بیرون نباشه ولی بیرون ببینه پنجره باز ایا این کمک میکنه حوصله اش سر نره چون بچه ها رو تو کوچه میبینه

ایا پنجره باعث میشه حوصله اش سر نره البته از بچه های کوچه فاصله دره نسبت به سنش دم کنده شده یا در نیومده
    به نظر شما سن اون چقدر هست
    زیاد تحرک نداره بیشتر نشسته یا غذا میخوره البته چون من مینا داشتم خیلی بازی گوش بود فکر میکنم این اروم یا کلا کاسکو کم تحرک هست راستی براش نوار پر کرده از صدای خودم گزاشتم تازگی تو جیغش میگه بیا تاثیری داره رو مینا جواب می داد من شما را قبول دارم چون تو اون سایت همسایه پست های شما رو خوندم دوست دارم نظر یکی بشنوم همون عمل کنم راستی ایینه براش بزارم چون ما زیاد خونه نیستم دستی نکنم بهتره که وابسته نشه تقویتی هر چه لازم بگید بخرم

]چندتا مقاله خوب و به درد بخور در مورد این پرنده وساخت اسباب بازی برام بگزارید البته مطالب سایت خوندم
    اینم عکس سر چشم دم پاش نظر برید
    [/size][/size]
    سلام دوست عزیز
    خوش آمدی دوست من سوالاتتو تو قسمت طوطی آفریقایی بعد قسمت کنگو اولین گزینه بپرس تا همه ببینند و هم آقا و همه دوستان نظر بدن و نظرات دیده شود ساعت 8 شب که فرمودین اینها وقتی خوابشون بیاد خمار و خواب آلو میشن فقط حتما عادتش بده سر یه ساعت بخوابه تا دیر وقتم بیدار نگهش ندار
    موفق باشی

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    اقا از شما خیلی تعریف می کنند به این سوال با حوصله جواب میدید]
    سلام
    من تازگی کاسکو دم قرمز خریدم پست قبلی شما رو خوندم اطلاعات خوبی یاد گرفتم ولی چند تا سوال دارم من قبلا مینا داشتم ولی مثل اینکه دنیای کاسکو متفاوت
    1.سوال اول کاسکو من دم قرمز ولی دم نداره یه کوچولو ته دم داره دم اصلی در نیومده چشم کاسکو من طوسی ایا دم در نیومده نسبت به سنش که چشم طوسی یا دمش قبلا کندن
    2.یه هفته هست خریدم دو سه روز اول قار میکشید و میترسید الان قار نمی کشه بعد از یک هفته میشه گفت رامه جیغ خیلی کم میکشه دو روز اوردمش بیرون اروم میشنه ولی شب یه مقدار برش میافتد البه بالش زدن به خاطر اینکه میاد بیرون پرش میافتد البته مدفوع طبیعی
    3.شب ها از ساعت 8 به بعد چشاش خماره برای ساعت خوابش این طوری میشه
    4 طی روز هیچ کس خونه نیست من ساعت 5 میام خونه برای حوصلش سر نره لب پنجره میزارم طوری که بیرون نباشه ولی بیرون ببینه پنجره باز ایا این کمک میکنه حوصله اش سر نره چون بچه ها رو تو کوچه میبینه

ایا پنجره باعث میشه حوصله اش سر نره البته از بچه های کوچه فاصله دره نسبت به سنش دم کنده شده یا در نیومده
    به نظر شما سن اون چقدر هست
    زیاد تحرک نداره بیشتر نشسته یا غذا میخوره البته چون من مینا داشتم خیلی بازی گوش بود فکر میکنم این اروم یا کلا کاسکو کم تحرک هست راستی براش نوار پر کرده از صدای خودم گزاشتم تازگی تو جیغش میگه بیا تاثیری داره رو مینا جواب می داد من شما را قبول دارم چون تو اون سایت همسایه پست های شما رو خوندم دوست دارم نظر یکی بشنوم همون عمل کنم راستی ایینه براش بزارم چون ما زیاد خونه نیستم دستی نکنم بهتره که وابسته نشه تقویتی هر چه لازم بگید بخرم
    ]چندتا مقاله خوب و به درد بخور در مورد این پرنده وساخت اسباب بازی برام بگزارید البته مطالب سایت خوندم
    اینم عکس سر چشم دم پاش نظر برید
    [/size][/SIZE]
    سلام دوست عزيز
    دوستان لطف دارن به من اما بگم كه من هيچ برتري به ديگران ندارم الا اينكه خاك پاي همه هستم.
    و اما سوال شما دوست عزيز.....آقا كاسكوتون خيلي جوجه هست حواست بهش باشه....چشمش كاملا دودي تيره هست و نهايتا 8-9 ماهش هست.....كاسكوها حدود 4-4.5 ماهگي كل پرهاشون كامل ميشه يعني حتي زماني كه چشمشون كاملا سياه است پرهاشون كامله و الان بايد كاسكوي شما پرهاي دمش كامله كامل باشه اما نيست.....اين كنده شدن پرهاي دم ممكنه 2 علت داشته باشه:
    1-گيركردن به قفس تنگ و بلاهايي كه سر كاسكو مياد تا به ايران برسه.
    2-كاسكو پر جوي داره و خودش پرهاي دمش رو جويده.

در مورد اول خدمتتون بگم كه هيچ اشكالي نداره در اولين تو لكي كه كاسكوتون بره و پرهاي جديد در بياره پرهاي دمش هم كامل ميشه.
    اما اگر خداي نكرده كاسكو پر جوي داشته باشه و در اثر افسردگي و مسائل عصبي خودش با منقارش پرهاي دمش رو قيچي كرده باشه خيلي بده چون اين عادت بهش مي مونه و تا ميبينه كه دمش در آمده دوباره قيچيش ميكنه .البته انشا الله كه در مورد كاسكوي شما اينطور نيست.
    شما به كاسكوت برس و غذاي متنوع بهش بده .مثلا:

1-نخود -لوبيا و ماش خيس خورده هر روز مقداري بهش بده ...اين حبوبات رو هم مي توني بدون نمك و روغن بپزي و فريز كني و هر روز تكه اي ازش رو بندازي در آب داغ تا يخش وا بره بعد بدي كاسكو بخوره.

2-انواع ميوه مجاز بدون هسته مخصوصا سيب كه براي مزاج كاسكو(حتي انسان) خيلي مفيده.

3-ساقه و برگ كرفس-كلم بروكلي-گاه گاهي هم در فصل تابستان كاهو به مقدار خيلي كم.

4-ذرت بصورت بلال تكه تكه شده كه به نظر من تنها غذايي هست كه سريع كاسكوي ضعيف رو راه مي اندازه.

5-مقدار كمي پسته-گردو و بادام زميني .....در فصول گرم خيلي خيلي كم بايد بهش بدين.

6-تخمه آفتابگردان قهوه اي يا مشكي دور سفيد كه اگر بتونيد به غذاهاي ديگه عادتش بديد و تخمه رو حذف يا خيلي كم كنيد كه گل كاشتيد.

7-قطره و پودر مكمل مواد معدني و ويتاميني كه در تاپيك كاسكو مفصلا راجع بهش توضيح دادم.

8-كف دريا هم براش حتما بزار اون هم از نوع مارك دار ...تريكس يا ويتاكرافت.

شما بايد شاه پر هاي هر بال كاسكو رو بزني تا نتونه پرواز آزاد كنه ....2 شاه پر اول رو نزن و 7-8 تاي بعد رو بزن ...هر شاه پر بايد حدود دو سومش كوتاه بشه .

در فصل تابستان هفته اي يكبار حمامش كن.....در حمام كردن شما بايد با آب خالي و گرم از گردن به پايينش رو با اسپري خيس كني.....اسپري مخصوص آب پاشيدن به برگ گلدان آپارتماني.....و بعد از اينكه كاملا خيس شد با سشوار خشك كني تا سرما نخوره.

بايد در قفسش چند تا اسباب بازي چوبي مخصوص طوطي ها آويزان كني تا زماني كه بيكار ميشه خودش رو با جويدن اونها مشغول كنه.

شما لطف كن بيا در تاپيك مخصوص طوطي خاكستري افريقايي (كاسكو) يعني اينجا و مطالب رو بخون و سوالي هم اگر از من داري اونجا بپرس.بچه ها همشون اونجا دارن فعاليت مي كنند.

کاربر ساده

شماره عضویت
    169
    سلام دوستان
    من تا حالا پرنده نداشتم
    میخوام یه طوطی بگیرم که زیاد سرو صدا نکنه
    یعنی اصلا حرف زدنش هم واسم مهم نیست
    هرچی ساکت تر بهتر
    فقط چیزی که مهمه رام شدنش و اینکه روی شونه یا دستم بیاد و بتونم باش بازی کنم
    لطفا دوستان یه نژاد با این خصوصیات ( البته اگه وجود داره ) رو معرفی کنن
    با تشکر

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr.private نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تا حالا پرنده نداشتم
    میخوام یه طوطی بگیرم که زیاد سرو صدا نکنه
    یعنی اصلا حرف زدنش هم واسم مهم نیست
    هرچی ساکت تر بهتر
    فقط چیزی که مهمه رام شدنش و اینکه روی شونه یا دستم بیاد و بتونم باش بازی کنم
    لطفا دوستان یه نژاد با این خصوصیات ( البته اگه وجود داره ) رو معرفی کنن
    با تشکر
    سلام
    دوست عزیز سر صدا جزئی از این پرنده زیباست اما با این مشخصات شما باید یک کاکاتیل (عروس هلندی ) ماده بگیری
    البته رفتار ها متفاوته شما دقت کن
    من فکر میکنم واست بهترین گزینست

صفحه 1 از 82 123456789101112131415161718192051 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)