صفحه 75 از 82 نخستنخست ... 25565758596061626364656667686970717273747576777879808182 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 741 به 750 از 817
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17355
    نقل قول نوشته اصلی توسط vonarian نمایش پست ها
    سلام.
    آب جوشیده که خنک باشه یا آب شیر تصفیه شده!!
    آب شهری بهتره نباشه!! ماشاالله ما تهرانیا هر ۱ لیتر آبمون ۱۰ لیتر رسوب میده.
    البته بنده ساکن درکه‌م و عین آب معدنی میمونه.

Sent from my K00E
    ممنونم دوست عزیز
    ولی شنیدم که اب جوشیده شده یا تصفیه شده تمامی موادی که برای طوطی سانان مفیده رو از بین میبره ( همون گل و لای موجود در آب )
    کلا شنیدم گل و لای آب برای طوطی سانان مفیده
    آیا این درسته ؟؟؟؟
    با تشکر
    ویرایش توسط amirkaffash : 29th August 2016 در ساعت 04:27 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی,همستر بود,مینا,لاک پشت,گربه,آکواریوم شیرین,ب
    شماره عضویت
    19171
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirkaffash نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز
    ولی شنیدم که اب جوشیده شده یا تصفیه شده تمامی موادی که برای طوطی سانان مفیده رو از بین میبره ( همون گل و لای موجود در آب )
    آیا این درسته ؟؟؟؟
    با تشکر
    بنده همچنین چیزی نشنیدم!!

Sent from my K00E

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17355
    با سلام
    من شنیدم که اب جوشیده شده یا تصفیه شده تمامی موادی که برای طوطی سانان مفیده رو از بین میبره ( همون گل و لای موجود در آب )
    آیا این درسته ؟؟؟؟
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    با سلام
    من شنیدم که اب جوشیده شده یا تصفیه شده تمامی موادی که برای طوطی سانان مفیده رو از بین میبره ( همون گل و لای موجود در آب )
    آیا این درسته ؟؟؟؟
    با تشکر
    سلام
    تو اب های شهری درصد گل و لای مگه چقدره؟
    من همچین چیزی نشنیدم تا حالا و همیشه از اب شیر استفاده میکنم

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    با سلام
    آیا این درسته ؟؟؟؟
    با تشکر
    بهتره از آب جوشیده شده استفاده کنید یا آب شیر که بگذارید کلرش بره

Sent from my D6503 using parsipet mobile app

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام
    آیا این درسته ؟؟؟؟
    با تشکر
    دوستان نظرشون رو گفتن ، منم مطالبی که خوندم رو اینجا میذارم . گاهی اوقات سوالاتی که مربوط به طوطی هاست باعث میشه در مورد همون موضوع در انسان ها هم جستجویی بشه . یکم جسنجو کردم تو منابع حارجی و ایرانی . تو منابع ایرانی که کلا هر مورد مثل آب تصفیه شده ، آب جوشیده ، آب معدنی هر کدوم مشکلات خودشون رو دارن .

تو آب تصفیه شده ، کلر و ذرات ناشی از زنگ زدگی و پوسیدگی لوله ها از آب جدا میشه ، از طرفی باعث از بین رفتن سختی آب میشه و آب را به مقطر و یا سبک تبدیل می کنه و عوامل باکتریایی و ویروسی را از بین نمیبره، با توجه به گفته کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی " بر اساس مقالات و پژوهشهای انجام شده در سطح کشور های مختلف آب سبک در دراز مدت موجب بروز آسیبهای جدی به قلب و عروق و اختلال در رشد استخوانی کودکان می شود. "

آب جوشیده سموم محلول در آب مثل نیترات ، ناخالصی های حل شده در آب ، سختی و سنگینی ، فلزات سنگین و... را از آب حذف نمی کنه فقط در مواقعی که احتمال آلودگی میکروبی وجود داره، موثر هست . جوشوندن آب حاوی آلاینده‌های سمی شیمیایی مثل فلزات سنگین (جیوه، سرب، آرسنیک و...)، مواد نسوز، آفت‌کش‌ها، نیترات یا نیتریت یا برخی از موادآلی آلاینده که دارای نقطه‌جوش بالای حدود ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد هستن، باعث افزایش غلظت این آلاینده‌ها در آب می‌شه و شرایط آلودگی آب را بدتر و وخیم‌تر می‌کنه. بهتره آب آشامیدنی از منابع مطمئن مثل آب‌معدنی یا آب لوله‌کشی سالم باشه که حدود یک دقیقه جوشیده شده باشه ( یعنی وقتی به جوش میاد ، یه دقیقه بعد خاموش شه )

آب معدنی ( طبق گفته یک سایت ایرانی "متاسفانه در حال حاضر در بسیاری از کشورها برخی از تولیدکنندگان سودجو و بی‌وجدان به جای آب‌معدنی طبیعی از آب لوله‌کشی شهری، آب خالص که فاقد املاح‌معدنی مفید هستند یا مستقیما از آب تصفیه‌نشده چاه‌ها در داخل بطری‌ها استفاده می‌کنند و سپس با تبلیغات گمراه‌کننده و ارائه تصاویر فریبنده از کوه، چشمه، طبیعت و... روی بطری‌ها مبادرت به عرضه و فروش این چنین محصولات تقلبی به افراد بی‌گناه می‌کنند و سلامت آنها را به مخاطره می‌اندازند. معمولا این تولیدکنندگان متخلف اعتقادی به رعایت کوچک‌ترین اصول بهداشتی در خطوط تولید و بسته‌بندی ندارند و با این کار به آلودگی بیشتر این محصولات تقلبی دامن می‌زنند.")

برای هر روشی یه مشکلی ذکر کردن .

تو یه سایت معتبر در مورد حیوانات نوشته شده :

بهتره برای طوطی از آب چشمه ( که معمولا در دسترس ما نیست ) یا آب تصفیه شده که مواد خاص به نحوی حذف شده استفاده بشه

اما در نهایت بهتره از آبی استفاه کنید که فکر می کنید برای خودتون سالم هست . اول تحقیق کنید و ببینید هر کدوم چه مزایا یا مشکلاتی دارن بعد از همون آب هم برای خودتون استفاده کنید هم برای طوطی . فقط مطمئن بشید که آلوده نباشه

اینم در نظر بگیرید که ما نمیتونیم شرایط طبیعی که طوطی در طبیعت داره رو براش فراهم کنیم . گل و لایی یا حالا هر مواد مفیدی که شما میگید تو آب های طبیعی هست با موادی که تو آب های ما هست فرق داره ..به آب های شهری کلر اضافه میکنن ، پوسیدگی و زنگ زدگی لوله ها ممکنه وارد آب بشه ..آب غیر شهری ممکنه در معرض فاضلاب باشه .. و غیره .. به نظرم بهتره دنبال آب سالم برای طوطی باشید تا اینکه دنبال مواد مفید برای طوطی در آب آشامیدنی باشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    20316
    سلام ممنون خیلی از مطالبتون استفاده میکنم. من یه طوطی سان کانور دارم یک سالی میشه ک دارمش و کاملا بهمم عادت کرده روی دستم و شونم میشینه و بوس کردن هم بهش یاد گرفته اما هرچقد تلاش میکنم نمیتونم بهش دست بزنم نمیزاره نازش کنم گاز میگیره همه ی راه هارو رفتم جایزه و هرچی بازم نمیشه من چیکار کنم؟😢

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي
    شماره عضویت
    20346
    سلام معذرت بهترين فصل براي خريد منگو چيه؟

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط جمال2 نمایش پست ها
    سلام معذرت بهترين فصل براي خريد منگو چيه؟

Sent from my iPhone using Parsipet
    سلام . الان اگه بخواين بخريد سنشون بالاي ٥ماهه. صبر كنيد اوايل بهار و تابستان
    تاپيك مربوط به ملنگو http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=95&goto=newpost

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    17355
    با سلام به دوستان عزیز
    آیا کسی از مکمل کویکو استفاده کرده ؟؟؟؟
    میخواستم ببینم در چه حدی است برای استفاده ؟؟؟
    با تشکر

صفحه 75 از 82 نخستنخست ... 25565758596061626364656667686970717273747576777879808182 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)