صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ ، بلبل ، ماهی
    شماره عضویت
    15138

5 راهنمایی در مورد تربیت دوبرمن

سلام خدمت دوستای گلم
    من دو تا توله دوبرمن آوردم ( یه نر و یه ماده )
    حالا این که دیر رسیدم و توله خیلی خوبی از لحاظ رنگ گیرم نیومد بیخیال چون من واسه نگهبانی میخوامشون ( تو خونه )
    الان 1 ماه و نیمه هستن و میخوام آموزششونو شروع کنم ، ممنون میشم کمکم کنید
    یه سری از آموزش ها رو از تو اینترنت خوندم اما اگه شما راهنمایی کنین ممنون میشم
    از طرفی من میخوام آموزش ها رو بهشون بدم باید اول از کدوم شروع کنم؟!
    تورو خدا آموزش دسشویی رفتنو همین اول بگین که یه جای مشخص کارشونو کنن( خیلی اذیت میکنن) ، روش روزنامه رو خوندم اما کامل متوجهش نشدم
    ازتون ممنون میشم کلا تو تربیتشون کمکم کنین
    دوستون دارم
    مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی مرغ عشق و فنچ
    شماره عضویت
    14962
    سلام و خسته نباشید
    مبارک باشه
    توی خونه؟؟؟
    یا توی حیاط؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ ، بلبل ، ماهی
    شماره عضویت
    15138
    نقل قول نوشته اصلی توسط matin mehdinezhad نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    مبارک باشه
    توی خونه؟؟؟
    یا توی حیاط؟
    حیاط

تو خونع که نمیبرم ، تو حیاط

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    سلام
    اول از همه تبریک بابت توله ها
    دوما اول از همه باید اسمشونو یاد بگیرن...باید با اسماشون صداشون کنید...که بفهمن منظورتون کدومشونه
    ترجیحا تلفظ اسما شبیه هم نباشه که راحت تر متوجه اسمشون بشن و باهم قاطی نکنن و از اسمای دو سیلابی مثل جیک-راشا-سم-تونی-رکس-مکمکس-روبی-لِیک و..........استفاده کنید که راحت تره.
    اموزشش ها باید بصورت جداگانه باشه برای هرکدوم روزی سه تا چهار بار تمرین خوبه
    و اینکه تک به تک پیش برید تا سگ گیج نشه
    از فرمان بیا شروع کنید و بعد فرمان نشستن-خوابیدن-اینجا بمون-و............
    برای دستشویی از اونجا که تو حیاط نگه میدارید کمی اموزشش سخته..........
    سگ ها وقتی میخوان دفع کنن معمولا مشغول بو کردن اطراف میشن تا یه جای مناسب رو پیدا کنن حتما متوجه رفتار قبل از دفعشون شدید تا به الان.هربار متوجه شدیدی میخواد دفع انجام بده بزاریدش رو روزنامه و بگید جیش کن....و وقتی کارش رو انجام داد بهش جایزه بدید.و اگه تو لونه نگهشون میدارید هر دو ساعت بیاریدشون بیرون(تک تک) بزاریدش رو روزنامه و بگید جیش کن...اگه انجام داد که جایزه اگه نه خب حتما نیازی به اینکار نداشته و باز بزاریدش تو لونه(شب ها لازم نیست)سگ هم معولا صبح زود و شب دفع رو انجام میدن که تو توله سگ به علت اینکه وعده های غذاییش بیشتر مسلما بیشتر هم عمل دفع رو انجام میده
    سگ میفهمه باید خودش رو نگه داره تا بزاریدش رو روزنامه.....البته انتظار نداشته باشید بلافاصله یاد بگیرن معمولا چندباری از دستشون در میره تا یاد بگیرن
    کم کم ساعتا رو زیاد کنید مثلا هر 5 ساعت...و بعد هم که مطمئن شدید کاملا یاد گرفتن...باید ببندینشون و روزنامه رو نزدیکشون بزارید خودشون رو روزنامه کارشون رو می کنن
    برای هر کدوم یه تکه روزنامه جدا بزارید
    اما این در صورتیه که همیشه کنارشون باشید و باغتون از خونتون دور نباشه
    در غیر اینصورت بی خیال اموزش روزنامه بشید چون
    و یادتون باشه که درسته تولن اما اگه برای نگهبانی میخواین جز روزی چندساعت برای بازی ببندینشون. و کل روز ازاد نزاریدشون
    بازی تو این سن لازمه سگه چون باید انرژیش رو تخلیه کنه
    اموزش های گارد از سن 4 ماهگی شروع میشه و شما تا اون زمان وقت دارید که بهشون تکنیک های اولیه رو اموزش بدید
    البته نگران نباشی سگ ها در سنین بالاتر هم تربیت پذیرن ااما نه به راحتی تولگی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    برای تغذیش مقالات رو مطالعه کنید.اگه باز سوالی بود بپرسید تا براتون توضیح بدم یا برنامه غذایی بچینیم براشون
    اموزش بیا روش های زیادی داره و مربی ها روش های زیادی دارن اما به نظر من اسون تری روش اینه که به سگ قلاده بزنی(از تولگه به قلاده عادتش بدید چون تولن براشون فعلا قلاده سبک و راحت تهیه کنید تا گردنشون اسیب نبینه
    بهش یه طناب بلند ببندید از همین رشته ای های نازک خوبه...
    بند رو تو دستتون بگیرید و از سگ فاصله بگیرید و صداش کنید به عنوان مثال "شرلوک بیا"....اگه اومد سمتتون تشویق و جایزه مقل روال همیشگی اما اگه توجه نکرد کمی طناب رو بکشید و سگ رو به سمت خودتون راهنمایی کنید با صدا کردن توجهش رو به سمتتون جلب کنید و اگه اومد بهش جایزه بدید وقتی خوب یاد گرفت بدون طناب امتحان کنید یعنی فقط قلاده گردنش باشه صذاش کنید تا بیاد سمتتون و اگه اومد جایزه بدید
    چندتا نکته یادتون نره
    1.اگه دارید به یکی اموزش میدید اون یکی رو تو لونه نگه دارید تا حواس همدیگرو پرت نکنن
    2.برای دعوا و اگه کار خطایی کرد مثلا روی زمین یا لونه خرابکاری کرد فقط زمانیکه حین عمل هست دعواش کنید تا بفهمه دعواتون برای همین کار زشتشه....مثلا یه کار اشتباه اینه که صبح میرید و می بینید تو لونه کثیفه حتی نمی دونید کار کدومه اونوقت دعواشون کنید!سگ اصلا نمی فهمه واسه چی دارید سرش داد می کشید!!!
    برای تنبیه فقط با صدای بلند بگید "نه" یا "نه شرلوک" و یا "پسر بد"......
    3..بعضیا برای تنبیه از اب پاش استفاده می کنن...توصیه من به شما اینه که اصلا از وسیله ای استفاده نکنید که سگ ازش بترسه و نقطه ضعف براش بسازید!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ ، بلبل ، ماهی
    شماره عضویت
    15138
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    برای تغذیش مقالات رو مطالعه کنید.اگه باز سوالی بود بپرسید تا براتون توضیح بدم یا برنامه غذایی بچینیم براشون
    اموزش بیا روش های زیادی داره و مربی ها روش های زیادی دارن اما به نظر من اسون تری روش اینه که به سگ قلاده بزنی(از تولگه به قلاده عادتش بدید چون تولن براشون فعلا قلاده سبک و راحت تهیه کنید تا گردنشون اسیب نبینه
    بهش یه طناب بلند ببندید از همین رشته ای های نازک خوبه...
    بند رو تو دستتون بگیرید و از سگ فاصله بگیرید و صداش کنید به عنوان مثال "شرلوک بیا"....اگه اومد سمتتون تشویق و جایزه مقل روال همیشگی اما اگه توجه نکرد کمی طناب رو بکشید و سگ رو به سمت خودتون راهنمایی کنید با صدا کردن توجهش رو به سمتتون جلب کنید و اگه اومد بهش جایزه بدید وقتی خوب یاد گرفت بدون طناب امتحان کنید یعنی فقط قلاده گردنش باشه صذاش کنید تا بیاد سمتتون و اگه اومد جایزه بدید
    چندتا نکته یادتون نره
    1.اگه دارید به یکی اموزش میدید اون یکی رو تو لونه نگه دارید تا حواس همدیگرو پرت نکنن
    2.برای دعوا و اگه کار خطایی کرد مثلا روی زمین یا لونه خرابکاری کرد فقط زمانیکه حین عمل هست دعواش کنید تا بفهمه دعواتون برای همین کار زشتشه....مثلا یه کار اشتباه اینه که صبح میرید و می بینید تو لونه کثیفه حتی نمی دونید کار کدومه اونوقت دعواشون کنید!سگ اصلا نمی فهمه واسه چی دارید سرش داد می کشید!!!
    برای تنبیه فقط با صدای بلند بگید "نه" یا "نه شرلوک" و یا "پسر بد"......
    3..بعضیا برای تنبیه از اب پاش استفاده می کنن...توصیه من بهش ما اینه که اصلا از وسیله ای استفاده نکنید که سگ ازش بترسه و نقطه ضعف براش بسازید!!!
    مرسی از توضیحات کاملتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ ، بلبل ، ماهی
    شماره عضویت
    15138
    من طبق گفتتون با قلاده بستمشون
    اما چون نمیتونن زیاد حرکت کنن خیلی صر و صدا میکنن و سر و تکون میدن و زنجیرو میکشن تا شاید از قلاده آزاد شن و داىم سر و صدا میکنن
    راهی نیست که بتونم به قلاده و بسته بودن عادتشون بدم اما صر و صدا نکنن؟!
    میرم پیششون بلند میگم نه ، ساکت میشن اما 5 ثانیه بعد دوباره شروع میکنن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghosthos333 نمایش پست ها
    من طبق گفتتون با قلاده بستمشون
    اما چون نمیتونن زیاد حرکت کنن خیلی صر و صدا میکنن و سر و تکون میدن و زنجیرو میکشن تا شاید از قلاده آزاد شن و داىم سر و صدا میکنن
    راهی نیست که بتونم به قلاده و بسته بودن عادتشون بدم اما صر و صدا نکنن؟!
    میرم پیششون بلند میگم نه ، ساکت میشن اما 5 ثانیه بعد دوباره شروع میکنن
    خب طبیعیه تولست و تازه دارن عادت می کنن...
    شما بازش نکنید
    اگه ببینه وقتی داد میزنه باز میشه دیگه هربار قلاده بزنید اونقدر داد میزنه تا بازش کنید
    وقتی بهش میگید ساکت و ساکت شد بلافاصله بهشون خوراکی تشویقی بدید
    میتونید از تشویقی مخصوص استفاده کنید یا یه تکه مرغ یا گوشت...
    اما بهترین کار اینه که توجهی نکنید
    دادش بیشتر برای جلب توجه شما و باز کردنشونه وقتی ببینن توجهی نمی کنید کم کم باهاش کنار میان
    توله همینجوریه مثل بچه کوچیک مدام نق میزنه.....شما باید قاطع برخورد کنید
    قلادشونو شل ببندید که اذیت نشن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ ، بلبل ، ماهی
    شماره عضویت
    15138
    سلام سلام
    یه سوال دیگه
    واسه آموزش میخوام جداشون کنم اونی رو که میزارم تو لونه خیلی جیغ میزنه ، به حدی که مجبور میشم درش بیارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سگ ، بلبل ، ماهی
    شماره عضویت
    15138
    و یه سوال دیگه
    گوشت مرغ پخته شده که با دست بهشون میدم بدجوری حمله میکنن به دستم و چندین بار سگ نر دستمو هم گازگرفته تقریبا ( یعنی دستمو کشیدم ولی قشنگ سایش و تیزی دندوناشو رو دستم حس کردم )

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)