نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

5 ساخت اسباب بازی برای طوطی

ساخت اسباب بازی برای طوطی

اسباب بازی مناسب برای باجریگار ، مرغ عشق و عروس هلندی و سایر پرندگان کوچک

مواد لازم :

1 . چوب پنبه در بطری (میتوانید از فروشگاه های فروش مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی تهیه کنید )
    2 . بند کفش از جنس کتان ( از بند های نایلونی استفاده نکنید )
    3 . چوب نوک تیز (من از یک پیچ گوشتی استفاده کردم)
    4 . دانه های آفتابگردان و تشویقی

مرحله اول :

با استفاده از پیچ گوشتی یک سوراخ کامل در مرکز چوب پنبه ایجاد کنید

مرحله 2:
    با استفاده از پیچ گوشتی بند را از داخل سوراخ ایجاد شده در چوب پنبه رد کنید .

مرحله 3:
    انتهای بند را گره بزنید

مرحله 4:
    چندین سوراخ در قسمت های مختلف چوب پنبه ایجاد کنید ، این سوراخ ها باید به اندازه ای باشند که تخمه آفتاب گردان یا غذاهای تشویقی دیگر در آن قرار بگیرد .

مرحله 5:
    دانه های آفتابگردان یا تشویقی ها را در سوراخ های چوب پنبه قرار دهید به طوریکه محکم و ثابت باشند .

مرحله 6 :
    چوب پنبه از میله های قفس آویزان کنید به طوریکه به راحتی در دسترس پرنده و طوطی شما باشد . توجه داشته باشید که قبل از قرار دادن در قفس این اسباب بازی را به طوطی خود معرفی کنید . بعد از آشنا شدن طوطی با اسباب بازی و قرار دادن آن در قفس ممکن است طوطی توجهی به آن نکند اما همین که متوجه آن شود کاملا با آن سرگرم خواهد شد.

ما متوجه شدیم که حتی وقتی که تخمه آفتاب گردان در ظرف طوطی ها بود ، آنها به سمت غذایی جذب می شدند که روی اسباب بازی قرار داشت . پس یکی از راه هایی که طوطی را به غذا خوردن علاقمند میکند استفاده از اسباب بازی هایی است که طوطی برای به دست آوردن غذا با آن سرگرم میشود.

ترجمه : سپیده

منبع :
    www .parsipet.ir

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    طرح عالي هست فقط يه سوال ، چون عروس من آزاد هست زياد توي قفس نيست ميخواستم ببينم اين روش به دردش ميخوره؟ يعني امكان داره اصلا مورد توجهش قرار نگيره؟ (به خاطر آزاد بودن)

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    طرح عالي هست فقط يه سوال ، چون عروس من آزاد هست زياد توي قفس نيست ميخواستم ببينم اين روش به دردش ميخوره؟ يعني امكان داره اصلا مورد توجهش قرار نگيره؟ (به خاطر آزاد بودن)
    سلام.اتفاقا وسیله ی بسیار جالبی هست که باهاش هم شما و هم خیلی از عزیزان دیگه که طوطی هایی دارن که عادت به قفس ندارن کم کم با تنوع دادن به خوراکی روی اسباب بازی طوطی هاشون رو به قفس عادت بدن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.اتفاقا وسیله ی بسیار جالبی هست که باهاش هم شما و هم خیلی از عزیزان دیگه که طوطی هایی دارن که عادت به قفس ندارن کم کم با تنوع دادن به خوراکی روی اسباب بازی طوطی هاشون رو به قفس عادت بدن.
    سلام و درود
    پرنده من به قفس عادت داره واسه همين كه از سرش بيرون نياد چند روز يبار توي قفس موندگار ميشه اما چون نتونستم قفس خوبي گير بيارم واسه همين فعلا آزاد گزاشتمش
    در مورد اين اسباب بازي واقعا چيز جالبي بود فقط ميخواستم ببينم اصلا بهش توجه ميكنه يا نه، درست ميكنم براش هر چي بود نتيجه بيان ميكنم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و درود
    پرنده من به قفس عادت داره واسه همين كه از سرش بيرون نياد چند روز يبار توي قفس موندگار ميشه اما چون نتونستم قفس خوبي گير بيارم واسه همين فعلا آزاد گزاشتمش
    در مورد اين اسباب بازي واقعا چيز جالبي بود فقط ميخواستم ببينم اصلا بهش توجه ميكنه يا نه، درست ميكنم براش هر چي بود نتيجه بيان ميكنم
    سلام . هم تو قفس میشه استفاده کرد هم بیرون قفس . طوطی منم کاملا تو خونه آزاد بود و اسباب بازی های که براش درست میکردم رو بیرون قفس و جایی که همیشه می نشست براش میذاشتم . اگه جای خاصی داره بیرون از قفس همونجا براش بذارید و نشونش بدین . چون ممکنه نبینه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس
    شماره عضویت
    18081
    طوطیه من از همه وسیله ها میترسه و من نمیدونم چه اسباب بازی براش مناسب هست تخم افتابگردان هم اصلا دوس نداره که واسش از این اسباب بازی درست کنم الا چی کار کنم از صبح تا شب فقط میخوابه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط هدویگ نمایش پست ها
    طوطیه من از همه وسیله ها میترسه و من نمیدونم چه اسباب بازی براش مناسب هست تخم افتابگردان هم اصلا دوس نداره که واسش از این اسباب بازی درست کنم الا چی کار کنم از صبح تا شب فقط میخوابه
    سلام . اسباب بازی ها رو باید آروم بهش معرفی کنید . اسباب بازی های چوبی تهیه کنید براش

چند روز بذارید نزدیک قفس . بعد کم کم بهش نزدیک کنید و داخل قفس بذارید . خودتون با اسباب بازی ها بازی کنید تا تشویق بشه به بازی کردن .. غذاهای خشک دیگه غیر از تخمه رو هم امتحان کنید

از صبح تا شب اگه همیشه خوابه ممکنه مشکلی داشته باشه . علایم بیماری نداره ؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)