صفحه 19 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 200
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza nazari pour نمایش پست ها
    باسلام اندازه ی اکواریوم من 70×25×40ارتفاع می باشد قطروارتفاع لوله موردنیازچقدرمی باشد
    سایز تانک منم تقریباشبیه تانک شماست . من بدنه از لوله 125 پلیکا استفاده کردم و برای سبد هاش از گپ سایز 110 که 7 عدد سبد شد چون طول لوله 60 سانته . با کمتر هم میشه درست کرد من زیاد گرفتم ارتفاع رو

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    17636
    سلام مجددببخشیدمن اطلاعات چندانی درموردمدیاو واترپمپ ندارن می خواستم بدونم چه نوع مدیاوچه اندازه ای وچه واترپمپی نیازدارم وباتوجه به ایناقطروارتفاع لوله چقدرباشد؟؟؟؟باتشکرببخشیدک ه اینقدرسوال می کنم

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza nazari pour نمایش پست ها
    سلام مجددببخشیدمن اطلاعات چندانی درموردمدیاو واترپمپ ندارن می خواستم بدونم چه نوع مدیاوچه اندازه ای وچه واترپمپی نیازدارم وباتوجه به ایناقطروارتفاع لوله چقدرباشد؟؟؟؟باتشکرببخشیدک ه اینقدرسوال می کنم
    سلام

دوست عزیز شما با توجه به نوع تانک ( شور - شیرین - گیاهی ) و آبزیان حاضر تو تانک و حجم آبگیری باید تصمیم بگیرید چه نوع فیلتراسیونی ( تاپ فیلتر - سامپ - فیلتر اکسترنال) با چه مشخصات و چه مدیاهایی استفاده کنید.

برای راهنمایی بیشتر موارد بالا رو اعلام کنید تا دوستان و اساتید بتونند راهنماییتون کنند.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    17636
    سلام اکواریوم من اب شیرین هست اگه میشه برای هرسه نوع (تاپ فیلتر٬سامپ وفیلترسطلی)مدیاهارونام ببریدوتوضیح دهید؟؟؟mer30

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    17636
    vest laifببخشیداسمتون رونمی دونم می خواستم بدونم شماداخل هر7سبدمدیار قراردادید؟؟؟/ازچه مدیاهایی استفاده کردید؟؟؟طرزقرارگرفتنشون چجوریه؟؟؟؟ ببخشیدکه این همه سوال می پرسم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان
    من برای فیلتر سطلی از وارت پمپ سی استار با مشخصات 1300 لیتر بر ساعت و 18 وات و پرتاب 1.2متر استفاده کردم ولی انگار توی تانک جریانی ندارم فقط روی سطح خیلی خیلی خیلی کم جریان ملایم هست از سطح به پایین دیگه هیچ جریانی میشه گفت نیست . فقط در یه حالت که اگر اسکیمر رو فعال کنم یکم تلاطم بوجود میاد و باعث میشه کمی گردش آب قابل مشاهده باشه در غیر این صورت این جریانی بین گیاهان حتی به صورت ملایم نیست . نظرتون چیه ؟
    از پاور هد قوی تر استفاده کنم یا همین کافیه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    بدلیل اینکه شیر قطره ای گذاشتم پس میتونم فشار خروجی رو کنترل کنم میتونم از سوبو 4000 استفاده کنم ؟ با قدرت 3000لیتر بر ساعت 2.5 ارتفاع ؟ از این لحاظ میگم ک ممکنه این فیلترو روی تانک دیگه وصل کنم و از اوجایی ک شیر خروجی دارم بشه فشار رو کنترل کنم نظرتون چیه ؟
    نگرانی اصلیم اینه اگه فشار خروجی رو با شیر کم کنم به پاورهد فشار نمیاد مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
    ممنون

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای فیلتر سطلی از وارت پمپ سی استار با مشخصات 1300 لیتر بر ساعت و 18 وات و پرتاب 1.2متر استفاده کردم ولی انگار توی تانک جریانی ندارم فقط روی سطح خیلی خیلی خیلی کم جریان ملایم هست از سطح به پایین دیگه هیچ جریانی میشه گفت نیست . فقط در یه حالت که اگر اسکیمر رو فعال کنم یکم تلاطم بوجود میاد و باعث میشه کمی گردش آب قابل مشاهده باشه در غیر این صورت این جریانی بین گیاهان حتی به صورت ملایم نیست . نظرتون چیه ؟
    از پاور هد قوی تر استفاده کنم یا همین کافیه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    بدلیل اینکه شیر قطره ای گذاشتم پس میتونم فشار خروجی رو کنترل کنم میتونم از سوبو 4000 استفاده کنم ؟ با قدرت 3000لیتر بر ساعت 2.5 ارتفاع ؟ از این لحاظ میگم ک ممکنه این فیلترو روی تانک دیگه وصل کنم و از اوجایی ک شیر خروجی دارم بشه فشار رو کنترل کنم نظرتون چیه ؟
    نگرانی اصلیم اینه اگه فشار خروجی رو با شیر کم کنم به پاورهد فشار نمیاد مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
    ممنون
    سلام

برای تانک 100 لیتری شما ، پمپی با گردش 400 تا 600 لیتر در ساعت مناسبه . تو بیشترین جریان می تونی تا 800 زیادش کنی ولی باید جریان رو به جهتی هدایت کنی که تلاطم سطحی نداشته باشی.

البته اگه از فیلتر های چینی و متفرقه استفاده می کنی باید توجه داشته باشی که افت فشار زیادی دارند و زمان کوتاهی از راه اندازی.
    تمیز بودن مدیاها بخصوص فیلتر هود و اسفنج خیلی مهمه. در غیر این صورت با فشار اومدن به پمپ آب باعث سوختن اون می شه.

در مورد کاهش فشار پمپ با استفاده از شیر خروجی ، کاملا مخالفم. چون به پمپ فشار میاره و طی زمان اون رو می سوزونه.
    مگه اینکه از پمپ ها قابل تنظیم استفاده کنی که خودشون کلید تنظیم خروجی بر حسب کنترل جریان ورودی برق دارند.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

برای تانک 100 لیتری شما ، پمپی با گردش 400 تا 600 لیتر در ساعت مناسبه . تو بیشترین جریان می تونی تا 800 زیادش کنی ولی باید جریان رو به جهتی هدایت کنی که تلاطم سطحی نداشته باشی.

البته اگه از فیلتر های چینی و متفرقه استفاده می کنی باید توجه داشته باشی که افت فشار زیادی دارند و زمان کوتاهی از راه اندازی.
    تمیز بودن مدیاها بخصوص فیلتر هود و اسفنج خیلی مهمه. در غیر این صورت با فشار اومدن به پمپ آب باعث سوختن اون می شه.

در مورد کاهش فشار پمپ با استفاده از شیر خروجی ، کاملا مخالفم. چون به پمپ فشار میاره و طی زمان اون رو می سوزونه.
    مگه اینکه از پمپ ها قابل تنظیم استفاده کنی که خودشون کلید تنظیم خروجی بر حسب کنترل جریان ورودی برق دارند.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی
    ممنون از راهنماییتون
    با تعویض واتر مپم و ارتقا به پاور هد 3880 سوبو به فشار 2000 لیتر برساعت و پرتاب 1.8 متر و کوتاه کردن لوله ورودی کامل تونستم فشار رو بالا ببرم در حدی که میخواستم اصلا تلاطم رمهم روی سطح ندارم و بدون اینکه گیاها تکون بخورن جریان کاملی توی تانک جریان داره .
    تجربه ای که فکر کنم بدرد دوستان بخوره این بود که :::
    موقع اتمام کار به شدت همراه خروجی فیلتر هوا پودر میشد و وارد تانک میشد که خب مضر بود و آب رو کمی تلاطم حباب ها کدر میکنه .
    مشکل این بود که فاصله ی ورودی پاور هد تا سقف فیلتر زیاد بود و اون قسمت بالایی خالی میموند و باعث میشد که هوا بکشه و پر نباشه
    راه حل : همراه پاور هد یه توری پلاستیکی تقریبا باریک برای درپوش قسمت ورودی که زباله های درشت رو نکشه وجود داره . اگه اون رو وصل میکرد به تنهایی جواب نمیداد بدتر هوا میکشید مجبود شدم قسمت بالایی اون رو ببرم و تمام خروجی های پره ای ( توی شکل رو) مسدود کردم که این باعث شد ورودی پاور تا نزدیک سقف بیاد در نتیجه الان بدون ذره ای هوا کشیدم پاور داره کار میکنه .
    اینم نمای طراحی ورودی جدید مثل فیلتر سطلی های معتبر

اینم فاصله ای که بین ورودی تا سقف بود ( بماند که چه کارایی کردم که سوبو 3880 توی لوله 125 جا بشه ... )
    ویرایش توسط vestlaif : 28th May 2015 در ساعت 02:12 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی کوی
    شماره عضویت
    18688
    سلام
    بنده آکواریم ماهی کوی دارم حجمش 60 لیتره
    می خوام با استفاده از کلمن آب به جای لوله استفاده کنم
    نظر اساتید محترم چیه که واتر پمپ ر ا کف کلمن تعبیه کنم و خروجی آب از شیر پائین باشه و ورودی از بالا؟

صفحه 19 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)