صفحه 10 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 200
    معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرجان1 نمایش پست ها
    سلام
    از این میشه واسه این فیلتر استفاده کرد
    پمپ شناور wp-3550
    با قدرتي معادل 60 وات براي به جريان انداختن 2800 ليتر آب در ساعت هدايت آب تا ارتفاع 2.8 متري
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرجان1 نمایش پست ها
    150لیتری
    تانک گیاهی
    طبیعتا گیاه خواره هستن
    سلام

ببینید برای تانک گیاهی میزان گردش آب فیلتر نباید خیلی زیاد باشه . من برای تانک 240 لیتریه خودم دنبال پمپ 600 لیتر بر ساعت بودم که چون گیر نیاوردم از 800 لیتر بر ساعت استفاده کردم. اگه 2800 رو بر 150 لیتر حجم تانک شما تقسیم کنیم حدودا 18 می شه یعنی 18 بار در ساعت کل تانکتون آبش از تصفیه رد می شه که این خیلی زیاده حتی برای تانک غیر گیاهی . این فشار آب هم ماهیا و گیاهاتون رو اذیت می کنه هم کل تانک رو میریزه به هم .

به نظر من شما برای تانکتون دنبال پمپ با قدرت حداکثر 600 لیتر بر ساعت باشید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط max_pyne_2 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این فیلتری هست که ساختم. البته یکم تغییر ات دادم
    ارتفاعش 75 سانتیمتر شد
    از یک واتر پمپ با دبی 1200 L/H با هد 180 سانت استفاده کردم
    ورودی آب رو 1 اینچ در نظر گرفتم و برای ورودی از بست کمربندی پلی اتیلنی استفاده کردم چون به نظرم محکم تر اومد
    سبد ها رو هم به ترتیب از پایین به بالا
    ابر درشت
    پشم شیشه الیافی
    1 کیلو سرامیک
    مقداری ذغال اکتیو و زئولیت
    بعد از چند روز کار کردن فیلتر تقریبا 0.5 کیلو رزین کاتیونی استفاده کردم که سختی آب رو از 220 ppb به 90 ppb کاهش داد.
    یکم رنگ سبزی آب رو نمیگیره .چیزی هست که این کار رو انجام بده؟
    خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم
    در آخر جا داره از همه کسانی که در شکل گیری این ایده نقش داشتن تشکر کنم
    سلام

عالیه
    این پمپ رو برای چه تانکی با چه حجمی استفاده می کنید؟
    سبزی آب اگه علتش جلبک آب سبز ( تانک گیاهی ) نباشه باید همون پشم شیشه حلش کنه . البته من از فیلتر هود ( لیقه ) استفاده می کنم و کاملا راضیم.
    حضور ذغال اکتیو به طور دائم اصلا مناسب نیست و اونو فقط مقطعی استفاده کنید.
    اگه تانک گیاهی دارید هم ذئولیت رو حذف کنید.

شاد و پیروز باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15604
    سلام آقای رازقی
    ممنون از نظرتوم
    حجم تانکم تقربا 240 لیتره
    من توی تانکم 1 بوته بزرگ گیاه خنجری بزرگ دارم و چندتا گندمی. با این حساب بازم زئولیت رو بردارم؟ چون گیاهام زیاد نیست
    برای این شرایط سختی آب چقدر باشه خوبه؟ الان 90 ppb

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام آقای رازقی
    ممنون از نظرتوم
    من توی تانکم 1 بوته بزرگ گیاه خنجری بزرگ دارم و چندتا گندمی. با این حساب بازم زئولیت رو بردارم؟ چون گیاهام زیاد نیست
    سلام

و ماهیاتون ؟

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15604
    5 تا آنجل متوسط
    2تل گلد فیش کله شیری
    2تا رنگین کمان
    2تا کریدوراس
    2تا جلبک خوار طلایی
    1 کتفیش
    4تا زبرا

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام آقای رازقی
    ممنون از نظرتوم
    5 تا آنجل متوسط
    2تل گلد فیش کله شیری
    2تا رنگین کمان
    2تا کریدوراس
    2تا جلبک خوار طلایی
    1 کتفیش
    4تا زبرا
    سلام

زئولیت برای کنترل آمونیاک تولید شده توسط ماهی ها و غذا ها مفیده ولی مناسب تانک گیاهی نیست چون اولا خود گیاها این نقش رو بخوبی ایفا می کنند و دوما کود تکمیلی و آهن رو از جذب می کنه .
    فکر می کنم با وجود سیفون مرتب نیازی بهش ندارید ، باز اساتید و دیگر دوستان راهنمایی کنند لطفا.

با وجود این ماهیا باید خیلی زود تانکتون پر از گندمی بشه .
    فقط منظورتون از کت فیش ، اگر همون لجن خوار معمولیه ( اسپرت ، معمولی ، شکلاتی یا ... ) این ماهی اصلا برای تانکی که گیاه طبیعی داره مناسب نیست.
    حواستون به کت برنز تون هم باشه چون بعد از یه مدت شروع می کننده به اذیت کردن گلد فیشاتون .
    رابطه آنجل و گلدفیشاتون رو هم زیر نظر بگیرید ببینید آنجل با دم و باله ها گلدفیش هاتن کاری نداشته باشه.( آنجل علاقه زیادی به نوک زدن داره چه به گیاهایی مثل سیبی ، چه به ماهیایی مثل گپی و گلدفیش).

مشکل سبزی آب تانک هم اگه حل نشده ، فیلتر های هود ( لیقه ) رو هم امتحان کنید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15604
    چند روز اول یکم دو گلد فیش ها رو میزدن ولی الن 2 ماه میشه که اصلا کاری به هم ندارن
    لجن خوارم رو هم قراره رد کنم
    با توجه به توضیحاتی که دادید زئولیت و ذغال اکتیو رو خارج میکنم
    سختی آب الان مناسبه یا اینکه باید متر یا بیشتر بشه؟
    برای Co2 هم از این سیستم دستساز استفاده میکنم
    http://up.parsipet.ir/uploads/20140509-205142.jpg

سوالی که دارم اینه ؟: چه حجمی از co2 روزانه برای مخزن نیازه که ماهی ها دچار مسمومیت نشن؟ از یه مشان دهنده میزان co2 هم استفاده میکنم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    چند روز اول یکم دو گلد فیش ها رو میزدن ولی الن 2 ماه میشه که اصلا کاری به هم ندارن
    لجن خوارم رو هم قراره رد کنم
    با توجه به توضیحاتی که دادید زئولیت و ذغال اکتیو رو خارج میکنم
    سختی آب الان مناسبه یا اینکه باید متر یا بیشتر بشه؟
    برای Co2 هم از این سیستم دستساز استفاده میکنم

سوالی که دارم اینه ؟: چه حجمی از co2 روزانه برای مخزن نیازه که ماهی ها دچار مسمومیت نشن؟ از یه مشان دهنده میزان co2 هم استفاده میکنم
    سلام

لطف کنید سوالاتتون رو تو بخش مربوط به خودش بپرسید تا نظم فروم حفظ بشه .( و روسائ هم دعوامون نکنند )
    چرا یه تاپیک برای معرفی و نمایش تانک و ماهیاتون نمی سازید تا ما هم بتونیم از زیباییشون لذت ببریم ؟!!

بخش مربوط به شرایط شیمیایی آب تانک گیاهی :
    http://www.parsipet.ir/thread16053.html
    با توجه به گیاهاتون مثل گندمی این سختی می تونه مناسب باشه و حتی بالاتر هم بره.
    برای تکمیل اطلاعات این مطلب رو براتون می زارم . البته شما و دیگر دوستان باید ببخشید چون الان زمان برای ترجمه و تایپ کاملش ندارم و حتما تا آخر روز ترجمش می کنم :

Most aquatic plants will handle a very wide range of both hardnesses. I would say the most forgiving plants are fine from either/both values being anywhere from about 3 German degrees of hardness on up and probably over 20 degrees.

There are a few plants that are more particular.
    Some really only thrive in very soft water. Not pure RO, though. Even these extreme soft water plants need a little bit of minerals in the water.
    Some really only thrive in harder water. I have had problems with Hornwort in soft water tanks. Valisneria can use KH as a source of carbon, and requires water that is a bit higher in KH. It does not need much, though most Vals will also thrive in very hard water.
    Some plants have trouble when the Ca level is too low, so these plants would thrive in a tank with a higher GH.

I would aim to keep the GH in the right range for the fish you want to keep.
    Next keep the KH roughly equal to the GH.
    Once these parameters are decided on, research the plants that suit these conditions. Unless you are at the extreme end of the scale (extremely soft or really hard) you ought to be able to keep probably 90% of the common aquatic plants.

I just checked the plant guide here at TPT. It shows pH, not GH or KH. pH is sort of linked to hardness, but the connection is not exact.
    VERY ROUGHLY:
    pH under 6 is very soft water, very specialized plants. GH and KH usually under 3 degrees
    pH from 6 to 6.5 is usually a bit too soft for hard water plants. GH and KH usually 3-5 degrees
    pH from 6.5-7.5 is mid-range, and GH and KH from 5 to 9 is probably fine for these plants.
    pH 7.5-8 might be too hard for the specialize soft water plants. GH and KH usually 9-20 degrees
    pH over 8 is usually very hard water. GH and KH over 20 degrees.

بخش مربوط به سوالات CO2 :
    http://www.parsipet.ir/thread762.html

میزان دقیق تزریق با توجه به تمامی پارامتر ها تعیین می شه و میزان انحلال پذیری گاز در تانک شما ( کارایی دیفیوژ یا رآکتور ) . اگر تستر ( نمایش دهنده ) CO2 دارید که خیلی راحت می تونید با توجه به نیاز های گیاهاتون اون رو افزایش یا کاهش بدید. فقط دقت کنید میزان CO2 با میزان PH در ارتباطه و روی اون تاثیر می زاره .

بخش مربوط به اطلاعات گیاهان آکواریومی :
    طبقه بندی و معرفی گونه های گیاهان آکواریومی

فقط یه مسئله : ترکیب معمول برای تولید CO2 دست ساز ترکیب شکر و مخمر و آب هستش . این ترکیب شما رو چند نفر دیگه هم تو فروم استفاده می کنند ولی مشکل من به شخصه با این ترکیب اینه که نمی دونم علاوه بر گاز دی اکسید کربن چه گاز های دیگه ای با چه میزان و چه تاثیری تولید می شه . همونطور که می دونید تو هر واکنش شیمیایی در کنار محصول اصلی ، مواد دیگه ای هم تولید می شه که میزان و تاثیرش رو باید در نظر گرفت . اگه از این قضیه اطلاعی دارید ممنون می شم در اختیار من و دیگر دوستان هم قرار بدید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

لطف کنید سوالاتتون رو تو بخش مربوط به خودش بپرسید تا نظم فروم حفظ بشه .( و روسائ هم دعوامون نکنند )
    چرا یه تاپیک برای معرفی و نمایش تانک و ماهیاتون نمی سازید تا ما هم بتونیم از زیباییشون لذت ببریم ؟!!

بخش مربوط به شرایط شیمیایی آب تانک گیاهی :
    http://www.parsipet.ir/thread16053.html
    با توجه به گیاهاتون مثل گندمی این سختی می تونه مناسب باشه و حتی بالاتر هم بره.
    برای تکمیل اطلاعات این مطلب رو براتون می زارم . البته شما و دیگر دوستان باید ببخشید چون الان زمان برای ترجمه و تایپ کاملش ندارم و حتما تا آخر روز ترجمش می کنم :

Most aquatic plants will handle a very wide range of both hardnesses. I would say the most forgiving plants are fine from either/both values being anywhere from about 3 German degrees of hardness on up and probably over 20 degrees.

There are a few plants that are more particular.
    Some really only thrive in very soft water. Not pure RO, though. Even these extreme soft water plants need a little bit of minerals in the water.
    Some really only thrive in harder water. I have had problems with Hornwort in soft water tanks. Valisneria can use KH as a source of carbon, and requires water that is a bit higher in KH. It does not need much, though most Vals will also thrive in very hard water.
    Some plants have trouble when the Ca level is too low, so these plants would thrive in a tank with a higher GH.

I would aim to keep the GH in the right range for the fish you want to keep.
    Next keep the KH roughly equal to the GH.
    Once these parameters are decided on, research the plants that suit these conditions. Unless you are at the extreme end of the scale (extremely soft or really hard) you ought to be able to keep probably 90% of the common aquatic plants.

I just checked the plant guide here at TPT. It shows pH, not GH or KH. pH is sort of linked to hardness, but the connection is not exact.
    VERY ROUGHLY:
    pH under 6 is very soft water, very specialized plants. GH and KH usually under 3 degrees
    pH from 6 to 6.5 is usually a bit too soft for hard water plants. GH and KH usually 3-5 degrees
    pH from 6.5-7.5 is mid-range, and GH and KH from 5 to 9 is probably fine for these plants.
    pH 7.5-8 might be too hard for the specialize soft water plants. GH and KH usually 9-20 degrees
    pH over 8 is usually very hard water. GH and KH over 20 degrees.

بخش مربوط به سوالات CO2 :
    http://www.parsipet.ir/thread762.html

میزان دقیق تزریق با توجه به تمامی پارامتر ها تعیین می شه و میزان انحلال پذیری گاز در تانک شما ( کارایی دیفیوژ یا رآکتور ) . اگر تستر ( نمایش دهنده ) CO2 دارید که خیلی راحت می تونید با توجه به نیاز های گیاهاتون اون رو افزایش یا کاهش بدید. فقط دقت کنید میزان CO2 با میزان PH در ارتباطه و روی اون تاثیر می زاره .

بخش مربوط به اطلاعات گیاهان آکواریومی :
    طبقه بندی و معرفی گونه های گیاهان آکواریومی

فقط یه مسئله : ترکیب معمول برای تولید CO2 دست ساز ترکیب شکر و مخمر و آب هستش . این ترکیب شما رو چند نفر دیگه هم تو فروم استفاده می کنند ولی مشکل من به شخصه با این ترکیب اینه که نمی دونم علاوه بر گاز دی اکسید کربن چه گاز های دیگه ای با چه میزان و چه تاثیری تولید می شه . همونطور که می دونید تو هر واکنش شیمیایی در کنار محصول اصلی ، مواد دیگه ای هم تولید می شه که میزان و تاثیرش رو باید در نظر گرفت . اگه از این قضیه اطلاعی دارید ممنون می شم در اختیار من و دیگر دوستان هم قرار بدید.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    سلام

ترجمه بخش بالا:

پاسخ سوال در مورد میزان سختی مناسب برای گیاه گندمی (Valisneria ) :

بیشتر گیاهان آبزی طیف بسیار گسترده ای از هر دو سختی( GH - KH ) را تحمل کنند. باید بگویم که گیاهان معمولا شرایط خوبی را خواهند داشت در سختی پایین ( حدود 3 درجه استاندارد آلمان ) به بالا و حتی بالاتر از 20 درجه .
    تعداد کمی گیاه هستند که شرایط ویژه ای را می طلبند.
    برخی تنها در آب های بسیار نرم ( با سختی کم ) رشد می کنند ، البته نه آب RO خالص . حتی این گیاهان نیز نیاز به درصد کمی مواد معدنی در آب دارند.
    برخی فقط در آب های سخت ( با سختی زیاد ) رشد می کنند .من با Hornwort در مخازن آب نرم به مشکل برخوردم.
    Valisneria (گندمی) از KH به عنوان منبعی از کربن استفاده می کند ، پس باید در آبی با سختی بالاتر نگهداری شود. این کار زیاد لازم نیست ، اگر چه بیشتر گیاهان خانواده Valisneria نیز به آب بسیار سخت برای رشد نیاز دارند.
    بعضی از گیاهان با مشکل مواجه می شوند زمانی که سطح کلسیم خیلی کم است، بنابراین این گیاهان را در یک مخزن با GH بالاتر پرورش می دهند.
    ایده من این است که GH را با توجه به محدوده قابل تحمل ماهیهای تانک تنظیم نمایید. سپس میزان KH را تقریبا برابر GH نگهدارید.
    این پارامتر های گیاهانی است که می توانید در تانک نگهداری کنید . مگر در مواردی که گیاهان می توانند طیف گسترده ای از سختی ( خیلی نرم - خیلی سخت ) را تحمل کنند. عموما شما قادر به نگهداری 90% گیاهان معمول آبزی را در تانک خود خواهید داشت.

برای داشتن اطلاعات بیشتر چارت TPT را اینجا قرار می دهم . دقت کنید این چارت بر اساس PH هست نه KH و یا GH .
    PH با سختی آب در ارتباط است ( نه ارتباط تنگاتنگ ):

PH کمتر از 6 = آب بسیار نرم - گیاهان کاملا تخصصی . GH و KH معمولا کمتر از 3 درجه
    PH مابین 6 تا 6.5 = آبی که بیش از حد برای گیاهان آب سخت ، نرم است . GH و KH معمولا 3.5 درجه
    PH مابین 6.5 تا 7.5 = آبی با سختی معمول ( نه نرم و نه سخت ) . GH و KH دارای مشخصه 5 تا 9 درجه
    PH مابین 7.5 تا 8 = آبی که بیش از حد برای گیاهان آب نرم ، سخت است. GH و KH دارای مشخصه 9 تا 20 درجه
    PH بیش از 8 = آب بسیار سخت است. GH و KH دارای مشخصه بالای 20 درجه

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15923
    بسیار سپاسگذار م

صفحه 10 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)