نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687

3 پالداریوم دیسکس

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام
    خیلی زیباست ممنون از عکسها اگر نور دیسکسهارو اذیت نکنه فکر کنم گزینه خوبی برای نگهداری دیسکس همراه با گیاه باشه
    اگر امکان داره در مورد تامین دی اکسید (پالداریوم) و محل قرار گرفتن دیفیوزر کمی توضیح میفرمایید ؟ مرسی
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    خیلی زیباست ممنون از عکسها اگر نور دیسکسهارو اذیت نکنه فکر کنم گزینه خوبی برای نگهداری دیسکس همراه با گیاه باشه
    اگر امکان داره در مورد تامین دی اکسید (پالداریوم) و محل قرار گرفتن دیفیوزر کمی توضیح میفرمایید ؟ مرسی
    با سلام خدمت شما دوست عزیزم.این پالداریوم من نیست.ولی ساختنش سخت نیست و به مراتب نگهداری،تعمیر و مراقبت از پالداریوم بسیار آسانتر از آکواریومه.باید بگم که پالداریوم هیچ احتیاجی به دی اکسید کربن نداره.چون درواقع قسمت مهمش گیاهان خارج آبه که خودشون دی اکسید رو از هوا دریافت میکنند.ولی اگر دوست داشتید میتونید بزارید.بهترین گزینه همان استفاده از شکر و مخمر برای تولید دی اکسیده.نگران نور نباشید چون دیسکس ها در زیر محیط سنگی و شاخ و برگ گیاهان احساس امنیت میکنند و بنظرم بهترین نوع تانک برای نگهداری دیسکس ریپاریوم هست.در مورد قرار گرفتن دیفیوزر باید بگم اصلا نیازی بهش نیست.براحتی در هر محلی که دوست داشته باشید میشه هم هوای اتمسفر و هم دی اکسید رو داخل آب حل کرد.دیفیوزر هم میشه داخل قسمت های مختلف پنهان کرد.حتما نیازی نیست داخل تانک باشه.میتونه زیر یک تکه سنگ در مسیر آب پنهانش کنید.چون بالاخره آب به تانک برمیگرده.
    من الان یک کوی مولد دارم که خودم از پارسال بزرگش کردم و موفق شدم داخل ریپاریوم پیشرفته ای که داشتم بارورش کنم..ریپاریوم های پیشرفته سامپای بزرگ و متفاوتی دارند که از موضوع بحث این سایت خارج هستند.ولی خب شما اگر دیسکس مولد دارید صددرصد داخل یک ریپاریوم بزرگ میتونید تکثیرشون کنید.تفاوتش اینه که باید و حتما از گیاهان رطوبتی و حرارت بالا استفاده کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیزم.این پالداریوم من نیست.ولی ساختنش سخت نیست و به مراتب نگهداری،تعمیر و مراقبت از پالداریوم بسیار آسانتر از آکواریومه.باید بگم که پالداریوم هیچ احتیاجی به دی اکسید کربن نداره.چون درواقع قسمت مهمش گیاهان خارج آبه که خودشون دی اکسید رو از هوا دریافت میکنند.ولی اگر دوست داشتید میتونید بزارید.بهترین گزینه همان استفاده از شکر و مخمر برای تولید دی اکسیده.نگران نور نباشید چون دیسکس ها در زیر محیط سنگی و شاخ و برگ گیاهان احساس امنیت میکنند و بنظرم بهترین نوع تانک برای نگهداری دیسکس ریپاریوم هست.در مورد قرار گرفتن دیفیوزر باید بگم اصلا نیازی بهش نیست.براحتی در هر محلی که دوست داشته باشید میشه هم هوای اتمسفر و هم دی اکسید رو داخل آب حل کرد.دیفیوزر هم میشه داخل قسمت های مختلف پنهان کرد.حتما نیازی نیست داخل تانک باشه.میتونه زیر یک تکه سنگ در مسیر آب پنهانش کنید.چون بالاخره آب به تانک برمیگرده.
    من الان یک کوی مولد دارم که خودم از پارسال بزرگش کردم و موفق شدم داخل ریپاریوم پیشرفته ای که داشتم بارورش کنم..ریپاریوم های پیشرفته سامپای بزرگ و متفاوتی دارند که از موضوع بحث این سایت خارج هستند.ولی خب شما اگر دیسکس مولد دارید صددرصد داخل یک ریپاریوم بزرگ میتونید تکثیرشون کنید.تفاوتش اینه که باید و حتما از گیاهان رطوبتی و حرارت بالا استفاده کنید.
    سلام مگه ميشه كوي رو تو ريباريوم نگه داشت شخم ميزنه كف و همه چيز رو به هم ميريزه بعدش هم كوي هر چيز رو كه بشه خورد ميخوره نميفهمه كه گياه رو نبايد خورد مال دكوره

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.136028 نمایش پست ها
    سلام مگه ميشه كوي رو تو ريباريوم نگه داشت شخم ميزنه كف و همه چيز رو به هم ميريزه بعدش هم كوي هر چيز رو كه بشه خورد ميخوره نميفهمه كه گياه رو نبايد خورد مال دكوره
    سلام دوست عزیز.بله البته که میشه.اتفاقا اگر داخل سایت های خارجی سرچ کنید و نگاهی بندازید خواهید دید که بهترین مکان برای هرنوع ماهی و گیاه ریپاریومه.منتها ریپاریوم داریم تا ریپاریوم!!!اگر نگاهی به بخش ریپاریوم در باغهای شیشه ای بندازید و تصاویر رو ببینید که خودم گذاشتم متوجه خواهید شدکه در ریپاریوم ها معمولا گیاهان داخل آب و آبزی یا نیمه آبزی اهمیتی نداره و مهم نیست شما نزارید.مهم گیاهان غیرآبزیه.اما آب بوسیله پمپ در گردشه و باعث رشد گیاهان شده و همینطور گیاهان تا 99درصد آب رو تصفیه میکنند و آب تازه و پاک در اختیار ماهی قرار میدن.شما میتوانید گیاهان و گلها را در مخزن جداگانه بگذارید و آب را در گردش بیاندازید.اما زیبایی کار رو از دست میدید ولی عملکرد چندبرابر خواهد شد.ریپاریوم نوع خاصی پالداریومه.

[

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    درخت بونسای برای ریپاریوم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی مرغ عشق و فنچ
    شماره عضویت
    14962
    سلام و خسته نباشید
    ببخشید سوال های پیش پا افتاده میکنم اخه اطلاعاتم خیلی کم
    بعضی از این گیاه ها توی عکس ریششون توی ابه
    جریانش چیه؟باید از همین قبیل گیاه ها استفاده کرد؟
    یا گیاه ها و خزه های که روی صخره بیرون اب هستند کاشته شدند؟؟
    یا اصلا اون صخره و خاک طبیعیه؟؟یا مصنوعی؟
    یا تو گلدون کاشته شده و بعد تو صخره مصنوعی انتقال داده شده؟؟(مثل تاپیک پالداریوم اکوا خودتون)
    گیاه های که کاشته شده کجا میشه تهیه کرد؟
    خیلی خیلی ببخشید سوالام زیاد شد
    ممنونم

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط matin mehdinezhad نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    ببخشید سوال های پیش پا افتاده میکنم اخه اطلاعاتم خیلی کم
    بعضی از این گیاه ها توی عکس ریششون توی ابه
    جریانش چیه؟باید از همین قبیل گیاه ها استفاده کرد؟
    یا گیاه ها و خزه های که روی صخره بیرون اب هستند کاشته شدند؟؟
    یا اصلا اون صخره و خاک طبیعیه؟؟یا مصنوعی؟
    یا تو گلدون کاشته شده و بعد تو صخره مصنوعی انتقال داده شده؟؟(مثل تاپیک پالداریوم اکوا خودتون)
    گیاه های که کاشته شده کجا میشه تهیه کرد؟
    خیلی خیلی ببخشید سوالام زیاد شد
    ممنونم
    سلام دوست عزیز.خیلی ممنونم.البته جوابها همگی در بخش ریپاریوم موجود هستند.اگر مطالعه کنید جتما منوجه خواهید شد.باز هم من مختصر توضیح میدم.
    فرق ریپاریوم با پالداریوم همینه،ریشه گیاهان با آب در تماسه اما گیاهان ریپاریومی اصلا محدودیت ندارن.هرچی دوست دارین بزارید.
    گل رز و انواعش،انواع کاکتوسها،سرخسها،گل سنگ،بونسای از هر نوع،نخل مرداب،پیله آ،فیتونیا و هرچیزی که برید داخل گلفروشی ببینید.فقط دمای آب برای همه یکسان نیست.مثلا با دیسکس که دمای بالا میخواد و آب داغه بسیار گیاهان محدود میشه
    صخره ای وجود نداره.گیاهان داخل گلدان هستند ولی داخل هرچی بخواین میتونید بزارید.مثلا داخل شن یا صخره.یک جایی باشه که گیاه نیافته تو آب.
    خیلی خیلی ساختنش سادست و بسیار زیباست.دوستان توصیه میکنم واسه خودشون یکی درست کنند.یک مهتابی قوی هم بزارید بالا مثل عکسها.ببینید گلها مثل علف هرز رشد میکنند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)