صفحه 13 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 144
    همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلا آقا فربد عزیز من قصد دارم از رزین میکس استفاده کنم ولی اینجا یه مشکلی دارم من آبیرو که از ممبران گذشته مستقیمن توسطه یک کنترله صطحه آب به آکواریوم وصل کردم و. اتومات آب وارد آکواریوم میشه ، بنظرت در این حالت بازم تی دی اس از 100 شروع میشه و آروم آروم پایین میاد تا به پایینترین حدش برسه ؟ در این صورت که فاتهه آکواریومم خوندست و اگه رزین هم در این بین استفاده کنم و آبرو اسیدی کنه واسه آکواریوم مشکل پیش نمادش . ممنون میشم کمی توضیح بدید ممنون و تشکر .

دوستانبه چه طریقی میشه منبرانه خوب و با کیفیت رو از تقلبی و بی کیفیت تشخیص دادش . من قبلا جایی یه عکس توسطه یکس از دوستان دیده بودم که لایه هایه غشاییه ممبرانه تقلبی چند لایه کمتر از نوعه مرغوبش هستش و فاصله بینه لایه ها بیشتر هستش متعصفانه چند روز هستش دنباله اون عکس میگردم ولی پیداش نمیکنم و به همین خاطر از شما دوستان کمک طلب کردم . من منبرانه دستگاهمو چک کردم فقط 10 لایه بودش ولی دوستان گفته بودن حدودا باید 15 یا 16 لایه باشه . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

سلام یونس جان
    اون دوستمون اگه اشتباه نکنم آقا ایمان بود
    اشاره کرده بودن که تعداد لایه های ممبران باید 15 یا 16 باشه
    بهترین کار اینه که علاوه بر موارد بالا یه فروشنده منصفت و صادق پیدا کنید ، شاید سخت باشه ولی غیر ممکن نیست
    من خودم تازگی یه ممبران 100 گالن خریدم ، وقتی ممبران قبلی را که دوست خودم عوض کرد درآوردم دیدم متاسفانه تقلبیه ، علت اینکه میگم تقلبیه اینه که بعد از 7 ماه کیپ شد و تایید چند فروشنده بر تقلبی بودن اون بود هر دو هم 16 لایه بود

منم دنبال رزین بودم که وقتی با همون فروشنده جدید موضوع را مطرح کردم گفت کسانی که این رزین را میفروشن مقداری از آب دستگاه را براشون میبرید و اونا یونهای موجود در آب را برسی میکنن و با توجه به یونهای موجود در آب نسبت میکس کردن رزین آنیون و کاتیون را مشخص میکنن
    یه نکته ایشون اشاره کرد این مسئله برای کارخانه جاتی که احتیاج به آب با تی دی اس صفر دارن و منبع آبیشون هم چاه هست
    دیگه نمیدونم برای آب شهری هم باید همین مراحل طی بشه یا نه

راستی آاقا یونس بهترین مکان برای انشعاب گرفتن آب از دستگاه ممبران برای آکواریوم ، خروجی ممبران هست که آب از فیلترهای پنجم یا احتمالا ششم عبور نکنه

سوال:
    دوستانی که تجربه استفاه از این رزین را دارن بنظرتون قابل شارژ شدنم هست ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام یونس جان
    اون دوستمون اگه اشتباه نکنم آقا ایمان بود
    اشاره کرده بودن که تعداد لایه های ممبران باید 15 یا 16 باشه
    بهترین کار اینه که علاوه بر موارد بالا یه فروشنده منصفت و صادق پیدا کنید ، شاید سخت باشه ولی غیر ممکن نیست
    من خودم تازگی یه ممبران 100 گالن خریدم ، وقتی ممبران قبلی را که دوست خودم عوض کرد درآوردم دیدم متاسفانه تقلبیه ، علت اینکه میگم تقلبیه اینه که بعد از 7 ماه کیپ شد و تایید چند فروشنده بر تقلبی بودن اون بود هر دو هم 16 لایه بود

منم دنبال رزین بودم که وقتی با همون فروشنده جدید موضوع را مطرح کردم گفت کسانی که این رزین را میفروشن مقداری از آب دستگاه را براشون میبرید و اونا یونهای موجود در آب را برسی میکنن و با توجه به یونهای موجود در آب نسبت میکس کردن رزین آنیون و کاتیون را مشخص میکنن
    یه نکته ایشون اشاره کرد این مسئله برای کارخانه جاتی که احتیاج به آب با تی دی اس صفر دارن و منبع آبیشون هم چاه هست
    دیگه نمیدونم برای آب شهری هم باید همین مراحل طی بشه یا نه

راستی آاقا یونس بهترین مکان برای انشعاب گرفتن آب از دستگاه ممبران برای آکواریوم ، خروجی ممبران هست که آب از فیلترهای پنجم یا احتمالا ششم عبور نکنه

سوال:
    دوستانی که تجربه استفاه از این رزین را دارن بنظرتون قابل شارژ شدنم هست ؟
    سلام
    رزین با نمک قابل شارژه و تو بیشتر موتور خونه ها به وسیله سنگ نمک رزینها رو احیا میکنن

send by Tapatalk

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلا آقا فربد عزیز من قصد دارم از رزین میکس استفاده کنم ولی اینجا یه مشکلی دارم من آبیرو که از ممبران گذشته مستقیمن توسطه یک کنترله صطحه آب به آکواریوم وصل کردم و. اتومات آب وارد آکواریوم میشه ، بنظرت در این حالت بازم تی دی اس از 100 شروع میشه و آروم آروم پایین میاد تا به پایینترین حدش برسه ؟ در این صورت که فاتهه آکواریومم خوندست و اگه رزین هم در این بین استفاده کنم و آبرو اسیدی کنه واسه آکواریوم مشکل پیش نمادش . ممنون میشم کمی توضیح بدید ممنون و تشکر .

دوستانبه چه طریقی میشه منبرانه خوب و با کیفیت رو از تقلبی و بی کیفیت تشخیص دادش . من قبلا جایی یه عکس توسطه یکس از دوستان دیده بودم که لایه هایه غشاییه ممبرانه تقلبی چند لایه کمتر از نوعه مرغوبش هستش و فاصله بینه لایه ها بیشتر هستش متعصفانه چند روز هستش دنباله اون عکس میگردم ولی پیداش نمیکنم و به همین خاطر از شما دوستان کمک طلب کردم . من منبرانه دستگاهمو چک کردم فقط 10 لایه بودش ولی دوستان گفته بودن حدودا باید 15 یا 16 لایه باشه . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

سلام اقا یونس
    شما هر بار که ابو باز میکنی تی دی اس بالا هست و بعد از گذشت چند دقیقه کم کم میاد پایین برای همین باید قبل از ورودی رزین یه سراهی و دوتا شیر بزاری که بعد از پایین اومدن تی دی اس شیر ورودی رزینو باز کنی و اب وارد رزین شه
    در غیر این صورت رزینت سریعتر اشباع میشه
    در رابطه با اسیدی کردن اب توسط رزین هم شما برای کنترل سطح ابو به ارومی و به مقدار کم وارد میکنید و اگه پی اچ اب پایین باشه اب تانک اونو تنظیم میکنه
    تو تعویض اب ها با حجم بالا هم با نمک و هوا دهی پی اچ درست میشه
    اصولی کنترل سطح اینه که شما یه ظرف کوچیک دپو کنار سامپ داشته باشین و اب رو داخل اون بریزین و از اون به تانک ریخته شه
    در رابطه با ممبران هم از یه جای مطمئن بخرین
    راستش من تا حالا اون قضیه که تو عکس بود رو تست نکردم که ببینم اصل و فرعی بودنش فقط به اون قضیه ربط داره ولی ایمان خودش میگفت بعد عوض کردن ممبران تی دی اس به 8 هم رسیده که این به نظرم نشون دهنده اصل بودنه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    رزین با نمک قابل شارژه و تو بیشتر موتور خونه ها به وسیله سنگ نمک رزینها رو احیا میکنن

send by Tapatalk
    سلام اقای نوروزی
    من یه سری رزین اشباع شده دارم ولی اکثر جاها که نگاه کردم با یه سری اسیدا اونو شارژ میکردن و انیون و کاتیونو از هم جدا میکردن
    این که گفتین با نمک شارژ میشه مراحلشو اگه بگین ممنون میشم اگه به نتیجه برسه یه تاپیک تو خودتان بسازید میزاریم و از خرید رزین به این گرونی بی نیاز میشیم
    من شارژ رزین ،gfo،زغال کربن رو دارم دستوراشو ولی خیلی پیچیدست و خطرناک چون با اسید انجام میشه اکثرا
    اگه با نمک کامل شارژ شه که عالیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -----------
    شماره عضویت
    15260
    سلام
    دوستان آیا مقدار پساب در ممبران 50 گالنی با ممبران 100 گالنی تفاوت وجود داره ؟ آیا زمان تعویضشون با هم فرق میکنه یا اینکه زمانش مثل هم هست ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط *Hossein* نمایش پست ها
    سلام
    دوستان آیا مقدار پساب در ممبران 50 گالنی با ممبران 100 گالنی تفاوت وجود داره ؟ آیا زمان تعویضشون با هم فرق میکنه یا اینکه زمانش مثل هم هست ؟
    قسمت اولشو تست نکردم اطلاعی ندارم
    اما بخش دوم سوالت بستگی به مصرف، زمان تعویض فیلتر های قبل ممبران و تی دی اس اب داره ولی با یه تی دی اس متر و زمانی که تی دی اس افزایش پیدا کنه میتونی متوجه شی کی زمان تعویضشه که اگه موارد قبل رعایت شه 2 3 سال عمر میکنه
    اون 50 و 100 هم میزان خروجیه ممبران تو یه روز هست ربطی به زمان تعویض فکر نمیکنم داشته باشه
    ویرایش توسط farbodb : 28th November 2014 در ساعت 02:21 PM

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    سلام، بنظرتون با دوتا ممبران روی یک دستگاه میشه tds صفر گرفت از دستگاه های 5مرحله ای ؟؟؟؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    سلام، بنظرتون با دوتا ممبران روی یک دستگاه میشه tds صفر گرفت از دستگاه های 5مرحله ای ؟؟؟؟؟؟
    سلام ممبران قادر نیست یه سری از یون هارو جذب کنه و به تنهایی نمیتونه ابو خالص کنه
    دوتا ممبران فقط اب خروجی دستگاهو میبره بالا

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام ممبران قادر نیست یه سری از یون هارو جذب کنه و به تنهایی نمیتونه ابو خالص کنه
    دوتا ممبران فقط اب خروجی دستگاهو میبره بالا
    پس با این حساب هر چی تعداد ممبران بیشتر باشه لیتراژ بیشتری اب تصفیه میشه روزانه گرفت اگه منظورت از اب خروجی، پس اب خروجی نباشه و دستگاه خونگی میشه صنعتی یا نیمه صنعتی !

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    پس با این حساب هر چی تعداد ممبران بیشتر باشه لیتراژ بیشتری اب تصفیه میشه روزانه گرفت اگه منظورت از اب خروجی، پس اب خروجی نباشه و دستگاه خونگی میشه صنعتی یا نیمه صنعتی !
    زیاد متوجه نشدم منظورتو ولی منظورم همون خروجی ro بود
    یه سریا رو دیدم ممبران دوم به پساب ممبران اول وصل میشه و خروجی اب تولیدی رو بالا میبره
    ویرایش توسط farbodb : 10th December 2014 در ساعت 11:45 PM

صفحه 13 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)