صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی.(ماهی های آب شیرین شامل:آروانا.سرسوسماری.پرو
    شماره عضویت
    15159

4 ساخت اتاق خواب خوکچه هندی

سلام دوستان می خواستم برا خوکچه هندیم یه اتاق خواب بسازم شاید روزا روشنه بخواد بره توش لالا کنه.یا ترسید بره توش.خلاصه نیاز داره بچم.می خواستم یه سوالی بپرسم راهنماییم کنید قبل ساخت
    می خواستم با چسب 123 و قطعات بریده شده اچ دی اف (برای ساخت در اتاق استفاده می شود) که ملامینه هم نیست از این سفید رنگا.براش خونه بسازمبه نظرتون مصالحم موردی نداره؟آیا بسازم؟
    اگه نیاز بود بگین عکس از نوع اچ دی اف هم بزارم

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط basefahim24 نمایش پست ها
    سلام دوستان می خواستم برا خوکچه هندیم یه اتاق خواب بسازم شاید روزا روشنه بخواد بره توش لالا کنه.یا ترسید بره توش.خلاصه نیاز داره بچم.می خواستم یه سوالی بپرسم راهنماییم کنید قبل ساخت
    می خواستم با چسب 123 و قطعات بریده شده اچ دی اف (برای ساخت در اتاق استفاده می شود) که ملامینه هم نیست از این سفید رنگا.براش خونه بسازمبه نظرتون مصالحم موردی نداره؟آیا بسازم؟
    اگه نیاز بود بگین عکس از نوع اچ دی اف هم بزارم
    عزیزم خوکچه ها روز فعالن و شب ها میخوابن برعکس بیشتر جونده ها: )
    از لونه بیشتر واسه سرگرمی استفاده می کنن
    اگه درست فهمیده باشم میخواید براش خونه چوبی بسازید
    خب لونه خوکچه اماده دارن پلاستیکی و قابل شست و شو برای فروش....راحت تره براتون!
    چوب که ضرر نداره برای خوکچه
    چسب هم کاری نداره فقط تمیز بزنید که زیاد نریزه بیرون یبار به سرش بزنه مزش کنه!
    بعضی چسبا هم بوی تندی دارن و اذیبت می کنن.اگه بو میده تو هوای ازاد بزارید خوب بوش بره بعد بزارید تو قفسش
    اما احتمال داره لونش رو بجوه و زحمتتون هدر بره.کارتن پلاست هم گزینه بدی برای لونه نیست...فکر کنم ارزون تر هم در بیاد...
    کلا خوکچه ها چیزای تونل مانند رو دوس دارن....اگه اشیائ تونل مانند پلاستیکی دارین که بتونه بره توش هم بزارید ازش استقبال می کنه.مثلا بعضی قوطی های بزرگ
    به شرطی که محتویات توش شیمیایی و مضر نبوده باشه....

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها

کلا خوکچه ها چیزای تونل مانند رو دوس دارن....اگه اشیائ تونل مانند پلاستیکی دارین که بتونه بره توش هم بزارید ازش استقبال می کنه.مثلا بعضی قوطی های بزرگ
    به شرطی که محتویات توش شیمیایی و مضر نبوده باشه....
    يكي از بچه هاي انجمن عكساي پستش رو ميديدم كه واسه خوكچش از لوله پليكا و اتصالاتش واسش مسير بازي باحالي درست كرده بود. پس اگه اينا به تونل علاقه دارن فكر كنم بتوني طرح خيلي جالبي با اين لوله ها در بياري

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15159
    راهنماییتون واقعا کامل بود ولی متاسفانه تو قزوین پت شاپ انقد کمه که نگو.اونایی هم که هستن خیلی بی ذوقن حتی یه قفس درست حسابی جونده هم ندارن.یه همچین چیزی بخوام ازشون می خندن.من برا خرید خوکچه مورد نظرم به چن تا پت شاپ و فروشنده اینترنتی تو تهران و کرج رجوع کردم تا خوکچه مورد نظرمو پیدا کنم.اینجا تنوع هم خیلی پایینه.سفارش هم بدی باید هر چی آوردن ندید قبول کنی.یه همچین مشکلاتی دارم من.باورتون نمیشه.کشتم خودمو یه تیکه کارتن پلاست گیر نیاوردم اینجا.آخرش به یکی از دوستام گفتم از تهران برام بخره.چون دسترسی رایگان به سازه های چوبی زیاد دارم تصمیم گرفتن از این جنس خونشونو بسازم.به نظرم خوشکلتر اومد و اون سایز و شکلی که دوس دارم می تونم بسازم.خلاصه محدودیت دارم.ولی از گفته هاتون یکم ایده جدید به إهنم اومد.ممنونم.سعی می کنم چسبو دقیق بزنم شرشر نکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    سلام
    من اندازه خوکچه اتون رو نمی دانم اما پرنده فروشی ها یه لانه تخم گذاری برای مرغ عشق دارن بزرگه من اونو خریدم ته اش رو برداشتم توی تاپیک خانه ها می توانید عکسش رو بگذارید
    البته چون پیتر خیلی ترسو بود همیشه اون تو بود دیگه در نمی آمد من برش داشتم تا بهم عادت کنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15159
    دوستان این خونرو الان ساختم.دیگه کمبود وسایل نجاری داشتم این از آب درومد.نظرتون و بگین در موردش.همین که ساختم ازش عکس گرفتم تا نظر شمارو بدونم درموردش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    خیلی خوبه اما فکر کنم باید کفش رو بردارید آخه دستشویی کنه قابل شستشو نیست بد می شه
    کفش رو بردارید که راحت باشید

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    معلومه حسابی زحمت کشیدید قشنگ شده ولی یه لونه مربعی ساده هم کفایت می کرد و به نظر مناسب تر میرسید
    کف لونرو همونطور که بهار عزیز گفتن بهتر بود نزارید اما این لونه ای که شما ساختین اگه کفش برداشته شه ممکنه بیوفته یا کج شه و تکون بخوره که خوکچه توش احساس امنیت نمی کنه و دیگه ازش استفاده نمی کنه
    لونه خوکچه باید سنگین و محکم باشه که تکونش نده
    کفش رو چند لایه زخیم دستمال یا پارچه بزارید تا اگه توش مدفوع و یا ادرار کرد بشه تمیزش کرد البته فکر نکنم کارش رو تو لونش انجام بده
    میتونید با اموزش محل دسشوییش بهش کارتون رو تو نظافتش خیلی اسون کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15159
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    معلومه حسابی زحمت کشیدید قشنگ شده ولی یه لونه مربعی ساده هم کفایت می کرد و به نظر مناسب تر میرسید
    کف لونرو همونطور که بهار عزیز گفتن بهتر بود نزارید اما این لونه ای که شما ساختین اگه کفش برداشته شه ممکنه بیوفته یا کج شه و تکون بخوره که خوکچه توش احساس امنیت نمی کنه و دیگه ازش استفاده نمی کنه
    لونه خوکچه باید سنگین و محکم باشه که تکونش نده
    کفش رو چند لایه زخیم دستمال یا پارچه بزارید تا اگه توش مدفوع و یا ادرار کرد بشه تمیزش کرد البته فکر نکنم کارش رو تو لونش انجام بده
    میتونید با اموزش محل دسشوییش بهش کارتون رو تو نظافتش خیلی اسون کنید
    درسته.ولی میشه کفشو برداشت و نریزه یا نلرزه.کار نشد نداره ولی سخته.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15159
    یه خونه خوف و خفن ساختم واسه خوکچه هام شوبلکس.خدایی خیلی وقت گرفت.2طبقه آخر مجزان به طبقات پایین راه ندارن فقط به همدیگه راه دارن.بقیه طبقات به همدیگه راه دارن.متشکل از 2تنه بریده شده درخت زیر ساختار لونهبر روی تنه ها یونولیت گذاشتم.رو تنه ها یه آکواریو 120 سانتی با عرض 40 و ارتفاع 25 سانت.بعد توش تراکم غیر مجاز 6 طبقه رو اعمال کردم.هم کف مساحتی برابر با 115 سانت در 33 سانت.و طبقات بالایی 60*35 سانت که توسط راه پله از جس تخته چوبی به هم مرتبطن.کف طبقات از کارتون پلاست و دیواره ها از تلق آ3 درست شده که داخل دیده بشه.دسترسی به همه طبقات به راحتی امکان پذیره جز هم کف اون ته.خلاصه اینم عیب این معماری شد.اینم عکساش

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)