صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 56
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905

مکمل ها و املاح معدنی مورد نیاز (سهره)

سلام
    در این بخش با معرفی و توضیح مکملها و املاح معدنی مورد نیاز (سهره) بیشتر اشنا شویم
    یکی از املاح معدنی و مواد مورد نیاز برای جذب سموم و مواد زاید از بدن (سهره و سهره قناری)زغال چوب نرم بدست امده با سوزاندن انواع مختلفی از چوب نرم (سنوبر و بید ) می باشد . در جدول نیاز های پرنده استفاده این زغال مانع از جذب برخی از ویتامینها توسط بدن پرنده میشود پس برای استفاده از یک برنامه بصورت ماهیانه استفاده میکنیم تا فقط از تاثیرات مفید بهرمند شویم . بطور کل (زغال چوب ) با خواص جاذب در صورت بروز بیماریهایی مانند ( اسهال و مدفوع شل ) برای مهار B2 A مصرفی بهینه دارد و از این موارد استفاده ضروری و لازم میباشد

تصویری از (زغال چوب)

منبع :Carbone vegetale گرد اوری : انجمن (پارسی پت)www.parsipet.ir
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام
    یکی از منابع سرشار از پرتیین و اسیدهای امینه مورد نیاز (سهره و سهره قناری ) جلبک تک سلولی با نام علمی (اسپیرولینا) یا اب سبز که اولین منبع معرف این جلبک دریاچهای مکزیک بوده است و تکثیر در مناطق گرمسیر و لب شور و نیمه PH اسان تر و بهتر میباشد
    اسپیرولینا متعلق به خانواده جلبکهای تک سلولی و سبز ابی میباشد اگر چه رنگ سبز تیر دارد که بعلت کلروفیل موجود در جلبک است
    پرنده شناسان این جلبک را در جدول تغذیه پرندگان در صدر مواد دارای اسید های امینه چربی ها و پرتیین های ضروری برای مرحله تولید مثل و تکثیر قرار داده اند و میتوان با مواد و املاح دیگر در دسترس پرندها در طول سال قرار داد
    تصویری از جلبک اسپیرولینا

منبع : Il Cardellino Major گرداوری : انجمن (پارسی پت) www.parsipet.ir

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام
    یکی از بهترین گیاهان که خواص درمانی و ضد باکتریایی برای سهره و سهره قناری دارد (سیر) می باشد که دارای ترکیبات (گوگرد الی متعدد) می باشد که کمتر گیاهانی از این ترکیبات برخوردار هستند . دیگر ترکیبا کم یاب در (سیر) السین و دی سولفید می باشد که خواص درمانی بسیار بالایی دارند و از ان بعنوان یک ضد فشار خون ,ضد باکتری , انتهلمینتیک , ضد اکسیدان , ضد تومور , ضد ترمبوتیک برای سرما خوردگی و انفولانزا در پرنده استفاده میشود . در علم پرنده شناسی سیر به عنوان ضد عفونی کننده و تمیز کننده استفاده میشود که بالاترین منبع در این زمینه محسوب می شود برای استفاده از سیر و خواص ان برای پرنده میتوان پودر سیر را با خمیر مخلوط کرد و در اختیار پرنده گذاشت

منبع : ( Il Cardellino Major ) گرد اوری : انجمن : (پارسی پت ) (www.parsipet.ir)

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام
    یکی دیگر از سبزیجات که دارای ارگانیسم های ارزشمندی می باشد (کلم بروکلی ) که غنی از انواع ویتامینهای مورد نیاز از جمله ( A . B1 . B2 . C )و سرشار از بتا کارتن برای پیشگیری از تومور می باشد . مواد معدنی ارزشمند و مفیدی از جمله ( فسفر , پتاسیم , کلسیم ) هستند که منبع خوبی از فیبر در غذایی می باشند . (کلم بروکلی ) برای درمان روده تنبل مفید می باشد با توجه به سلولز موجود در گیاه و برای گلو درد و سرفه استفاده از اب استخراج شده از (کلم بروکلی) خام مناسب برای غذایی برای درمان می باشد

منبع : ( Il Cardellino Major ) گرد اوری : انجمن (پارسی پت) www.parsipet.ir

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    ممنون از اطلاعات مفیدتون.واقعا جالب بود
    نمی دونم اینجا جای مناسبی برای مطرح کردن سوالم هست یا نه
    ذغال رو چطور بهشون بدیم؟
    اگه قطعه ای بزاریم خودشون میخورن؟یا پودر کنیم رو غذاشون بریزیم؟
    و بعلاوه فکر نمی کنم ذغال و ذغال سنگ یکی باشن
    ذغال نرم و فیبر ماننده راحت تو دست پودر میشه
    اما ذغال سنگ یه نوع سنگ معدنیه که تو غارها پیدا میشه فقط که به مرور زمان خشن و سفت شده
    حالا ذغال بدیم یا ذغال سنگ؟
    ممنون^^

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasreen5 نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات مفیدتون.واقعا جالب بود
    نمی دونم اینجا جای مناسبی برای مطرح کردن سوالم هست یا نه
    ذغال رو چطور بهشون بدیم؟
    اگه قطعه ای بزاریم خودشون میخورن؟یا پودر کنیم رو غذاشون بریزیم؟
    و بعلاوه فکر نمی کنم ذغال و ذغال سنگ یکی باشن
    ذغال نرم و فیبر ماننده راحت تو دست پودر میشه
    اما ذغال سنگ یه نوع سنگ معدنیه که تو غارها پیدا میشه فقط که به مرور زمان خشن و سفت شده
    حالا ذغال بدیم یا ذغال سنگ؟
    ممنون^^
    سلام
    مرسی از شما و نکته مهم که اشاره کردید (ذغال چوب ) درست هستش که بنده در معرفی این مواد اشتباه تایپ کردم (ذغال سنگ)
    بصورت تکه های ریز با ماسه مخلوط کنید و در ظرف کوچک کنار جای دون قرار بدید در ماه یک بار کافی هستش چون استفاده زیاد باعث جلو گیری از جذب ویتامین در بدن پرنده میشود

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    مرسی از شما و نکته مهم که اشاره کردید (ذغال چوب ) درست هستش که بنده در معرفی این مواد اشتباه تایپ کردم (ذغال سنگ)
    بصورت تکه های ریز با ماسه مخلوط کنید و در ظرف کوچک کنار جای دون قرار بدید در ماه یک بار کافی هستش چون استفاده زیاد باعث جلو گیری از جذب ویتامین در بدن پرنده میشود
    خواهش می کنم
    ممنون از شما که انقدر سریع پاسخ دادین
    جلبک اسپیرولینا رو از کجا میشه تهیه کرد؟عطاری ها دارن؟
    این مواردی که معرفی کردین فقط برای سهره و سهره قناریه؟یعنی واسه قناری خوب نیست؟اخه اسمی از قناری نبردید

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    خواهش می کنم
    ممنون از شما که انقدر سریع پاسخ دادین
    جلبک اسپیرولینا رو از کجا میشه تهیه کرد؟عطاری ها دارن؟
    این مواردی که معرفی کردین فقط برای سهره و سهره قناریه؟یعنی واسه قناری خوب نیست؟اخه اسمی از قناری نبردید
    خواهش میکنم وظیفه هستش
    احتمال داره عطاری ها داشته باشند ولی یکی از دوستان برای من و دوستان دیگه درست میکنه . بعضی از پرنده فروشیها مجهز هم دارند
    برای قناری هم مفید هست و برای تمام پرندهای جنگلی و ازاد در محیط زیست مفید هستش و بخاطر عنوان موضوع تاپیک که (سهره) هستش فقط نام از این پرنده برده شده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    خواهش میکنم وظیفه هستش
    احتمال داره عطاری ها داشته باشند ولی یکی از دوستان برای من و دوستان دیگه درست میکنه . بعضی از پرنده فروشیها مجهز هم دارند
    برای قناری هم مفید هست و برای تمام پرندهای جنگلی و ازاد در محیط زیست مفید هستش و بخاطر عنوان موضوع تاپیک که (سهره) هستش فقط نام از این پرنده برده شده
    ببخشید که من همیشه زیاد سوال میپرسم
    جلبک اسپیرولینا رو کشت میدن؟
    میشه طرز تهیه و کشتش رو هم اگه مقدوره تو تاپیک قرار بدین؟
    این جلبک بطور طبیعی تو دریاچه ها یا رودخونه ها وجود نداره؟ینی جایی نیست که بشه پیداش کرد؟
    فکر نکنم نصف پرنده فروشا حتی اسم این جلبک رو هم شنیده باشن! :/

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    ببخشید که من همیشه زیاد سوال میپرسم
    جلبک اسپیرولینا رو کشت میدن؟
    میشه طرز تهیه و کشتش رو هم اگه مقدوره تو تاپیک قرار بدین؟
    این جلبک بطور طبیعی تو دریاچه ها یا رودخونه ها وجود نداره؟ینی جایی نیست که بشه پیداش کرد؟
    فکر نکنم نصف پرنده فروشا حتی اسم این جلبک رو هم شنیده باشن! :/
    سلام
    برای کشت جلبک اسپیرولینا احتیاج به فضا و زمان مناسب هستش و فراهم کردن شرایط مناسب پارامترهای اب که باید اب مانند دریاچهای گرمسیری و قلیایی و نیمه ph باشه که ااحتیاج به کمی تخصص داره
    ولی من دارم روی 2 تا پرنده یک غذای ماهی که از جلبک اسپیرولینا ساخت شرکت (0cean nutrition ) هستش و اقا بابک مدیر انجمن دیسکس چند روزه که دارن زحمت معرفی محصولات این شرکت رو میکشند ازمایش میکنم و الان حدود 3 ماه که دارم استفاده میکنم هنوز مشکلی پیش نیومده ولی برلی اطمینان یک دوره 3 ماه دیگه هم در نظر گرفتم اگر نتیجه مثبت بود خیلی گزینه خوبی میتونه باشه و پیشنهاد میکنم شما هم استفاده کنید

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)