صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687

ورژن جدید ژنراتور دی اکسیدکربن

سلام به همه دوستان عزیزم.بالاخره بعد از کلی گشتن تو سایت ها توانستم سیستم جدیدی از یک ژنراتور دی اکسید رو پیدا کنم که پیشرفته تر از نمونه قبلیه و در واقع ورژن جدید و بهترشه.دقیقا همان چیزی که دنبالش بودم.
    یک سیستم که بشه داخلش هم از شکر و مخمر استفاده کرد ویا هم از جوش شیرین و سرکه.این سیستم دارای مخزن ذخیره گاز دی اکسیده و بنابراین در ساعاتی که نور نیست ولی مخمرها دارن فعالیت میکنند دی اکسید به هدر نمیره،بلکه داخل بالن ذخیره میشه و بعدا که شیر تخلیه رو باز کنید با فشار به آب وارد میشه.این سیستم خیلی خوبه چون با استفاده از جوش شیرین و سرکه میشه دی اکسید رو ذخیره کرد و احتمال انفجار و ترکیدن نداره.نهایتا بالن میترکه که این هم قابل حله.میشه از بالن قوی با ظرفیت بیشتر بهره برد.من نساختمش اما تصمیم دارم برای پالداریومم از همین سیستم استفاده کنم. دوستان هم اگر انجام دادن حتما توضیحات بگذارند و همینطور در موردش نظر بدید و اشکالاتش رو با هم رفع کنیم و شاید تونستیم بهترش کنیم.
    با تشکر

شیر سوزنی:

شیر مخصوص باز و بسته کردن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15187
    سلام سیستم خوبیه اما خب فکرمیکنم هزینش کمی بالا باشه به نسبت طرح های ساده تر

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط jackmorfy نمایش پست ها
    سلام سیستم خوبیه اما خب فکرمیکنم هزینش کمی بالا باشه به نسبت طرح های ساده تر
    سلام.ممنونم.هزینه بالا؟ فکر نمیکنم.بنظر شما چه چیزی توی این سیستم میتونه هزینه رو بالا ببره؟
    شیرهای باز و بست؟ شیرهای باز و بست داخل عکس رو فقط برای اینکه بدونید و بشناسید شیر سوزنی و معمولی چیه گذاشتم.شما میتونید از شیرهای پلاستیکی و ارزان استفاده کنید.هیچ جزء اضافی بجز شیرها و بالن در این سیستم اضافه نشده.بجای بالن شما باید از یک بادکنک کلفت و جنس خوب و البته کوچک استفاده کنید.فروشگاه لوازم گازسوز برید و یک شیر باز و بست کوچک بخرید که قیمتی نداره.برای شیر سوزنی هم لوازم لوله کشی یا کشاورزی برید و یا همون لوازم گازسوز.بادکنک هم از سوپرمارکت.من خودم انجام میدم و تمام هزینه رو خواهم گذاشت.نگران نباشید.هرکار جدیدی یک ریسک اولیه داره و تا انجام ندید موفق نمیشید.

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام خدمت دوستان عزیز.بالاخره اینم ساختم.تصویرشو گذاشتم.هم با سرکه و جوش شیرین تست کردم و الان هم داخلش مخمر و شکر ریختم.
    باید بگم سرکه و جوش شیرین فوق العاده تولید دی اکسیدش بالاست.الان از دیروز که مخمر و شکر و جوش شیرین ریختم تا الان بادکنکه یه ذره هم باد نکرده.ولی سیستم فعاله و من حبابهای ریز رو مشاهده میکنم که تولید میشن ولی اصلا زور نداره.نمیتونه بادکنک رو باد کنه.اما زمانی که یک قاشق جوش شیرین رو با یک لیوان آب مخلوط کردم و داخل مخزن ریختم و بعدش دوقاشق سرکه ریختم داخلش بلافاصله بادکنک باد شد.با اون که تمام ظرف خالی بود ولی به قدری میزان دی اکسید تولید شده زیاد بود که بادکنکم باد کرد.قوطی نوشابه هم حسابی گرم شده بود در اثر واکنش بین اسید و باز.فقط یک مشکل وجود داره که باید براش راه حلی پیدا بشه.اونم اینه که به یک روشی بشه مواد رو داخل قوطی ریخت که گاز بیرون نیاد.چون من مجبورم درش رو باز کنم و بعدش دوباره ببندم.تو این فاصله واکنش به قدری سریعه که نصف گاز بلافاصله خارج میشه و من نمیتونم سریعتر از این درشو ببندم.باید یک دریچه واسش درست کنم که یکطرفه باشه و آب و مواد رو بشه از اونجا داخلش ریخت و گاز خارج نشه.
    ممنون میشم دوستان راه حلی عنوان کنند.مطمئنم تا چندماه دیگه با هم دیگه میتونیم یک سیستم جدید و ساده و کارآمدتر طراحی کنیم و استفاده کنیم.

[IMG][/IMG]

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15187
    سلام
    واقعا عالی شده
    من فکر کردم منظورتون از بالن منبع های فلزی هوا هست

واقعا طرح خوبی شده

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام.خیلی ممنونم دوست عزیزم.شما لطف دارید.خوبی این طرح اینه که در ساعاتی که سیستم روشنایی خاموشه و دی اکسید باید قطع بشه داخل بالن ذخیره میشه و صبح که سیستم روشنایی روشن شد میشه از ذخیره بالن بصورت پرفشار استفاده کرد و هیچی هدر نمیره.فقط اگر شیرو بستید و رفتید و فراموش کردید بازش کنید نهایتا بادکنک میترکه نه مخزن ها!!!

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    درود. نقش خشک کن در این سیستم رو میشه توضیح بدید چیه؟ حالت تله ی آبگیر رو داره؟

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط discjockey نمایش پست ها
    درود. نقش خشک کن در این سیستم رو میشه توضیح بدید چیه؟ حالت تله ی آبگیر رو داره؟
    درود بیکران بر شما.خیلی ممنونم.خشک کن همون تله آبگیره.وقتی کلمه انگلیسی رو معنی کردم نوشت خشک کن.البته کاربر عزیزمون pars از ست سرم بجای تله آبگیر استفاده کردن که منم میخوام همین کار رو انجام بدم تا کوچکتر بشه

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    فقط یک مشکل وجود داره که باید براش راه حلی پیدا بشه.اونم اینه که به یک روشی بشه مواد رو داخل قوطی ریخت که گاز بیرون نیاد.چون من مجبورم درش رو باز کنم و بعدش دوباره ببندم.تو این فاصله واکنش به قدری سریعه که نصف گاز بلافاصله خارج میشه و من نمیتونم سریعتر از این درشو ببندم.باید یک دریچه واسش درست کنم که یکطرفه باشه و آب و مواد رو بشه از اونجا داخلش ریخت و گاز خارج نشه.
    ممنون میشم دوستان راه حلی عنوان کنند.مطمئنم تا چندماه دیگه با هم دیگه میتونیم یک سیستم جدید و ساده و کارآمدتر طراحی کنیم و استفاده کنیم.
    بنظرم میشه با یک راهکار ساده این مشکل رو برطرف کرد. ابتدا جوش شیرین و آب رو داخل بطری بریزید و درب اون رو ببندید. بعد با سوزن سرنگ تزریقات بالای بطری ( همون قسمتی که در عکس شما تاریخ تولید و انقضا روی بطری درج شده) رو سوراخ کنید ( برای اولین بار) و سرکه رو داخل بطری تزریق کنید. بعد تزریق فوری یک چسب شیشه ای روی سوراخ بچسبانید. چون سوراخ خیلی ریز هست مطمئناً چسب رو بلند نخواهد کرد. در دفعات آتی بعد از اتمام گاز دی اکسید کربن روال بهمین منوال پیش میره و موقع تزریق سرکه چسب رو بلند می کنید و توی سوراخ قبلی تزریق می کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    اگر شیرو بستید و رفتید و فراموش کردید بازش کنید نهایتا بادکنک میترکه نه مخزن ها!!!
    بصورت عملی بعد از چند بار تهیه میشه میزان دقیق تری رو درست کرد که نه خیلی کم باشه و نه باعث ترکیدن بادکنک بشه. ضمناً از طریق فرمول هم میشه محاسبه کرد که به ازای چه مقدار سرکه و جوش شیرین چه مقدار گاز دی اکسید کربن تولید میشه.
    ولی خب این سیستم معایب خودش رو هم داره. درد سر تولیدش روزانه است و همینطور ظاهر زیبایی نداره. شما تصور کنید کنار تانک گیاهیتون یک بادکنک باد شده با یک شیشه نوشابه و ... هست. وجهه زیبایی نداره.

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام.ممنونم که کمک میکنید تا این سیستم بهینه تر بشه.حتما توصیه های شما رو انجام خواهم داد. و اینک یک قدم بزرگ دیگه!! سیستم ژنراتور باز هم پیشرفت کرد.دیشب کلی داخل اینترنت جستجو کردم و بالاخره بازهم مواد جدیدی برای تولید بیشتر دی اکسید پیدا کردم.
    اسید سیتریک یا جوهر لیمو جایگزین سرکه یا همان اسید استیک میشه.کاملا بیخطر.در یکی از سایت های آکواریوم و آبزیان خارجی یک نفر از این روش برای تولید بسیار بالای دی اکسید استفاده کرده بود و یک نفر هم سیسنم جالب کاملا اتوماتی رو برای این کار توضیح داده بود که چون عکس نداشت نشد خوب ترجمه کنم.
    امروز رفتم جوهرلیمو از فروشگاه لوازم قنادی خریدم.خیلی ارزان قیمته.کیلویی 5500 تومن.جوش شیرین هم همین قیمته.یک قاشق مرباخوری جوش شیرین رو داخل آب جوش توی یک لیوان ریختم.یک قاشق هم پودر جوهر لیمو ریختم داخل لیوان دیگری.سپس با ریختن کمی از محلول جوهرلیمو(اسیدسیتریک) داخل محلول جوش شیرین(بیکربنات سدیم) چنان کف میکنه و مقدار تولید گاز دی اکسید اونقدر بالاست که فکر نکم یک قاشق از هردو به اندازه تولید یک مخزن کامل شکر و مخمر در یک لحظه تولید دی اکسید داره.نگران ظاهر زشت بادکنک نباشید.این مشکل رو من قطعا حل خواهم کرد.بزودی و با کمک هم حتما میتونیم.الان فشار گاز بقدری زیاده که میشه بوسیله سوزن یکطرفه داخل مخزن دیگه ای ذخیرش کرد.منتظر باشید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)