صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از 51 به 57 از 57
    همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط eileen29 نمایش پست ها
    آه دوستان چقدر خوشحالم پیداتون کردم اینجا!یکی هست به من کمک کنه؟منم یه خرگوش دارم یه سال و نیمشه.یه ماه پیش برده بودمش بیمارستان تخصصی دامپزشکی تو دکتر قریب.گفتن دندوناش تو مرحله گرید 2 یا همچین چیزه.از دیشب بی حاله.انقدر که وضعش بد بود از ترسم صبح سریع آژانس گرفتم بردم رویال تو آیت الله کاشانی.چون بیمارستان دانشکده تهران فقط 4 شنبه ها خرگوشارو ویزیت میکنه.دکتره بهش کورتن تزریق کرد و الان یکم بهتره ولی گفت فقط وقت خریدیم براش جراحیم نمیشه کرد دندوناشو.گفت فقط یونجه بده بهش.ولی نمی دونم یونجه چی بهش بدم دقیقا؟کسی میدونه یونجه خوب از کجا گیر بیارم و ریختش چه شکلیه دقیقا؟از این دونه های فشرده شده است؟و دیگه اینکه نمیخوره چکارش کنم؟یه دکتر دامپزشک خوبم در زمینه خرگوش بهم معرفی کنید ممنون میشم.ممنونم از راهنماییتون.
    عزیزان اگه میشه به منم کمک کنید.منم یه خرگوش دارم یه سال و نیمه شه.چند وقت پیش بردمش دکتر حدودا یه ماه پیش گفت مبتلا شده و دندوناش بیش از حد رشد کردن.گفت گرید 2.گرید 2 چیه؟خطرناکه؟دیروز حالش یه دفعه خیلی بد شد.هیچی نمیخورد کاریم نمی کرد همه ش یه گوشه نشسته بود.انقدر که امروز صبح زود بردمش رویال تو آیت الله کاشانی بهش کرتون زد و گفت فقط یونجه بده بهش.سوالم اینه یونجه چی باید بدم دقیقا؟از این مدلای فشرده شده که تو پت شاپا هستن کفایت میکنه؟و اینکه نمیخوره چطوری بهش بدم؟لج بازو یه دنده ست متاسفانه.سوال بعدی از عزیزان اینه دامپزشک خوب برای معاینه خرگوش سراغ دارین؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید.این یکی میگفت اگر برسه مرحله بعدی باید بکشیش!http://www.parsipet.ir/images/smilies/smile/23.png
    سلام
    خب گرید ۲ که یک ماه پیش به شما گفته شده یعنی مرحله ای که بعدش خیلی خطرناک هست و هیچ راهی نداره
    خیلی دامپزشکان جراحی میکنن اما خطر شکستگی فک ، زیر عمل و بیهوشی طاقت نیاوردن و عفونت بعد عمل داره و در کل زجر حیوان
    متاسفانه قبل اینکه حیوانی خریداری بشه اطلاعات بسیار ناچیز هست
    به طور مثال هنوز شما با یونجه آشنایی نداری در صورتی که باید همیشه در دسترسشون میبود ولی خوشحالام اونقدر دوستش داری بخاطرش دکترهای مختلف بردی نه یک جا بذاری تا زبونم لال ...
    کرتون و فقط برا تسکین دردش زدن
    احتمال بسیار قوی کم اشتهایی ش برای بلند شدن ریشه دندان های آسیاب و فرو رفتن تو فک بالا و پایین هست
    فعلا کار از یونجه گذشته
    سریعا خرگوشت و برسون به بیمارستان دامپزشکی ایرانیان تو پاسداران نگارستان یکم شبانه روزی هست شماره تماسش هم اینه
    02122843643

ببین گرافی بگیرن ببینن تو چه مرحله ای هست اما اگر گفتن عمل بشه و حاد شده بیا اینجا بگو لطفا نتیجه رو تا راهنمایی ت کنم دکترهای اونجا عالی هستن و امکاناتش ۲۰
    امیدوارم چیزی نشده باشه ولی بونجه هم خودشون دارن تو پت شاپ هم میتونی از پت شاپهای دیگه مثل همستر ایران یا هانی پت خانم هارونیان بخری
    یونجه گیاه خودرویی هست که باید خشکش در دسترس حیوان باشه تا همیشه با جویدن های مکرر بتونه از رشد بی رویه دندونش جلوگیری کنه
    سنگ جویدنی بگیر براش و پلت های مخصوص
    مابقی بحثت رو در مورد خرگوش و هر سوال دیگه داشتی در این تاپیک بپرس لطفا
    http://www.parsipet.ir/thread6265-10.html#post258027
    ویرایش توسط sisil : 1st August 2015 در ساعت 10:15 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18117
    از راهنماییتون خیلی ممنونم.امروز ممل رو بردم.از رفتار و نحوه برخوردها واقعا خوشم اومد و همینطور دکتر که به رغم سن پایین خیلی خوب با حیوون تا کرد و نکات خوبی رو گفت که هیچکدوم از دامپزشکای قبلی بهش اشاره نکردن.رادیولوژی کردیم مشخص شد همون گرید 2 مونده و دکتر گفت نیاز به جراحی نیست ولی از این به بعد باید بونجه بیشتر بخوره و سبزی براش کمتر بذارم.یکی دوماه دیگه هم باید چک آپ ببرمش.
    بازم خیلی از راهنماییتون متشکرم.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    از راهنماییتون خیلی ممنونم.امروز ممل رو بردم.از رفتار و نحوه برخوردها واقعا خوشم اومد و همینطور دکتر که به رغم سن پایین خیلی خوب با حیوون تا کرد و نکات خوبی رو گفت که هیچکدوم از دامپزشکای قبلی بهش اشاره نکردن.رادیولوژی کردیم مشخص شد همون گرید 2 مونده و دکتر گفت نیاز به جراحی نیست ولی از این به بعد باید بونجه بیشتر بخوره و سبزی براش کمتر بذارم.یکی دوماه دیگه هم باید چک آپ ببرمش.
    بازم خیلی از راهنماییتون متشکرم.
    واقعا از ته دلم میگم خوشحالم و نگران بودم که حیوون چی شد
    اگر قیمت یونجه تو پت شاپها خیلی بالاست که هست میتونی از مزرعه دارها ، کسانی که باغ دارن ، یا گاوداری های تمیز بگیری که لابلای اون تخم حشره و کپک نباشه
    من به شخصه تست کردم خرگوشا یا این یونجه پت شاپ ها رو دوست ندارن یا بعد مدتی بی میل میشن بهش اما این یونجه معمولی عالی هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18117
    بازم خیلی ممنونم از راهنماییتون.
    حقیقت هم یونجه معمولی براش گرفتم از پت شاپ همونجا هم از این مدلای پلت شده ش.زیاد دوست نداره هیچکدومشونو ولی پلت هارو بیشتر دوست داره گاز بزنه.اونارو بخوره فایده ای داره اصلا؟این یونجه معمولیارو تف میکنه بیرون.از دیشبم جز یونجه براش نذاشتم.فکر کنم طول بکشه عادت کنه.متاسفانه گاوداری یا جای مشابه که بتونم علف و یونجه تهیه کنم سراغ ندارم و مجبورم به همین پت شاپا فعلا اکتفا کنم تا ببینم چی میشه.شما جایی رو سراغ دارین بتونم از اونجا تهیه کنم؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید.این مِمُل خیلی لجبازه!دختر بدیه کلا!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18117
    یکی هست منو راهنمایی کنه در زمینه برخورد یا این ممل شیطون؟
    این بچه دیگه یونجه نمیخوره.از صبح تا حالا گرسنه نگهش داشتم و جز یونجه و پلت در اختیارش قرار ندادم به همراه ظرف آبش ولی لب نزده.چیکار کنم یونجه بخوره؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16313
    یکی هست منو راهنمایی کنه در زمینه برخورد یا این ممل شیطون؟
    این بچه دیگه یونجه نمیخوره.از صبح تا حالا گرسنه نگهش داشتم و جز یونجه و پلت در اختیارش قرار ندادم به همراه ظرف آبش ولی لب نزده.چیکار کنم یونجه بخوره؟
    بازم خیلی ممنونم از راهنماییتون.
    حقیقت هم یونجه معمولی براش گرفتم از پت شاپ همونجا هم از این مدلای پلت شده ش.زیاد دوست نداره هیچکدومشونو ولی پلت هارو بیشتر دوست داره گاز بزنه.اونارو بخوره فایده ای داره اصلا؟این یونجه معمولیارو تف میکنه بیرون.از دیشبم جز یونجه براش نذاشتم.فکر کنم طول بکشه عادت کنه.متاسفانه گاوداری یا جای مشابه که بتونم علف و یونجه تهیه کنم سراغ ندارم و مجبورم به همین پت شاپا فعلا اکتفا کنم تا ببینم چی میشه.شما جایی رو سراغ دارین بتونم از اونجا تهیه کنم؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید.این مِمُل خیلی لجبازه!دختر بدیه کلا!

سلام و با درود و عذرخواهی بابت تاخیر در پاسخ گویی
    چطور متوجه شدید اصلا لب نزده به یونجه ؟ مطمئن هستید که نمیخوره ؟ همون پلت هم که نمیتونید بشمرید یا ۲۴ ساعت در کنارش نیستید متوجه بشید خورده یا خیر ،...
    در هر صورت با توجه به شرایط خرگوشتون
    در روز یک وعده بهش سبزی شامل (جعفری ، گشنیز ، شیوید ، ریحان ، ) بدید .. یک مشت باشه اندازش کافیه
    در هفته سه بار هر بار یک برگ کاهو و برگ اسفناج یا چغندر بدید ...
    روزانه یک هویج در غذاییش باشه
    از میوه هایی مثل موز ، شلیل ، گلابی ، به و انار یا مثل این در هفته به صورت تفریحی و تشویقی حتما داده بشه البته هر کدام یک تیکه کوچیک از هر میوه ای نظیر این موارد که در دسترس بود
    نان خشک صنعتی بدون جوش شیرین تهیه و روزانه همراه مقداری گندم یا جو ، سویا خوراکی خشک و پلت مخلوط در اختیارش بگذارید براش دندوناش عالیه ، فقط اگر یک خرگوش هست حتما به میزان یک لیوان سر خالی در روز باشه بیشتر نه ...
    سنگ جویدنی حتما تهیه بفرمایید و برای دندوناش بگذارید تا بجوه توجه کنید اگر سنگی و گذاشتید و علاقه نشون نداد طعمش و نپسندیده سعی کنید طعم های یونجه ش و بگذارید براش ...
    پلت در روز برای خرگوش بالغ بنا بر وزن هست اما حدودا ۳۰ گرم یک مشت کوچیک تجاوز نکنه لطفا ...
    یونجه رو همیشه در دسترسش بگذارید همراه یونجه بهش میتونید علوفه خشک هم بدید
    در روز فقط یک وعده سبزیجات و میوه جات داشته باشه بیشتر دم صبح بدید بنظرم خوبه
    یک وعده از غذای خشک مخلوط غلات
    و مابقی روز هم یونجه
    + میوه جاتی که به صورت تفننی و تشویقی و برای جذب ویتامین ها بهش باید داده بشه
    و پلت مخصوص که طعم یونجه باشه چه بهتر
    گاها طعم یونجه رو دوست ندارن اگر میتونید یونجه تون و عوض کنید و از پت شاپ ها همین معمولی بسته های بزرگ رو بگیرید
    مطمئنا حیوان از شما بیشتر به فکر گرسنگی ش هست و در صورتی که چیزی نداشته باشه یا گرسنه ش بشه سراغ یونجه هاش میره

لطفا از این ببعد هم سوالاتتون و در تاپیک زیر مطرح بفرمایید
    http://www.parsipet.ir/thread6265-10.html#post258027

موفق باشید و اگر سوالی بود در خدمتم
    ویرایش توسط sisil : 12th August 2015 در ساعت 04:56 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    21233
    سلام خوبید؟
    من خرگوشم نزدیک 5 روز خیلی کم اشتها بود و مدفوع اصلا نمیکرد! (هرچند مادرم میگفت مدفوع میکنه من دیدم! ولی من که ندیده بودم) و چون قبلا هم خرگوش داشتم سن بالاتر، خیلی بیشتر میخورد شاد تر بود و غیره میدونستم یک چیزیش هست.
    دیروز عصر ناگهان شدید اسهال شد نزدیک 6 7 ساعت بیشتر اسهال شدید بود، دیگه نمیتونست راه بره مهمون هم داشتیم نمیشد بیارمش تو خونه تمیز کاری اینا کلا توی حموم بردمش دم به دقیقا زیرشو عوض میکردم و سرچ کردم نوشته بودن سیب رنده شده و فرنی بدون روغن و ادویه براش خوبه، خلاصه درست کردم بهش دادم اسهالش بند اومد ولی لرز داشت که باز سرچ کردم احتمال دادم فشارش پایین باشه، دستمال گرم گذاشتم روش و بهتر شد .

الان امروز صب مدفوع از دیشب داشته زیرش دیدم زیاد شل نبود ولی بازم همچنان سفت طبیعی نبود.
    و باز الان خیلی کم میخوره مثل قبل شده مدفوعی دو سه ساعته مشاهده نشده، همش یک گوشه میشینه زیاد بازیگوشی نمیکنه، دندون خروچه میکنه.
    نوشته بودین عرق نعناع خوبه، نداشتم ولی نعناع دم کردم یک خورده بهش دادم کم دادم که بدتر نشه. ببینم اگه بهتر میشه بازم بهش بدم.

چیکار کنم؟ حس میکنم اسهال بشه میره تا دم مرگ، ولی از یک طرف نفخ داره درد شکم داره .
    لطفا راهنماییییم کنید . من الان شهرستانم کلا یک دامپزشک اینا هست که کلا توی ایام نوروز نیست نامرد :'(

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)